قیمت میلگرد 12 به دلیل کاربرد گسترده‌ای که در صنعت ساختمان‌سازی و آرماتوربندی دارد، یکی از موضوعات مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید.

استاندارد تولید میلگرد؛ از A1 تا A4

در ایران، انواع میلگرد بر اساس استاندارد روسی در چهار نوع مختلف میلگرد A3 ،A2 ،A1 و A4 تولید می‌شوند. این مقاطع، ترکیب شیمیایی، سطح و اندازه‌های متفاوتی با یکدیگر دارند.

نوع A1 سطحی صاف و بدون آج دارد. درحالی‌که نوع میلگرد A3 و A2 به عنوان پرکاربردترین انواع میلگرد آجدار و همچنین میلگرد A4 آج دارند. شکل آج در هر یک متفاوت است.

میلگرد A2 نسبت به تمامی انواع کاربرد بالاتری به‌ویژه در ساختمان سازی و آرماتوربندی دارد.

از میلگرد آجدار سایز 12 گرید A2 و A3 در ساخت تیرچه بتنی، ساخت اسکلت فلزی، فونداسیون و غیره بهره گرفته می‌شود.

میلگرد 12 در انواع استانداردهای میلگرد تولید و روانه بازار می‌شود. سایز و شکل آج بر قیمت میلگرد 12 اثرگذار است. برای مثال قیمت میلگرد 12 آجدار گرید A3 در مقایسه با میلگرد 12 آجدار گرید A2 بیشتر است و از مقاومت کششی بیشتری نیز برخوردار است.

میلگرد سایز 12 برای مقاوم سازی سازه‌های بتنی

مشخصات فنی میلگرد 12

منظور از میلگرد سایز 12 این است که سطح مقطع میلگرد، معادل 12 میلی متر است.

میلگردها به صورت شاخه‌ای وارد بازار کار می‌شوند و هر شاخه در حدود 12 متر است. وزن یک شاخه میلگرد 12 که در حدود 12 متر طول دارد، تقریبا یازده کیلوگرم است.

کارخانجات فعال در ایران همگی از استاندارد 31 32 سازمان ملی استاندارد تبعیت می‌کنند و محصولات تولیدی آنان مطابق با این استاندارد است.

برای دریافت مشاوره خرید میلگرد و سایر محصولات فولادی با مشاوران آهن اسپات با شماره 91005131-021 در تماس باشید.

کارخانه‌های تولید کننده میلگرد 12

از مهم‌ترین کارخانه‌های ساخت محصول سایز 12 می‌توان به واحدهای صنعتی زیر اشاره کرد که تولیدات آن‌ها مشتریان زیادی در بازار دارند. لازم به‌ذکر است از بین کارخانه‌های زیر، ذوب آهن اصفهان با کیفیت‌ترین میلگرد 12 را تولید می‌کند.

 • ذوب آهن اصفهان
 • شاهرود
 • اهواز
 • فایکو
 • ظفر بناب
 • سیرجان حدید جنوب
 • راد همدان

انواع میلگرد 12

میلگرد سایز 12 خود به طور کلی به دو دسته میلگرد ساده 12 و میلگرد آجدار 12 تقسیم می‌شود:

میلگرد ساده سایز 12

نوع 12 ساده منطبق با استاندارد ملی ISIRI و با سطحی صاف و بدون آج ساخته می‌شود، همچنین از جنس فولاد نرم است. از آنجایی‌ که سایز 12 ساده نسبت به آجدار، مقاومت کششی کمتری دارد، از آن در عملیات جوشکاری و آهنگری، ساختمان‌سازی و دور‌پیچ اجزای سازه استفاده می‌شود.

قیمت این میلگرد به نسبت نوع آجدار آن کمتر است و به صورت کلی مقاومت کششی کمتری نیز به نسبت میلگرد آجدار سایز 12 دارد.

میلگرد آجدار سایز 12

بهتر است از نوع آجدار میلگرد 12، برای تقویت بتن استفاده شود. چرا که در میلگردهای آجدار به واسطه حضور برآمدگی‌ها و فرورفتگی‌های آن‌ها، سطح درگیر بتن و میلگرد افزایش می‌یابد و در این صورت مقاومت سازه بتنی بیشتر خواهد شد.

در نوع آجدار میلگردهای سایز 12، به دلیل مقاومت بالا و خشک بودن میلگردها، نمی‌توان عملیات‌هایی از جمله خم‌کاری، آهنگر و جوشکاری انجام داد.

میلگرد 12 برای ساخت تیرچه بتنی، ساخت اسکلت فلزی و...

استعلام قیمت امروز میلگرد 12

میلگرد 12 توسط کارخانه‌ها به صورت شاخه‌ای به فروش می‌رسد؛ شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت روز هر شاخه میلگرد 12 و دیگر پروفیل‌های صنعتی با کارشناسان آهن اسپات در تماس باشید.

عوامل موثر در قیمت میلگرد 12 

 • نوع میلگرد
 • وزن میلگرد
 • برند کارخانه
 • کیفیت مواد اولیه مصرفی
 • خرید به‌صورت مستقیم یا واسطه

خرید میلگرد 12 از آهن اسپات

از طریق آهن اسپات میتوانید میلگرد 12 را به صورت مستقیم از مراکز تولیدی خریداری کنند.
مزیت عمده و اصلی خرید مستقیم این است که شما می‌توانید با حذف عوامل واسطه، با قیمت پایین‌تری اقدام به خرید میلگرد 12 کنید.

می‌توانید با مراجعه به وب سایت آهن اسپات، هم آخرین قیمت‌ها را مشاهده کنید و هم در نهایت سفارش خود را انجام دهید.

برای ثبت سفارش در آهن اسپات کافی است در این وب سایت ثبت نام و حساب کاربری ایجاد نمایید. اگر در این زمینه به مشکلی بر‌خوردید می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی مطرح شده در صفحه تماس با ما، با کارشناسان فروش آهن اسپات در تماس باشید.