قیمت ورق روغنی بهترین کارخانجات ایران در سایز‌های مختلف به‌صورت روزانه در سایت آهن اسپات منتشر شده و در اختیار شما قرار می‌گیرد.

اطلاع از قیمت روز ورق روغنی به شما کمک می‌کند تا هزینه‌های موردنیاز برای پروژه‌ها و تولیدات خود را به درستی برآورد کنید. با داشتن اطلاعات دقیق، می‌توانید بودجه‌بندی صحیحی را انجام دهید و از تلفات مالی جلوگیری کنید.

ورق روغنی

در روش نورد سرد ورق‌هایی که دارای ضخامت بالایی هستند به ورق‌های با ضخامت کم‌تر تبدیل می‌شوند. ورق روغنی نامی آشنا در میان انواع ورق‌های فولادی است که چون تولید آن در دمای محیط صورت می‌گیرد به آن ورق سرد نیز می‌گویند. از طرف دیگر از آنجا که برای جلوگیری از زنگ‌زدگی یک لایه روغن روی آن قرار می‌گیرد به نام ورق روغنی نیز شهرت یافته است.

همچنین ورق روغنی به عنوان ورودی در تولید ورق گالوانیزه نیز استفاده می شود. ورق روغنی در سایزهای مختلف و با اندازه‌های 1.1830 میلی‌متر، 2.2440 میلی‌متر و 3.3050 میلی‌متر است.

کارخانه تولید ورق روغنی

ویژگی‌های ورق روغنی

ورق‌های سرد یا روغنی دارای مزایایی می‌باشند که باعث شده تا از این نوع ورق‌ها در صنعت ساخت و ساز استفاده بسیاری شود. از مهم‌ترین مزایا ورق سرد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقاومت زیاد در برابر فشار و وزن‌های زیاد
 • تنوع در رنگ و ابعاد
 • قیمت مقرون به‌صرفه

انواع ورق روغنی

ورق‌های روغنی سرد را از جنس آلیاژهای مختلفی تهیه می‌کنند و با توجه به نوع آلیاژ مصرف شده  به دسته‌های متفاوتی تقسیم می شوند. این دسته بندی‌ها عبارتند از:

 • ورق سرد با کیفیت معمولی یا St12 که رواج بیشتری برای مقاصد عمومی دارد و برای خم کردن و شکل دهی ساده و کاربردهای جوشکاری به کار می رود.
 • ورق روغنی با کیفیت نیمه کششی St13 برای تولید محصولاتی که نیاز به شکل دهی از روش کشش دارند مناسب است.
 • ورق روغنی کیفیت فوق کششی St14
 • ورق روغنی با کیفیت فوق فوق کششی St16

هر کدام از ورق‌های روغنی St12، St13، St14 و St16 از نظر مشخصات فیزیکی مانند نقطه تسلیم، استحکام کششی و درصد کشیدگی با هم متفاوت هستند.

قیمت ورق روغنی

قیمت ورق روغنی در حالت کلی متأثر از قیمت آهن آلات و فولاد است اما به نسبت آنها کانال قیمتی آن نوسان کمتری دارد به نوعی که برای ورق روغنی ما شاهد نوسان روزانه کمتری هستیم.

قیمت نهایی ورق روغنی برای مصرف کننده نیز از محاسبه المان‌های اصلی و تشکیل دهنده این محصول نشات می‌گیرد. از جمله عوامل تعیین کننده قیمت ورق روغنی شیت می‌توان به نوع گرید (استاندارد)، قیمت‌ جهانی سنگ آهن، قیمت سوخت و انرژی به ویژه نفت و هزینه‌های حمل و نقل کالا و همچنین میزان تورم جهانی و سایر فاکتور‌ها آن‌ها اشاره کرد.

در صورت نیاز به سایزهای سفارشی ورق روغنی از طریق شماره 02191005131 با کارشناسان آهن اسپات ارتباط برقرار کنید.

ورق‌های روغنی به صورت رول

کاربرد ورق روغنی

این محصول را در موارد مختلفی می‌توان مورد استفاده قرار داد که به چند مورد اشاره شده است:

 • صنعت خودروسازی
 • صنعت لوازم خانگی
 • ساختن انواع قفسه‌ها
 • تولید مبلمان اداری
 • تولید پنل‌های غیر قابل انعطاف
 • نقاشی قطعات

کارخانجات تولید ورق روغنی

کارخانه‌های متعددی در کشور ما اقدام به تولید ورق روغنی می‌کنند. از مهم‌ترین تولیدکنندگان ورق سرد در کشور می‌توان به کارخانه های زیر اشاره نمود:

خرید ورق سرد از آهن اسپات

همان طور که می‌دانید، علاوه بر سهام کارخانجات، محصولات نیز در بورس خرید و فروش می‌شوند و محصولات فولادی از محبوب‌ترین محصولاتی هستند که افراد بر روی آن‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند.

ما در آهن اسپات در راستای تسهیل امر تبادلات آهن و مقاطع فولادی، به صورت روزانه از کارخانجات برتر و نمونه کشور استعلام گرفته و در وب سایت خود منتشر می‌کنیم.
شما میتوانید بعد از استعلام قیمت روز ورق روغنی از وب سایت آهن اسپات و یا تماس با کارشناسان ما، سفارش خود را با بهترین قیمت ثبت کنید و خرید به‌صرفه‌ای داشته باشید.