ناودانی 6 در ساختمان سازی، برای محکم کردن سازه مورد استفاده قرار می‌گیرد و با سطح مقطع U شکل تولید می‌شود. جنس این ناودانی از فولاد است و بر همین اساس دارای مقاومت بالایی در شرایط محیطی مختلف می‌باشد. استفاده از ناودانی شماره 6 در ساخت سازه‌ها باعث محکم شدن سازه می‌شود و بر همین اساس به صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های ناودانی 6 این است که بر اساس روش ساخت می‌تواند به راحتی نصب شود.

ناودانی 6 چیست؟

با استفاده از ناودانی‌های 6 متری در ساختمان می‌توانید از بروز خسارات جلوگیری کرده و از عدم وارد شدن آسیب به سازه اطمینان پیدا کنید. ساخت این ناودانی‌ها با بالاترین سطح کیفی باعث شده تا دارای بالاترین طول عمر ممکن هم باشند.

همان طور که گفته شد ناودانی نمره 6 از فولاد ساخته شده و بر همین اساس در برابر خوردگی و رطوبت بالا مقاومت بالایی دارند. داشتن این ویژگی‌ها باعث شده تا استفاده از ناودانی نبشی آهنی 6 در مواردی مثل تشکیلات دریایی، تجهیزات ساخت و ساز، صنایع کشاورزی، ماشین آلات و… کاربرد بالایی دارد.

ویژگی‌های ناودانی 6 متری

برای خرید ناودانی شماره 6، اطلاع از ویژگی‌های آن می‌تواند تا حد زیادی کمک کننده باشد، به همین دلیل در ادامه ویژگی‌های محصول را بررسی می‌کنیم:

1- شکل ظاهری این ناودانی به صورتی است که سطح مقطع آن U شکل می‌باشد.

2- تعبیه ناودانی نمره 6 در ساختمان‌ها تاثیر بسیاری مطلوبی در جلوگیری از بروز خسارات در ساختمان‌ها دارد. در واقع این ناودانی‌ها تاثیر بسیار مطلوبی در محکم سازی سازه‌ها دارند.

3- این ناودانی در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارد و بر همین اساس می‌تواند به صورت گسترده ای در صنایع مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. داشتن مقاومت بالا در برابر خوردگی باعث شده تا ناودانی شماره 6 قابل استفاده در سازه‌های دریایی باشد.

4- داشتن طول عمر بالا به دلیل سطح کیفی مطلوب و مقاوم بودن در برابر شرایط محیطی، یکی دیگر از ویژگی‌های ناودانی 6 متری است.

ابعاد و وزن ناودانی 6

برای خرید ناودانی 6 متری، بهتر است از تمام اطلاعات مربوط به آن مطلع باشید. یکی از مهم ترین اطلاعات در مورد این ناودانی به ابعاد و وزن آن مربوط می‌شود. طول این ناودانی 12 متر می‌باشد که برای راحت تر شدن حمل آن در ارتفاع 6 متر برش داده می‌شود. ناودانی 6 با وج داخلی 6 سانتی متر تولید شده و دارای باله‌هایی با ضخامت 2 میلی متر می‌باشد.

اندازه باله‌ها در ناودانی‌های 6 متری 25 میلی متر است و وزن آن معمولا معادل با 19 کیلوگرم می‌باشد. توجه به اطلاعاتی که گفته شد می‌تواند به شما برای حمل و نقل و استفاده از محصول کمک کند.

ابعاد ناودانی‌ها می‌تواند از موثر ترین عوامل در افزایش وزن آن‌ها باشد و بر همین اساس وزن ناودانی‌ها بر اساس ابعاد آن‌ها در حال تغییر می‌باشد.

