برای تعیین قیمت سیم خاردار، نیاز است به فاکتورهای متعددی توجه کرده و آن‌ها را ارزیابی نمایید. اصولاً مسأله اصلی در تعیین قیمت سیم خاردار شامل تعداد و ضخامت مفتول، جنس مفتول، روش تولید، و نوع سیم است. به عبارت دیگر، ویژگی‌های مواد اولیه و روش تولید محصول تأثیر زیادی بر قیمت نهایی دارند.

مشخصات سیم خاردار

سیم خاردار به‌صورت کلاف بسته‌بندی می‌شود و هرکدام بر اساس نیاز مشتری بین ۱۵ تا ۲۵ کیلوگرم وزن دارند. ضخامت سیم می‌تواند با توجه به سفارشات متفاوت باشد.

 انواع سیم خاردار

با کمی کسب اطلاعات در مورد انواع مختلف سیم‌خاردار، شما نیز می‌توانید حصاری مناسب را به منازل خود اضافه کنید و محافظت از آن‌ها را افزایش دهید. سیم خاردارها به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند:

 • حلقوی
 • خطی

سیم خاردار خطی و حلقوی تنها ۳ تفاوت برجسته دارند.

 1. نوع کاربرد یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌های میان این سیم خاردار خطی و حلقوی است. سیم خاردار خطی برای محیط‌هایی که به امنیت و حفاظت کمی نیاز است، استفاده می‌شود و این محصول بیشتر جنبه خصوصی سازی محوطه، پیشگیری از ورود افراد ناشناس و حیوانات را به داخل محیط دارد. اما سیم خاردار حلقوی اغلب برای افزایش امنیت در اطراف پادگان‌ها، پایگاه‌های نظامی و… استفاده می‌کنند.
 2. تفاوت دیگر این ۲ محصول در ظاهر آن‌ها است. انواع سیم خاردار حلقوی ظاهری حلقه‌ای با حلقه‌هایی با قطر ۶۰ و ۹۰ سانتی‌متر دارند. اما، سیم خاردار خطی از نظر ظاهری کاملاً صاف و ساده است.
 3. از نظر قیمت نیز قیمت خرید سیم خاردار حلقوی در مقایسه با خطی، بیشتر است. زیرا، نوع حلقوی ساختار پیچیده‌تری داشته و برای ساخت آن از مفتول‌های بیشتری استفاده شده است.

انواع سیم خاردار از نظر ساختار

 • تک مفتولی
 • دو مفتولی
 • خاردار تک خار
 • خاردار دوبل خار
 • سنتی
 • تابیده معکوس

انواع سیم خاردار از نظر جنس

 • سیم خاردار فولادی کربن بالا
 • سیم خاردار روکش pvc

انواع سیم خاردار از نظر خار

 • خار سوزنی
 • خار تبری (تیغ)

خرید سیم خاردار با قیمت مناسب

قیمت سیم خاردار

قیمت سیم‌خاردار با توجه به انواع آن متفاوت است و بر اساس ضخامت مفتول و خار و… تعیین می‌شود. رنج قیمتی سیم‌خاردار خطی به قیمت حلقوی سوزنی با قطر 60 نزدیک‌تر است.

قیمت سیم‌خاردار حلقوی تبری به دلیل داشتن تیغه‌های تبری شکل به عنوان خار، بیش‌تر از حلقوی سوزنی است و همچنین قیمت نوع حلقوی تبری گالوانیزه در بازار بیش‌تر از قیمت انواع دیگر است.

شما می‌توانید جهت دریافت آخرین قیمت انواع سیم خاردار و مشاوره رایگان خرید از طریق شماره 02191005131 با کارشناسان آهن اسپات در تماس باشید.

ویژگی انواع سیم خاردار

از آن جایی که این محصول نقش مهمی در حصارکشی دارد، لازم است ویژگی‌های مناسبی داشته باشد. برخی از مهم‌ترین مزایای آن شامل موارد زیر است:

 • این محصول ضدزنگ است و در برابر خوردگی نیز مقاومت بالایی دارد.
 • در شرایط آب‌ و هوایی مختلف به راحتی می‌توان از آن استفاده کرد چرا که مقاومت و استحکام بالایی دارد.
 • قیمت بسیار مناسبی دارد.
 • سرعت تولید و نصب بالایی دارد.

مراحل نصب انواع سیم خاردار

 1. برای ساخت پایه نگه ‌دارنده سیم خاردار، می‌ توان از متریال ‌های مختلف مانند لوله، پروفیل و نبشی استفاده کرد. مکان‌های انتهایی و گوشه ‌ای را برای نصب پایه نگه‌ دارنده انتخاب کنید. سپس لوله یا نبشی را به شکل V درآورده و با فاصله 3 تا 4 متر به وسیله جوشکاری یا پیچ بر روی دیوار وصل کنید.
 2. انتهای 4 تا 8 اینچ از انتهای انواع سیم خاردار را با دقت باز نمایید و در ارتفاع دلخواه شروع به پیچیدن آن به دور پایه کنید. سپس آن را در وضعیت مناسب محکم نمایید. برای محکم کردن سیم خاردار، می‌توانید بین دو سیمی که به هم تابیده ‌شده‌اند، فاصله ایجاد کنید و سپس یک گیره را از این شکاف وارد نمایید. این گیره به نگه ‌داشتن سیم خاردار در جای خود کمک می‌ کند. با استفاده از انبردست، انتهای گیره را یک یا دو بار به دور سیم خاردار خم‌ نمایید تا دو قسمت را به ‌خوبی به هم بچسبانید. هر چه بهتر این کار را انجام دهید، احتمال شل شدن سیم در طول زمان کمتر می‌شود.
 3. سیم خاردار را با دقت تا پایه بعد باز کنید و همانطور که در ابتدا انجام دادید در ارتفاع دلخواه ببندید. به همین ترتیب تا انتهای حصار بستن سیم خاردار را ادامه دهید. در نهایت نیز در انتهای حصار، سیم خاردار را برش دهید.

نصب انواع سیم خاردار به تنهایی امکان‌پذیر است. اما در زمان نصب مهم است نکاتی ایمنی همچون استفاده از دستکش مناسب، عینک مناسب کار، چکمه، لباس ایمنی مناسب، به همراه داشتن یک نیروی کمکی، تعیین نقشه حصارکشی و نقاط مربوط به سیم خاردار رعایت شود. چرا که باعث آسان ‌تر شدن روند نصب انواع سیم خاردار می‌‌گردد.

خرید سیم خاردار از آهن اسپات

خرید سیم‌ خاردار متناسب با نیازها و هدف ما صورت می‌گیرد. پس اولین گام جهت خرید، شناخت نیازها و سپس یافتن محصولی است که با مناسب‌ترین قیمت، دارای بهترین کیفیت باشد. اگر قصد خرید سیم خاردار با بهترین قیمت را دارید؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت روز این محصول به وب سایت آهن اسپات که یک مرجع معتبر و به روز است مراجعه کنید.