توری پرسی در واقع پارچه از جنس سیم یا مفتول است که تار و پود‌های بافته شده است که همین خود سبب ایجاد ویژگی‌های جدیدی در این محصول می‌باشد. توری پرسی در واقع دارای مفتول‌های موج دار است که در انواع و اقسام بافت‌های گوناگون به هم بافته میشوند. توری یک محصول فلزی همه کاره است که به دلیل داشتن استحکام زیاد و قابلیت تولید در اندازه‌های متنوع و با مواد متفاوت در صنایع گوناگونی به کار می‌رود و تفاوت جزئی در هریک از ویژگی‌های توری سبب تغییر در قیمت آن می‌شود.

توری پرسی چیست؟

توری پرسی یکی از انواع توری‌ها در بازار است که در صنایع گوناگون کاربرد گسترده‌ای دارد. این توری به صورت مشبک و موج دار از سیم و مفتول ساخته می‌شود که در انواع مختلف بافت‌ها این اجزا و تار و پود در هم تنیده می‌شوند. یکی از ویژگی‌های اساسی این نوع توری‌ها که نقطه تمایز آن با سایر نمونه‌های توری در این است که چشمه توری پرسی عمدتا چهارضلعی است و به شکل مربع یا مستطیل دیده می‌شوند.

انواع توری از نظر ساختار

توری‌های پرسی بر اساس نوع ساختار و نحوه اتصال و به هم بندی اجزای گوناگون‌شان به صورت دسته‌های زیر تقسیم بندی می‌شوند:

توری پرسی بافت ساده

رایج‌ترین و پرکاربردترین توری بین تمامی توری‌های پرسی از نوع بافت ساده است. در توری‌های پرسی با بافت ساده، سیم‌ها به طور متناوب یکی رو و یکی زیر بافته می‌شوند. کوچک‌ترین نوع چشمه تولید شده از این نوع توری‌ها تولید می‌شود.

توری بافت گره خورده

الگوی یافت این نوع توری‌ها متفاوت از توری با بافت ساده است که در نهایت یک الگوی مورب بعد از بافت سیم‌ها ظاهر می‌شود که مشخصه و نقطه تمایز این دو نوع توری است. الگوی یافت توری با بافت گره خورده به این صورت است که سیم‌ها در زیر جفت سیم‌های مجاور بعدی بافته می‌شوند و این نوع بافت و مستحکم بودن آن، این امکان را فراهم می‌کند که در ساختار توری از سیم‌های ضخیم‌تر نیز استفاده شود بدون این‌که تغییر شکل در آن‌ها رخ بدهد.

توری پرسی بافت ساده هلندی

الگوی بافت ساده هلندی نوعی الگوی بافت است که استحکام بیشتر را برای توری به ارمغان می‌آورد چرا که نزدیکی اجزا به هم خیلی بیشتر از یک توری با الگوی بافت ساده است و همین باعث شده است که مقاومت مکانیکی توری خیلی زیاد باشد و روزنه‌ای بین اجزای توری دیده نشود.

مزیت‌های توری پرسی چیست؟

 • وزن کم ولی مقاومت بالا در مقایسه با سایر توری‌های دیگر
 • استحکام و مقاوم بودن بالا در برابر فشارات گوناگون و ضربه و حوادث طبیعی مثل سیل یا باد شدید
 • قیمت مناسب و مقرون به صرفه بودن
 • خواص فیزیکی و شیمیایی مناسب داشتن و مقاومت در برابر زنگ زدن یا خورده شدن
 • نصب کردن یا تعویض آسان نسبت به سایر نمونه حفاظ و حصار‌های موجود
 • سطح ضد لغزش و هم‌چنین صاف و مسطح

کاربرد توری پرسی

توری پرسی دارای تنوع بسیار بالایی است و همین خود باعث شده که کاربرد وسیعی در صنایع گوناگون داشته باشد. در ادامه به بررسی چند ویژگی توری پرسی می‌پردازیم.

حفاظ برای درب و پنجره

به منظور افزایش امنیت و حفاظت از خانه و یا اموال در انبارها استفاده از حفاظ‌ها بسیار پرکاربرد است. یکی از محصولاتی که از آن به عنوان حفاظ استفاده می‌شود؛ توری پرسی است. این نوع توری‌ها نه تنها به دلیل استحکام و محکم بودن درصد دزدی و آسیب دیدن را کاهش می‌دهند بلکه به دلیل تنوع در اندازه و نوع بافت از انواع مختلف آن بر حسب نیاز میتوان استفاده کرد و از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه‌اند.

