از آنجاکه تیرآهن­ 14 از سایزهای پایه و پرکاربرد در صنعت ساخت و ساز محسوب می‌شود، تقاضا برای خرید این سایز تیرآهن همیشه بالاست.
البته همین مورد یکی از دلایل بالا بودن قیمت آهن 14 نسبت به سایر سایزهای این محصول می‌باشد. در ادامه با ویژگی‌های تیرآهن 14 و مهمترین عوامل تأثیرگذار بر قیمت این محصول، آشنا می‌شوید. 

مشخصات تیرآهن 14 

به طور کلی تیرآهن از نظر شکل ظاهری دارای دو بال افقی و یک جان عمودی است. مطابق با استاندارد DIN1025-5، ارتفاع جان تیرآهن، 14 سانتی‌متر، عرض آن 73 میلی‌متر و ضخامت تیرآهن 14 در جان برابر 4.7 و در بال، 6.9 میلی‌متر است.

مشخصات تیرآهن 14 و خرید آن به قیمت امروز

مقاومت تیرآهن 14

مواد اولیه تولید تیرآهن و کارخانه تولیدکننده از عوامل تاثیرگذار بر مقاومت تیرآهن 14 هستند. مقاومت این تیر، پایین است و معمولا در سازه‌های سنگین از آن استفاده نمی‌شود.

وزن تیرآهن 14

تیرآهن 14 در دو وزن‌ سبک و سنگین ساخته می‌شود. تیر سبک دارای وزن 120 کیلوگرم و تیرآهن سنگین 140 کیلوگرم است.
البته وزن تقریبی تیرآهن‌ 14 کارخانه ذوب‌آهن اصفهان برای هر شاخه 12 متری، در حدود 155 کیلوگرم است و از آنجاکه قیمت روز تیرآهن با توجه به وزن آن، تعیین می‌شود، همین مورد سبب شده تا قیمت تیرآهن 14 ذوب آهن اصفهان بالاتر از قیمت تیرآهن‌های تولید شده سایر کارخانجات با همین سایز باشد.

کاربرد تیر 14

تیرآهن ۱۴ در ساخت خرپا، ستون، نعل، سقف سازه و در تیرک­‌های فرعی ساختمان کاربرد دارد. از نوع سنگین این سایز تیرآهن برای بخش‌هایی از سازه که نیاز به تحمل نیروی بیشتری دارند، استفاده می‌شود. تیرآهن ۱۴ لانه زنبوری نیز در ساخت انواع پل، بکار می‌رود.

تولیدکنندگان تیرآهن 14 در ایران

کیفیت تولید و وزن تیرآهن 14 تولیدی هر کارخانه با کارخانه دیگر متفاوت است، به همین دلیل قیمت تیرآهن 14 برندهای مختلف نیز بایکدیگر تفاوت دارد. به طور مثال قیمت تیرآهن 14 کرمانشاه از قیمت تیرآهن 14 فایکو مشهد کمتر است.

تولید بهترین تیرآهن 14 توسط تولیدکنندگان داخلی کشور

تولید بهترین تیرآهن 14

کارخانه‌های زیر بهترین تیرآهن 14 را در ایران تولید می‌کنند.

استعلام لحظه‌ای قیمت تیرآهن 14 امروز

بسیار مهم است که در شرایط نوسانات قیمت تیرآهن و سایر محصولات فولادی در بازار آهن بتوانیم با استعلام لحظه‌ای قیمت‌ها، نسبت به ثبت سفارش و خرید تیرآهن در بهترین زمان ممکن، اقدام کنیم.

آهن اسپات این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده تا با مشاهده لیست قیمت‌ تیرآهن 14 از برندهای مختلف، خریدی به صرفه را تجربه کنند.

همچنین نمودار قیمت تیرآهن 14 کرمانشاه، تیرآهن 14 بناب، تیرآهن 14 اصفهان، تیرآهن 14 اهواز، تیرآهن 14 تبریز و… در صفحه تیرآهن سایز 14 آهن اسپات قرار دارد تا خریداران بتوانند قیمت تیر 14 را در روزهای قبل ببینند و پیش بینی دقیقی از نوسانات قیمت این محصول در روزهای آینده داشته باشند.

خرید مستقیم تیرآهن 14 از آهن اسپات

نمایش قیمت آنلاین انواع سایز تیرآهن به همراه تحلیل و بررسی نوسانات قیمت این محصول به صورت روزانه و همچنین فروش تیرآهن 14 از برندهای مختلف با تضمین قیمت و کیفیت، در مجموعه آهن اسپات صورت می‌گیرد.

برای خرید تیرآهن 14 از بهترین تولیدکنندگان داخلی و یا خارجی (تیرآهن 14 ترک، بلژیکی و…) فقط کافیست با شماره 02191005131 تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان آهن اسپات بهره بگیرید.