امروزه انواع تیرآهن به صورت گسترده در ساخت‌وسازها مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین آن‌ها، تیرآهن اصفهان است. مجموعه ذوب آهن اصفهان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های تیرآهن در کشور است.

مجموعه ذوب آهن اصفهان

کارخانه ذوب آهن اصفهان از برترین و بزرگ‌ترین واحدهای صنعتی تولیدکننده مقاطع فولادی در ایران می‌باشد. این مقاطع در این واحد صنعتی مطابق با استاندارد اروپا ( IPE) و در سه نوع نیم بال پهن موازی (IPE) ، بال پهن موازی (IPB) و بال باریک شیبدار (IPN) ساخته می‌شود.

این واحد صنعتی با حک علامت اختصاری  ESCO بافاصله‌های ۲ متر از یکدیگر بر روی بدنه محصول تشخیص تیرآهن ذوب آهن را برای مشتریانش آسان کرده‌است.

تیرهای فولادی در اندازه‌ها و انواع مختلفی تولید می‌شوند که کاربردهای متفاوتی نیز دارند. مشخصات یک سازه هندسه، اندازه و شکل تیرها را تعیین می‌کند.
این تیرها می‌توانند مستقیم یا منحنی باشند. شکل تیر، نوع آن و نیاز شما می‌تواند تاثیر به سزایی در قیمت تیرآهن اصفهان کارخانه داشته باشد.
به عنوان مثال  قیمت تیرآهن اصفهان ۱۴ با قیمت تیر آهن 18اصفهان متفاوت است. شما می‌توانید این تفاوت را از طریق جداول قیمتی آهن اسپات مشاهده کنید.

تیرآهن اصفهان

مزایای تیرآهن اصفهان

  • بدون شکستگی است، پسد می‌تواند مقادیر زیادی تنش کششی را تحمل کند.
  • یکپارچگی ساختاری با استاندارد بالا و در نتیجه ایمنی زیادی را ارائه می‌دهند.
  • می‌توان بر اساس ترجیحات خاص آنها را تولید کرد.
  • در برابر خوردگی و آتش مقاوم هستند.

مزایای فوق‌العاده تیرآهن اصفهان در برابر رقیبان، در قیمت تیرآهن اصفهان موثر است.

انواع تیرآهن اصفهان

1. بر اساس تکیه‌گاه

نوع تکیه‌گاهی که انتخاب می‌کنید بر قیمت تاثیر می‌گذارد:

تیرهای با تکیه‌گاه ساده:

این تیرها در انتها تکیه دارند و چرخش آزاد هستند.

تیرهای ثابت:

این تیرها در انتها پشتیبانی می‌شوند اما نمی‌توانند بچرخند.

تیرهای آویزان:

این نوع تیرها از یک طرف فراتر از تکیه‌گاه آن گسترش می‌یابد.

تیرهای آویزان دوتایی:

این تیرها فراتر از تکیه‌گاه های دو انتها هستند.

پرتو پیوسته:

برای دو یا چند تکیه‌گاه گسترش می‌یابد.

تیر خرپایی:

این تیر توسط میله یا کابل برای ساختن خرپا تقویت می‌شود.

2. بر اساس هندسه

  • تیر مستقیم: همان‌طور که از نامش پیداست مستقیم است.
  • تیر منحنی: این تیر به شکل منحنی است.
  • تیر مخروطی: این تیر دارای مقطع مخروطی است.

3. بر اساس مقاطع

تیر I:

این نوع تیر به تیرآهن آمریکایی استاندارد یا تیرچه جوان نیز معروف است. دارای بخش I-cross است.

تیر T:

همان‌طور که از نام آن پیداست، این تیر دارای مقطع T است.

کانال‌ها:

این تیرها به تیرهای C نیز معروف‌اند، مقطع C دارند.

تیرهای فلنج پهن:

به تیرهای H یا تیرهای W نیز معروف هستند. آن‌ها فلنج هایی دارند که مخروطی نیستند و پهن تر از تیرهای استاندارد I هستند.

