ناودانی شیروانی در ساختمان و ویلاها برای جمع کردن آب برف و باران تعبیه می شود که باید مقاومت بالایی در برابر خوردگی داشته باشد. روش ساخت اکثر سازه ها به صورتی است که برای جلوگیری از تجمع آب باران از سقف شیروانی استفاده شده و آب باران یا برف در نهایت در ناودانی شیروانی تخلیه می شود.

ظاهر این ناودانی ها شبیه به حرف U می باشد و به صورت کاملا هوشمندانه برای بروز هر گونه مشکل در سازه طراحی و تولید می شوند. به این صورت که از نفوذ آب به ساختمان و یا جاری شدن آن در خیابان جلوگیری می شود.

ناودانی شیروانی می تواند با جنس های مختلف ساخته شود که این موضوع در سطح کیفی آن هم تاثیر گذار است. بهترین نوع ناودانی شیروانی، به صورتی تولید می شود که در برابر خوردگی و شرایط محیطی مقاوم است.

کاربرد اصلی این ناودانی ها در شهرهای بارانی و برای جلوگیری از بروز مشکل در ساختمان می باشد. به این صورت که آب باران در ناودانی جمع می شود و به هیچ عنوان در ساختمان شما نفوذ نمی کند.

مزیت های استفاده از ناودانی شیروانی

شاید برای شما سوال باشد که لزوم استفاده از ناودانی شیروانی چیست؟ و چه مزیت هایی دارد؟ در ادامه مهم ترین مزیت های استفاده از این ناودانی را بررسی می کنیم:

1- به عنوان اولین مزیت، استفاده از ناودانی شیروانی می تواند از تجمع آب در پشت بام جلوگیری کند، این موضوع باعث می شود تا آب باران یا برف به داخل ساختمان نفوذ نکند. با توجه به این نکته با استفاده از این ناودانی می توان از بروز خسارات احتمالی در سازه جلوگیری کرد.

2- این ناودانی را می توان به راحتی در ساختمان نصب کرد.

3- کمترین فضای ممکن را در سازه اشغال می کند.

4- یکی دیگر از مهم ترین مزیت های ناودانی این است که باعث نامناسب شدن ظاهر ساختمان شما نشده و استفاده از آن می تواند باعث بهتر شدن جلوه ساختمان شما شود.

5- در برابر شرایط محیطی مختلف و انواع ضربه ها مقاومت بالایی دارد، این موضوع می تواند باعث افزایش طول عمر آن با تعبیه در ساختمان شود.

انواع ناودانی شیروانی

ناودانی ها می توانند دارای تنوع بالایی بر اساس پارامترهای مختلف باشد. مهم ترین عاملی که باعث تفاوت این ناودانی ها می شود جنس بدنه می باشد. موارد زیر از انواع ناودانی های شیروانی بر اساس عوامل مختلف هستند:

1- انواع شیروانی بر اساس جنس:

از نظر جنس، می توان ناودانی های شیروانی را در انواع گالوانیزه، آلومینیوم، استیل استنلس و آلیاژی ارائه کرد.

2- انواع شیروانی بر اساس شکل ظاهری:

این ناودانی ها بر اساس شکل ظاهری شامل ناودانی شیروانی لندنی و جعبه ای می شوند. کاربرد ناودانی شیروانی لندنی در سقف های شیب دار است که بر اساس ساختار باعث جلوگیری از جاری شدن آب و خیس شدن رهگذران می شود.

این نوع ناودانی به صورت استاندارد تولید شده و به راحتی نصب می شود؛ موارد استفاده از ناودانی شیروانی لندنی شامل آلاچیق های شیب دار، ساختمان های شیب دار و فلاشینگ هلالی می شوند.

ناودانی شیروانی جعبه ای هم نوعی دیگری از ناودانی هاست که جلوه زیباتری دارد، با این حال به دلیل داشتن قطر کمتر، ممکن است زودتر پوسیده شود. کاربرد این محصول در سوله ها و محیط های درمانی می باشد.

نحوه نصب ناودانی شیروانی

نصب صحیح ناودانی اهمیت زیادی دارد و می تواند از بروز بسیاری از مشکلات در ساختمان جلوگیری کند. مهم ترین دلیلی که باعث می شود نصب اصولی ناودانی شیروانی حائز اهمیت باشد، عدم نفوذ آب به ساختمان است. برای نصب این محصول در ساختمان به موارد زیر توجه کنید:

  • اندازه گیری طول سقف برای نصب توصیه می شود. این موضوع تعیین کننده تعداد اتصالات، قطعات و البته ابعاد ناودانی است. برای محاسبه کردن طول سقف، مواردی را مثل علامت گذاری تا حدود 30 سانتی متر از لبه پشت بام، تعیین شیب بام و… در نظر بگیرید.
  • براکت ها را با استفاده از پیچ و دریل در بخش های انتهایی ناودانی نصب کرده و در ادامه قطعات را وصل کنید.
  • استفاده از درز گیرها برای جلوگیری از نشتی آب اهمیت زیادی دارد.

***همان طور که گفته شد نحوه نصب ناودانی شیروانی می تواند در جلوگیری از بروز مواردی مثل نشتی آب و خسارات تاثیر گذار باشد؛ بنابراین اگر دانش و مهارت کافی را برای نصب ناودانی ندارید بهتر است از کمک افراد متخصص و آموزش دیده استفاده کنید. کمک گرفتن از افراد متخصص از بروز هر گونه مشکل در حین نصب پیشگیری می کند.

قیمت ناودانی شیروانی

قیمت شیروانی را باید به صورت روزانه دریافت کنید، به این دلیل که قیمت مواد اولیه به کار رفته برای ساخت آن در حال تغییر است. عوامل زیادی در قیمت ناودانی شیروانی تاثیر گذار هستند که در ادامه مهم ترین آنها را بررسی می کنیم:

1- جنس مواد اولیه:

مهم ترین عاملی که در تعیین قیمت ناودانی تاثیر گذار می باشد، جنس مواد اولیه به کار رفته برای ساخت آن است. به این صورت که هر چقدر سطح کیفی آن بالاتر باشد قیمت بیشتری را هم خواهد داشت.

2- وزن:

پارامتر دیگر، وزن محصول است. با بالا رفتن میزان استفاده از مواد اولیه برای ساخت ناودانی به مراتب وزن آن هم افزایش پیدا می کند. این عامل می تواند در قیمت محصول تا حد زیادی تاثیر گذار باشد.

3- روش تولید:

توجه داشته باشید که روش تولید شیروانی می تواند متفاوت باشد. روش تولید، حتما در سطح کیفی ناودانی تاثیر گذار است و در کنار این می تواند تعیین کننده قیمت آن باشد. برای ساخت برخی از ناودانی های شیروانی از بهترین و به روز تجهیزات استفاده می شود که در نهایت باعث بهتر شدن شکل ظاهری و البته سطح کیفی می شود.

4- ابعاد:

شکل ظاهری و ابعاد ناودانی مشخص کننده وزن و میزان مواد اولیه استفاده شده برای ساخت آن می باشد، به همین دلیل در قیمت آن موثر است.

برای دریافت اطلاعات و مشاهده قیمت بروز ناودانی، بازدید از وب سایت های معتبر را فراموش نکنید. وب سایت آهن اسپات، ارائه دهنده قیمت بروز محصولات مختلف مثل ناودانی شیروانی است، در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر به ahanspot.com مراجعه کنید.