میلگرد زاگرس نیز مانند سایر میلگردها مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز و ساختمان سازی که نقش تقویت کننده را دارد برای تقویت بتن در حالت تحت کشش استفاده می‌شود.

در حقیقت باید گفت زمینه‌هایی مانند صنعت، فناوری و مهندسی به منظور رفع نیازهای ناشی از افزایش جمعیت توسعه‌یافته است، چراکه با افزایش جمعیت، ساختمان‌های بزرگ‌تر و بلندتر شروع به ساخت و ساز برای رفع نیاز مسکن کردند.
علاوه بر این، ساختمان‌های ویژه‌ای برای استفاده‌های شلوغ مانند مراکز خرید، مراکز همایش، ساختمان‌های هنری و… پدید آمده‌اند که برای ایمنی سازه،میلگرد نقش مهمی را ایفا می‌کند.

در سازه‌های ساختمانی از میلگرد برای تقویت ساختار اسکلتی سازه استفاده می‌شود که یکی از بهترین مجموعه‌های تولید کننده میلگرد در ایران میلگرد زاگرس است. در ادامه این مطلب بیشتر درباره نمودار قیمت میلگرد زاگرس صحبت خواهیم کرد.

میلگرد زاگرس شهرکرد

ویژگی‌های میلگرد زاگرس شهرکرد

ساختمان‌هایی که تنظیمات لازم را در ساخت خود ندارند ممکن است عمر مفید کوتاهی داشته باشند و برای افراد ساکن در آن‌ها خطر ایجاد کنند. با توجه به بلایای طبیعی مانند زلزله و رانش زمین، یک ساختمان مستحکم در حفظ جان افراد ساکن در آن نقش دارد.

میلگرد زاگرس، یکی از بهترین محصولات به منظور تضمین استحکام ساختمان‌ها است. اگر شما نیز برای پروژه‌های ساختمانی خود قصد خرید میلگرد رادارید؛ توصیه می‌کنیم که از طریق سایت آهن اسپات، قیمت امروز میلگرد زاگرس را مشاهده کنید.

توجه داشته باشید که  بتن در برابر کشش مقاوم نیست، اما در برابر فشار قوی است. بنابراین می‌توان آن را به‌سرعت تغییر شکل داد. دوام سازه توسط میلگرد زاگرس تقویت می‌شود.

میلگرد مخفف میلگردهای تقویت‌کننده است. میلگردهای زاگرس همیشه از فولاد ساخته می‌شوند. این به دلیل ضرایب انبساط حرارتی مشابه فولاد و بتن است.
در حالی که ساختمان‌ها در حال ساخت هستند، میلگردهای فولادی زاگرس برای افزایش استحکام در بتن قرار می‌گیرند و ثابت ماندن ساختمان را تضمین می‌کنند. اگر بتن ساختمان در اثر بلایای طبیعی ترک بخورد یا بشکند، میلگرد فولادی زاگرس ساختمان را زنده نگه می‌دارد.

سایر محصولات کارخانه تولید میلگرد زاگرس

میلگرد زاگرس با کربن کم و متوسط و فولادهای کم آلیاژ تولید می‌شود. میلگرد زاگرس به صورت میلگرد آجدار (دوکی – یکنواخت) در سایز 10 الی 32 میلی‌متر، طبق استاندارد ملی ایران به شماره 3132 در دو گروه میلگردهای آج 400 و آج 500 به بازار عرضه می‌گردد.

میلگرد زاگرس در گرید A3 تولید و در نقاطی استفاده می‌شوند که نیاز به استحکام بالا داشته باشند و در اکثر موارد در ساختمان‌سازی و سازه‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند.
در واقع استفاده از میلگرد 40 درصد طول عمر سازه را افزایش می‌دهد. علامت اختصاصی میلگرد زاگرس SFZ می‌باشد که این علامت به صورت برجسته بروی بدنه میلگرد زاگرس حک شده است.