تیرآهن ذوب آهن اصفهان

عوامل موثر بر قیمت تیرآهن اصفهان

در ادامه این مطلب درباره عواملی که می‌تواند قیمت نهایی تیرآهن را تحت تاثیر قرار دهد صحبت خواهیم کرد.

1_ کاربرد و استفاده از تیرآهن اصفهان

شاید عجیب به نظر برسد، اما قبل از خرید تیرآهن بهتر است هدف خود را مشخص کنید. بسته به کاربردی که از تیرآهن انتظار دارید، قیمت تیر آهن اصفهان می‌تواند متغیر باشد.

شما می‌توانید از تیرآهن به منظور حمایت از قاب‌های خانه و سازه‌های سقف  ایمن‌سازی سازه‌ها در  شرایط آب و هوایی سخت استفاده کنید. وزن و تعداد تیرآهن‌هایی که برای یک سازه در نظر دارید می‌توانید متغیر باشد. مثلا برای ساخت یک سازه ممکن است نیاز به بررسی قیمت تیرآهن 16 اصفهان داشته باشید.

وزن و قیمت روز تیرآهن ۱۴ اصفهان دقیقا مطابق با جدول وزن اشتال می‌باشد.  محصولات تولیدی کارخانه ذوب آهن اصفهان در سایز های متفاوتی از ۱۴ تا ۳۰ میلی‌متر و هم چنین با وزن‌های متفاوت در بازار عرضه و ارائه می‌شوند.

2_ گرید و مقطع تیرآهن

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار، گرید تیرآهن است که در واقع باز هم به کاربرد و هدف شما از استفاده بر می‌گردد. به عنوان مثال تیرآهن ۱۸ اصفهان را می‌توان نوعی پروفیل پر کاربرد در زمینه آهن ‌آلات دانست که برای تولید و طراحی آن باید از ترکیبات و آلیاژهای گوناگونی استفاده کرد.

این ترکیبات و آلیاژها معمولا از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند و همین عامل نیز باعث می‌شود تا تیرآهن در برابر فشار و یا بار وارد شده بتواند به بهترین شکل ممکن مقاومت کند و از این طریق به سلامت ساختمان کمک شود.

بررسی قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان نیز به دلیل اهمیتی که در ساختمان دارد، ضرورت دارد. شما می‌توانید قیمت‌ها را با کمک جداول آهن اسپات چک کنید.

همچنین قیمت آهن ۱۴ اصفهان امروز نیز بسیار پرطرفدار است. این محصول از آلیاژ و ترکیبات بسیار مرغوب و باکیفیتی تولیدشده است، دوام و استحکام بسیار بالایی در برابر سایر محصولات دارد. به همین دلیل ساختمان می‌تواند از مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل محیطی و شیمیایی مانند تغییرات آب و هوایی، تغییر دما، زنگ‌زدگی، پوسیدگی و مواردی از این قبیل برخوردار باشد. جدا از بحث آلیاژ و ترکیبات بسیار مرغوب این تیرآهن، فرایند تولید این محصول است. فرایند تولید این تیرآهن به شکل نورد گرم است.

به وسیله این فرایند تمامی آلیاژها و ترکیبات فلزی در دماهای بسیار بالا ذوب می‌شوند. در بسیاری از شرایط دما در حدود 1200 درجه سانتی گراد افزایش پیدا می‌کند.
به لطف این روش، نوع شکل ‌پذیری، مقاومت، کیفیت و دوام را به میزان قابل توجهی زیاد می‌شود. برای پیگیری قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز می‌توانید از سایت آهن اسپات استفاده کنید.

یکی دیگر از محصولات پر فروش این مجموعه، تیرآهن 16 است. این محصول نیز به روش تیرآهن 14 تولید می‌شود و  هرگونه عملیات حرارتی، تنش‌های ایجاد شده و یا هرگونه مواردی که باعث کاهش کیفیت محصول شود، کاهش پیدا می‌کند.

