میلگرد ذوب آهن اصفهان یکی از بهترین محصولات تولید داخلی در حوزه آهن آلات است که در این بخش به آن می‌پرازیم.

جالب است بدانید که میلگرد حداقل از قرن پانزدهم در ساختمان‌های بنایی مورد استفاده قرارگرفته است، بسیاری از قلعه‌های فرانسوی و خانه‌های باشکوه بریتانیا نمونه‌های عالی از ساختمان‌های بنایی با قاب فولادی هستند.
با این حال، هنگامی که صحبت از ترکیب بتن و میلگرد برای پروژه‌های ساختمانی می‌شود، همه چیز کاملاً تغییر میکند.

در ایران بسیاری از کارخانه‌ها و شرکت‌ها در حال ساخت و تولید میلگرد هستند. میلگرد ذوب آهن اصفهان؛ یکی از بهترین محصولات تولید داخلی در این حوزه است.
در ادامه مطلب به بررسی قيمت ميلگرد ذوب اهن و نحوه خرید میلگرد از کارخانه ذوب آهن اصفهان خواهیم پرداخت.

میلگرد ذوب آهن اصفهان

میلگرد اصفهان

کلمه میلگرد مخفف میلگرد آرماتور است و به طور خلاصه میله‌ای فولادی است که برای ایجاد مقاومت کششی سازه‌ها و دال‌های بتنی استفاده می‌شود.
در حالی که بتن به خودی خود دارای مقاومت فشاری عالی است، به این معنی که می‌تواند باره‌ای سنگین را تحمل کند، اما مقاومت کششی مناسبی ندارد، به این معنی که در صورت قرار گرفتن در معرض نیروی جانبی ممکن است در معرض ترک خوردن یا حتی شکست قرار گیرد.

در اواسط قرن هجدهم بود که ارنست ال رانسوم یک میله آهنی پیچ خورده برای تقویت بتن ایجاد کرد که امروزه ما آن را با نام میلگرد می‌شناسیم. تحولات بعدی به سرعت دنبال شد و در اوایل قرن نوزدهم، میلگرد به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفت.

یکی از تغییرات معماری که پذیرش میلگرد ایجاد کرد، آسمان خراش بود، زیرا بتن مسلح به جهان وسیله‌ای برای ساختن بالاتر از آنچه قبلا تصور می‌شد ممکن یا مقرون به‌صرفه با استفاده از سنگ‌تراشی به تنهایی داد. در ایران نیز تحولات به همین شکل دنبال شد.

ذوب‌آهن اصفهان اولین و بزرگ‌ترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران و بزرگ‌ترین تولید کننده محصولات طویل در خاورمیانه است.
محصولاتی که توسط ذوب آهن اصفهان تولید می‌شوند به بیشتر از 23 کشور اروپایی صادر می‌شوند.

از جمله فرآورده‌های فولادی ذوب آهن اصفهان می‌توان به میلگرد ساده، میلگرد آجدار، نبشی، ناودانی، تیرآهن‌های بال نیم پهن و بال پهن موازی، ریل، شمش اشاره کرد.
همچنین کلاف‌های صنعتی با فولاد های متفاوت از جمله فولاد های صنعتی محسوب می‌شوند.

مزایای خرید میلگرد ذوب آهن

از مزایای خرید میلگرد ذوب آهن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. فولاد دارای ضرایب انبساط حرارتی مشابه بتن است، به این معنی که آن‌ها با سرعت یکسان منبسط و منقبض می‌شوند. این امر میلگرد ذوب آهن را به شریکی عالی برای بتن تبدیل می‌کند.
  2. شکل‌گیری، جوش و موقعیت میلگرد ذوب آهن آسان است و به‌اندازه کافی مستحکم هستند که در هنگام ساخت و حمل و نقل در برابر حمل و نقل مقاومت کنند.
  3. میلگرد ذوب آهن در تمام مناطق جغرافیایی و در مقادیر، شکل و اندازه‌های مورد نیاز برای انواع پروژه‌های ساختمانی به راحتی در دسترس است.
  4. میلگرد ذوب آهن برای ریختن بتن سریع و آسان است. استفاده از مش تقویت‌کننده می‌تواند روند را تسریع کند و اجازه می‌دهد اسلوب‌هایی با اندازه قابل‌توجه به سرعت و پیوسته ایجاد شوند.

