میلگرد تقویت کننده (به اختصار میلگرد) یکی از متریال‌های مورد استفاده در ساخت و ساز است که برای تقویت بتن تحت کشش استفاده می‌شود.
این میله مدور و توپُر معمولا از فولاد ساخته می‌شود که دسته بندی آن در اندازه، درجه، و مدل ساده و آجدار آن تقسیم می‌شود.

البته در ساخت برخی سازه‌ها مانند پل از مدل‌های مختلف‌تری از میلگرد استفاده می‌شود. تفاوت در هر یکی از خصوصیت‌های میلگرد موجب تفاوت قیمت آن با دیگر مدل‌های موجود می‌شود.

در این مطلب به معرفی انواع میلگرد آناهیتا پرداخته و برخی از عوامل تاثیرگذار بر تغییرات قیمت میلگرد آناهیتا را بررسی می‌کنیم.

اما قبل از هرچیز بهتر است مختصری با کارخانه میلگرد آناهیتا گیلان و تولیدات آن آشنا شوید.

کارخانه میلگرد آناهیتا گیلان

کارخانه میلگرد آناهیتا گیلان در سال 1389 با خرید سهام و تغییر کاربری در دسته شرکت‌های سهامی خاص به ثبت رسیده است. این تغییر کاربری منجر به شروع روند تولید انواع میلگرد شده است.

میلگرد آناهیتا گیلان

طبق اطلاعات رسمی دریافتی از کارخانه میلگرد آناهیتا این کارخانه در استان گیلان و با مساحت 20908 در جهت خودکفایی صنعت فولاد شروع به فعالیت کرده است.

مجتمع فولاد آناهیتا مجوز فعالیت خود به شماره 16174 در اداره کار شهرستان رشد به ثبت رسانده است و در سال 1390 موفق به دریافت جواز تاسیس از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گردید.

ماشین آلات صنعتی کارخانه میلگرد آناهیتا گیلان در سال 1391 اقدام به خرید ماشین آلات صنعتی خود از شرکت‌های خارجی و اروپایی کرد و با کمک متخصصان و مهندسان ایرانی خط تولید میلگرد آناهیتا را راه اندازی نمود.

محصولات کارخانه میلگرد آناهیتا گیلان

کارخانه میلگرد گیلان سرانجام در سال 1392 تولید میلگرد آناهیتا را آغاز نمود، که هم اکنون ظرفیت تولید آن به 320 هزار تن در سال می‌رسد که در دو گرید A2  و A3 در سایزهای 8 تا 32 تولید می‌شود.

شرکت آناهیتا گیلان تنها شرکت فولادی کشور است که تاکنون موفق به دریافت نشان ملی شده است. میلگرد آناهیتا در این مجتمع تحت استاندارد ملی ISIRI3132 که برگرفته از استاندارد GOST 5781 روسیه است در بهترین کیفیت تولید می‌شود.

این میلگردها با علامت اختصاری A.G.C.T و A.G.S.T و A.G.J.U که بر روی آنها هک می‌شود، شناسایی می‌شوند.

بالا بودن استانداردهای ساخت در میلگرد آناهیتا موجب شده تا فروش بالایی در صنعت ساختمان سازی داشته باشد. کیفیت بالای این میلگردها به دلیل استفاده از شمش‌های فولاد SP5  است که به عنوان مواد اولیه در آن استفاده می‌شود.

یکی از اصلی‌ترین دلایل محبوبیت و پرفروش بودن میلگرد آناهیتا را می‌توان تنوع در تولید آن دانست که شامل میلگرد ساده و میلگرد آجدار در اندازه‌های 8 تا 32 است. همچنین از دیگر موارد پرفروش بودن میلگرد آناهیتا می‌توان به وزن سبک میلگرد آناهیتا نیز اشاره کرد.

میلگرد آجدار آناهیتا در انواع میلگرد آجدار مارپیچ با گرید استاندارد ملی A2 و میلگرد آجدار جناغی با گرید استاندارد ملی A3 تولید می‌شود.

میلگرد آناهیتا گیلان

عوامل موثر بر قیمت روز میلگرد آناهیتا 

یکی از اصلی‌ترین پرسش‌ها در هنگام خرید میلگرد آناهیتا گیلان این است که علت بالا بودن قیمت این نوع میلگرد نسبت به سایر برندهای موجود در بازار چیست؟

1. مشخصات میلگرد آناهیتا

در پاسخ به این پرسش لازم به توضیح است که خواص شیمیایی، خواص فیزیکی (قطر اسمی و…)، خواص مکانیکی (طول نسبی، درصد ازیاد و…)
همچنین تفاوت در مشخصات هندسی آج میلگرد مانند زاویه آج، پهنا و ارتفاع سبب شده است تا میلگرد آناهیتا قیمت بالاتری نسبت به سایر رقبای خود داشته باشد.

