ورق رنگی فولاد بهمن کیفیت بسیار بالایی دارد و همین امر سبب می‌شود، تقاضا برای خرید این ورق روزبه‌روز افزایش یابد. این روزها با پیشرفت عرصه تکنولوژی، ابزارهای جدیدی تولید و روانه بازار شدند. این ابزارها در صنایع مختلف و ساختمان‌سازی به ساخت سازه‌های مستحکم و قوی کمک زیادی می‌کنند.

ورق‌های رنگی نیز یکی از این ابزارها به‌شمار می‌روند. این ورق‌ها کاربرد وسیعی دارند. خوشبختانه در کشور ما کارخانه‌های گوناگونی در این زمینه فعالیت دارند و ورق‌های بسیار خوب و باکیفیتی را به مشتریان عرضه می‌کنند. تنوع رنگی بالا در تولید ورق‌ها نیز یکی از دلایل عمده محبوبیت این ابزار در بازار به شمار می‌رود. شرکت فولاد بهمن، یکی از کارخانه‌های بسیار خوب و باسابقه در زمینه تولید این ورق‌ها به شمار می‌رود.

ورق‌های رنگی فولاد بهمن چه ویژگی‌هایی دارند؟

ورق‌های رنگی که توسط کارخانه‌های گوناگون تولید می‌شوند، جنسی از فولاد دارند. این ورق‌ها در سایزها و ضخامت‌های مشخصی تولید و روانه بازار می‌شوند. ورق‌های رنگی همان ورق‌های گالوانیزه معمولی هستند، با این تفاوت که این ورق‌ها را در رنگ‌های متنوعی به بازار عرضه می‌کنند. ضخامت ورق‌های رنگی نباید زیاد باشد. به دلیل گالوانیزه بودن ورق‌ رنگی فولاد بهمن در برابر خوردگی و پوسیدگی بسیار مقاوم‌ است. ضخامت تولید ورق‌های رنگی معمولاً چیزی بین 0.18 تا 0.7 میلی‌متر است. این ورق‌ها در صنایع گوناگون مانند ساختمان‌سازی، تولید انواع لوازم‌خانگی و حمل‌ونقل نقش به سزایی ایفا می‌کنند.

به دلیل مقاومتی که ورق رنگی فولاد بهمن دارد، به‌راحتی می‌توان آن را در نقاط مرطوب جغرافیایی به کار برد. این ورق‌ها علاوه بر اینکه ظاهر زیبایی به شیروانی خانه شما می‌دهند تا سال‌های متمادی مشکلی برای سقف خانه ایجاد نمی‌کنند. تنوع رنگی ورق رنگی فولاد بهمن بسیار بالاست، به همین دلیل افراد با هر سلیقه‌ای می‌توانند این ورق‌ها را انتخاب کنند. ورق‌های شرکت فولاد بهمن را می‌توانید به‌صورت رولی یا صفحه‌ای تهیه نمایید. قیمت ورق رنگی فولاد بهمن بسته به نوع آ متفاوت است.

رنگ‌ها و طرح‌های گوناگون ورق فولاد بهمن

شرکت فولاد بهمن ورق‌ها را در رنگ‌ها و طرح‌های بسیار گوناگونی روانه بازار می‌کند. رنگ‌های تولیدی این ورق‌ها به حدود 15 رنگ می‌رسد. این رنگ‌ها شامل رنگ‌های آبی، سبز، نارنجی، قرمز، کرمی، صورتی، سفید یخچالی و قهوه‌ای سوخته می‌شوند. طرح‌های تولیدی این شرکت نیز بسیار گوناگون است. قیمت ورق‌های رنگی باتوجه‌به کارایی بسیار خوبی که دارند، بسیار مناسب است. برخی از طرح‌های مختلف این ورق‌ها عبارتند از:

ورق رنگی شادولاین

ورق‌های شادولاین تولیدی فولاد بهمن، کیفیت بالایی دارند. این ورق‌ها به دلیل زیبایی که دارند، بسیار پرطرفدارند. این مدل ورق‌ رنگی فولاد بهمن به‌گونه‌ای طراحی شده است که می‌توان خیلی سریع و به‌آسانی آن‌ را نصب کرد. سبکی ورق‌های شادولاین سبب می‌شود، حمل‌ونقل آن‌ها بسیار راحت انجام شود. ورق شادولاین را می‌توانید در شیروانی ویلای خود به کار ببرید.

ورق رنگی کرکره‌ای یا سینوسی

ورق‌های کرکره‌ای سینوسی ریز و درشت دارند و کاربرد هر یک از آن‌ها متفاوت است. ورق‌های سینوسی سابقه بسیار بالایی در بازار دارند. معمولاً ورق‌های سینوسی را برای انتقال آب باران یا استفاده در سقف شیروانی به کار می‌برند.

