مجموعه فولاد سپهر ایرانیان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان ایرانی انواع محصولات فولادی اعم از میلگرد و نبشی می‌باشد. نبشی‌های تولیدی شرکت فولاد سپهر ایرانیان در دو نوع 3 و 4 تولید و روانه بازار مصرف می‌گردد.

درباره مجموعه فولاد سپهر ایرانیان بدانیم

کارخانه فولاد سپهر ایرانیان در زمینی به مساحت 22،000 مترمربع با ظرفیت تولید سالانه 100،000 تن مقاطع فولادی، در مرکز پایتخت ایران واقع شده است. موقعیت جغرافیایی این کارخانه دسترسی آسان، سریع و کم‌هزینه برای مشتریان خود را فراهم کرده که ازجمله مزایای شرکت فولاد سپهر ایرانیان محسوب می‌شود. همچنین این کارخانه دارای آزمایشگاه کنترل کیفی است که امکان ارزیابی تمام محصولات را بر طبق استاندارد ملی 4148 و استاندارد DIN488 فراهم می‌آورد.

شرکت فولاد سپهر ایرانیان همواره در جهت پیشرفت و توسعه گام برداشته است. در این راستا در سال 1397 به همت مدیران و مهندسان شرکت فولاد سپهر ایرانیان، نبشی 3 و 4 به سبد محصولات این کارخانه اضافه گردید. همچنین در سال 1398 گروه بازرگانی سپهر ایرانیان به‌منظور تأمین حداکثری نیازهای مشتریان تأسیس گردید. برای تشخیص محصولات فولاد سپهر ایرانیان به این نکته دقت نمایید که بر روی برخی محصولات کارخانه فولاد سپهر ایرانیان ازجمله میلگرد، آرم FSI TC حک می‌شود.

محصولات نبشی کارخانه فولاد سپهر ایرانیان

نبشی‌های این کارخانه از نوع سبک و بال مساوی در سایزهای 30*30*3 و 40*40*4 موجود می‌باشد:

·       نبشی سایز 3

نبشی 3 فولاد نستا با کمترین خطا ساخته می‌شود و براساس استانداردهای ملی و بین المللی ISIRI 13968-1، استاندارد اروپایی DIN EN10056-2 و استاندارد روسی GOST 8510 تهیه می‌گردد. سطح کیفی نبشی سپهر ایرانیان پس از تولید در آزمایشگاه‌های کنترل کیفی بررسی گردیده و با بالاترین کیفیت طبق استانداردهای ذکرشده تولید و پس از بسته‌بندی و ثبت گواهی کیفی تحویل مشتری داده می‌شود.

·       نبشی سایز 4

نام صنعتی این نوع نبشی Hot Equal Angle Steel و نام بازاری آن نبشی‌های گرم نورد دیده بال مساوی می‌باشد. نبشی 4 فولاد سپهر ایرانیان در ساخت ستون و خرپا، ساخت سازه‌های آسانسور، سازه‌های فلزی و فضایی، ساخت فونداسیون ساختمانی و صنعتی و اتصال پل‌ها و ستون‌ها کاربرد دارد.

 کاربردهای نبشی سپهر ایرانیان

1.     نبشی‌کشی ساختمان

با کمک نبشی فولاد سپهر می‌توانید استحکام دیوار ها را تامین کنید که با عنوان نبشی کشی ساختمان نیز شناخته می‌شود. برای نبشی‌کشی دیوارهای آجری می‌توان به دو روش اقدام کرد. یا قبل از بتن‌ریزی صفحات فلزی را جانمایی می‌کنند و به‌وسیله جوش نبشی‌ها را به آن‌ها متصل کرده و از این طریق اتصال با ستون‌ها برقرار می‌شود یا پس از بتن‌ریزی توسط تفنگ‌های میخکوب و تسمه نبشی‌ها را به ستون‌ها متصل می‌کنند.