موارد استفاده از ناودانی 6

ناودانی‌های 6 دارای سطح کیفی بسیار مطلوبی هستند و به دلیل داشتن مقاومت بالا در برابر خوردگی به صورت گسترده ای در صنایع مختلف به کار می‌روند. استفاده از ناودانی‌های شماره 6 در موارد زیر کاربرد بالایی دارد:

  • استفاده از تیرهای حمال در ساختمان‌ها کاربرد بالایی دارد و در این زمینه ناودانی‌های 6 متری مورد استفاده قرار می‌گیرند. با تعبیه ناودانی‌های 6 در سازه‌ها می‌توانید استحکام ساختمان را افزایش دهید.
  • در بسیاری از موارد برای ساخت ستوان‌ها از ناودان‌های 6 استفاده می‌شود.
  • از آن جایی که ناودانی‌های 6 دارای مقاومت بالایی دربرابر خوردگی و رطوبت بالا هستند، دیگر موارد استفاده از این ناودانی‌ها شامل ساخت سکوهای نفتی، اسکله‌ها، شناورها و… می‌شوند.
  • برای افزایش استحکام سازه‌ها در ساخت دیواره انبارها، کارگاه‌ها و مواردی از این از ناودانی‌های 6 متری استفاده می‌شود.
  • یکی دیگر از موارد استفاده از ناودانی‌های نمره 6 در ساخت و افزایش استحکام سقف می‌باشد.

ناودانی‌های شماره 6 می‌توانند موارد استفاده بسیار متنوعی داشته باشند، اما مواردی که گفته شد از مهم ترین کاربردهای این محصول می‌باشند.

پارامترهای موثر در تعیین قیمت ناودانی ۶

قیمت ناودانی 6 به دلیل تغییر مواد اولیه ساخت آن‌ها مشخص شده نیست و برای اطلاع از قیمت باید وب سایت‌ها را به صورت روزانه مشاهده کنید. قیمت نبشی آهنی 6 بر اساس پارامترهای مختلفی تعیین می‌شود که برخی از آن‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • جنس مواد اولیه:

ناودانی‌ها با جنس مواد اولیه مختلفی تولید می‌شوند که از مهم ترین عامل در تعیین قیمت آنها می‌باشد. هر چقدر جنس مواد اولیه استفاده شده برای ساخت بهتر باشد قیمت ناودانی 6 متری هم افزایش پیدا می‌کند. توجه کنید که استفاده از مواد اولیه با کیفیت در سطح کیفی کلی محصول تا حد زیادی موثر است و با توجه به این موضوع در نظر گرفتن سطح کیفی و نوع مواد اولیه برای خرید اهمیت زیادی دارد.

  • وزن:

قیمت نبشی آهنی 6 با افزایش وزن آن بالاتر می‌می‌رود. به این دلیل که هر چقدر برای ساخت ناودانی‌ها از مواد اولیه بیشتری استفاده کنید، وزن بالاتری را هم خواهد داشت.

  • روش تولید:

روش تولید ناودانی‌های 6 متری می‌تواند متفاوت باشد که در سطح کیفی و قیمت آنها به میزان قابل توجهی اثربخش است. استفاده از بهترین و بروزترین تجهیزات برای ساخت ناودانی می‌تواند در افزایش سطح کیفی آن تاثیر گذار باشد.

  • ابعاد:

گفته شد که ابعاد ناودانی‌ها می‌تواند متفاوت باشد و این موضوع در تعیین قیمت آن تاثیر گذار است. ابعاد ناودانی می‌تواند در افزایش قیمت آن هم اثر گذار باشد و یکی از مهم ترین پارامترهای موثر در قیمت ناودانی است.

سخن پایانی

در صورت تمایل برای خرید ناودانی‌های 6 متری، حتما به اطلاع از قیمت بروز آن‌ها نیاز دارید. سایت آهن اسپات ارائه دهنده تمام نکات و اطلاعات در مورد محصولات فولادی می‌باشد. برای دریافت اطلاعات بروز و قیمت محصولات به وب سایت آهن اسپات مراجعه کنید.