قیمت میلگرد 14 نیز همانند سایر سایزهای این محصول پرکاربرد صنعت ساخت‌و‌ساز، براساس وزن آن و برخی عوامل دیگر، تعیین می‌شود.

افرادی که قصد خرید میلگرد سایز ۱۴ را دارند باید به بررسی قیمت میلگرد سایز ۱۴ امروز از برندهای مختلف بپردازند و پس از مقایسه قیمت‌ها، خریدی هوشمندانه داشته باشند.

خرید میلگرد سایز 14 زیر قیمت بازار

مشخصات میلگرد سایز 14

مشخصات میلگرد سایز 14 به شرح زیر است:

وزن در واحد طول

7.65 پوند بر فوت (11.41 کیلوگرم بر متر)

قطر اسمی

1.693 اینچ (43 میلی‌متر)

مساحت اسمی

2.25 اینچ مربع (1452 میلی‌متر مربع)

استانداردهای میلگرد 14

1. استاندارد A3

شکل آج در میلگرد 14 نسبت به محور طولی به‌صورت جناقی یا هشتی (هفت و هشت) است. همچنین میلگرد 14 نسبت به میلگرد A2 و یا میلگرد ساده (A1) ترد و شکننده‌تر است و عملیات جوشکاری بر روی این محصول مجاز نیست.

میلگرد 14 تحت استاندارد  A3، بیشترین تقاضای خرید در بازار را به نسبت سایر سایزهای میلگرد آجدار به خود اختصاص داده‌ است.

کاربرد میلگرد سایز 14 در ساختمان سازی

کاربردهای میلگرد 14

میلگرد سایز 14 عمدتاً برای کاربردهای ساختمانی سنگین به ویژه برای ایجاد پایداری بیشتر برای سازه‌های بتنی بزرگ مثل ساختمان‌های بلند، سازه‌های پارکینگ، پل‌ها، اسکله‌ها و تاسیسات صنعتی استفاده می‌شود.

میلگرد سایز 14 استاندارد A3 در فونداسیون (آرماتور عرضی)، ساخت انواع تیرچه، تیر، ستون، دیوار برشی، دال، سازه بتنی، ضد زلزله کردن ساختمان بتنی، آرماتوربندی، خاموت و… کاربرد دارد.

عوامل موثر بر قیمت میلگرد 14

نرخ میلگرد ۱۴ به‌صورت شاخه‌ای محاسبه می‌شود. یعنی قیمت هر شاخه میلگرد ۱۴ برابر با قیمت حدود 11.5 کیلو میلگرد ۱۴ است.

یکی از مهم‌ترین فاکتورها در خرید میلگرد 14، وزن و قیمت این محصول است.

قیمت میلگرد ۱۴ به دلیل استفاده گسترده در صنعت ساختمان‌سازی و تقاضای بالای خرید آن، بسیار حائز اهمیت است.
در تعیین قیمت میلگرد، عوامل مختلفی مانند وزن، برند تولیدکننده،آجدار و یا ساده بودن آن، وضعیت بازار از نظر میزان عرضه و تقاضا و یا سیاست‌های ارزی دولت، تاثیرگذار هستند.
همچنین سایز میلگردی که می‌خواهید خریداری کنید در تعیین قیمت آن تاثیرگذار است. به‌عنوان مثال قیمت هر شاخه میلگرد آجدار ۱۴ با قیمت میلگرد 16 متفاوت است.

کارخانجات تولیدکننده میلگرد 14

کارخانه‌های تولیدکننده میلگرد و سیاست‌های تولید آنها تأثیر زیادی بر قیمت میلگرد برند خود دارند. میزان تولید و عرضه میلگرد و همچنین کیفیت مواد اولیه تولید این محصول بستگی به تصمیمات تولیدکننده دارد.

کارخانه‌های بسیاری در ایران مشغول به تولید میلگرد هستند. از برترین تولیدکنندگان میلگرد در ایران میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

خرید میلگرد 14 مستقیم از درب کارخانه

پیشنهاد می‌کنیم برای خرید میلگرد، مستقیما از درب کارخانه‌ حتما با کارشناسان آهن اسپات با شماره 91005131_021 تماس بگیرید.

با مراجعه به وبسایت آهن اسپات، لیست محصولات هر کارخانه و قیمت آنها را مشاهده می‌کنید و در نهایت با بررسی و مقایسه قیمت‌ها، در زمانی مناسب، خرید میلگرد مورد نظر خود را با بهترین قیمت روز به صورت آنلاین ثبت خواهید کرد.