با بررسی قيمت ميلگرد ذوب آهن اصفهان و مقایسه آن با قیمت میلگرد سایر برندها، متوجه خواهیم شد که قیمت میلگرد ذوب اهن اصفهان امروز بالاتر است، اما چرا؟!

میلگرد کارخانه ذوب آهن اصفهان

کارخانه ذوب آهن اصفهان محصولاتی با بالاترین درجه کیفیت و استانداردهای جهانی را تولید می‌کند. انواع میلگرد در ذوب آهن اصفهان به صورت ساده و a3 آجدار و در سایزهای مختلف تولید می‌شوند.   

وزن میلگرد تولید شده در کارخانه اصفهان، بالاتر از وزن بسیاری از برندهای رایج بازار است و از آنجاکه وزن میلگرد با قیمت آن رابطه مستقیم دارد، قیمت میلگرد اصفهان معمولاً بیشتر از قیمت میلگرد برندهای دیگر است. 

خط تولید میلگرد ذوب آهن اصفهان

مشخصات میلگرد ذوب آهن اصفهان

 • علامت اختصاری

میلگرد ذوب آهن با علامت اختصاری ESCO حک شده بر روی بدنه آن، به بازار عرضه می‌شود. ESCO مخفف ESFAHAN STEEL COMPANY است.

 • استاندارهای تولید میلگرد ذوب آهن

_ استاندارد ASTM A 615 با سه حالت G40, G60, G75
_ استاندارد روسی Gost 57/81
_ استاندارد ژاپنی JIS G3112 

 • ظاهر میلگرد اصفهان

_ میلگرد آجدار A2:
دارای برجستگی‌های عرضی یکنواخت به صورت دو رشته آج مارپیچ که به شکل هم جهت در دو طرف برجستگی طولی، دیده می‌شوند.

_ میلگرد آجدار A3:
دارای برجستگی‌های عرضی یکنواخت در دو طرف برجستگی طولی، به صورت دو نیم مارپیچ (یکی در جهت عقربه‌های ساعت و دیگری برخلاف جهت عقربه ساعت)

 • وزن میلگرد ذوب آهن اصفهان

انواع سایز میلگرد اصفهان مطابق با جدول وزن میلگرد، تولید می‌شوند. وزن تقریبی هر سایز میلگرد ذوب آهن را می‌توان بر اساس جدول وزن میلگرد، تخمین زد. بنابراین قیمت هر شاخه میلگرد ذوب آهن اصفهان نیز قابل پیش‌بینی است.

مشخصات و علامت اختصاری میلگرد ذوب آهن

مزایای خرید میلگرد ذوب آهن

از مزایای خرید میلگرد ذوب آهن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مقاومت بالا
 2. شکل‌پذیری و انعطاف پذیری بالا
 3. مقاوم در برابر ضربه
 4. مونتاژ ساده
 5. قابل بازیافت
 6. و…

علاوه بر اینکه مشخصات و مزایای فراوان میلگرد اصفهان که سبب شده تا قیمت میلگرد اصفهان بالاتر از سایر برندها باشد، عوامل دیگری نیر بر قیمت این محصول تأثیرگذار هستند. در ادامه با این عوامل آشنا می‌شوید.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت امروز میلگرد ذوب آهن اصفهان

1. سایز و قطر میلگرد

سایز میلگردهای تولید شده در کارخانه ذوب آهن اصفهان، از 8 میلی‌متر آغازشده و تا 32 میلی‌متر به بازار عرضه می‌شود. این سایزها، با توجه به طول، قطر و وزن خود‌، قیمت و کاربرد متفاوتی دارند.

از پرفروش‌ترین و پرکاربردترین سایزهای میلگرد اصفهان؛ میلگرد سایز 16 و 14 است که سایز و قطر و در نتیجه وزن متفاوتی نیز دارند.

البته قیمت میلگرد ۱۶ اصفهان بالاتر از قیمت میلگرد 14 اصفهان است، زیرا وزن میلگرد 14 ذوب آهن اصفهان کمتر از وزن میلگرد 16 ذوب آهن اصفهان است. 

2. هزینه حمل و نقل میلگرد

یکی از مهمترین عواملی که در هنگام خرید میلگرد باید به آن توجه داشت، هزینه حمل‌ و نقل است. زیرا هزینه حمل و نقل مستقیما بر قیمت تمام شده میلگرد، تأثیر دارد. هرچه مسافت کارخانه یا انبار با پروژه شما بیشتر باشد، هزینه حمل و نقل بیشتری باید پرداخت کنید. در نتیجه قیمت تمام شده میلگرد، بیشتر خواهد شد.
بنابراین برای خرید میلگرد، به مسئله مسافت نیز توجه داشته باشید و کارخانه‌ای را برای خرید میلگرد انتخاب کنید که به محل پروژه شما، نزدیک‌تر باشد.

3. سایر عوامل مؤثر بر قیمت میلگرد اصفهان

 • تغییر و نوسان قیمت ارز و دلار؛
 • کیفیت مواد اولیه ؛
 • میزان تقاضای میلگرد اصفهان ؛
 • سیاست‌ها و وضعیت حاکم بر کشور؛
 • قیمت آهن در بازارهای جهانی؛
 • شرایط جوی و آب‌وهوایی؛
 • حجم واردات و صادرات؛
 • و…

خرید مستقیم میلگرد از ذوب آهن اصفهان

کارشناسان بازارآهن توصیه می‌کنند، برای اطمینان از خرید میلگرد اصفهان با قیمتی مناسب، از مرجعی معتبر کمک بگیرید تا خریدی به‌صرفه و سرمایه‌گذاری پرسودی را تجربه کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان خرید و گفتگو با کارشناسان آهن اسپات با شماره 02191005131 تماس بگیرید.