قیمت میلگرد اصفهان با توجه به فاکتورهای متعددی تعیین می‌شود که در ادامه این مطلب بیشتر درباره آن صحبت خواهیم کرد.

میلگرد اصفهان

عوامل تاثیر گذار بر قیمت روز میلگرد اصفهان

1. سایز و قطر میلگرد

میلگرد اصفهان در انواع مختلف و درجات مختلف وجود دارد که هر کدام برای پروژه‌های ساختمانی مختلف مناسب هستند.
میلگرد ذوب آهن اصفهان همچنین می‌تواند به ورق‌هایی از میله‌های متعدد تبدیل شود تا مش تقویتی تولید کند که می‌تواند برای پوشش سریع یک سطح بزرگ به روشی مقرون به‌صرفه استفاده شود.
به طور کلی، با تغییر شکل‌های سطحی عرضه می‌شود که به ایجاد پیوند قوی با بتن ریخته شده کمک می‌کند.

یکی از تکنیک‌های جدید در تولید میلگرد که بر قیمت میلگرد ۱۶اصفهان امروز اثر می‌گذارد؛ میلگرد ورق فولادی برش لیزری است که می‌تواند به اشکال دقیق و بسیار پیچیده برش داده شود، مرحله تقویت ساخت و ساز را بهینه کرده و در مقایسه با میلگردهای فولادی سنتی، به طور بالقوه میزان فولاد مورد نیاز را تا 60 درصد کاهش می‌دهد.

از پرفروش‌ترین و متداول‌ترین میلگردهای کارخانه ذوب آهن؛ میلگرد 16 و 14 می‌باشد. قیمت میلگرد ۱۶اصفهان باقیمت میلگرد 14 اصفهان متفاوت است. شما این تفاوت قیمت را می‌توانید در سایت آهن اسپات مشاهده کنید.

2. دقت در قرارگیری و اندازه میلگرد ذوب آهن

هنگام قرار دادن میلگرد قبل از ریختن بتن باید دقت بیشتری شود. مقاومت تسلیم بتن می‌تواند به‌شدت به خطر بیفتد اگر قرارگیری صحیح نباشد.
اندازه‌گیری‌های دقیق بسیار مهم است، اشتباهات فقط یک یا دو سانتی متر در فاصله میلگرد می‌تواند مقاومت کششی بتن را تا 20٪ کاهش دهد.

همچنین هنگام انتخاب سایز حتما به جدول BS 4449:2005 مراجعه کنید. قرار دادن میلگرد با اندازه اشتباه می‌تواند 35٪ کمتر از آنچه برای استحکام و یکپارچگی سازه نیاز است، تقویت کند.

در هنگام قرار دادن میلگرد قبل از ریختن بتن باید دقت بیشتری شود. مقاومت تسلیم بتن ممکن است به‌شدت به خطر بیفتد درصورتی‌که قرارگیری آن نادرست باشد.
اندازه‌گیری دقیق بسیار مهم است زیرا اشتباهات تنها یک یا دو سانتی‌متری هنگام فاصله‌گذاری میلگردها می‌تواند مقاومت کششی بتن را تا 20٪ کاهش دهد.

این موضوعات می‌تواند در تعیین سایز میلگرد و مقداری که برای خرید نیاز دارید کمک کند. بدیهی است که خرید میلگرد بیشتر؛ قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در فاکتور نهایی افزایش می‌دهد.

3. پوشش میلگرد

مانند هر مصالح ساختمانی یا فرآیند دیگری، خرید یا فروش میلگرد اصفهان تنها در صورتی راه حل خوبی است که به درستی استفاده شود. میلگردها انواع و گریدهای مختلفی دارند و برای هر پروژه ساختمانی باید دقت کرد که نوع صحیح آن انتخاب شود.

به عنوان مثال، در پروژه‌هایی که احتمال قرار گرفتن در معرض رطوبت و نمک وجود دارد، میلگرد فولادی اگر به اندازه کافی محافظت نشود، ممکن است دچار خوردگی شود. در موارد شدید، میلگرد با پوشش اپوکسی ممکن است برای محافظت از فولاد در برابر خوردگی استفاده شود.

