اگر از متخصصین صنعت ساختمان درباره پرکاربردترین نوع تیرآهن­‌های ساختمانی سوال کنید، به شما خواهند گفت که تیرآهن16 یکی از پرکاربردترین مقاطع فولادی ساختمانی است. چراکه وظیفه اصلی تیرآهن، تحمل تنش­‌های وارده در اثر نیروهای برشی و خمشی است.

تیرآهن 16 ساخته شده در داخل کشور را به صورت تخصصی، تیرآهن IPE 16 می­ نامند، زیرا این تیرآهن از استاندارد IPE برخوردار است و اکثر تولیدکنندگان ایرانی از این استاندارد تبعیت می­‌کنند. تیرآهن­هایی که طبق استاندار IPE ساخته می­شوند، دارای سطح مقطع I هستند و ضخامت بال­های آنها در تمامی مناطق این تیرآهن­ یکسان و برابر است.

تیرآهن16 یکی از پرکاربردترین مقاطع فلزی در صنعت ساختمان­ سازی است و در بخش‌­های مختلف ساختمان مانند ستون­، ساخت خرپا و در نعل پوشش­‌های سقفی کاربرد دارد.

در سازه‌­های فلزی، محور اصلی، ستون‌­ها هستند و استفاده از تیرآهن 16 به­ عنوان ستون به علت اینکه از مقاومت بالایی برخوردار است، بسیار مهم است. در ادامه با تیرآهن سایز 16 بیشتر آشنا خواهید شد.

تیرآهن 16

مشخصات و ویژگی­‌های تیرآهن 16

تیرآهن­‌ سایز 16 که طبق استاندارد IPE ساخته می­‌شوند، دارای طولی دوازده متری هستند و وزن تقریبی هر شاخه از تیرآهن 16، حدود 190 کیلوگرم است.

اکثرا ساختمان­‌هایی که در ایران ساخته می‌­شوند، دارای سازه­‌ای فلزی هستند و عنصر اصلی سازه‌های فلزی، تیرآهن­‌ها هستند. در ساخت ساختمان از تیرآهن­‌ها با ضخامت­‌های مختلف استفاده می‌شود و تیرآهن 16 نیز از باکیفیت‌­ترین و کاربردی‌­ترین تیرآهن­‌های موجود در بازار است.

ویژگی­های مهم این تیرآهن عبارتند از:

  • مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار
  • دارای سطح کیفی مطلوب
  • انعطاف پذیری بالا و مقاومت مناسب در برابر نوسانات جوی و دمایی

مقاومت تیرآهن 16

یکی از مهم­ترین موضوعات در حوزه تیرآهن­ ها، تشخیص این است که در هر ساختمان می­‌بایست از کدام نوع تیرآهن استفاده شود.

در هر ساختمان باید نسبت به مقاومت لازم از تیرآهن مناسب استفاده کنیم زیرا تیرآهن‌­ها از نظر ضخامت انواع مختلفی دارند و بدیهی است که هر چه ضخامت تیرآهن بیشتر باشد، مقاومت آن نیز بیشتر خواهد شد و از نظر مصرف­‌کننده ساختمان بهتر است از تیرآهن­‌های ضخیم­‌تری در ساختمان استفاده کردف اما این نکته نیز حائز اهمیت است که هرچه ضخامت تیرآهن مدنظر بیشتر باشد، قیمت تیرآهن نیز بیشتر خواهد بود و هزینه ساخت ساختمان افزایش خواهد یافت.

پس اگر قصد دارید از تیرآهن 16 استفاده کنید، ابتدا قیمت تیرآهن 16 را بررسی و این هزینه را در محاسبات خود لحاظ کنید.

کارخانجات تولیدکننده تیرآهن 16 در ایران

در ایران شرکت­‌های متعددی اقدام به تولید تیرآهن 16 کرده‌­اند و این محصول را با قیمت­های مختلفی به بازار عرضه می­کنند. از حمله این شرکت­ها می­توان به شرکت­های زیر اشاره کرد:

اگر قصد دارید تیرآهن باکیفیت در پروژه خود استفاده کنید، پیشنهاد آهن اسپات به شما خرید از شرکت­‌های ذوب آهن اصفهان و فولاد البرز ایرانیان (فایکو) است.
قیمت تیرآهن 16 به صورت روزانه در وبسایت آهن اسپات قابل مشاهده است.

قیمت تیرآهن 16

در عصر ارتباطات و باتوجه­ به وضعیت اقتصادی و نوسانات قیمتی، اینکه بتوانید در هر لحظه و در هر مکان از قیمت کالا اطلاع کسب کنید، بسیار مهم و کلیدی است.
سایت آهن اسپات این امکان را برای شما عزیزان فراهم آورده است و برای اینکه از قیمت تیر آهن 16 مانند قیمت تیرآهن 16 فایکو یا قیمت تیرآهن 16 اصفهان اطلاع یابید تنها کافی است به این سایت مراجعه نمایید.

ضمنا وب سایت آهن اسپات یکی از معتبرترین و پرسابقه­ترین وب سایت­های فعال در عرصه تامین آهن آلات ساختمانی است و می­تواند پاسخگوی تمام نیازهای شما در این عرصه باشد.

ضمنا یکی از موضوعات مهم در قیمت تیرآهن­ها، تنوع قیمتی این محصولات است. زمانی که دو شرکت با یک قیمت یکسان، یک محصول را عرضه کنند اما کیفیت یک شرکت از دیگری بالاتر باشد، بدیهی است که مشتریان به سمت شرکت با کیفیت بهتر می­روند و خرید خود را از آن شرکت انجام می­دهند. این موضوع باعث می­شود تا شرکتی که کیفیت پایین­تری را عرضه می­کند تصمیم به کاهش قیمت بگیرد تا بتواند طیفی از مشتریان را به سمت خود جلب نماید.

این موضوع باعث شده است تا امروزه در بازار تیرآهن­­ها نیز شرکت­های مختلف یک محصول را با کیفیت‌های مختلف و قیمت­های متفاوت عرضه کنند تا بتوانند پاسخگوی نیاز انواع مشتریان بازار باشند.

خرید تیرآهن 16 از سایت آهن اسپات

اگر شما عزیزان قصد خرید تیرآهن را دارید، مراجعه به وب سایت آهن اسپات بهترین تصمیمی است که می­توانید بگیرید!
شما عزیزان می­توانید با مطالعۀ بخش­های مختلف وب سایت ما از قیمت روز تیراهن 16، قیمت روز تیرآهن زنبوری 16، قیمت هر شاخه تیرآهن16 و قیمت تیرآهن 16 اصفهان و… آگاه شوید و بهترین خرید ممکن را تجربه نمایید.