انتخاب میلگردهای با کیفیت، سایز و جنس مناسب برای پروژه‌های ساخت‌وساز به علت نقش مهم آن در میزان کیفیت سازه، اهمیت زیادی دارد. میلگرد فولاد سپهر ایرانیان، گزینه مناسبی برای استفاده در سازه است. این میلگرد به دلیل کیفیت بالا از محبوبیت خاصی در بین سازنده‌ها برخوردار است.

میلگرد فولاد سپهر ایرانیان

شرکت فولاد سپهر ایرانیان

شرکت فولاد سپهر ایرانیان، یکی از فولادسازی‌های ایران است که در سال 1388 با قصد تولید انواع میلگرد از نوع آجدار و ساده از شمش (بیلت) که به وسیله متخصصان داخلی طراحی شده‌باشند، افتتاح شد.

این شرکت در شهر تهران قرار گرفته‌است و برای مشتریان کل کشور امکان دسترسی آسان، سریع و کم هزینه را فراهم کرده است. محصولات این شرکت دارای محصولاتی با کیفیت بالا است و از گواهینامه‌های استاندارد ملی نیز برخوردار است. از نکات مثبت شرکت فولاد سپهر ایرانیان این است که محصولات متنوعی از سایز 8 تا 32 تولید می‌کند و نیازهای مشتریان را به طور کامل برآورده می‌کند.

این شرکت برای کاهش هزینه‌های تولید، با اعمال روش‌های استاندارد مدیریتی دارای قیمت‌های رقابتی است. در ضمن محصولات این شرکت در بسته‌بندی‌های استاندارد و یکسان ارائه می‌گردد. این کارخانه که در اتوبان تهران ساوه است، از تولیدکنندگان بزرگ میلگرد در کشور است و میلگردهایی از نوع  A2 و A3 با سایز 8 تا 32 و در شاخه های 6 تا 12 متری تولید می‌کند.

استاندارهای مختلف میلگرد

تولیدکنندگان مختلف در سراسرجهان، استاندارهای متفاوتی برای ساخت میلگرد دارند. هر کدام از این استانداردها یک طبقه‌بندی مشخص در ارتباط با خاصیت‌های مکانیکی فولاد دارند.

بر اساس استاندارد روسی، فولاد تولید شده به سه دسته اصلی تقسیم می‌شود :

1. فولاد  A-1 

این دسته‌بندی دارای میلگرد صاف و دارای مقاومت تسلیم 2300 سانتی متر مربع و مقاومت کششی 3800 بر سانتی متر مربع می باشد.

2. فولاد  A-2 

میلگرد مربوط به این دسته آجدار است و دارای مقاومت تسلیم 3000 سانتی متر مربع و مقاومت کششی 5000 بر سانتی متر مربع می‌باشد.

3. فولاد A-3

این نوع میلگرد آجدار و دارای مقاومت تسلیم 4000 سانتی متر مربع و مقاومت کششی 6000 بر سانتی متر مربع می‌باشد.

مشخصات فنی میلگردهای ساخت شرکت سپهر ایرانیان

مشخصات فنی میلگردهای ساخت شرکت سپهر ایرانیان

سایز میلگرد بر حسب میلیمتر

8 10 12 14 16 18 20 22

25

وزن میلگرد سپهر ایرانیان بر حسب کیلوگرم بر متر

0.39 0.61 0.88 1.21 1.58 2 2.47 2.98

3.85

انواع دیگر محصولات فولاد سپهر

1.میلگرد آجدار

به میلگردهایی که دارای سطحی برجسته هستند میلگرد آجدار می‌گویند. انواع میلگردهای تولید شدهدر کارخانه سپهر دارای گریدهای A2، A3، A4 توهستند که در سایزهای 8 تا 32 میلی‌متری تولید می‌شوند.

