اگر بخواهیم توری گابیون را از نظر ظاهری برای شما معرفی کنیم، می‌توان آن را به جعبه‌های مسی و یا قفسی شباهت داد که به واسطه موادی مثل خاک، ماسه، سنگ و یا بتن پر می‌شود. به‌صورت کلی می‌توان گفت گابیون جهت پایداری شیب و همچنین محافظت از فرسایش در امور ساخت و سازی استفاده می‌شود و در نتیجه می‌توان آن را به یک ساختار بلوکی نیمه منعطف شباهت داد. انواع مختلفی از گابیون‌ها ساخته می‌شود و در ساخت و سازهای مهندسی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه این مقاله به تعریف گابیون، انواع، کاربردها و مزایا آن اشاره می‌شود.

انواع توری گابیون

گابیون‌ها دارای پیکربندی‌های مختلفی هستند، این توری‌ها بر اساس هزینه و نوع عملکردشان انتخاب می‌شوند. فروش توری گابیون توسط شرکت‌ها و کارخانه‌های متفاوتی انجام می‌شود؛ اما بسیار مهم است که خرید گابیون را از کجا و چگونه انجام دهید، شما با انتخاب آهن اسپات می‌توانید پس از دریافت اطلاعات کامل و جامع در مورد نوع و متریال ساخته شده محصول، متناسب با نیاز خود خرید خود را انجام دهید. قبل از همه این‌ها لازم است با انواع گابیون آشنا شوید. انواع رایج توری گابیون به شرح زیر است:

1 .سبدهای گابیون

سبدهای گابیون، توری‌های مشبکی شکلی هستند که به صورت جعبه‌ای و در ابعاد متفاوتی تولید و روانه بازار می‌شوند. این توری‌ها در فعالیت‌های بزرگ راهی و راه آهن‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده از این نوع توری گابیون به طور کلی مقرون به صرفه است، به جز مواردی که مواد پرکننده از معادن نزدیک محل پروژه در دسترس نباشد.

2. تشک‌های گابیون

تشک‌های گابیون به تشک‌های رنو نیز معروف هستند. ارتفاع تشک‌های گابیون کوتاه‌تر از سایر انواع توری گابیون است. این محصول به صورت کالی در پوشش کانال‌ها برای جلوگیری از فرسایش استفاده می‌شوند، بنابراین، سرعت موج و فرسایش ناشی از آن را کنترل می‌کند. اندازه معمولی آن‌ها 6 متر طول در 2 متر عرض و 0.3 متر ارتفاع است.

3. گونی‌های گابیون

این نوع گابیون‌ها به سرعت تشکیل می‌شوند و دارای ساختار انعطاف پذیری هستند. گونی گابیون به صورت معمول در فرآیندهای هیدرولیکی در شرایط اضطراری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

4. مش سیم گابیون

از آن برای حفظ ریزش سنگ و سنگ احتمالی در بزرگ راه‌ها و سطوح راه‌آهن استفاده می‌شود. این مدل توری گابیون به صورت کلی پایداری شیب‌های نزدیک به بزرگراه‌ها و راه‌آهن‌ها را حفظ می‌نماید و همچنین مش سیم گابیون به منظور ضد فرسایش به شیب مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول قادر خواهد بود استحکام خاک‌ریزی را در ترکیب با تقویت ژئوگرید افزایش دهد.

5. عناصر تزئینی گابیون

از آن برای دکوراسیون داخلی و خارجی، طراحی باغ و محوطه‌سازی استفاده می‌شود. عناصر توری گابیون محیط مناسبی را برای رشد ریشه گیاهان فرآهم می‌کند.

در این قسمت انواع مختلف توری گابیون را به شما معرفی کردیم، شاید برای شما مهم باشد تا در مورد کاربردهای آن نیز بیشتر بدانید، در ادامه مقاله در این باره بیشتر صحبت خواهیم کرد، پس همراه ما باشید.

