مجتمع فولاد غرب کرمانشاه، یکی از بهترین مجموعه‌های تولیدکننده محصولات فولادی است که در 35 کیلومتری جاده کرمانشاه – هرسین واقع شده است.
یکی از پرفروش‌ترین محصولات این مجموعه تیرآهن است که فاز اول آن در سال 1387 اجرا شد و تیرآهن‌های تولیدشده، در زمان کوتاهی، پروانه استاندارد ملی ایران را دریافت کرد.

کارخانه فولاد مجتمع فولاد غرب از دو بخش بسیار مهم تشکیل شده است:

 1. اولین بخشی که می‌توان به آن اشاره کرد جهان فولاد غرب می‌باشد، که در این بخش به تولید محصولات فولادی می‌انجامد.
 2. در دیگر قسمت هم به اسم جهان صنعت کرمانشاه می‌باشد که برای تولید و نیز ساخت موارد مربوط به ماشین‌های صنعتی به کار می‌رود. کارخانه فولاد کرمانشاه توانسته قسمت بزرگی از نیازهای شهرهای داخل ایران و حتی کشورهای همسایه را تامین نماید.

به موجب احداث این کارخانه نیاز کشور در زمینه فولاد تا بخش زیادی تامین شد که این خود باعث کاهش واردات این محصول شده و در بسیاری از موارد محصولات این کارخانه به کشورهای همسایه صادر هم می‌شود که این روند باعث ارزآوری و بهبود اقتصاد کشور در زمان تحریم‌ها  کمک شایان می‌کند. از محصولات تولیدی مجتمع جهان فولاد غرب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

در ادامه این مطلب درباره تیرآهن جهان فولاد غرب بیشتر صحبت خواهیم کرد.

تیرآهن کرمانشاه

کیفیت تیرآهن جهان فولاد غرب کرمانشاه

بخش کنترل کیفیت در کارخانه جهان فولاد غرب در بررسی کیفیت محصولات خود روند دقیقی را طی می‌کند و از این نظر کیفیت محصولات آن‌ها تضمین شده است.
تیرآهن کرمانشاه و مابقی محصولات تولیدی این کارخانه تحت نمونه‌گیری‌های حین تولید چک می‌شود و مورد تست قرار می‌گیرد.

بخش کنترل کیفیت این مجموعه مواد خام اولیه وارد شده به کارخانه را به طور دقیق بررسی می‌کند و از مواد مرغوب در تولید محصولاتش استفاده می‌کند. در ضمن  این مجتمع کالیبراسیون غلتک‌ها را نیز طبق  استانداردهای جهانی تحت کنترل دقیق در آورده است.

تیرآهن جهان فولاد غرب که وظیفه حمل فشار های تنشی و خمشی وارد بر ساختمان را دارند، از مهمترین پروفیل‌های ساختمانی است که در دو سایز، تیرآهن 14 و تیرآهن 16 به بازار عرضه می‌شود.

تیرآهن معمولی به ارتفاع 80 تا 600 میلی‌متر عرضه می‌شود و در ستون‌ها، خرپاها، نعل درگاه‌ها، بیم‌ها در پوشش سقف‌ها و پله‌ای لانه زنبوری مورداستفاده است.
در این رابطه، می‌توان از تیرآهن نیم پهن، تیر آهن بال‌پهن، تیرآهن لانه زنبوری و تیرآهن معمولی یا نرمال که بعضا به آن تیرآهن نوع اروپایی نیز اطلاق کرد، نام برد.

در حال حاضر، تیرآهن کرمانشاه به عنوان یک از محصولات پرکاربرد در صنعت ساختمان‌سازی است چراکه مجتمع جهان فولاد غرب از مجهزترین سیستم‌های نورد گرم با تکنولوژی روز دنیا برای تولید محصولات فولادی خود استفاده می‌کند.

گرید و مقاطع تیرآهن جهان فولاد غرب کرمانشاه

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار، گرید تیرآهن است که در واقع باز هم به کاربرد و هدف شما از استفاده بر می‌گردد. به عنوان مثال قیمت تیرآهن ۱۴ کرمانشاه را می‌توان نوعی پروفیل پرکاربرد در زمینه آهن ‌آلات دانست که برای تولید و طراحی آن باید از ترکیبات و آلیاژهای گوناگونی استفاده کرد.

این ترکیبات و آلیاژها معمولا از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند و همین عامل نیز باعث می‌شود تا تیرآهن در برابر فشار و یا بار وارد شده بتواند به بهترین شکل ممکن مقاومت کند و از این طریق به سلامت ساختمان کمک شود.

