تیرآهن لانه زنبوری یکی دیگر از محصولات موجود در بازار در زمینه تیرآهن است که در اکثر سازه‌های ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول به همراه میله‌های تقویت‌کننده فولاد ضدزنگ، لوله‌های بدون درز، یکپارچگی ساختار یک ساختمان را قوی‌تر و پایدارتر می‌کند.

مزایای استفاده از تیرهای لانه ‌زنبوری این است که برای ارائه پشتیبانی بیشتر از قسمت‌های مختلف سازه با هزینه بسیار کم‌تر نصبت به موارد مشابه کاربرد دارد.
تیرآهن لانه ‌زنبوری ابداع شد تا به پروژه‌های معماری، کم‌تر حجم کم‌تر از نظر ظاهری و جذابیت بیش‌تر ارائه دهد.

تیرآهن لانه زنبوری

تیرآهن لانه ‌زنبوری

تیر لانه زنبوری از مقاطع استاندارد I-H یا U نورد گرم ساخته می‌شوند. تار تیر به ‌صورت قفسه‌ای شکل از طول شکافته شده است. نیمه‌های به‌دست‌آمده به طور نیمه‌ گامی نسبت به یک‌دیگر جا به‌ جا می‌شوند و سپس در قسمت فوقانی اتصال انجام می‌شوند. در نتیجه یک پرتو با یک ردیف سوراخ شش‌ضلعی در بدنه است.

تیر بسیار عمیق‌تر از پروفیل اصلی است که از آن ساخته شده است، درحالی‌که وزن آن در تمام سطح یکسان است. این امکان وجود دارد تا صفحات مربعی و هم‌چنین حالت مستطیلی را بین نیمه‌های برش خورده جوش داده و تیرآهن لانه ‌زنبوری را به‌صورت سوراخ‌های هشت ضلعی در بدنه آن سفارش داد.

مزایای استفاده از تیرآهن لانه ‌زنبوری

همان‌طور که می‌دانید تیرآهن لانه زنبوری مانند دیگر مصالح فولادی تنوع مخصوص خود را دارد. از این ‌رو در این قسمت به مواردی که در قیمت تیرآهن لانه ‌زنبوری مؤثر هستند اشاره می‌کنیم.

  1. دوام مناسب
  2. کاربرد متنوع
  3. صرفه‌جویی در هزینه
  4. وزن سبک
  5. قیمت تیرآهن زنبوری

به بیان ساده، فرایند تیرآهن لانه ‌زنبوری با ایجاد یک برش زیگزاگ مانند بر روی یک بخش نورد شده از تیر است. پس از آن، نیمه دیگر آن را برگردانده و به نیمه دیگر درز زده می‌شود. با به هم پیوستن این دو الگو، ارتفاع و عمق تیر تولید شده افزایش‌یافته و آماده استفاده برای مصارف مختلف ساختمانی است.

به دلیل تغییر فیزیکی مواد در این مورد از فولاد استفاده می‌شود. سفتی تیر بدون نیاز به تغییر در وزن مواد افزایش می‌یابد. افزایش عمق هم‌چنین منجر به افزایش سطح مقاومت در برابر ارتعاش نیز می‌شود که تیرآهن لانه ‌زنبوری تازه برش خورده می‌تواند در مقایسه با تیر اصلی و دستکاری نشده مقاومت بیشتری را ارائه کند.

کاربرد متنوع

همان‌طور که قبلاً ذکر شد، در حال حاضر تیرآهن زنبوری در اشکال و الگوهای مختلف ساخته می‌شوند که این امر فروش تیرآهن لانه ‌زنبوری را بیشتر از هر زمانی رونق بخشیده است. اگرچه در ابتدا با برش دادن یک الگوی زیگزاگ یا شش‌ضلعی بر روی بخش نورد تیر ساخته می‌شدند، نوآوری‌های معماری مدرن اجازه تولید تیرآهن لانه ‌زنبوری را در اشکال مختلف داده است.

اکنون تیرآهن زنبوری با دهانه‌هایی دایره‌ای، مستطیلی یا حتی سینوسی وجود دارد. با این ‌حال، نیمه دیگر بخش نورد شده همچنان به همان روش و از طریق جوشکاری متصل می‌شود.

با امکانات ویژه‌ای که شرکت‌های ساختمانی از جانب گروه فنی یک مجموعه توانمند با آن مواجه هستند، پس از ارائه محصولاتی مانند تیرآهن زنبوری، می‌توانند اجزا را در طرح‌های مختلف، به‌ دلخواه مشتری تولید کنند.
به همین دلیل است که یکی از مزایای تیرآهن لانه ‌زنبوری نسبت به انواع مشابه این محصول آن است که تطبیق ‌پذیری بالاتری را در پروژه‌های فنی و مهندسی ارائه می‌دهد.

این ویژگی خاص باعث شده تا تیرآهن زنبوری در بسیاری از پروژه‌های ساختمانی گوناگون، مانند پارکینگ‌های فولادی ضد زنگ، قایق‌ها یا حتی پل‌های لوله و پروژه‌های ساختمانی استفاده شده است. مهندسین ساختمانی از سوراخ‌های حاصل از مواد، به‌عنوان گذرگاهی برای اجزای سیم‌کشی مختلف برای تأسیسات، استفاده کنند.