این مجموعه در مرحله خنک‌کننده  تولید میلگرد از روش ترمکس به منظور کنترل درجه حرارت میلگرد استفاده می‌کند. لذا این میلگرد دارای تنش تسلیم 400 و مقاومت کششی 600 کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است. میلگرد زاگرس به شکل آج جناقی می‌باشد که برای آهنگری و جوشکاری با زوایای تند قابل‌استفاده می‌باشد. بدیهی است که شیوه تولید این محصول و مراحل آن در قیمت میلگرد صبا فولاد زاگرس تاثیرگذار می‌باشد.

اغلب، میلگردها دارای سطوح و برآمدگی‌های تغییر شکل یافته برای ایجاد انتگرال بهتر با بتن هستند. آن سطوح تغییر شکل یافته خطر لغزش را کاهش می‌دهد. میلگرد زاگرس با توجه به کاربرد موردنظر و مصالح ساختمانی انواع مختلفی دارد.

میلگرد زاگرس

انواع میلگرد زاگرس

رایج‌ترین انواع میلگرد عبارت‌اند از میلگرد فولاد ضد زنگ، میلگرد فولاد کربنی، میلگرد با روکش اپوکسی، میلگرد اروپایی، پلیمر تقویت‌شده با الیاف شیشه، میلگرد گالوانیزه. که در ادامه کامل هر یک از این موارد را توضیح داده‌ایم.
هر نوع میلگرد قدرت و ویژگی‌های متفاوتی دارد. چنین ویژگی‌هایی نیز بر قیمت میلگرد زاگرس امروز تأثیر می‌گذارد.

1. میلگرد اروپایی

این نوع میلگرد دارای عنصر آلیاژ منگنز است. خواص مکانیکی متمایز آن را می‌توان به مقاومت خمشی کم آن نسبت داد که آن را برای استفاده در پروژه‌ها و ساختمان‌های مقاوم در برابر زلزله ناکارآمد می‌کند. میلگرد اروپایی کمترین قیمت را در بین سایر رده‌ها دارد.

2. میلگرد فولاد کربنی (میلگرد سیاه)

از ویژگی‌های این نوع میلگردها خطر شکستگی و ترک خوردن بتن در صورت زنگ‌زدگی می‌باشد. بنابراین، این نوع آرماتورها در ساختمان‌هایی که به شدت مستعد رطوبت و آب هستند، قابلیت کارکرد ندارند.

3. میلگرد با روکش اپوکسی

میلگرد کربنی با روکش اپوکسی (Black Rebar) این نوع آرماتورها را تشکیل می‌دهد. تنها از نظر مقاومت در برابر خوردگی آرماتورهای روکش اپوکسی، مقاومت آند بیش از 70 تا 1700 برابر بیشتر است. این مقاومت به دلیل وجود پوشش اپوکسی است.

4. میلگرد گالوانیزه

میلگرد گالوانیزه نسبت به سایر انواع میلگرد در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی مقاومت بیشتری دارد. می‌توان گفت مقاومت این نوع میلگرد بیش از چهل برابر بیشتر از میلگرد مشکی است. این ویژگی‌ها دلیل گران بودن این نوع آرماتورها است.

5. میلگرد فایبرگلاس در مقابل فولاد

میلگرد فایبرگلاس در مقابل فولاد سبک و… زنگ‌زده یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع میلگرد می‌باشد. البته به دلیل شباهت آن به فیبر کربن نباید آن را خم کنیم.

6. میلگرد ضدزنگ

قیمت میلگرد استنلس استیل به دلیل ویژگی‌هایی که دارد بالاترین قیمت را دارد. استحکام بالا و فولاد ضد زنگ از مهمترین ویژگی‌های این نوع آرماتورها می‌باشد. مقاومت میلگرد فولادی ضد زنگ حدود 1500 برابر بیشتر از آرماتور اپوکسی است.

شما می‌توانید قیمت میلگرد زاگرس بروز را از طریق  دفتر فروش میلگرد زاگرس یا سایت آهن اسپات مشاهده کنید.

