توری فرنگی جهت حصارکشی و نگهداری از مکان‌ها و ساختمان‌ها استفاده می‌شود. این مدل توری ساختاری 6 ضلعی دارد. تفاوت توری فرنگی با دیگر توری‌ها ضخامت مفتول به کار رفته در آن است. یکی از مزیت‌های مهم توری فرنگی وزن کم آن به نسبت دیگر توری‌ها می‌باشد. این مدل توری با مفتول گالوانیزه ساخته می‌شود و به همین علت در برابر رطوبت و خوردگی مقاومت بسیار بالایی دارد.

توری فرنگی در ابعاد مختلفی ساخته و تولید می‌شود. معمولا طول توری در حدود 20 متر و عرض آن 120، 150 و 180 سانتی متر است. شما می‌توانید با توجه به استفاده مورد نظر خود، توری مناسب را انتخاب و خریداری کنید. توری فرنگی در دو نوع رولی و طاقه تولید می‌شود و معمولا بر اساس وزن خرید و فروش می‌شود.

کاربردهای توری فرنگی

کاربردها و موارد استفاده از توری‌های فرنگی شامل موارد زیر است:

 • حصار کشی و ایجاد محدوده:

توری‌های فرنگی گزینه مناسبی برای حصار کشی است. از این توری برای دور ساختمان‌ها، بزرگراه‌ها، برج فرودگاه‌ها و بسیاری از مکان‌های دیگر استفاده می‌شود.

 • عایق کاری:

از توری مرغی می‌توان برای عایق کاری سقف سوله‌ها استفاده کرد. به این صورت از هدر رفتن انرژی جلوگیری می‌شود، همچنین از محصولات و کالاهای موجود در انبار و سوله در برابر رطوبت محافظت می‌کند.

 • استحکام دیوارها:

توری‌های فرنگی مقاومت بالایی دارد و از آن می‌توان برای افزایش مقاومت دیوارها استفاده کرد. استفاده از توری‌های فرنگی موجب می‌شود، دیوار به راحتی خراب نشده و سقوط نکند.

 • محافظت در برابر سقوط مصالح:

در ساخت و سازها سقوط مصالح می‌تواند جان افراد را به خطر بیندازد. با استفاده از توری‌های فرنگی می‌توان به راحتی این مشکل را حل کرد.

 • مجسمه سازی:

در مجسمه سازی برای ساخت مجسمه‌های بزرگ می‌توان از توری‌های فرنگی جهت استحکام اثر استفاده کرد.

 • دامپروری و کشاورزی:

برای ایجاد حصار و تعیین محدوده در دامپروری و کشاورزی از توری‌های فرنگی به علت مقاومت و ضد زنگ بودن استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از توری فرنگی

در این قسمت به بررسی مزایای استفاده از توری‌های فرنگی می‌پردازیم:

 • دارای مقاوت بالا:

توری فرنگی مقاومت بسیار خوبی دارد و برای حصار کشی، محافظت و تعیین محدوده گزینه مناسبی است.

 • ظاهر خوب:

این مدل توری به صورت 6 ضلعی می‌باشد و ظاهر خوبی نیز دارد.

 • ضد زنگ:

از مزیت‌های مهم این مدل توری‌ها ضد زنگ بودن آن است. از توری‌های فرنگی می‌توان برای محیط‌هایی که رطوبت هوا بالا است، استفاده کرد.

 • تنوع اندازه:

توری‌ها در ابعاد مختلفی ساخته می‌شوند و برخی از آن‌ها چشمه ریز و برخی درشت می‌باشند. مدل‌های چشمه ریز به نسبت مدل‌های چشمه درشت قیمت بالاتری دارند.

 • نصب آسان:

توری‌های فرنگی را می‌توان به راحتی نصب کرد و نیاز به نیروی متخصص برای این کار نیست. به این صورت نیاز به صرف هزینه نصب نمی‌باشد.

 • قیمت مناسب:

قیمت توری‌های فرنگی به نسبت مقاومت و کیفیت بالایی که دارد، به صرفه می‌باشد. همچنین قیمت توری فرنگی به نسبت محصولات مشابه کمتر است.