بررسی قیمت تیرآهن 18 کرمانشاه نیز به دلیل اهمیتی که در ساختمان دارد، ضرورت دارد. شما می‌توانید قیمت‌ها را با کمک جداول آهن اسپات چک کنید.

تیر آهن ۱۴ جهان فولاد، از آلیاژ و ترکیبات بسیار مرغوب و باکیفیتی تولیدشده است، دوام و استحکام بسیار بالایی در برابر سایر محصولات دارد. جدا از بحث آلیاژ و ترکیبات بسیار مرغوب این تیرآهن، فرایند تولید این محصول است. فرایند تولید این تیرآهن به شکل نورد گرم است.

به وسیله این فرایند تمامی آلیاژها و ترکیبات فلزی در دماهای بسیار بالا ذوب می‌شوند. در بسیاری از شرایط دما در حدود 1200 درجه سانتی گراد افزایش پیدا می‌کند. با این روش شکل ‌پذیری، مقاومت، کیفیت و دوام را به میزان قابل توجهی زیاد می‌شود. برای قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه امروز امروز می‌توانید از سایت آهن اسپات استفاده کنید.

هرگونه عملیات حرارتی، تنش‌های ایجاد شده و یا هرگونه مواردی که باعث کاهش کیفیت محصول شود، کاهش پیدا می‌کند. روش نورد گرم میزان کیفیت محصول را بسیار بالا می‌برد به همین دلیل حتی از تیرآهن 16 برای حوزه‌های متنوعی مانند ریل قطار، ساختمان‌سازی و یا حتی جوشکاری نیز استفاده می‌شود. تیرآهن کرمانشاه ۱۴ از طریق سایت آهن اسپات قابل مشاهده می‌باشد.

انواع تیرآهن کرمانشاه بر اساس تکیه‌گاه

نوع تکیه‌گاهی که انتخاب می‌کنید بر قیمت تاثیر می‌گذارد:

 • تیرهای با تکیه‌گاه ساده:

این تیرها در انتها تکیه دارند و چرخش آزاد هستند.

 • تیرهای ثابت:

این تیرها در انتها پشتیبانی می‌شوند اما نمی‌توانند بچرخند.

 • تیرهای آویزان:

این نوع تیرها از یک طرف فراتر از تکیه‌گاه آن گسترش می‌یابد.

 • تیرهای آویزان دوتایی:

این تیرها فراتر از تکیه‌گاه های دو انتها هستند.

 • پرتو پیوسته:

برای دو یا چند تکیه‌گاه گسترش می‌یابد.

 • تیر خرپایی:

این تیر توسط میله یا کابل برای ساختن خرپا تقویت می‌شود.

کاربرد تیرآهن جهان فولاد غرب کرمانشاه

شاید عجیب به نظر برسد، اما قبل از خرید تیرآهن بهتر است هدف خود را مشخص کنید. بسته به کاربردی که از تیرآهن انتظار دارید، قیمت تیرآهن کرمانشاه می‌تواند متغیر باشد.

شما می‌توانید از تیرآهن به منظور حمایت از قاب‌های خانه و سازه‌های سقف  ایمن‌سازی سازه‌ها در  شرایط آب و هوایی سخت استفاده کنید. وزن و تعداد تیرآهن‌هایی که برای یک سازه در نظر دارید می‌توانید متغیر باشد. مثلا برای ساخت یک سازه ممکن است نیاز به بررسی قیمت تیرآهن ۱۶کرمانشاه داشته باشید.

مزایای تیرآهن جهان فولاد غرب کرمانشاه

 1. موریانه‌ها یا جوندگان نمی‌توانند به آن‌ها حمله کنند.
 2. بدون شکستگی، زیرا فولاد می‌تواند مقادیر زیادی تنش کششی را تحمل کند.
 3. آن‌ها یکپارچگی ساختاری با استاندارد بالا و درنتیجه ایمنی را ارائه می‌دهند.
 4. آن‌ها را می‌توان بر اساس ترجیحات خاص شما تولید کرد.
 5. در برابر خوردگی و آتش مقاوم هستند.

این مزایای فوق‌العاده تیرآهن کرمانشاه در برابر رقیبان می‌تواند در قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه موثر باشد.

تیرآهن جهان فولاد غرب

فاکتورهای تأثیرگذار بر قیمت تیرآهن کرمانشاه

در ادامه این مطلب درباره عواملی که می‌تواند قیمت نهایی تیرآهن را تحت تاثیر قرار دهد صحبت خواهیم کرد.