روش نورد گرم میزان کیفیت محصول را بسیار بالا می‌برد به همین دلیل حتی از تیرآهن 16 برای حوزه‌های متنوعی مانند ریل قطار، ساختمان‌سازی و یا حتی جوشکاری نیز استفاده می‌شود.
قیمت تیرآهن ۱۶اصفهان از طریق سایت آهن اسپات قابل مشاهده می‌باشد.

3_ عرضه و تقاضا

مانند هر کالایی، هر چه کمتر باشد، قیمت آن بیشتر است. این امر به‌ویژه در بازار تیرآهن صدق می‌کند؛ زیرا تقاضا برای سال‌ها به طور پیوسته در حال افزایش است.
روزانه کاربردهای جدیدتری برای این فلز معجزه‌آسا پیدا می‌شود. هنگام تخمین قیمت تیرآهن ۲۰ اصفهان یا قیمت تیرآهن ۲۲ اصفهان؛ به میزان عرضه و تقاضای محصول در بازار توجه داشته باشید.

4_ هزینه مواد

محصولات تیرآهن اصفهان از اجزای مختلف، عمدتاً ضایعات (بازیافت) فلز و سنگ آهن تشکیل‌شده است. زمانی که این مواد با کمبود مواجه شوند، هزینه محصول نهایی به طور طبیعی افزایش می‌یابد، اما زمانی که این مواد خام افزایش می‌یابند، تأثیر ضربه‌ای مستقیماً بر قیمت میلگرد و تیرآهن اصفهان احساس می‌شود.

5_ هزینه‌ حمل و نقل و نیروی کار

در حالی که محصولات محلی معمولاً قیمت کمتری دارند، همیشه اینطور نیست. هزینه‌های حمل و نقل و حمل و نقل به داخل و خارج از ایران بسته به زمان سال، قدرت رند و هر تعداد موقعیت سیاسی بسیار متفاوت است.
با این حال، زمانی که واردات مواد خام مورد استفاده برای فولاد، یا خود فولاد، ممکن است گاهی ارزان‌تر از تولید داخلی آن باشد، بنابراین فشارهایی بر صنعت تولید برای استفاده از مواد داخلی وارد شده است. تشویق تولیدکنندگان به “خرید محلی” باعث افزایش مشاغل می‌شود، اما ممکن است منجر به هزینه‌های نیروی کار بیشتر شود.

همان طور که از اسمش پیداست کارخانه ذوب آهن اصفهان درست در حوالی شهر اصفهان قرار دارد. این موضوع نشان می‌دهد که قیمت این کالا در بازار اصفهان احتمالا ارزان‌تر از سایر شهرها باشد. به عنوان مثال اگر بخواهید قیمت تیرآهن ۱۸ اصفهان را از تهران استعلام بگیرید، هزینه بالاتری به شما اعلام خواهد شد.

6_ نوسانات ارز

در حالی که قدرت دلار آمریکا عامل اصلی در قیمت فولاد است، قدرت داخلی کشور نیز نقش مهمی ایفا می‌کند. ارز ضعیف‌تر حتی قوی‌ترین صنعت را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
با توجه به نا به سامانی‌های ارز توصیه می‌کنیم که قیمت روز آهن اصفهان را از سایت آهن اسپات پیگیری کنید.

خرید تیرآهن اصفهان ارزان از آهن اسپات

قیمت میلگرد ۱۶اصفهان امروز یا قیمت آهن ۱۶اصفهان اطلاعات مربوط به محصولات کارخانه ذوب آهن اصفهان از مواردی است که باید حتما قبل از اقدام به خرید به آن توجه کنید.

 سایت آهن اسپات مرجعی مطمئن برای اعلام قیمت تیرآهن ۱۸اصفهان امروز و سایر محصولات فولادی بازار آهن  است. برای خرید می‌توانید با کارشناسان فروش مجموعه در ارتباط باشید.