به عنوان مثال میلگردهای آجدار آناهیتا با توجه به استاندارها به گونه‌ایی ساخته می‌شود که دو مشخصه زاویه و پهنای آن موجب درگیر شدن بتن و آج شده و یکپارچگی مورد نیاز جهت استحکام را ایجاد می‌نماید.
همین خواص فیزیکی و هندسی سبب شده تا میلگرد آناهیتا از استانداردهای لازم برخوردار باشد و قیمت آن را در بازار به نسبت سایر برندهای موجود، بیشتر باشد.

2. مرغوبیت مواد اولیه

از دیگر دلایل مرغوبیت میلگرد آناهیتا استفاده از فولاد درجه یک در ساخت آن است که می‌توانید برای تست مرغوبیت مواد اولیه و خواص شیمیایی تقاضای آنالیز شیمیایی نیز کنید و اطمینان داشته باشید که نتیجه تست نشان دهنده مرغوبیت آن است.

3. استاندارد بالا

همچنین میلگرد آناهیتا از استانداردهای لازم در خواص مکانیکی نیز برخوردار است، که با در نظر گرفتن تنش تسلیم، استحکام کششی و درصد افزایش طول مورد بررسی قرار می‌گیرد.

قابل ذکر است که پیشرو بودن کارخانه میلگرد آناهیتا گیلان در بازار نتیجه استانداردهای بالای تولید و بهره‌گیری از دانش روز جهانی است که مجتمع فولاد گیلان را به یکی از کارخانجات معتبر در بازار آهن تبدیل نموده است.

استعلام قیمت میلگرد آناهیتا گیلان

همانطور که در شرایط کنونی بازار، قیمت ارز و طلا دستخوش نوسانات زیادی است، در بازار آهن نیز محصولات فولادی نظیر میلگرد، ثبات چندانی را تجربه نمی‌کنند. بنابراین شاهد نوسانات زیاد قیمت روز میلگرد نیز در بازار آهن هستیم.

از دیگر عوامل موثر بر نوسانات قیمت بازار آهن میتوان به تحریم‌های خارجی که موجب ایجاد عدم تعادل در میزان عرضه و تقاضای بازارها شده و ثبات قیمت‌گذاری را برهم زده، اشاره کرد. از سوی دیگر تحریم‌ها باعث محدود شدن دسترسی مجتمع‌های فولاد به مواد اولیه خام و شمش فولاد شده است.

ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان آهن در سراسر جهان است و طبیعتا تولیدات فولاد به یکی از اصلی‌ترین مسائل تعیین‌کننده روند صنعت کشور ما است و از سوی دیگر بیشتر تولیدات فولاد کشور توسط کارخانجات دولتی و خصوصی کشور تولید و به بازار عرضه می‌شود.

البته در نظر داشته باشید که عوامل بسیاری بر روی روند نوسانات قیمت میلگرد تاثیرگذار است و مانند بازار ارز و طلا، اتفاقات ناگهانی و اخبار تاثیر به سزایی در جهش‌های قیمتی دارد.

از این روی اگر قصد خرید میلگرد آناهیتا گیلان را دارید باید روند تغییرات قیمت میلگرد آناهیتا آنلاین و به صورت دائمی توسط شما بررسی گردد.

همچنین آخرین قیمت میلگرد آناهیتاگیلان شامل قیمت میلگرد ۱۴ آناهیتا و قیمت میلگرد ۱۶ اناهیتا که از پرفروش‌ترین نوع میلگردهای مصرفی نیز می‌باشند به صورت لحظه به لحظه در آهن اسپات قابل مشاهده است.

با مراجعه به وبسایت آهن اسپات به آدرس ahanspot.com از قیمت‌های لحظه ای آهن آلات و محصولات فولادی، مطلع شده و خریدی هوشمندانه و به صرفه را تجربه کنید.

خرید میلگرد آناهیتا از آهن اسپات

میلگرد در صنعت ساخت و ساز یکی از اصلی‌ترین مواد اولیه به حساب می‌آید که انتخاب مدل مناسب، درجه و اندازه درست آن برای اطمینان از ایمنی در ساخت و ساز، بسیار مهم است.

همچنین انتخاب میلگرد با قیمت مناسب می‌تواند کمک زیادی به پیمانکاران و سازندگان نماید. از این‌رو با پیگیری روند قیمت روز میلگرد در وبسایت آهن اسپات در طی روزهای متوالی، می‌توانید به سادگی در جریان نوسانات قیمت بازار آهن قرار گرفته و بهترین انتخاب را داشته باشید.