2. میلگرد ساده

این نوع میلگرد بر خلاف میلگرد آجدار سطح صافی دارد و گرید تولید شده آن A1 است و سایز آن 8 تا 32 میلی‌متر است. میلگرد ساده بیشتر در ساخت خاموت استفاده می‌شود. از نکات مثبت آن می‌توان به فرم‌پذیری بهتر، تنش تسلیم کمتر و جوش‌پذیری آن اشاره کرد.

3. نبشی

نبشی، پروفیلی است که کاربرد زیادی در ساختن انواع خرپا، ستون و پل‌ها دارد. سایز‌های تولید شده نبشی در کارخانه فولاد سپهر ایرانیان 6 و 12 میلی‌متری هستند.

انواع مختلف میلگرد

در بازار آهن ایران انواع میلگرد در قطر 8 تا 40 میلیمتر تولید می‌شوند که هر سایز کاربرد متفاوتی دارد. میلگردی که در کارخانه سپهر ساخته می‌شود از قطر 8 تا 32 میلیمتر است.

برای اینکه بتوانید میلگرد از نوع  میلگرد A2 و A3 با سایز مناسب را تشخیص دهید باید به آج آن‌ها دقت کنید. اگر آج آن‌ها به شکل هفت یا هشت بود میلگرد A3 و اگر آج آن مارپیچی و به هم چسبیده بود میلگرد میلگرد A2 است.

این نکته را در نظر داشته باشید که درجه مقاومت میلگردها متفاوت است. درجه مقاومت به مقدار کربنی بستگی دارد که در میلگرد استفاده شده است. مثلاً مقدار کربنی که در میلگرد  A2 استفاده شده است  19% است . به این میلگرد، میلگرد نرم می‌گویند.  میزان کربن که در میلگرد A3 میزان  14% است.

قیمت روز میلگرد سپهر ایرانیان

قیمت میلگردهای ساخت شرکت سپهر ایرانیان، مانند بقیه محصولات آهن و فولاد کشور از عوامل مختلفی پیروی می‌کند. از جمله این موارد می‌توان به میزان عرضه و تقاضا، میزان تغییرات نرخ ارز و اتقافات سیاسی و اقتصادی در کشور نام برد. با تغییر هر کدام از این عوامل قیمت میلگرد هم تغییر می‌کند.

برای اطلاع از آخرین قیمت میلگرد ساخت کارخانه سپهر ایرانیان و یا هر سازنده دیگری ، سایت آهن اسپات منبع معتبری است. در این سایت قیمت‌ها بر اساس سایز میلگرد، محل تحویل و کارخانه سازنده مشخص شده است. علاوه بر این قیمت‌های لحظه‌ای میلگرد و یا هر نوع محصول مربوط به صنعت آهن و فولاد را در این سایت می‌توانید رصد کنید.

خرید میلگرد کارخانه سپهر ایرانیان

برای خرید میلگرد ساخته شده توسط کارخانه سپهر ایرانیان باید نکاتی را در نظر داشته باشید. یکی از این نکات این است که آرم FSI TC حتماً بر روی آن حک شده باشد. این آرم کارخانه است. به وسیله این آرم می‌توانید محصول اصلی را از محصول تقلبی تشخیص دهید. .میلگرد ساخته شده در کارخانه سپهر، در ابعاد و سایزهای مختلف در سایت  آهن اسپات موجود بوده و می‌توانید با توجه به نیاز سازه مورد نظر، میلگرد با سایز و نوع مناسب را انتخاب کنید.

سایت آهن اسپات مرکزی معتبر برای خرید میلگرد از سایزها و انواع مختلف است. با استفاده از اطلاعات جمع‌آوری شده در آهن اسپات، علاوع بر افزایش آگاهی از محصول مورد نیاز و مشخصات آن، می‌توانید برای خرید هم اقدام کنید. رسالت آهن اسپات این است که در راستای تسهیل فرایند مبادلات، قیمت روز کارخانه‌ها فولاد کشور را استعلام گرفته و در وب‌سایت خود به آدرس www.ahanspot.com منتشر کند.