قيمت میلگرد زاگرس شهرکرد

قیمت روز میلگرد زاگرس به عوامل زیادی بستگی دارد. خواص مختلف انواع میلگرد در تعیین قیمت موثر است. به‌عنوان‌مثال، میلگرد فولاد کربنی به دلیل قیمت پایین و استحکام جامد، بسیار ارجحیت دارد، اما میلگرد استنلس استیل به دلیل ویژگی ضد زنگ بودن، قیمت‌های بالاتری نسبت به میلگرد کربنی دارد.
اگرچه مواد اصلی یکسان است، قیمت میلگرد شهرکرد ممکن است با توجه به ویژگی‌های اضافی آن‌ها متفاوت باشد.

میلگرد اروپایی آسیب‌پذیرترین نوع میلگرد از نظر خمش است. به همین دلیل قیمت آن‌ها نسبت به سایر انواع میلگرد ارزان‌تر است، اما در مناطقی که بلایای طبیعی مانند زلزله و رانش زمین زیاد است ترجیح داده نمی‌شود.
یکی دیگر از عوامل تعیین کننده قیمت میلگرد نرخ ارز است. از آنجایی‌که بسیاری از کشورها میلگرد وارد می‌کنند، قیمت‌ها به صورت روزانه تغییر می‌کند.

میلگرد فولادی تقویت‌کننده محصول فرآیند نورد گرم است. برای استفاده از بتن برای جبران مقاومت کششی بتن در حین ساخت سازه ها استفاده می‌شود. مقاومت تسلیم و مقاومت کششی دو فاکتور دیگر تاثیرگذار در قیمت میلگرد زاگرس هستند.

 • مقاومت تسلیم

خواص مکانیکی مهم در میلگرد دو ویژگی مقاومت تسلیم و مقاومت کششی است. مقاومت تسلیم برابر با مقدار مقاومت کششی ثابت است که با آن طول میلگرد شروع به افزایش می‌کند. این نیروی کششی تسلیم یا مقاومت نامیده می‌شود.

 • استحکام کششی

استحکام کششی میلگرد فولادی نیز بر اساس حداکثر مقاومت کششی ثبت شده در آزمون کشش در واحد سطح مقطع اولیه میلگرد است.

انواع میلگرد زاگرس شهرکرد

یکی دیگر از عواملی که بر قیمت نهایی میلگرد تاثیر می‌گذارد، انواع و اندازه میلگرد است. بیانیه ماموریت بر اساس استانداردهای مختلفی مانند استاندارد DIN یا سایر استانداردهای معرفی شده در کشورهای مختلف تولید می‌شود.

این استانداردها بر اساس تمیزه کردن شیمیایی عملیات ترمو مکانیکی و البته خواص فیزیکی و شیمیایی فرموله و اعمال می‌شوند.

امروزه میلگردها با روش‌ها، قطرها و انواع مختلفی ساخته می‌شوند. همچنین توجه داشته باشید که ساختار داخلی آرماتور بسته به کشوری که در آن قرار است استفاده شود (بسته به محل تولید آن) متفاوت است. متداول‌ترین استاندارد مورد استفاده در جهان برای میلگرد شامل:

 • استاندارد اروپایی EN
 • DIN
 • استاندارد آمریکایی ASTM
 • استاندارد JIS ژاپنی ISO
 • استاندارد ایران (شماره 6 استاندارد ملی ایران)

انواع میلگرد فولادی زاگرس ایران

میلگرد فولادی زاگرس ایران در دسته‌بندی‌های زیر تولید و عرضه می‌شود:

میلگرد A1

میلگرد A1 به میلگرد ساده یا به عبارتی میلگرد تخت گفته می‌شود. دو پارامتر استحکام تسلیم و استحکام کششی در این نوع میلگرد به ترتیب 2300 کیلوگرم بر سانتی متر مربع و 3800 کیلوگرم بر سانتی متر مربع می‌باشد.