2.     نبشی‌کشی نما

نبشی‌کشی نما با کمک نبشی فولاد سپهر یکی از مراحل نازک‌کاری محسوب شده که برای اصلاح برجستگی‌ها و فرورفتگی نمای ساختمان به کار می‌رود.

3.     اتصال اجزا در اسکلت فلزی

علاوه بر کاربرد نبشی در ساخت وال پست و نما، از این مقطع فولادی برای متصل نمودن اجزای دیگر ساختمان نیز استفاده می‌شود. نبشی فولادی به دلیل شکل ظاهری خود یکی از بهترین گزینه‌ها برای این کار است. استفاده از نبشی در اتصالات اجزای مختلف سازه می‌تواند باعث تقویت سازه شود. همچنین می‌توان سوراخ‌هایی را در سطح مقطع بال‌های نبشی به وجود آورد تا درنهایت اتصال‌های بهتری صورت بگیرد. همچنین از نبشی فولاد سپهر برای پشتیبانی برخی تیرها و ستون‌ها در سازه‌های عمودی مانند برج‌های مخابراتی نیز استفاده می‌شود. این کار سبب خواهد شد تا آن سازه در هنگام وزش باد یا سایر شرایط آب‌وهوایی نامساعد مقاومت بالاتری داشته باشد. حتی در مواردی امکان اضافه کردن این مقطع فولادی به سازه‌های موجود وجود دارد؛ که این مورد برای پهن کردن پل‌های فولادی نیز بسیار مفید خواهد بود.

4.     کاربرد نبشی در صنعت

نبشی فولادی در صنایع مختلف برای ساخت محصولات متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این میان از کاربردهای نبشی در صنعت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ساخت دیگ‌های بخار صنعتی
 2. ساخت کرکره‌های نورد
 3. ساخت سوله
 4. ساخت وسایل نقلیه
 5. کشتی‌سازی
 6. ساخت مبلمان‌های شهری و فلزی
 7. ساخت آلاچیق

5.     کاربرد نبشی فولاد سپهر ایرانیان در چارچوب

اغلب برای کاربرد نبشی در چارچوب، تعدادی از این مقاطع فولادی را به یکدیگر جوش داده و به‌عنوان قاب در چارچوب مورداستفاده قرار می‌دهند. درصورتی‌که از نبشی برای ساخت قاب استفاده شود، آن چارچوب استحکام و پایداری بیشتری خواهد داشت، زیرا نبشی‌های به هم متصل شده از سقوط یا ازهم‌گسیختگی قطعات بزرگ‌تر جلوگیری می‌کنند. همچنین اگر در خانه تخت خواب فلزی داشته باشید احتمالاً می‌توانید استفاده از نبشی در چارچوب آن را ببینید. برای ساخت قاب‌های تخت‌های فلزی از نبشی L برای تحمل وزن تشک و فرد استفاده می‌کنند با توجه به قیمت نبشی این کار می‌تواند به‌صرفه باشد.

6.    کاربرد نبشی در قفسه‌بندی

چارچوب قفسه‌ها از نبشی ساخته می‌شود و اغلب برای اتصال قفسه‌ها به دیوار و مستحکم‌تر کردن آن‌ها از نبشی استفاده می‌کنند. به‌این‌ترتیب است که قفسه‌های فولادی تحمل سنگینی بارهای روی خود را دارند.

7.     کاربرد نبشی در تزیینات

در ساخت برخی وسایل تزیینی و مجسمه‌ها نیز از نبشی استفاده می‌شود. اتصال اجزا و قطعات کوچک‌تر در برخی از وسایل دکوری، از کاربردهای نبشی در تزیینات به شمار می‌رود.

