میلگرد از جمله مصالح پر مصرف و ضروری در ساختمان سازی به حساب می‌آید؛ به همین دلیل در سطح کشور کارخانه‌‌های زیادی مشغول به فعالیت در زمینه تولید میلگرد هستند. از بین کارخانه‌‌های مختلف، کارخانه میلگرد نورد گرم سمنان در زمینه تولید میلگرد بسیار خوش درخشیده‌اند و انواع میلگرد را در سایزهای گوناگون و هم‌چنین طرح‌‌های ساده و آجدار تولید می‌نماید.

مشخصات میلگرد نورد گرم سمنان

کارخانه میلگرد سمنان انواع میلگردها را به صورت ساده و آجدار در گریدهای A1، A2 و A3 با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت تولید می‌کند. ماده اولیه میلگرد‌‌های این تولید کننده، شمش‌‌های ۱۵۰×۱۵۰ و یا ۱۰۰×۱۰۰ ‌می‌باشد. میلگردهایی که دارای کیفیت بالاتری هستند برای مصارف صنعتی و آن دسته از میلگردهایی که کیفیت پایین‌تری دارند برای ساختمان سازی به کار برده ‌می‌شوند.

میلگردهای ساده برای خاموت سازی و مصارف صنعتی، خم کاری و جوشکاری بسیار مناسب هستند.  میلگردهای آجدار برای مصارف ساختمانی و قرار گرفتن در بتن ساختمان کاربرد ویژه ای دارند و باعث چسبندگی بهتر بتن شده و ضعف مقاومت کشیدگی بتن را جبران می‌نمایند. میلگردهای آجدار کارخانه نورد گرم سمنان در سایزهای مختلفی تولید ‌می‌شوند و این سایزها به صورت میلگرد ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۱۸، ۲۰، ۲۲، ۲۵، ۲۸ می‌باشند.

وزن میلگرد نورد گرم سمنان

همانطور که اشاره شد، میلگردها سایزهای مختلفی دارند و وزن آن‌ها نیز با هم متفاوت است.  بر اساس قطر میلگرد، وزن یک کیلوگرم از این محصول را می‌توان بر اساس فرمول مربوطه به دست آورد. کارخانه میلگرد نورد گرم سمنان تولیدات میلگرد A3 خود را با وزن‌‌های زیر عرضه می‌کند:

 • میلگرد ۸: ۵.۴ کیلوگرم
 • میلگرد ۱۰: ۱.۷ کیلوگرم
 • میلگرد ۱۲: ۲۴.۱۰ کیلوگرم
 • میلگرد ۱۴: ۲۸.۱۴ کیلوگرم
 • میلگرد ۱۶: ۲۵.۱۸ کیلوگرم
 • میلگرد ۱۸: ۳۴.۲۳ کیلوگرم
 • میلگرد ۲۰: ۳۹.۲۸ کیلوگرم
 • میلگرد ۲۲: ۴۳.۲۱ کیلوگرم
 • میلگرد ۲۵: ۵۹.۴۴ کیلوگرم

انواع میلگرد نورد گرم سمنان

انواع میلگردهای این کارخانه به صورت زیر است:

 1. میلگرد نورد گرم سمنان مدل ساده A1

این نوع میلگرد ساده در سایزهای ۸ تا ۲۵ در گرید A1 و به شکل شاخه‌ای ساخته ‌می‌شود. میلگردهای ساده‌ای که توسط این کارخانه بزرگ تولید ‌می‌شوند منطبق با استاندارد ملی هستند و علامت مشخص کننده این نوع میلگرد، “س ۲۴۰” است. در میلگرد ساده A1 از ترکیبات ۰.۸۵ منگنز، ۰.۶ سیلیسیم، ۰.۲۴ کربن و ۰.۰۵۵ فسفر و گوگرد استفاده ‌می‌شود.

 1. میلگرد نورد گرم سمنان مدل آجدار A2

این نوع میلگرد در سایزهای ۸ تا ۲۸ و به صورت شاخه‌ای ساخته ‌می‌شود.  شرکت میلگرد نورد گرم سمنان این نوع میلگرد آجدار را با علامت آج ۳۴۰ تولید می‌کند. این میلگرد نسبت به میلگرد A1 مقاومت بیشتری دارد و در عین حال انعطاف پذیر است. به طور کلی این نوع میلگرد آجدار مقاومت تسلیم ۳۴۰۰ و مقاومت کششی ۵۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع دارد.

آج‌‌های این مدل از میلگرد به صورت مارپیچی، موازی و منفرد است و از آن برای ساخت ساختمان‌‌هایی با ارتفاع کم، سازه‌‌هایی با استحکام کم و خاموت زنی استفاده ‌می‌شود. در بعضی از مواقع و در صورت ضرورت  می‌توان از این میلگرد برای جوشکاری نیز استفاده کرد.