صرفه‌جویی در هزینه

یکی دیگر از مزایای استفاده از تیرآهن زنبوری قیمت مناسب و کارایی بیشتر آن‌ها است. فارغ از تکمیل یک ساختار پایدار، یکی از اهداف شرکت‌های ساختمانی جلوگیری از کسری در بودجه ‌بندی کلی یک پروژه برای آن‌ها است. دلایل رایج برای اینکه چرا چنین نتیجه نامطلوبی ممکن است رخ دهد، می‌توان به استفاده از مواد گران‌ قیمت یا استفاده از موادی که خیلی نامرغوب هستند اشاره داشت، ولی آیا این مدیریت غلط فقط بار مالی مضاعف را وارد منجر به ناپایداری در ساختار می‌شود.

در صورت استفاده از مواد با دوام و در عین‌ حال مقرون ‌به‌ صرفه، از این نوع موقعیت‌ها که بار مالی بیشتر و کارایی کم‌تر را ارائه می‌دهند اجتناب می‌شود؛ این بدان معنا نیست که شرکت‌های ساختمانی از نظر به‌کارگیری مصالح را در معماری خود کاهش دهند، بلکه به این معنی است که آن‌ها در مورد جنبه‌های مالی به اصول دقیق‌تری پایبند هستند.

از آنجایی‌ که یک تیرآهن زنبوری به ‌سادگی از ترکیب نیمه دیگر یک بخش فولادی با تیر ایجاد می‌شود، هیچ مهندسی پیچیده دیگری مورد نیاز نیست؛ بنابراین هزینه تیرآهن لانه ‌زنبوری در پروژه‌هایی که می‌توان از این مصالح فولادی استفاده کرد بسیار مناسب است. برای افزایش استحکام، نیازی به تغییر ساختار داخلی مواد فولادی استیل نیست. هیچ روش عملیات حرارتی پیچیده و بالقوه گران و زمان بر دیگری برای تغییر خواص تیر موردنیاز نیست.

وزن سبک

ویژگی سبک ‌وزن تیرهای قلعه‌ای یکی دیگر از دلایلی است که شرکت‌های ساختمانی این ماده را بسیار مطلوب می‌دانند. هیچ نیازی به اعمال ساختار پیچیده در مواد وجود نخواهد داشت، زیرا به‌سادگی از اجزای ذاتی درون خود مشتق شده است.

علی‌رغم سبک بودن آن، چیزی از خواص استحکام مواد کم نمی‌کند. اگر مواد به طور مساوی در تمام طول بریده شوند، هیچ‌چیز از تیر اصلی در این فرایند هدر نمی‌رود.

مواد سبک ‌وزن می‌تواند باعث افزایش میزان پایداری سطح شود. همین عامل نیز باعث می‌شود تا به طور بالقوه بتوان یک سازه را ایجاد کرد. این مشخصه جزو ساختاری است که تیرآهن لانه ‌زنبوری را جزء تیرهای پرطرف‌دار در بسیاری از کارهای ساختمانی تبدیل کرده است.

تیرآهن لانه زنبوری

استعلام قیمت و خرید تیرآهن لانه ‌زنبوری

آهن اسپات یک مجموعه برتر در تولید و پخش مصالح فولادی در ایران است. با جست‌وجوی وب‌ سایت آهن اسپات در مرورگر خود، از به‌روزترین قیمت‌های مصالح فولادی ساختمان آگاهی می‌یابید. در این راستا این مجموعه لیست قیمت تیرآهن لانه ‌زنبوری را به تفکیک نوع و ویژگی ساختاری آورده است.

با استفاده از وبسایت معتبر آهن اسپات، قیمت روز تیرآهن لانه زنبوری تولیدی کارخانجات مختلف را می‌توانید مشاهده نمایید.

مزیت آگاهی از قیمت روز تیرآهن لانه ‌زنبوری این است که برآورد هزینه‌های پروژه عمرانی و تعیین هزینه‌ها امر آسان‌تری خواهد بود و مدیرت مالی پروژه را بسیار ساده می‌کند. اسپات بهترین تولیدات را در اختیار مجریان پروژه‌های فنی و مهندسی قرار می‌دهد که از نظر کمی و کیفی در سطح بالایی قرار دارند که همین خود احتمال خطر و آسیب در بلند مدت را کاهش می‌دهد.

خرید تیرآهن لانه زنبوری از آهن اسپات

مقرون ‌به‌ صرفه بودن، دوام و تطبیق ‌پذیری تیرهای لانه ‌زنبوری بخشی از دلایلی است که به طور گسترده از این نوع محصول در پروژه‌های ساختمانی مورد استفاده قرار گرفته است.
شما می‌توانید از طریق وب سایت آهن اسپات از قیمت تیرآهن لانه ‌زنبوری مطلع شوید. همچنین برای ثبت سفارش خرید آهن آلات و محصولات فولادی میتوانید با کارشناسان فروش آهن اسپات تماس بگیرید.