سیم یا توری مرغی یک توری فلزی است که بیشتر برای حصارکشی و نگه‌داری طیور مانند جوجه‌ها، سایر دام‌ها و محصولات کوچک استفاده می‌شود. توری مرغی در کیفیت‌های مختلفی توسط کارخانه‌های گوناگون در سراسر دنیا تولید و روانه بازار می‌شود. ایران هم از این قاعده مستثنی نیست و کارخانه‌های متعددی این محصول را تولید می‌کنند. در آهن اسپات می‌توانید به راحتی و با خیالی آسوده به خرید و فروش این محصول بپردازید.

توری مرغی چیست؟

سیم مرغ یا توری مرغی محکم، توری سیمی است که معمولاً برای حصار کشیدن در پرندگان، مانند جوجه ها در قفس استفاده می‌شود. از سیم فولادی نازک، انعطاف‌پذیر و گالوانیزه با شکاف‌های شش ضلعی ساخته شده است. سیم مرغی در قطرهای 1 اینچ (حدود 2.5 سانتی متر)، 2 اینچ (حدود 5 سانتی متر) و 1/2 اینچ (حدود 1.3 سانتی متر) موجود است. گاهی اوقات از سیم مرغی برای ساختن قفس‌های ارزان قیمت برای حیوانات کوچک (یا برای محافظت از گیاهان و اموال در برابر حیوانات) استفاده می‌شود، اگرچه نازکی و محتوای روی سیم گالوانیزه ممکن است برای حیوانات مستعد جویدن نامناسب باشد و شکارچیان را از آن دور نگه ندارد.

توری مرغی از چه چیزی ساخته شده است؟

توری مرغی معمولاً از یک فولاد نازک و انعطاف‌پذیر ساخته می‌شود. با این حال، فوق‌العاده قابل اعتماد است و در برابر عناصر به خوبی مقاومت می‌کند. مقاومت بالای آن به دلیل فولاد گالوانیزه آن است. گالوانیزه شدن به فولادی اطلاق می‌شود که با پوشش محافظ روی توری قرار داده می‌شود. برای محافظت از مواد خورنده و بنابراین از زنگ زدن فولاد جلوگیری می‌کند.

کاربرد توری مرغی

سیم مرغی عمدتاً برای نگهداری و حصار طیور مانند مرغ و بوقلمون استفاده می‌شود، اما می‌توان از آن برای بسیاری کاربرهای دیگر که به شرح زیر است، استفاده کرد:

 • شمشیربازی مرغ، قفس و دویدن

 • حصارکشی

  حصار کشی دام طیور به عنوان مثال بوقلمون

  حصار برای سایر حیوانات کوچک یا حیوانات خانگی به عنوان مثال سگ، خرگوش
  حصار باغ

 • مرز جداکننده

  مرزهای گیاهان کوچک سبزیجات یا تخت گل

 • در ساخت و ساز

  یک مصالح ساختمانی همه کاره است. هم‌چنین می‌توان از آن برای ساخت آرمیچر مجسمه‌های پاپیه ماشه، زمانی که به استحکام نسبتاً بالایی نیاز است، استفاده کرد.

 • در شیمی

  مولکول‌های دارای حلقه‌های کربن ذوب شده اغلب با سیم مرغ مقایسه می‌شوند.

 • در فوتونیک

  اثر سیم مرغی یک الگوی غالب از خطوط انتقال کم بین بسته‌های چند فیبر در یک فیبر نوری است که برای اتصال لوله تقویت‌کننده به حسگر CCD استفاده می‌شود. خطوط طرحی شبیه به سیم مرغی دارند.

 • در طراحی ماشین ابزار

  ممکن است برای حفاظت ایمنی استفاده شود.

 • سایر کاربرد‌ها

  این محصول نیز به عنوان وسیله‌ای برای دفع بدن مورد استفاده قرار گرفته است که معروف‌ترین آن توسط کارتل کالی کلمبیایی است. اگر در سیم مرغی بپیچند، جسدی که به رودخانه انداخته می‌شود، در حالی که نفخ می‌کرد، تکه تکه می‌شد و خوردن ماهی را آسان‌تر می‌کرد.

دلایل استفاده از توری مرغی

اگر به روشی ارزان قیمت برای نگه‌داری طیور و دام‌های خود در محیطی امن برای جلوگیری  از سرگردانی آن‌ها نیاز دارید، باید از سیم مرغ استفاده کنید. معمولاً برای ساخت قفس‌های ارزان قیمت و جادار برای حیوانات کوچک استفاده می‌شود. توری فلزی شش ضلعی یک حصار عالی برای محافظت از باغ‌ها و محصولات زراعی در برابر حیوانات در حال گشت و گذار از جمله مرغ، سایر طیور، خرگوش و سایر حیوانات کوچک یا حیوانات خانگی می سازد.

امنیت توری مرغی

هنگام استفاده از این محصول با جوجه‌ها یا در واقع هر حیوان دیگری ممکن است نگرانی‌های ایمنی وجود داشته باشد. احتمال شکستن یا پارگی سیم وجود دارد. هر انتهای شل یا باز می‌تواند به آسیب رساندن به حیوان شما کمک کند، از خراشیدن گرفته تا جراحت جدی؛ بنابراین توصیه می‌کنیم یک تعمیر درست و حسابی و نصبی ایده‌آل بر روی حصار انجام دهید تا مطمئن شوید که انتهای یا تکه‌ای از آن شل نیست. ما هم‌چنین توصیه می‌کنیم هرگز از سیم به عنوان کف‌پوش در قفس استفاده نکنید، زیرا این می‌تواند منجر به آسیب پا شود. اگر به روشی ارزان برای محدود کردن تعداد کمی حیوان خانگی نیاز دارید، سیم مرغی را توصیه می‌کنیم.

قیمت تمام شده

پس از بررسی جوانب مختلف سیم توری مرغی نوبت به آن رسیده که آن را از نظر قیمت بررسی نماییم. قبل از خرید این محصول لازم است در مورد قیمت این محصول بیشتر بدانید. آهن اسپات ارائه دهنده انواع مختلفی از این محصول با ویژگی‌های متنوع است. لازم است بدانید قیمت فنس این نوع محصول هم به عواملی مانند ضخامت، مقدار، کاربرد و… برای خرید توری مرغی فلزی نیاز دارد.

به صورت کلی می‌توان گفت، قیمت توری مرغی متری در آهن اسپات با جزئیات کامل آورده شده است و راهنمای خوبی برای خرید شما به حساب می‌آید. در آهن اسپات به خرید و فروش بدون واسطه انواع توری مرغی بپردازید و تجربه‌ای خاص را برای خود رقم بزنید.

سخن پایانی

شاید این سوال ذهن شما را درگیر کند که توری مرغی متری چند است؟ در جواب این سوال باید به شما بگوییم که این محصول را با توجه به نیازتان در هر ابعادی که مدنظرتان بود، می‌توانید تهیه کنید و با توجه به آن از لیست قیمت لحظه‌ای این محصول در آهن اسپات مطلع شوید. همان‌طور که در بالا به آن اشاره شد، این محصول دارای ویژگی‌ها و کاربردهای متفاوتی است. اگر قصد خرید توری مرغی در ابعاد مورد نیاز خود را دارید، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت توری مرغی ضخیم و توری مرغی ارزان همراه آهن اسپات باشید.