ساخت قفس برای حیوانات

استفاده از حیوانات در داخل خانه و یا باغ وحش بسیار موضوع جا افتاده‌ای در جامعه است ولی نگهداری مناسب از آن‌ها شرط اصلی برای نگهداری است. در مرحله اول باید به فکر محل نگه داری از انها باشیم که ساخت قفسی که هوا و نور مورد نیاز به طور کافی برسد بسیار مهم است. توری پرسی یکی از مواردی است که می‌توان از آن برای ساخت قفس حیوانات به عنوان جایگزین برای تور و قفس‌هایی از جنس فنس استفاده کرد چرا که احتمال اسیب به حیوانات در صورت برخورد به دیواره‌های قفس به نسبت کمتر است و همچنین به دلیل استحکام بالا امنیت بیشتری نیز فراهم می‌کنند.

حصار کشی دور مزرعه یا زمین کشاورزی

امنیت و حفاظت از زحمات هر شخص یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید به آن بسیار دقت کرد. استفاده از توری پرسی به عنوان حصار و حفاظ در دور تا دور زمین کشاورزی انتخاب مناسبی است چرا که استحکام بالایی دارد و همچنین وزن نسبتا بالایی دارد که همه این عوامل این توری را تبدیل به یک حصار مناسب می‌کند که در برابر حوادث طبیعی و ورود اشخاص دیگر و یا ورود و حمله حیوانات مقاوم است.

سایر کاربرد‌های توری پرسی

 • حفاظ دستگاه‌ها
 • حصار مراکز نظامی، معادن، کارخانه‌ها، محل‌های ساختمان سازی و پروژه‌های عمرانی
 • ساخت انواع پالت، تختخواب و نرده
 • به عنوان فیلتر در بسیاری از صنایع
 • ساخت محوطه‌های شمشیر بازی و یا محوطه بازی برای کودکان و زمین بازی
 • صنایع شیمیایی، نفت، متالوژی و پزشکی و کاغذ سازی
 • فیلتراسیون و بسته بندی
 • محکم سازی بتن ریزی در ساختمان سازی
 • حفاظ اطراف زمین‌های ورزشی، زندان‌ها، فرودگاه‌ها و کمپ‌ها

قیمت توری پرسی

با توجه به این موضوع که انواع مختلفی از توری پرسی در بازار اهن آلات یافت می‌شود؛ بنابراین در قیمت آن‌ها نیز طیف وسیعی وجود دارد. قیمت توری پرسی به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از مهم‌ترین این عوامل ویژگی‌های توری است برای مثال جنسی که توری از آن ساخته شده است یا اندازه و وزن سیم و مفتول‌ها و در نهایت اندازه و شکل توری همه این‌ها روی قیمت نهایی محصول موثرند. علاوه بر موارد ذکر شده کارخانه تولیدی یا وارداتی بودن کالا نیز خود باعث تفاوت در قیمت می‌شود.

اگر شما هم قصد خرید توری پرسی داشته باشید در ابتدا مشخص کردن مشخصات آن به طور کامل و تعیین تولیدکننده مد نظر از ملزومات است؛ که به هزینه تمام شده دسترسی داشته باشید. ولی قیمت محصولات فلزی و آهنی با توجه به عوامل مختلفی همچون نوسانات قیمت ارز یا فولاد در داخل کشور و جهان دائما در حال تغییر است و شما برای اینکه یک برآورد درست از قیمت تمام شده داشته باشید می‌توانید به وب سایت آهن اسپات مراجعه کنید.

آهن اسپات یک مرجع معتبر برای آگاهی یافتن از قیمت روز محصولات آهنی است. شما می‌توانید به این وب سایت مراجعه کنید و قیمت هر یک از محصولات مورد نظر خود را به تفکیک کارخانه تولیدی و ابعاد و مشخصات محصول به دست آورید؛ همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید.

سخن پایانی

توری پرسی یکی از محصولات فلزی پرکاربرد در صنایع گوناگون است. ویژگی‌های منحصر به فرد این محصول همچون صاف و مسطح بودن سطح و متنوع بودن جنس و اندازه همه این‌ها باعث شده است که کاربرد گسترده ای در صنایع گوناگون داشته باشد و استحکام و مقاوم بودن آن نیز به ویژگی‌های مثبت این کالا افزوده است. شما برای خریداری این محصول و آگهی از ویژگی‌های توری‌های پرسی می‌توانید به وب سایت آهن اسپات مراجعه کنید؛ چرا که وب سایت آهن اسپات یک مرجع معتبر برای خرید و فروش آهن آلات است.