ورق رنگی ذوزنقه‌ای

موج‌های ورقه‌ای که روی این ورق‌ها ایجاد می‌کنند، سبب می‌شود ورق‌ها کارایی بسیار خوبی برای استفاده در سقف شیروانی‌ها داشته باشند. این ورق‌ها نیز با عرض 100 تا 125 سانتی‌متر در بازار عرضه می‌شوند، اما عرض مفیدی که برای آن‌ها وجود دارد چیزی بین 78 تا 92 سانتی‌متر است.

ورق رنگی سفالی

برای ساخت سایه‌بان یا سقف شیروانی معمولاً از ورق‌های سفالی استفاده می‌کنند. ورق‌های سفالی خود به چند دسته تقسیم می‌شوند که شامل موارد زیر می‌شود. از بین طرح‌های گوناگون این سفال‌ها، سفال‌های طرح سوئد محبوبیت بالایی دارند.

سفال‌های طرح سوئد

سفال طرح چینی

سفال‌های طرح ایتالیا

سفال طرح بهمن

ورق رنگی فولاد بهمن طرح فرانسه

سفال طرح ژاپن

مزایای استفاده از ورق رنگی فولاد بهمن

همان‌طور که اشاره کردیم، این ورق‌ها در مکان‌های متعددی مورداستفاده قرار می‌گیرند. در این بخش به برخی از مزایای این ورق‌ها اشاره می‌کنیم.

 • به دلیل وزن کمی که دارند، هنگام حمل‌ونقل یا نصب آن‌ها دچار مشکل نمی‌شوید
 • از آن جایی که از ویژگی گالوانیزاسیون برخوردارند، در برابر خوردگی و پوسیدگی بسیار مقاوم‌اند
 • نصب آن‌ها را می‌توانید بسیار سریع و آسان انجام دهید
 • طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی دارند و مشتریان می‌توانند آزادانه آن‌ها را انتخاب کنند
 • کیفیت بسیار بالایی دارند و به همین دلیل می‌توانید سال‌های زیادی از آن استفاده کنید
 • ظاهر بسیار شیک و زیبایی را به‌ظاهر خانه شما اضافه می‌کنند
 • قیمت آن‌ها به نسبت کیفیت عالی که دارند، بسیار مناسب است

کارخانه‌های تولیدکننده ورق رنگی فولاد بهمن

پیش‌تر از این به دلیل تعداد کم کارخانه‌های تولیدکننده، ورق رنگی تولید داخلی نمی‌توانست نیاز بازار را به‌خوبی رفع کند. اما خوشبختانه طی سال‌های اخیر، کارخانه‌های متعددی به فعالیت در این زمینه پرداختند. این کارخانه‌ها به‌خوبی پاسخگوی تقاضا در بازار هستند. برخی از این کارخانه‌ها عبارتند از:

کارخانه تولید ورق رنگی فولاد بهمن قائم‌شهر

این کارخانه به طور سالیانه حدود 120 هزار تن محصولات فولادی را به بازار عرضه می‌کند. فرایند تولید انواع ورق‌های فولادی در این کارخانه بادقت بالایی صورت می‌گیرد. پروسه رنگ نمودن ورق‌ رنگی فولاد بهمن همگی به‌صورت مکانیزه و بدون دخالت انسان انجام می‌شود. قیمت ورق رنگی فولاد بهمن در بازار بسیار مناسب است و به همین دلیل مشتریان زیادی دارد.

فولاد مبارکه سپاهان

کارخانه فولاد مبارکه جزء اولین تولیدکنندگان ورق رنگی در کشور به شمار می‌رود. حدود 11.3 میلیون تن انواع محصولات فولادی به طور سالیانه در این کارخانه تولید می‌شود. ورق‌های تولیدی این کارخانه کیفیت خوبی دارند.

کارخانه نورد و لوله سمنان

این کارخانه ورق‌های گالوانیزه رنگی را با سایزها و ضخامت‌های گوناگونی به بازار عرضه می‌کند. کارخانه سمنان از نظر کمی و کیفی در رتبه و جایگاه بسیار خوبی قرار دارد. طیف رنگی محصولات تولیدی این کارخانه بسیار بالاست.

کارخانه هفت الماس قزوین

ورق‌های رنگی شرکت هفت الماس قزوین در بازار بسیار پرطرفدارند. محصولات این شرکت به‌خوبی می‌تواند 15 درصد از نیازهای بازار ایران را جبران نماید.

ورق‌های گالوانیزه چه قیمتی دارند؟

از آن جایی که این ورق‌ها از فولاد ساخته می‌شوند، قیمت آن‌ها نوسان زیادی دارد. بالا و پایین شدن قیمت ارز سبب می‌شود، نتوان قیمت معینی برای انواع ورق‌ رنگی فولاد بهمن تعیین نمود. عوامل مختلفی بر قیمت ورق‌ها اثر گذارند. اما به‌طورکلی قیمت ورق رنگی فولاد بهمن در قیاس باکیفیت بسیار بالایی که ارائه می‌دهد، بسیار مقرون‌به‌صرفه است. از آن جا که ورق‌های تولیدی این کارخانه‌ها از کیفیت بالایی برخوردارند، لذا محصولات تولید داخل به خارج از کشور نیز صادر می‌شوند.

