با توجه به نوسانات در بازار آهن، قیمت میلگرد 10 ممکن است در هر روز متغییر باشد. بنابراین، به شدت توصیه می‌شود قبل از خرید از قیمت‌ها استعلام بگیرید.

میلگرد آجدار سایز 10

میلگرد ۱۰

میلگرد 10 یکی از مقاطع فولادی است که در صنایع ساختمان‌سازی کاربرد بالایی دارد. از میلگرد در جهت بالا بردن ضریب امنیت سازه‌ها و همچنین استحکام بتن در بنا و هر سازه‌ای استفاده می‌شود. قطر سطح مقطع این نوع از میلگرد، 10 میلی‌متر است. میلگرد سایز 10 در دو نوع ساده و آجدار تولید می‌شود.

میلگرد 10 ساده

میلگرد 10 ساده، از فولاد نرم و بدون آج ساخته می‌شود. در این میلگردها 24 درصد کربن وجود دارد؛ از این رو مقاومت کششی پایینی دارند. در واقع میلگرد 10 ساده از کم مقاومت‌ترین نوع میلگردها است. این میلگرد‌ها به جهت استفاده از کربن بالا انعطاف‌پذیری زیاد و وزن سبکی دارند؛ درنتیجه قیمت میلگرد 10 ساده نیز نسبت به نوع آجدار پایین‌تر است.

میلگرد 10 آجدار

میلگرد 10 آجدار، نوع دیگری از میلگرد است که در مقایسه با میلگرد 10 ساده با بتن درگیری بیشتری پیدا می‌کند. این نوع آرماتور با توجه به مقاومت در 3 دسته تقسیم‌بندی می‌‌‌‌‌‌شوند که عبارتند از: A2، A3 و A4

میلگرد A2 به صورت آجدار مارپیچ ساده است. میلگرد A3 میلگردی خشک محسوب می‌شود و جهت تقویت و استحکام سازه‌های بتنی و آرماتوربندی کاربرد دارد.

 میلگرد A4 مقاومت بالایی داشته و درصد کربن آن بسیار پایین است. از این میلگرد در سازه‌های بتنی سنگین که استحکام کششی بالا در آنها اهمیت دارد، استفاده می‌شود.

کاربرد میلگرد 10

 • تقویت اولیه سازه‌های سبک و غیر بتنی
 • ساخت و تولید رابیتس و سقف‌های کاذب
 • تولید و ساخت پیچ و مهره
 • استفاده به‌عنوان میلگرد حرارتی در ساخت سازه‌های کشتی
 • ساخت حفاظ و نرده
 • استفاده به‌عنوان حصار در پروژه‌های فضای باز و بوستان‌ها به‌منظور زیباسازی

قیمت میلگرد 10 

به جهت نوسانات بازار، قیمت میلگرد 10 نیز با تغییرات بسیاری همراه است. قیمت امروز میلگرد 10 ممکن است نسبت به روز قبل اوج گرفته باشد و گاهی نیز ممکن است کمترین نرخ این محصول در طول کل هفته و ماه‌های گذشته باشد؛ از این رو رصد هر روز قیمت میلگرد 10 برای فعالان حوزه ساخت و ساز امری ضروری است.

توجه داشته باشید که قیمت میلگرد 10 امروز به‌صورت کیلویی محاسبه شده و هر شاخه میلگرد آجدار 12 متری است.

می‌توانید میلگرد‌های سایز 10 مورد نیاز خود را با بهترین قیمت از آهن اسپات تهیه نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت، با شماره 02191005131 تماس حاصل فرمایید.

کارخانه تولید میلگرد سایز 10

نکات مهم هنگام خرید میلگرد 10 

 • وزن میله فولادی

به طور کلی وزن میله فولادی در هر متر برای میله 8 میلی‌متری حدود 0.395 کیلوگرم، برای 10 میلی‌متر، وزن آن حدود 0.617 کیلوگرم، برای 12 میلی‌متر، وزن آن 0.889 کیلوگرم و برای 16 میلی‌متر، وزن آن 1.58 کیلوگرم است که بر قیمت نهایی قیمت میلگرد 10 ساده تأثیر می‌گذارد.