 1. میلگرد نورد گرم سمنان مدل آجدار A3

میلگرد آجدار A3 نیز مانند میلگرد A2 در سایزهای ۸ تا ۲۸ و به شکل شاخه‌ای ساخته ‌می‌شود. طرح این نوع میلگرد به صورت جناقی هفت و هشتی است و علامت آن آج ۴۰۰ است. این میلگرد با نام میلگرد ترد هم شناخته ‌می‌شود و دارای مقاومت تسلیم  ۴۰۰۰ و مقاومت کششی ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع ‌می‌باشد. از این نوع میلگرد برای ساختمان سازی استفاده زیادی ‌می‌شود.

این میلگرد پرکاربرد برای آرماتورهای طولی در فونداسیون ساختمان نیز به کار می‌رود. به طور کلی میلگرد آجدار A3 از ترکیبات ۰.۶۵ سیلیسیم، ۰.۳۹ کربن، ۷۰.۱ منگنز و ۰.۵ فسفر و گوگرد تشکیل شده است.

کیفیت میلگرد نورد گرم سمنان

حفظ و ارتقای کیفیت میلگرد نورد گرم سمنان از جمله اهداف مهم این شرکت است که تاکنون در سطح بالایی نگه داشته شده است؛ زیرا میلگردها از هر نوعی که باشند نقش مهمی ‌در استحکام ساختمان دارند و به همین دلیل کیفیت آن‌ها باید در بالاترین سطح ممکن حفظ شود.

در کارخانه تولید میلگرد نورد سمنان تمامی‌تجهیزات در محیط کارخانه طراحی و پیاده سازی شده و تمامی‌مراحل تولید میلگرد از اولین مرحله تا پایان ساخت آن، مورد ارزیابی متخصصین قرار می‌گیرد. نظارت دقیق متخصصین این شرکت تولید کننده میلگرد، آزمایشات فراوان و تولید اتوماتیک میلگردها سبب افزایش کیفیت محصولات آن شده است و خریداران در هر کجای ایران که باشند با شنیدن نام میلگردهای نورد گرم سمنان با آسودگی خرید می‌کنند.

قیمت میلگرد نورد گرم سمنان

تمامی‌مصالح ساختمانی با توجه به کیفیت خود دارای قیمت مشخصی هستند اما قیمت میلگرد مانند بسیاری از مصالح، ثابت نیست بلکه به طور لحظه ای تغییر می‌کند. تغییر قیمت میلگرد به عواملی مانند تغییر قیمت سنگ آهن، نوسانات طلا و ارز، نوسانات قیمت فولاد، نوع میلگرد، وزن، سایز، مدل و گرید آن بستگی دارد. اگر قصد خرید میلگرد نورد سمنان را دارید بهتر است پیش از خرید آن از قیمت به روز این محصول اطلاع پیدا کنید و سپس با تامین بودجه، مشخص کردن تعداد و نوع میلگرد نسبت به خرید آن اقدام کنید.

نکات تکمیلی میلگرد نورد گرم سمنان

به هنگام خرید میلگرد نورد گرم سمنان به این موارد توجه کنید:

 1. تمامی‌میلگردهای کارخانه میلگرد نورد سمنان دارای علامت اختصاری هستند و نام شرکت بر روی آنها درج شده است.
 2. مقاومت هر یک از میلگردها متفاوت است و کاربرد مشخصی دارند پس بهتر است نوع استفاده از میلگرد را مشخص کنید و سپس بر اساس آن میلگرد مناسبی با مقاومت بالا تهیه کنید.
 3. میلگردهای استاندارد ساخته شده توسط شرکت میلگرد نورد سمنان کیفیت بالایی دارند و متناسب با این کیفیت قیمت گذاری شده‌اند.
 4. وزن، سایز، گرید و مدل میلگردها متفاوت است پس به هنگام خرید به این ویژگی‌‌‌ها دقت کرده و اگر اطلاعات درستی در این زمینه ندارید از متخصصین فعال در این عرصه کمک بگیرید. برای این کار می‌توانید با مراجعه به وب سایت آهن اسپات، از جدیدترین نرخ‌های اعلام شده توسط کارخانجات برتر فولاد کشور مطلع شده و اطلاعاتی مفید در این زمینه را مطالعه فرمایید.

سخن پایانی

بازار آهن آلات و مشتقات آن متاثر از عوامل گوناگونی است و قیمت محصولات اهنی نوسانات زیادی دارد برای دستیابی به قیمت لحظه‌ای باید به یک مرجع معبتر و به روز مراجعه کنید. آهن اسپات یک وب سایت و مرجع معتبر است که تمامی‌این نیاز ها را برطرف می‌کند. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات مورد نیاز خود و اطلاع یافتن از تولیدکنندگان کالای مورد نظر خود و قیمت تمام شده محصول میتوانید به وب سایت آهن اسپات مراجعه کنید و با کارشناسان مجموعه آهن اسپات در ارتباط باشید.