کاربردهای توری گابیون

توری‌های گابیون در چندین پروژه مهندسی مورد استفاده قرار می‌گیرند و اهداف مختلفی را انجام می‌دهند. کاربردهای رایج گابیون‌ها به شرح زیر است:

 • سازه‌های نگه‌دارنده مانند دیوارهای حائل، روکش و دیوارهای پنجه تا خاک‌ریزها و قلمه‌ها
 • سازه‌های جلوگیری از خوردگی به عنوان مثال دیواره‌های دریا، دیوارهای دفاعی ساحل رودخانه، سواحل کانال، سدها، سرریزها، گره‌ها و برای حفاظت از مخازن و کنار دریاچه‌ها
 • گابیون فلزی استوانه‌ای برای سدها یا در ساخت فونداسیون
 • مانعی برای جلوگیری از سر و صدا
 • به عنوان دیوارهای سیلاب موقت
 • برای تغییر جهت نیروی آب سیلاب
 • اهداف زیبایی شناختی

مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، از جمله مهم‌ترین و رایج‌ترین کاربردهای انواع توری گابیون به شمار می‌رود.

مزایای توری گابیون

قبل از اینکه اقدام به خرید توری گابیون نمایید و از لیست قیمت توری گابیون مطلع شوید، لازم است در مورد مزیت‌های این محصول بیشتر بدانید تا بتوانید انتخابی درست و مناسب داشته باشید. برای درک بیشتر این موضوع از آهن اسپات کمک بگیرید. مزایای توری مش گابیون که در مقایسه با قیمت تور گابیون به شرح زیر است:

 1. دوام بالا

تورگابیون مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی اتمسفر دارد زیرا پوشش روی به خوبی روی سیم چسبانده شده و توانایی آن‌ها برای حمایت از رشد گیاهی است.

 1. انعطاف‌پذیری بالا

این ویژگی به گابیون اجازه می‌دهد بدون شکست و از دست دادن کارایی ته نشین شده و تغییر شکل دهد. به‌طور خاص، زمانی که با زمین ناپایدار و آب متحرک مواجه می‌شوند.

 1. نفوذپذیری بالا

زه‌کشی اتوماتیک و آسان را فراهم می‌کند که نیاز به نصب لوله‌های زه‌کشی را بی نیاز می‌کند.

 1. قدرت بالا

توری مش گابیون از استحکام رضایت‌بخشی برخوردار هستند، به این معنی که می‌توانند در برابر نیروی سیل و فشار یخ و زمین مقاومت کنند.

 1. اقتصادی

از نظر مواد و کار در مقایسه با سایر جایگزین های مش گابیون مقرون به صرفه‌تر است.

 1. سازگار با محیط‌زیست

مواد بازیافتی را می‌توان در فنس گابیون قرار داد. شکاف‌های موجود در خاک بین مواد پرکننده باعث رشد مزرعه در طول زمان می‌شود. لازم به ذکر است که عناصر گابیون تحت تأثیر پدیده‌های طبیعی قرار نمی‌گیرند.

مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، جز مزیت‌های بسیار مهم توری گابیون به شمار می‌رود. البته که مزیت‌های دیگری را نیز شامل می‌شود، اما مهم‌ترین آن‌ها مواردی بود که در بالا به آن‌ها اشاره شد.

سخن پایانی

اگر قصد خرید فنس گابیون را دارید، آهن اسپات می‌تواند بهترین گزینه برای انتخاب شما باشد. شما می‌توانید به راحتی با دانستن قیمت روز توری گابیون و بدون داشتن هیچ‌گونه دغدغه‌ای خرید خود را از ما انجام دهید و تجربه‌ای شیرین را به دست آورید. آهن اسپات، مرجعی معتبر برای آگاهی از هزینه آهن‌آلات ازجمله گابیون است.

همان‌طور که در بالا به آن اشاره شد، توری‌های گابیون دارای کاربردهای متنوعی هستند، که هر کدام متناسب با نوع کاربردشان مورد استفاده قرار می‌گیرند. مزیت‌های این محصول در مقایسه با محصولات مشابه به قدری است که یک کاربر را مجاب به خرید و استفاده از توری گابیون می‌نماید. گابیون‌ها دارای پیکربندی‌های مختلفی هستند، این توری‌ها بر اساس هزینه و نوع عملکردشان انتخاب می‌شوند. با آهن اسپات به راحتی و بدون دغدغه توری گابیون مورد نظر خود را خریداری نماید یا در صورت لزوم آن‌ها را به فروش برسانید.