انواع توری فرنگی

همان طور که گفتیم توری فرنگی از مفتول گالوانیزه ساخته شده است و به همین دلیل مقاومت بالایی دارد. در حالی که برخی از توری‌ها از مفتول سیاه ساخته می‌شوند و مقاومت بسیار کم و قیمت کمتری دارند. مفتول گالوانیزه قیمت بالاتری به نسبت مفتول سیاه دارد، ولی به نسبت ویژگی‌هایی دارد، که ارزش هزینه بیشتر را دارد. مفتول گالوانیزه دوام بسیار بالایی دارد و برای شرایط آب و هوایی مختلف مناسب می‌باشد.

توری فرنگی از گالوانیزه گرم یا گالوانیزه سرد ساخته می‌شود. توری‌های ساخته شده از گالوانیزه گرم ساخت ایران هستند و مقاومت بسیار خوبی دارند. از این مدل توری‌ها را می‌توان در فضاهای باز استفاده کرد. توری فرنگی گالوانیزه گرم دارای انواع مختلفی است، که از نظر ابعاد، ارتفاع، ضخامت و ابعاد چشمه با هم متفاوت هستند.

ضخامت این مدل توری از 0.85 تا 2 سانتی متر می‌باشد و طول آن حدود 20 متر است. چشمه‌های شش ضلعی توری گالوانیزه گرم 4 یا 5 سانتی متری هستند. این توری در دو نوع رول یا طاقه ساخته می‌شود. توری گالوانیزه سرد به نسبت گالوانیزه گرم مقاومت و دوام کمتری دارد و زودتر دچار خوردگی می‌شود، به همین دلیل قیمت کمتری نیز دارد.

توری فرنگی چه تفاوتی با توری گابیون و مرغی دارد؟

توری فرنگی بسیار مشابه توری گابیون و توری مرغی است. هر سه توری ساختاری 6 ضلعی دارند و به همین دلیل در بسیاری از موارد تشخیص آن‌ها از هم سخت است. ولی این سه مدل توری‌ها در ضخامت مفتول و اندازه چشمه با هم تفاوت دارند. معمولا توری‌های گابیون بیشترین ضخامت مفتول و تور مرغی کمترین ضخامت مفتول را دارد. همچنین توری‌های گابیون بیشترین اندازه چشمه را دارد و کمترین اندازه چشمه متعلق به توری‌های مرغی است. در مجموع توری‌های فرنگی در بین این سه توری از نظر ضخامت مفتول و اندازه چشمه میانه است.

قیمت توری فرنگی

توری‌های فرنگی انواع مختلفی دارد و قیمت آن‌ها با هم متفاوت است. در این قسمت به بررسی عوامل موثر بر قیمت توری فرنگی می‌پردازیم:

 • وزن مفتول:

هر چه مقدار مفتول استفاده شده، افزایش پیدا کند، قیمت توری‌ها نیز زیاد می‌شود. توری‌های فرنگی در بسیاری از موارد بر اساس وزن خرید و فروش می‌شود.

 • ابعاد چشمه:

ابعاد چشمه نیز بر قیمت توری‌های تاثیر می‌گذارد، به این صورت که هر چقدر ابعاد کوچک‌تر باشند، مفتول بیشتری برای ساخت توری‌ها نیاز است و به همین دلیل قیمت آن بالا می‌رود.

 • جنس مفتول:

توری‌ها را می‌توان از مفتول گالوانیزه یا مفتول سیاه ساخت. توری‌های ساخته شده از مفتول سیاه قیمت کمتری دارند، همچنین مقاومت آن‌ها نیز پایین تر از توری‌های گالوانیزه است.

سخن پایانی

وب سایت آهن اسپات بروز ترین اطلاعات در مورد قیمت محصولات مختلف فولادی از جمله توری فرنگی را در اختیار شما قرار می‌دهد؛ همچنین شما می‌توانید نکات و اطلاعات لازم در مورد محصولات فولادی را مشاهده کنید.