توری حصاری (فنس) چیست ؟

توری حصاری با نام هایی از جمله فنس توری، حصار و یا chain link fence شناخته می شود. یکی از روش های محافظت از زمین ها و یا ایجاد مرزبندی استفاده از فنس می باشد.

فنس از توری گالوانیزه؛ محصولی با مقاومت و دوام بالا جایگزین روش های قدیمی تر گشته است. این محصول در حال حاضر از جنس گالوانیزه و یا فولاد ضد زنگ می باشد و طول عمری در حدود 50 سال دارد.

لازم به ذکر است که فنس توری از جنس پلی اتیلن نیز در بازار موجود می باشد که طول عمر چندانی نداشته و برای حصارکشی موقت مورد استفاده قرار می گیرد.

پیش از خرید فنس توری بایستی به نوع کاربرد و جنس آن توجه ویژه ای شود. برای مثال فنس از جنس فولاد با توجه به مقاومت بالایی که دارد طبیعتا طول عمر بیشتری نیز دارد ولی هزینه زیادی را به همراه خواهد داشت و برای حصارکشی باغ یا ورزشگاه چندان مناسب نیست.

مشخصات فنی توری حصاری

در تولید توری حصاری (فنس) عموما از دو روش دستی و ماشینی اتوماتیک استفاده می شود. ارتفاع در نظر گرفته شده برای فنس معمولا بین 0.5 تا 3 متر بسته به نیاز مشتری بوده و مفتول استفاده شده برای بافت فنس بین 2 تا 4.75 متغیر می باشد.

 • وزن توری حصاری

 وزن توری حصاری نیز به قطر مفتول و اندازه چشمه بستگی داشته و متغیر است. به طور کلی می توان گفت که هرچه قطر مفتول بیشتر باشد و یا اندازه چشمه کاهش پیدا کند فنس وزن بیشتری می یابد. وزن این محصول تاثیر مستقیمی بر قیمت آن خواهد داشت.

 • جنس توری حصاری (فنس)

جنس مفتول مورد استفاده برای تولید توری حصاری معمولا فولاد گالوانیزه می باشد که به دو صورت سرد و گرم در بازار موجود است. سوالی که مطرح می شود این است که در تولید فنس توری از فولاد گالوانیزه گرم استفاده می شود یا سرد؟

فنس

بافت توری حصاری

توری حصاری (فنس) را می توان به سه حالت بافت و بنابر درخواست مشتری حالت های زیر برای بافت توری حصاری وجود دارد

 • دو سر قلاب
 • دو سر پیچ
 • یک سر قلاب و یک سر پیچ

حالت بافت دو سر پیچ مرسوم تر بوده و در بارگیری نیز راحت تر می باشد.

کاربردهای مختلف توری حصاری

از مهمترین کاربردهای این محصول می توان به موارد زیر اشاره کرد

 • حصار دور زمین ورزشی، دیوارهای ویلا و خانه، دور باغچه و زمین کشاورزی
 • حصار یا سیم خاردار بالای دیوار
 • استفاده در مناطق خاص یا محافظت شده
 • مناطق نظامی

انواع جنس توری حصاری

 • توری حصاری از جنس فولاد:

همان طور که می دانید فولاد مقاومت چندانی در برابر خوردگی ندارد در نتیجه از این محصول در مناطقی که احتمال زنگ زدگی آن کم می باشد استفاده می گردد. طول عمر این محصول حدود 20-15 سال است.

 • توری حصاری گالوانیزه:

توری حصاری (فنس) با جنس فولاد گالوانیزه به دلیل مقاومت بیشتر در برابر خوردگی طول عمر بیشتری داشته و در نتیجه قیمت بالاتری نیز دارد. همچنین ظاهر زیباتری نیز داشته و قابلیت استفاده در مناطق با شرایط آب و هوایی نامناسب را نیز دارا می باشد.

 • توری حصاری گالوانیزه با روکش pvc:

این محصول دارای مقاومت بی نظیری بوده و برای هر محیط با هر شرایط آب و هوایی قابل استفاده می باشد ولی از لحاظ قیمت نسبت به سایر محصولات هزینه بالاتری داشته و در مناطقی که ظاهر اهمیت دارد استفاده می گردد.

نکات خرید توری حصاری :

توری حصاری دارای 4 مشخصه اصلی می باشد که به طور مستقیم در حفظ امنیت و میزان هزینه این محصول نقش بسزایی دارد.

جنس:

همان طور که ذکر شد توری حصاری در بازار در سه جنس فولاد سیاه، فولاد گالوانیزه و فولاد گالوانیزه با روکش pvc موجود می باشد.

1. ارتفاع :

این محصول از ارتفاع 50 سانتی متر تا 3 متر براساس نیاز مشتری قابل تولید می باشد.

2. ابعاد چشمه :

ابعاد چشمه توری ها معمولا 4، 5، 6 و 7 سانتی متر می باشد و همان طور که پیش تر بیان کردیم هر چه اندازه چشمه کوچک تر باشد وزن توری نیز سنگین تر و در نتیجه گران تر می شود. همچنین توری با ابعاد چشمه کوچک تر امنیت، استحکام و طول عمر بیشتری خواهد داشت.

3. قطر مفتول:

معمولا توری حصاری دارای قطر مفتول مابین 2.2 تا 4 میلی متر می باشد و هرچه قطر مفتول بیشتر باشد توری حصاری سنگین تر بوده و در نتیجه امنیت و استحکام و طول عمر بالاتری را خواهد داشت.

بنابراین لازم است پیش از خرید این محصول موارد بالا را به خوبی در نظر گرفته و در نهایت می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مرکز آهن مشاوره نمایید.

قیمت توری حصاری

قیمت توری حصاری عموما بر اساس متر مربع محاسبه می گردد. همچنین جنس این محصول، اندازه چشمه و قطر نیز تاثیر بسزایی بر قیمت آن خواهد داشت.  برای مشاهده قیمت آنلاین آهن و همچنین تحلیل و بررسی اخبار آهن و فولاد کشور به صورت روزانه و فروش آهن آلات ساختمانی و صنعتی با تضمین قیمت و کیفیت همراه مجموعه آهن اسپات باشید .