به لوله‌ای که هیچ‌گونه درز و جوش خوردگی نداشته باشد، لوله مانیسمان رده 40 گفته می‌شود. لوله‌های مانسیان رده 40 ضدزنگ از شمش‌های استوانه‌ای فولادی ساخته می‌شوند که در دمای بسیار بالا حرارت داده می‌شوند.
بدنه این نوع لوله مانیسمان از دستگاهی با غلتک‌های متفاوت عبور می‌کند و سپس قطر خارجی آن کاهش پیدا می‌کند و همچنین قطر داخلی به اندازه مورد نیاز کاربران افزایش می‌یابد.

لوله مانیسمان رده 40

ویژگی‌های لوله مانیسمان 40

ضخامت مانیسمان رده ۴۰ استحکام و مقاومت قابل قبولی دارد. استفاده از این لوله‌ها در ساختمان‌ها یا پالایشگاه‌هایی که نیاز به لوله بسیار قوی و محک‌می‌دارد، توصیه نمی‌شود زیرا مقاومت آن‌ها مناسب این نوع کاربردها نیست. اما اگر به استحکام بالایی نیاز نیست، استفاده از لوله رده ۴۰ مرسوم است و توصیه می‌گردد.

به صورت کلی می‌توان گفت استفاده از لوله مانیسمان رده ۴۰ در جاهایی که فشار کمتری وجود دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
برای مکان‌هایی که فشار بالا وجود دارد بایستی از لوله مانیسمان رده‌های دیگر مانند رده 80 استفاده شود.

این محصول از نظر ظاهری قابل تشخیص بوده و سفید رنگ هستند. به صورت کلی می‌توان گفت این لوله رده 40 جز یکی از لوله‌های محبوب و پر فروش لوله‌های مانیسمان در بازار ایران است. لوله‌های رده ۴۰ عموما در زیر سطح نیز به کار برده می‌شوند.

لوله مانیسمان رده 40 با نام sch40 نیز شناخته می‌شود و این محصول بدون درز بوده و کاربردهای بسیاری در صنایع مختلف دارد.
مقاومت بالای این محصول به دلیل نداشتن همین درزها بر روی بدنه است. وزن بیشتر این محصول نسبت به لوله‌های درزدار از دیگر ویژگی‌های این محصول به شمار می‌رود.

یکی از ویژگی‌های خاص این لوله تحمل بالا در برابر فشار است و به همین دلیل در آتش‌نشانی و لوله‌کشی‌های گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد. قابل ذکر است این نوع لوله در سایزهای 2.1 تا 34 اینچ و طول لوله 6 و 12 متر تولید و روانه بازار می‌شود.
این لوله به صورت معمول از جنس‌ استنلس استیل یا کربن استیل با استفاده از روش‌های مختلفی تولید و روانه بازار می‌شود.

ضخامت لوله رده 40 مانیسمان

به صورت کلی می‌توان گفت که مشخصات لوله‌های فولادی بدون درز مانیسمان به صورت قطر بیرونی * ضخامت دیواره بر حسب میلی‌متر بیان می‌گردد.
لازم به ذکر است که لوله‌های فولادی مانیسمان رده 40 به دو دسته لوله‌های نوردگرم و لوله‌های نورد سرد تقسیم می‌گردند.

قطر بیرونی لوله‌های بدون درز که به روش نورد گرم تولید می‌شوند، عموما بیش از 32 میلی‌متر بوده و همچنین ضخامت دیواره آن‌ها 2.5-75 میلی‌متر است.
قطر لوله‌های فولادی مانیسمان که توسط روش نورد سرد تولید می‌شوند به 6 میلی‌متر نیز می‌رسد و همچنین ضخامت دیواره آن می‌‌تواند 0.25 میلی‌متر باشد.

می‌توان گفت که قطر خارجی لوله‌های نازک نیز به 5 میلی‌متر می‌رسد و ضخامت دیواره آن‌ها نیز کمتر از 0.25 میلی‌متر است.
موضوع مهمی‌که باید به آن دقت شود این است که در تولید لوله‌های نورد سرد دقت بیشتری نسبت به نورد گرم وجود دارد.

 لوله مانیسمان رده 40

کاربرد لوله مانیسمان رده 40

لوله‌های مانیسمان دارای رده‌های مختلفی هستند که در صنایع مختلف با توجه به نیاز کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرند. لوله مانیسمان رده 40 دارای کاربردهای بسیاری در صنعت است که برخی از آن‌ها عبارتند از:

  • خطوط انتقال آب
  • خطوط انتقال گاز
  • ساختمان‌های آسمان‌خراش (بُرج‌ها)
  • آتش‌نشانی
  • صنایع کشتی‌سازی
  • و…

کاربردهایی که در بالا ذکر شد از مهم‌ترین کاربردهای این محصول به شمار می‌رود و امکان استفاده این لوله در کاربردهای بسیار دیگری نیز وجود دارد. رده‌های مختلف از لوله مانیسمان در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رده 40 لوله مانیسمان به دلیل ویژگی‌هایی که دارد در کاربردهایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که لازم نباشد فشار زیادی را تحمل کند.
این محصول برای کاربردهایی با تحمل فشار معمولی که در بالا به آن اشاره شد مناسب بوده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

لوله مانیسمان ۴۰ کاربردهای بسیاری در صنایع مختلف مانند نفت، گاز، پتروشیمی‌ و همچنین سیستم‌های ساختمانی دارد.

قیمت لوله مانیسمان رده 40

قیمت روز لوله مانیسمان رده۴۰ با توجه به عوامل مختلفی مانند نوسانات بازار، نوع، مقدار، تغییر قیمت کارخانه و… مدام در حال تغییر است. برای اینکه بتوانید لوله‌های مانیسمان رده 40 را با قیمتی مناسب خریداری کنید آهن اسپات می‌توان برای شما گزینه مناسبی باشد.
زیرا در این وب سایت قیمت لوله بدون درز رده 40 درج شده و کاربران می‌توانند با خیالی آسوده و در بستری امن مبادلات فولادی خود را اعم از خرید و فروش لوله مانیسمان انجام دهند.

محصولات موجود در وب سایت آهن اسپات دارای کیفیت بالایی بوده و علاوه بر کیفیت بالا در قیمت مناسبی ارائه شده است.

خرید لوله مانیسمان رده 40 از آهن اسپات

اگر قصد خرید لوله مانیسمان رده ۴۰ را دارید، با مراجعه به وب سایت آهن اسپات و بررسی قیمت روز کالا می‌توانید به سادگی وارد صفحه محصول مورد نظر شوید و پس از بررسی نوع، سایز، وزن، ضخامت لوله و همچنین قیمت لوله رده ۴۰ اقدام به ثبت سفارش خود نمایید.

خرید و فروش بدون واسطه انواع آهن آلات و محصولات فولادی ساختمانی و صنعتی از مهم‌ترین فعالیت‌های این مجموعه به شمار می‌رود.
در وب سایت آهن اسپات به سادگی و بدون هیچ دغدغه‌ای می‌توانید خریدی لذت‌بخش و منحصربه‌فرد داشته باشید و تجربه‌ شیرینی را از خریدی به صرفه برای خود رقم بزنید.