قیمت تیرآهن اهواز همانند سایر بازارها، تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد و ممکن است در طول زمان تغییر کند. به عنوان خریدار، اطلاعات به‌روز و تحلیل دقیق بازار به شما کمک می‌کند تا در زمان مناسب اقدام به خرید تیرآهن اهواز کنید.

تیرآهن جزو مهم ترین پروفیل های اصلی در ساختمان سازی است

آشنایی با کارخانه فولاد کوثر اهواز

کارخانه کوثر اهواز، یکی از زیر مجموعه های گروه ملی صنعتی فولاد ایران است که در سال 1381 در کیلومتر 9 جاده اهواز شهرستان خرمشهر احداث گردید.

کارخانه کوثر اهواز تولید کننده انواع محصولات متنوع شامل میلگرد اهواز، تیرآهن اهواز، لوله بدون درز، محصولات مختلف مفتولی و قطعه‌سازی… است.

بسیاری از کارخانه‌های تولیدی، شمش‌های مورد نیاز خود را از بیرون مجموعه تهیه میکنند در صورتی‌که شرکت کوثر اهواز، شمش‌های مورد نیاز خود را از کارخانه فولاد‌سازی اهواز تأمین می‌کند که این موضوع می‌تواند در قیمت آهن اهواز تأثیر قابل توجهی بر جای بگذارد.

همچنین لازم به ذکر است که در حال حاضر این مجموعه دارای کارخانه‌های فولاد‌سازی، نورد میلگرد و مفتول، ماشین سازی، لوله سازی و نورد تیرآهن است که یکی از مهم‌ترین زیر مجموعه‌های این شرکت، کارخانه نورد تیرآهن اهواز است.

قیمت تیرآهن اهواز

قیمت آهن آلات اهواز بر اساس مقدار عرضه و تقاضا و قیمت جهانی سنگ آهن، کیفیت شمش‌های مورد استفاده در فرایند تولید دچار نوسانات می‌شود.
همچنین وضعیت بازار مسکن، نرخ ارز، هزینه حمل و نقل، هزینه سوخت و تورم جهانی از دیگر موارد تأثیر‌گذار بر قیمت تیرآهن اهواز امروز است.

قیمت روز تیرآهن 14 اهواز و همچنین دیگر برند‌های موجود به‌صورت روزانه در سایت آهن اسپات به‌روزرسانی شده و شما می‌توانید با مراجعه به این سایت از قیمت روز محصولات فولادی مطلع گردید.

مشخصات تیرآهن اهواز             

علامت اختصاری تیرآهن اهواز INSIG، به معنای گروه ملی فولاد ایران می باشد. این علامت بر روی بال تیرآهن های اهواز، به همراه سایز تیرآهن حک می‌شود.

سطح مقطع این تیرآهن ها به دو شکل I و H می باشد که از آلیاژهای مختلفی ساخته شده اند. این محصول از دو بخش جان و بال، که همان لبه‌ها و کناره‌ها را شامل می‌شود، تشکیل شده است.
جان تیرآهن در برابر نیرو‌های برشی مقاومت کرده و بال‌ها نیز در مقابل گشتاور خمشی تاب می‌آورند.

روش‌های تولید تیرآهن اهواز 

این محصول فولادی را به چهار روش تولید می‌شود:

 • روش نورد شده
 • روش اکسترود شده
 • روش جوش داده شده
 • روش پرچ شده

شما هم اکنون می‌توانید برای آگاهی از قیمت انواع تیرآهن اهواز به صفحه اصلی وب سایت آهن اسپات مراجعه نموده و از نوسانات لحظه‌ای قیمت این محصولات مطلع شوید.

انواع تیرآهن اهواز

تیرآهن اهواز، دارای انواع مختلفی است که با توجه به خواص مکانیکی و شکل ظاهری آن هر کدام از محصول کاربرد‌های به خصوصی دارند که در ادامه به معرفی مشخصات انواع تیرآهن کوثر اهواز پرداخته‌ایم.

1. تیرآهن IPE اهواز

شکل ظاهری این محصول به صورت حرف انگلیسی I است و به عنوان تیرآهن معمولی در بازار شناخته می‌شود. ضخامت این تیرآهن ثابت بوده و بال های ابتدایی و انتهایی آن یکسان‌اند.