 • انتخاب اندازه مناسب میلگرد

سه اندازه مختلف میلگرد وجود دارد که برای پروژه‌های خانگی مورد نیاز است معمولاً شماره 3، 4، و 5.
میلگرد شماره 3 برای راهروها و پاسیوها استفاده می‌شود.
برای دیوارها و ستون ها باید از اندازه میلگرد شماره 4 استفاده شود زیرا به استحکام بیشتری نیاز دارند، همچنین برای فوتر و فونداسیون بهتر است از سایز میلگرد 5 استفاده کنید.

 • خم و برش میلگرد 10

ممکن است دقیقاً بدانید که میلگردهایتان چقدر از هم فاصله دارند، اما اگر میلگردهای شما خیلی بلند باشد چه؟ یا اگر ساختاری که ایجاد می‌کنید نیاز به خمیدگی در میلگرد داشته باشد چه؟

برخی از میلگردها قبلاً خم‌شده‌اند، اما به طور کلی، باید برای بریدن و خم کردن میلگرد آماده‌ باشید تا بتوانید آن را به درستی قرار دهید.

بیشتر میلگردها باید در محل خم و بریده شوند. خم کردن میلگرد 10 معمولاً بسیار ساده است. اگر بتوانید اهرم کافی به دست آورید، می‌توانید قطعات نازک‌تر میلگرد را با دست خم کنید.
اگر میلگرد به اندازه کافی نازک باشد و اگر مقدار زیادی برش نمی‌زنید، اره برقی یا برش پیچ گزینه خوبی است. اگر کار با اندازه قابل توجهی انجام می‌دهید، یک برش زاویه‌دار با چرخ برش کار بسیار خوبی را انجام می‌دهد.

 • نشانه گذاری میلگرد

هر میله دارای علامت هایی برای شناسایی آسیاب، اندازه میله، نوع فلز و تعیین درجه یا حداقل قدرت تسلیم است. نزدیک‌ترین حرف یا نماد به انتهای میله، آسیاب را مشخص می‌کند. اندازه نوار درست زیر آن است.
بعد باید یک “W” یا “S” را پیدا کنید.
“W” به شما می‌گوید که میله از فولاد کم آلیاژ ساخته‌شده است و “S” برای فولاد کربنی است که به آن فولاد ملایم نیز می‌گویند.
نمره در آخر داده می‌شود و ممکن است با یک عدد یا با خطوطی که در طول میله قرار دارند نشان داده شود. یک خط نشان‌دهنده درجه 60 است، درجه‌ای که اغلب برای ساخت و ساز بتن مسکونی استفاده می‌شود. درجه 60 نیز ممکن است با عدد 4 نشان داده شود که مخفف متریک گرید 420 است.

 • قوانین ساختمان

قبل از شروع یک پروژه جدید و خرید میلگرد 10؛ قوانین ساختمانی ایالتی و محلی خود را برای الزامات و توصیه‌های بتن و میلگرد بررسی کنید.
مقاومت مورد نیاز تحت فشار و مقاومت کششی، که بزرگترین تنش کششی است که بتن مسلح می‌تواند بدون پاره شدن تحمل کند، فرمول و ضخامت خود بتن و همچنین نوع، درجه، اندازه و فاصله شبکه میلگرد را تعیین می‌کند.

مشخصات میلگرد ۱۰ آجدار و ساده

از مشخصات این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این نوع میلگرد دارای قطر اسمی (d)، ۱۰ میلی‌متر است.
 • سطح مقطع میلگرد 10 حدود 5/78 میلی‌متر مربع است.
 • وزن هر متر مربع میلگرد سایز ده آجدار 616/0 کیلوگرم (با تلرانس 6 درصد) است.
 • وزن کامل هر شاخه میلگرد با سایز 10، هشت کیلوگرم است.

به‌صورت کلی از عواملی که بر روی قیمت میلگرد 10 تأثیر‌گذار است می‌توان به وزن، سایز و گرید آن اشاره کرد.

خرید میلگرد 10 از آهن اسپات

از طریق وبسایت آهن اسپات به آدرس https://ahanspot.com/ می‌توانید به صورت مستقیم به خرید میلگرد با قیمت مناسب بپردازید.
مزیت اصلی خرید مستقیم از آهن اسپات این است که میلگرد را با قیمت پایین‌تری نسبت به سایر مراکز تهیه می‌کنید.

آهن اسپات برای تسهیل معاملات و مبادلات آهن ایران و به عنوان مرجعی برای اطلاع رسانی در این صنعت راه اندازی شده است.