نحوه محاسبه وزن نبشـی فولاد سپهر ایرانیان

قبل از استفاده از این محصول، بهتر است وزن آن را محاسبه کنیم تا بدانیم برای استحکام ساختمان چه مقدار از این آن را باید خریداری کنیم. وزن نبشی بر حسب کیلو گرم بوده و برای محاسبه آن می‌توانید از جدول اشتال وزن نبشی و یا فرمول زیر استفاده نمایید:

ضخامت نبشی (متر) × طول (متر) × اندازه بال ها (متر) × ۷۸۵۰ × ۲ = وزن محصول (کیلوگرم)

قیمت نبشی فولاد سپهر

از مزایای نبشی سپهر ایرانیان می‌توان به کیفیت بالا و برخورداری از گواهینامه‌های استاندارد ملی و تولید متنوع در سایزهای مختلف مطابق نیاز مشتریان اشاره کرد. همچنین شرکت فولاد سپهر ایرانیان به دلیل قرار گرفتن در مرکز پایتخت ایران دسترسی راحتی را برای مشتریان این مجموعه فراهم آورده است. کارخانه فولاد سپهر ایرانیان نیز در اتوبان تهران ساوه؛ سه راه آدران؛ شهرک زواره ای؛ خیابان هشتم کوچه دوم واقع گردیده است. از مزایای خرید از این مجموعه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این شرکت در مرکز پایتخت ایران واقع‌شده که این امر ارائه خدمات به مشتریان را سهل نموده است.
 • تمام محصولات شرکت فولاد سپهر ایرانیان از کیفیت بالایی برخوردار بوده و دارای گواهینامه‌های استاندارد ملی هستند.
 • کارخانه فولاد سپهر ایرانیان با تولید محصولات متنوع از سایز 8 الی 32 نیازهای مشتریان خود را به بهترین نحو برطرف می‌نماید.
 • در شرکت فولاد سپهر ایرانیان روش‌های مدیریتی استاندارد برای کاهش هزینه‌های تولید اعمال می‌گردد و به همین دلیل قیمت‌ها به‌صورت رقابتی است.
 • تمامی محصولات تولیدشده در کارخانه فولاد سپهر ایرانیان دارای بسته‌بندی‌های استاندارد و یکسان هستند.

آخرین مزیت عمده استفاده از نبشی مقرون‌به‌صرفه بودن آن‌ها است. همان‌طور که قبلا ذکر شد، نبشی فلزی را می‌توان برای اهداف مختلف استفاده کرد. به عنوان مثال، می‌توان از آن‌ها برای ایمن‌سازی اشیاء، برای بلند کردن اجسام از مکانی به مکان دیگر و یا برای تقویت سازه‌هایی مانند نردبان و پله استفاده کرد. بنابرین می‌توانید چندین بار از نبشی فلزی استفاده کنید. قیمت محصولات این مجموعه به همراه جدول وزن نبشی در سایت آهن اسپات قابل مشاهده است.

خرید نبشی فولاد سپهر ایرانیان از سایت آهن اسپات

نبشی پروفیلی است که سطح مقطع آن به صورت دو ضلع عمود برهم بوده و یکی از مهم‌ترین مصالح و پروفیل‌های ساختمانی به شمار می‌رود که به صورت مرکب و تنها در پروژه‌های عمرانی, ساختمانی و نیز صنعتی استفاده می‌گردد. قیمت نبشی فولاد سپهر ایرانیان در ایران، همواره به عواملی‌ مانند نوسانات نرخ ارز، کاهش و افزایش قیمت سنگ‌آهن، نرخ کرایه حمل و نقل، حوادث سیاسی و ناهماهنگی میزان عرضه و تقاضا بستگی دارند. به همین خاطر چک کردن روزانه قیمت این محصول اهمیت دارد.

آهن اسپات برای تسهیل معاملات و مبادلات آهن ایران و به عنوان مرجعی برای اطلاع‌رسانی در این صنعت راه اندازی شده است. قیمت نبشی فلزی از تولیدکننده های گوناگون، همچنین تحلیل و بررسی اخبار آهن و فولاد کشور به صورت روزانه، فروش آهن‌آلات ساختمانی و صنعتی با تضمین قیمت و کیفیت از جمله فعالیت‌های مجموعه آهن اسپات می‌باشد.