میلگرد A2

میلگرد A2 و میلگرد A3 هر دو نوع میلگرد آجدار هستند. خواص مکانیکی نوع میلگرد A2 به ترتیب برای استحکام تسلیم و مقاومت کششی 3000 و 5000 کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است.

میلگرد A3

خواص مکانیکی میلگرد A3 به ترتیب برای 4000 و 6000 کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع برای استحکام تسلیم و استحکام کششی به عنوان استاندارد ثبت شد.

انواع میلگرد بر اساس گرید آن

عدد کنار میلگرد و نوع آن مربوط به سایز میلگرد می‌باشد. این مقدار نیز در استانداردهای مختلف متفاوت است. در کارخانه های بزرگ ایران ذکرشده است. میلگردهای فولادی تا سایز 40 میلی‌متر تولید می‌شوند (این عدد مربوط به قطر میلگردها می‌باشد).

میلگرد زاگرس در انواع مختلفی در کارخانه تولید و به فروش می‌رسد. این میلگرد در سایزهای 8 تا 26 در دسترس پیمانکاران و مهندسین قرار دارد.
تنش جاری این میلگرد 4000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است و تنش گسیختگی آن نیز 6000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است.

این میلگردها در نوع آجدار تولید می‌شوند. به این دلیل به این میلگردها آجدار گفته می‌شود چون سطح این میلگردها آجدار است.
مزیت این نوع میلگردها این است که این میلگردها مقاومت سازه‌های بتنی را تا 40 درصد افزایش می‌دهد. در ضمن این نوع میلگرد به بتن آرمه نوعی خواص مثل مقاومت کششی و ارتجاع تزریق می‌کند. شما می‌توانید موارد زیر را در سایت آهن اسپات مشاهده کنید:

 1. مشخصات میلگرد ۱۴ زاگرس
 2. مشخصات میلگرد 16 زاگرس
 3. مشخصات میلگرد ۱۸ زاگرس
 4. و…

انواع میلگرد بر اساس ظاهر آن

البته میلگردها به دو نوع میلگرد آجدار و میلگرد ساده تقسیم می‌شوند. میلگرد آجدار دارای برجستگی‌هایی در سطح میلگرد می‌باشد. این برجستگی‌ها یا به اصطلاح آج میلگردها ناشی از درگیری بیشتر بتن با میلگرد است که خود بر اساس نوع برجستگی به سه نوع طبقه‌بندی می‌شود. قیمت میلگرد ۱۶زاگرس امروز را به شکل آجدار یا ساده می‌توانید از سایت آهن اسپات مشاهده کنید.

خرید میلگرد زاگرس شهرکرد از آهن اسپات

میلگرد زاگرس، یکی از بهترین محصولات کارخانه زاگرس شهرکرد است که با تولید محصولات متنوع خود در سطح ملی بسیار زبانزد است.
فاکتورهای متعددی بر قیمت محصولات این کارخانه تاثیر می‌گذارد، اما شما می‌توانید قیمت هر شاخه یا میلگرد زاگرس را از طریق سایت آهن اسپات که به صورت روزانه آپدیت می‌شود مشاهده کنید.

همچنین می‌توانید از طریق وبسایت آهن اسپات برای خرید میلگرد اقدام کنید. در این صورت می‌توانید به صورت مستقیم به خرید میلگرد بپردازید. مزیت اصلی خرید مستقیم این است که شما می‌توانید میلگرد را با قیمت پایین‌تری نسبت به سایر مراکز تهیه کنید.

آهن اسپات برای تسهیل معاملات و مبادلات آهن ایران و به عنوان مرجعی برای اطلاع رسانی در این صنعت راه اندازی شده است. تیم مجرب آهن اسپات (ahanspot) همواره در تلاش است تا بهترین و بروزترین اطلاعات بازار آهن را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تغییرات قیمت میلگرد زاگرس شهرکرد با توجه به نوسانات بازار و انتخاب بهترین زمان خرید، می‌توانید با مراجعه به وب سایت آهن اسپات از قیمت روز میلگرد زاگرس شهرکرد مطلع شوید.