همچنین مهم است که تمام آرماتورها را با دقت برنامه‌ریزی کنید و مطمئن شوید که اشکال صحیح میلگرد در هر نقطه استفاده می‌شود. تعدادی استاندارد بریتانیایی وجود دارد که برای میلگرد اعمال می‌شود، کدهای شکل میلگرد شناسایی هر نوع را آسان می‌کند.

به منظور جلوگیری از هدر رفتن و به حداقل رساندن قیمت میلگرد اصفهان در بازار، مهم است که مقدار مناسبی از میلگرد یا مش تقویتی خریداری شود. خوشبختانه، جداول نرخ میلگرد اصفهان در سایت آهن اسپات می‌تواند در این راستا به شما کمک کند.

4. هزینه حمل و نقل

به عنوان مثال، قیمت میلگرد در بازار اصفهان بالاتر از قیمت میلگرد اصفهان درب کارخانه است. زیرا هزینه حمل و نقل از آن کسر می‌شود. قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان امروز به صورت خالص از طریق سایت آهن اسپات قابل دسترسی است.

5. نوع میلگرد

ساده یا آجدار بودن میلگرد می‌تواند بر قیمت روز میلگرد ذوب آهن اصفهان تاثیر بگذارد. در حالی که میلگرد آجدار احتمالاً رایج‌ترین شکل میلگرد مورد استفاده امروزی است، انواع دیگری از میلگرد وجود دارد که در طول سال‌ها برای کاربردهای خاص ساخته‌شده‌اند.
این‌ها عبارتند از میلگرد فولاد کربنی (گاهی اوقات میلگرد سیاه نامیده می‌شود)، میلگرد اروپایی، میلگرد گالوانیزه و…

همانطور که قبلا ذکر شد، مشکلات خوردگی در سال‌های اخیر با پوشش دادن میلگرد فولادی با اپوکسی تخصصی برطرف شده است.
GFRP یک توسعه مدرن‌تر است و از یک پلیمر تقویت‌شده با الیاف شیشه ساخته‌شده است. این نوع میلگرد بسیار تخصصی‌تر و درنتیجه گرانتر از میلگردهای سنتی‌تر است و واقعاً فقط زمانی استفاده می‌شود که سایر میلگردها مناسب نباشند.

لیست قیمت میلگرد اصفهان از هر نوع و مدلی را می‌توانید از طریق جداول قیمتی آهن اسپات مشاهده کنید.

6. فرایند ساخت میلگرد

یکی دیگر از فاکتورهای اثرگذار در قیمت میلگرد اصفهان امروز؛ روش و فرایند ساخت آن در کارخانه ذوب آهن می‌باشد. تعدادی از روش‌های ساخت و ساز جدید در طول سال‌ها معرفی‌شده‌اند تا با سبک‌های ساختمان، شرایط سایت، نیروهای محیطی و سایر عوامل سازگار شوند.

انواع ساخت و ساز دال‌های پیچیده تکامل‌یافته‌اند، به عنوان مثال برای ساختمان‌های سلولی مانند زندان‌ها یا خوابگاه‌های دانشجویی، و در مناطقی از جهان که رویدادهای شدید آب و هوایی رایج هستند، فناوری ساختمان برای ایجاد سازه‌هایی تکامل‌یافته است که می‌توانند در سخت‌ترین شرایط مانند نیروهای کششی بسیار بالا مانند طوفان و سیل مقاوم باشند. استفاده از این تکنیک‌ها می‌تواند بر نرخ میلگرد ذوب آهن اصفهان موثر باشد.

7. میزان تقاضای میلگرد

شاید این نکته برایتان عجیب باشد؛ اما میزان تقاضای میلگرد در بازار احتمالا می‌تواند پیش‌بینی کننده قیمت میلگرد صادراتی اصفهان یا قیمت به روز میلگرد اصفهان باشد.

با توجه به استفاده از میلگرد تقریباً در هر پروژه ساختمانی بزرگ در 150 سال گذشته، تصور دنیایی که میلگرد نقش مهمی در ساخت و ساز نداشته باشد، دشوار است.
با این حال، پیشرفت‌های جدید در فناوری ساختمان با سرعتی باورنکردنی اتفاق می‌افتد و روش‌ها و مصالح ساختمانی که ما با آن آشنا هستیم ممکن است روزی با گزینه‌های هوشمندتر جایگزین شوند.