رنگ ورق‌ها نیز عامل بسیار کلیدی در تعیین قیمت آن‌ها به شمار می‌رود. ورق‌های رنگی نارنجی و قرمز قیمت بالاتری برای خرید دارند. فرایند تولید ورق‌ها نیز بسیار مهم است. برای قیمت‌گذاری ورق‌ها به نحوه تولید آن‌ها نیز توجه می‌کنند. علاوه بر مراحل گوناگون تولید ورق، پروسه رنگ کردن ورق‌ها نیز به‌تنهایی چند مرحله متفاوت دارد. این ورق‌ها با ضخامت‌های متفاوتی تهیه می‌شوند و این فاکتور نیز در قیمت‌گذاری مهم است.

کاربردهای بسیار گوناگون ورق گالوانیزه

از ورق‌های گالوانیزه رنگی به دلیل تنوع بسیاری که دارند در ساختمان‌سازی و صنایع استفاده می‌شود. در این جا برخی از کاربردهای آن را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

 • از این ورق‌ها در صنایع گوناگون مانند تولید برخی لوازم‌خانگی استفاده می‌شود
 • در پروژه‌های ساخت‌وساز و ساختمان‌سازی کاربرد زیادی دارد
 • بدنه کیس‌های کامپیوتر را از این ورق‌ها می‌سازند، همچنین در تولید برخی قطعات الکترونیکی نقش دارد
 • دیواره سردخانه‌های بزرگ را از ورق رنگی فولاد بهمن تهیه می‌کنند
 • برای تولید برخی پارتیشن‌های اداری، می‌توان از این ورق‌ها استفاده کرد
 • در ساخت انواع ماشین‌آلات سنگین صنعتی همچنین دیگ‌های بخار به کار می‌رود

فرایند رنگ‌کاری در کارخانه فولاد بهمن

کارخانه فولاد بهمن روش رنگ‌آمیزی ورق‌ها را به شیوه خاصی انجام می‌دهد. این کارخانه ورق‌ها را پس از آماده‌سازی، با استفاده از چندین غلتک بزرگ رنگ می‌کند. غلتک‌ها این پروسه را بسیار سریع و دقیق انجام می‌دهند. همچنین استفاده از این غلتک‌ها سبب می‌شود، در مصرف رنگ نیز صرفه‌جویی شود.

به‌طورکلی برای هر ورق، از ضخامت رنگی 27 تا 35 میکرون استفاده می‌کنند. پس از اینکه فرایند رنگ‌زنی به‌خوبی صورت گرفت، ورق‌ها را به شکل و فرم‌های گوناگونی درمی‌آورند. در تولید ورق رنگی فولاد بهمن از روش‌های روز دنیا استفاده می‌شود و محصولات شرکت مطابق با استانداردهای روز دنیا ساخته می‌شوند.

روش تولید ورق رنگی فولاد بهمن

در این بخش قصد داریم به پروسه تولید ورق رنگی فولاد بهمن به‌اختصار بپردازیم. روش تولید محصولات فولاد بهمن به شرح زیر است:

 • در ابتدا چربی‌ها و آلودگی‌هایی را که در سطح فلز وجود دارد را با استفاده از چربی‌گیری الکتریکی یا سرد انجام می‌دهند
 • سپس با استفاده از غلتک‌های خاصی که وجود دارد، آن‌ها برس کاری می‌کنند تا صاف و صیقلی شود
 • حال، ورق‌ها را شست‌وشو می‌دهند تا سطح ورق مجدداً تمیز شود
 • در گام بعدی با پاشیدن برخی مواد قلیایی بر روی سطح ورق، چسبندگی و مقاومت آن را برای رنگ‌آمیزی بالا می‌برند
 • در این مرحله برای جلوگیری از پوسته‌پوسته شدن رنگ‌ها پس از رنگ‌آمیزی، آن‌ها را کروماته می‌کنند
 • حال یک رنگ سطحی بر روی ورق می‌کشند و آن را درون کوره قرار می‌دهند
 • در گام آخر نیز ورق را پس از سرد شدن با رنگ‌های اپوکسی پلی‌اورتان پلی آستر و … به‌وسیله غلتک رنگ‌آمیزی می‌کنند و برای تثبیت کامل رنگ ورق‌ها را درون کوره می‌گذارند.

جمع‌بندی

ورق رنگی فولاد بهمن را در مقاله امروز به طور کامل پوشش دادیم. محصولات فولاد بهمن همگی از کیفیت بالایی برخوردارند و مشتریان می‌توانند با خیالی آسوده ورق‌های این شرکت را تهیه کنند. آهن اسپات یکی از سایت‌های برتر محسوب می‌شود که قیمت ورق رنگی فولاد بهمن و سایر محصولات را به‌صورت روزانه قرار می‌دهد. مقالات موجود در سایت آهن اسپات نیز به افزایش دانش شما در زمینه انواع آهن‌آلات و محصولات فولادی کمک شایانی می‌کنند.