قیمت تیرآهن 12 به‌صورت روزانه در سایت آهن اسپات بروز‌رسانی می‌شود. در ادامه، علاوه بر بررسی کارخانجات تولیدکننده تیرآهن 12، با مشخصات و مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت این محصول نیز آشنا می‌شوید. 

تیرآهن سایز 12برای استفاده در ساخت و ساز

مشخصات تیرآهن 12 

تیرآهن‌های تولید شده در ایران دارای استاندارد IPE هستند؛ اگر از سطح مقطع به تیرآهن‌های دارای این استاندارد نگاه کنیم، سطح مقطع آن دارای شکل (I) است. در بازار فولاد، معمولاً تیرآهن 12 را به‌صورت شاخه‌ای می‌فروشند.

مهم‌ترین ویژگی تیرآهن‌های استاندارد IPE این است که اندازه بال‌ها و جان در تمامی طول تیرآهن، ثابت و یکسان است و تغییری در اندازه آن‌ها دیده نمی‌شود.

سایز تیرآهن

طول بال طول جان وزن یک شاخه وزن هر متر از تیرآهن
12 64 میلی‌متر 12 سانتی‌متر

125 کیلو‌گرم

10.4 کیلوگرم

تیرآهن 12 در مقایسه با سایر انواع دیگر، از وزن سبک‌تری برخوردار است، پس می‌توان نتیجه گرفت که مقاومت کمتری هم دارد.

البته وزن ذکرشده در حالت استاندارد است و معمولاً وزن محصولات کارخانه‌های مختلف، کمی با این وزن متفاوت است! به‌طور مثال، وزن هر شاخه از تیرآهن تولیدشده توسط کارخانه ذوب آهن اصفهان، چیزی در حدود 126 کیلوگرم است.

وزن این محصول و مقاومت متوسط آن باعث شده است که بتوان از آن در ساخت بخش‌های ظریف ساختمان مانند پوشش سقف و یا ستون‌های داخلی استفاده کرد.

آهن اسپات به‌عنوان مرجع اطلاع‌رسانی قیمت لحظه‌ای محصولات فولادی آماده است تا به شما عزیزان در این زمینه خدمات مدنظر را ارائه دهد، کافی است با شماره 02191005131 تماس بگیرید.

تیرآهن‌های سایز 12 تولیدی کارخانه های مختلف

تیرآهن 12، در ارتفاع استاندارد 80 تا 600 میلی‌متر تولید می‌شوند و عمده استفاده از این محصول، در ستون‌ها، خرپا، پل‌های لانه‌زنبوری و… است. از دیگر کاربردهای تیرآهن 12 می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • ساخت ستون با توجه به حجم و سنگینی سازه
  • برای پوشش‌دهی سقف‌ها
  • قابل استفاده برای پل‌های لانه‌زنبوری

کارخانجات تولیدکننده تیرآهن 12 در ایران

کارخانه‌های متعددی در ایران برای رفع نیاز بازار داخلی به این محصول، اقدام به تولید تیرآهن سایز 12 کرده‌اند و بدیهی است که وزن و قیمت تیرآهن 12 تولیدی هر کارخانه، با قیمت محصول کارخانه دیگر متفاوت خواهد بود.

لیست کارخانه‌های تولیدکننده تیرآهن به شرح زیر است:

معمولاً مصرف‌کنندگان علاوه بر بررسی کیفیت و مشخصات محصول، قیمت تیرآهن 12 را نیز مدنظر قرار می‌دهند و سعی می‌کنند بهترین تصمیم‌ را در مورد خرید بگیرند.

استعلام قیمت و خرید تیرآهن 12 در آهن اسپات

همواره قیمت از مهم‌ترین عوامل خرید یک محصول بوده؛ تیرآهن 12 نیز از این قاعده مستثنی نیست و قیمت تیرآهن 12 اولین چیزی است که مشتریان در فرایند خرید این محصول مدنظر قرار می‌دهند؛ بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که اطلاع یافتن از قیمت لحظه‌ای تیرآهن 12، برای فعالان صنعت ساختمان‌سازی بسیار حائز اهمیت است.

وزن و قیمت تیرآهن 12 بسته به کارخانه تولیدکننده می‌تواند متغیر باشد، آهن اسپات امکان مقایسه‌ قیمت‌ها و بهترین خرید را برای شما فراهم کرده است.