1. بازار تیرآهن

مانند هر کالایی، هر چه کمتر باشد، قیمت آن بیشتر است. این امر به‌ویژه در بازار تیرآهن صدق می‌کند؛ زیرا تقاضا برای سال‌ها به طور پیوسته در حال افزایش است. روزانه کاربردهای جدیدتری برای این فلز معجزه‌آسا پیدا می‌شود. هنگام تخمین قیمت تیرآهن سبک کرمانشاه یا قیمت تیرآهن سنگین کرمانشاه ؛ به میزان عرضه و تقاضای محصول در بازار توجه داشته باشید.

2. ماده اولیه ساخت تیرآهن

محصولات تیرآهن کرمانشاه از اجزای مختلف، عمدتاً ضایعات (بازیافت) فلز و سنگ آهن تشکیل‌شده است. زمانی که این مواد با کمبود مواجه شوند، هزینه محصول نهایی به طور طبیعی افزایش می‌یابد، اما زمانی که این مواد خام افزایش می‌یابند، تأثیر ضربه‌ای مستقیماً بر قیمت میلگرد و تیرآهن تولیدی این مجموعه احساس می‌شود.

3. هزینه‌های حمل و نقل و نیروی کار

در حالی که محصولات محلی معمولاً قیمت کمتری دارند، همیشه اینطور نیست. هزینه‌های حمل و نقل و حمل و نقل به داخل و خارج از ایران بسته به زمان سال، قدرت رند و هر تعداد موقعیت سیاسی بسیار متفاوت است.

با این حال، زمانی که واردات مواد خام مورد استفاده برای فولاد، یا خود فولاد، ممکن است گاهی ارزان‌تر از تولید داخلی آن باشد، بنابراین فشارهایی بر صنعت تولید برای استفاده از مواد داخلی وارد شده است. تشویق تولیدکنندگان به “خرید محلی” باعث افزایش مشاغل می‌شود، اما ممکن است منجر به هزینه‌های نیروی کار بیشتر شود.

همان طور که از اسمش پیداست کارخانه کرمانشاه درست در حوالی شهر ارومیه قرار دارد. این موضوع نشان می‌دهد که قیمت تیرآهن کرمانشاه در ارومیه احتمالا ارزان‌تر از سایر شهرها باشد. به عنوان مثال اگر بخواهید قیمت تیرآهن کرمانشاه در همدان استعلام بگیرید، هزینه بالاتری به شما اعلام خواهد شد.

5. تاثیر نوسانات ارز بر بازارآهن

در حالی که قدرت دلار آمریکا عامل اصلی در قیمت فولاد است، قدرت داخلی کشور نیز نقش مهمی ایفا می‌کند.
ارز ضعیف‌تر حتی قوی‌ترین صنعت را تحت تاثیر قرار خواهد داد. با توجه به نا به سامانی‌های ارز توصیه می‌کنیم که قیمت آهن آلات کرمانشاه را از سایت آهن اسپات پیگیری کنید.

خرید تیرآهن کرمانشاه از آهن اسپات

تیرآهن کرمانشاه، اگرچه در سایزهای مختلف تولید می‌شود اما یکی از دلایل محبوبیت مجتمع جهان فولاد غرب، تولید تیرآهن 14 کرمانشاه است که از پروفیل‌های اساسی ساختمان‌ها محسوب می‌شود.

تیرآهن 14 که قبلا در سه وزن 120 کیلویی (سبک)، 130 کیلویی (متوسط) و 140 کیلویی (سنگین) تولید می‌شد، اینک در قالب تیرآهن 14 کرمانشاه در وزن 130 کیلویی از سوی کارخانه جهان فولاد غرب در بازار عرضه می‌شود.

پس از تعیین وزن دقیق تیرآهن کرمانشاه، نوبت به استعلام قیمت می‌رسد. از آن‌جایی که قیمت میلگردهای شرکت کرمانشاه بر مبنای وزن هر شاخه است، لازم است پیش از پیگیری قیمت این محصول، مقدار مورد نیازتان را بر حسب کیلوگرم تعیین کنید.

پس از نیاز سنجی دقیق، باید با مراجعه به مرجعی معتبر، قیمت تیر آهن جهان فولاد غرب را به دست آورید.آهن اسپات، قیمت تمامی محصولات کارخانه کرمانشاه را در بخش مربوط به این کارخانه در سایت Ahanspot.com در اختیار شما قرار می‌دهد.
همچنین می‌توانید با مراجعه به بخش میلگرد در همین سایت، به استعلام قیمت محصولات مشابه و مقایسه آن با فرآورده تولیدی کرمانشاه بپردازید.