این تیرآهن مطابق با استاندارد های اروپایی تولید می‌شود و در اکثر سازه های طراحی شده در ساختمان سازی از این استاندارد استفاده شده است. به همین دلیل این نوع تیرآهن از محبوبیت بالاتری بین مشتریان برخوردار است.

2. تیرآهن INP اهواز

شکل ظاهری این نوع تیرآهن نیز مانند تیرآهن‌های ipe است و طبق استاندارد‌های روسیه و چین تولید می‌شود.
یکی از تفاوت‌های این نوع تیرآهن با نوع ipe در این است که تیرآهن inp با فاصله گرفتن از جان تیرآهن، ضخامت بال نیز کاهش می‌یابد. در مقابل نیز شباهت‌های ظاهری بسیاری با همدیگر دارند به طوری که تشخیص آن‌ها در نگاه اول کار مشکلی است.

3. تیرآهن هاش یا تیرآهن بال پهن اهواز

این نوع تیرآهن در شرکت‌های بزرگ تجاری، سوله‌ها و… استفاده می‌شود. این تیرآهن بر اساس ضخامت، به دو دسته HEA (نوع سبک) و HEB (نوع سنگین) تقسیم می‌شوند.

4. تیرآهن لانه زنبوری اهواز

این نوع تیرآهن از لحاظ استاندارد و شکل ظاهری به صورت‌های گوناگونی تولید می‌شود. هدف اصلی تیرآهن لانه زنبوری این است که بتواند لنگر خمشی بزرگتری در مقایسه با تیر نورد شده اولیه تحمل کند.

تیرآهن لانه زنبوری برای تحمل لنگر خمشی

کاربردهای تیرآهن اهواز

وظیفه اصلی تیرآهن، تحمل بارهای وارده بر بدنه ساختمان است. همانطور که می‌دانید تیرآهن دارای سایز های مختلفی است و هرکدام از این سایزها برای کاربرد‌های مختلفی تولید شده‌اند؛ بنابراین لازم است قبل از اقدام به خرید، اطلاعاتی در خصوص کاربرد هر یک از ابعاد مختلف تیرآهن کوثر اهواز کسب نمایید.

کاربرد تیرآهن سایز 12

تیرآهن ۱۲ اهواز، از وزنی مابین 10.4 تا 26.8 کیلوگرم به ازای هر متر دارد و عمده کاربرد این محصول در ساخت ستون، پوشش سقف و تیر است.

کاربرد تیرآهن سایز 14

تیرآهن اهواز 14 یکی از پرکاربرد ترین نوع تیرآهن می باشد که دارای وزنی مابین 12.9 تا 33.7 کیلو گرم است. این محصول در تولید ستون، نعل و تیر در پوشش سقف کاربرد دارد.

کاربرد تیرآهن سایز 16

تیرآهن سایز 16 که دارای وزنی بین 15.8 تا 41.6 کیلوگرم بوده و در ساخت خرپا، نعل، تیر و در پوشش سقف و پل لانه زنبوری استفاده فراوانی دارد.

کاربرد تیرآهن سایز 18

این محصول به دلیل وزن بالایی که دارد در سازه بزرگ و سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرد. وزن این تیرآهن بین 18.8 تا 49.1 کیلوگرم است.

کاربرد تیرآهن سایز 20

این محصول وزنی مابین 22.4 تا 60 کیلوگرم است و در سازه‌های بزرگ و یا طبقات زیرین سازه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 مزایای تیرآهن اهواز

 1. چندین قطعه را می‌توان به هم متصل نمود.
 2. بعد از این که سازه به اتمام رسید امکان توسعه سازه وجود دارد.
 3. در ارتفاعات می‌توان از این محصول استفاده کرد.
 4. اجزا و قطعات آن به‌صورت پیش ساخته در بازار موجود است.

معایب تیرآهن اهواز

 1. عدم مقاومت در برابر حرارت بالا
 2. احتمال کمانش
 3. خطر خوردگی و زنگ زدگی
 4. نیاز به تعمیر و نگهداری

خرید تیرآهن اهواز از آهن اسپات

اگر قصد خرید انواع سایز‌های تیرآهن اهواز با قیمت مناسب را دارید، میتوانید پس از مشاوره با کارشناسان فروش آهن اسپات، سفارش خود را ثبت نمایید.