تقاضاها در مورد پایداری، عملکرد و هزینه باعث نوآوری در ساخت و ساز می‌شود و محصولات تقویتی جدید به سرعت در حال جذب هستند.

یک ایده جدید، میلگرد ورق فولادی برش لیزری است که می‌تواند به اشکال دقیق و بسیار پیچیده برش داده شود، مرحله تقویت ساخت و ساز را بهینه کرده و در مقایسه با میلگردهای فولادی سنتی، به طور بالقوه میزان فولاد مورد نیاز را تا 60 درصد کاهش می‌دهد. بدیهی است که این روش‌ها می‌تواند بر قیمت روزمیلگرد اصفهان تاثیر بگذارید.

در آلمان، یک تکنیک تقویتی جدید انقلابی برای ایجاد یک ساختمان 2 طبقه به مساحت 2200 فوت مربع در محوطه دانشگاه در درسدن استفاده می‌شود.
Carbonhaus، همانطور که شناخته شده است، به طور کامل بدون تقویت سنتی فولاد ساخته‌شده است. در عوض، از بتن تقویت‌شده با فیبر کربن استفاده می‌کند تا همان سطوح مقاومت کششی را که در استفاده از میلگردهای فولادی سنتی ارائه می‌شود، فراهم کند.
ادعا می‌شود که بتن مسلح با الیاف کربن به طور قابل‌توجهی دوستدار محیط زیست نسبت به بتن مسلح فولادی با قیمت مشابه است.

بدون شک، ما همچنان شاهد نوآوری‌های سریع بیشتر در فرآیندهای ساخت و ساز و مصالح خواهیم بود، زیرا ما به سمت یک جامعه جهانی پایدار و بدون کربن می‌کوشیم. این تکنولوژی در آینده‌ای نزدیک می‌تواند قیمت میلگرد در اصفهان را افزایش دهد.

8. اتفاقات و رخدادهای جهانی

آخرین فاکتوری که می‌تواند بر قیمت میلگرد اصفهان به روز تاثیر بگذارد، اتفاقات روز دنیا است. با اینکه حوادثی مانند کرونا اثر خود را در طولانی‌مدت بر روی قیمت آنلاین میلگرد اصفهان نشان می‌دهد، اما جنگ، تحریم و… اثری زودهنگام تر بر قیمت میلگرد ذوب آهن امروز خواهند داشت.

میلگرد نقشی حیاتی در صنعت ساختمان دارد. امروزه همه‌گیری جهانی کووید-19 فشار عرضه را بر شرکت‌ها در سرتاسر جهان وارد کرده است و قیمت انلاین میلگرد ذوب اهن در نوسان است.

اجتناب ناپذیر است که تغییرات بزرگی برای قیمت میلگرد در پیش باشد و چالش‌ها و امکانات هیجان‌انگیزی را به همراه داشته باشد. در حال حاضر، میلگرد جزء اصلی تقریباً هر پروژه ساختمانی است و بدون شک در طول زمان برای حفظ نقش محوری خود تکامل خواهد یافت.

اگر قصد خرید میلگرد اصفهان را دارید با مراجعه به سایت آهن اسپات و مشاهده جداول قیمت انلاین میلگرد ذوب اهن اصفهان، خریدی مطمئن و به صرفه را تجربه کنید.

خرید میلگرد ذوب آهن اصفهان از آهن اسپات

برای خرید میلگرد ذوب آهن اصفهان می‌توانید به فروشگاه‌ها و مراکز خرید و فروش میلگرد در سراسر کشور مراجعه کنید.
همچنین می‌توانید از طریق وبسایت آهن اسپات برای خرید میلگرد اقدام کنید.

در این صورت می‌توانید به صورت مستقیم به خرید میلگرد بپردازید. مزیت اصلی خرید مستقیم این است که شما می‌توانید میلگرد را با قیمت پایین‌تری نسبت به سایر مراکز تهیه کنید.

آهن اسپات برای تسهیل معاملات و مبادلات آهن ایران و به عنوان مرجعی برای اطلاع رسانی در این صنعت راه اندازی شده است. تیم مجرب آهن اسپات (ahanspot) همواره در تلاش است تا بهترین و بروزترین اطلاعات بازار آهن را در اختیار کاربران خود قرار دهد.