میلگرد روهینا دزفول نیز یکی از مهم‌ترین متریال‌های مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز و ساختمان سازی است که نقش میلگرد تقویت کننده را دارد که از آن برای تقویت بتن در حالت تحت کشش استفاده می‌شود.

میلگرد به میله‌هایی بلند و مدور که جنس فولاد ساخته می‌شوند گفته می‌شود. این میله‌ها برای مصارف مختلف ساخت و ساز دسته بندی‌های گوناگونی دارند که تقسیم بندی آنها براساس درجه، مدل و اندازه انجام می‌شود.

تمامی عواملی که برای تقسیم بندی میلگرد نام برده شد، به نوعی خاصیت ویژه این متریال به حساب می‌آید و موجب می‌شوند تا با توجه به میزان استفاده و اهمیت آنها تفاوت‌های قیمتی را در بازار آهن شاهد باشیم. در این مطلب سعی بر آن است تا با انواع میلگرد روهینا دزفول، موارد استفاده از آنها و عوامل موثر بر نوسانات قیمتی آن آشنا شویم.

اگر شما هم جهت آشنایی با مدل‌ها و تفاوت‌های میلگرد روهینا نسبت به سایر میلگردهای موجود در بازار ابهاماتی در ذهن دارید، می‌توانید در ادامه با ما همراه باشید تا با میلگرد روهینا دزفول و موارد استفاده از آن آشنا شوید.

در ابتدا مختصری به معرفی کارخانه روهینا دزفول و تولیدات این کارخانه خواهیم پرداخت.

معرفی کارخانه روهینا دزفول

مجتمع فولاد روهینا در جنوب شهرستان دزفول و در 7 کیلومتری جاده شوشتر دزفول واقع شده است که در سال 1389 در مساحت 100 هکتار احداث گردیده است. این کارخانه با هدف احداث سه خط تولید شروع به فعالیت کرده که هم اکنون میزان تولیدات آن را یک میلیون تن در سال می‌رسد.

در فاز اول احداث تولیدات میلگرد روهینا به سالی 450 هزار تن رسید و پس از آن در سال 1395 احداث فاز دوم کارخانه با هدف 900 هزار تن در سال آغاز شد و در نهایت در سال 1398 به پایان رسید.

این کارخانه در ابتدای فاز اول توانست باعث اشتغال 250 نفر به طور مستقیم باشد و در انتهای سال 1398 این تعداد به 700 نفر رسید. هم اکنون رونق خط تولید این کارخانه تا اندازه‌ایی است که میتوان شاهد حضور 95 تریلر جهت بارگیری در محیط کارخانه بود.

کارخانه روهینا دزفول تمامی دستگاه‌های خود را مطابق برترین تکنولوژی روز دنیا از شرکت دانیلی ایتالیا تهیه کرده است و به کمک مهندسین و متخصصین ایتالیایی این تجهیزات را نصب و راه اندازی نموده است.

محصولات کارخانه روهینا دزفول

این کارخانه توانسته با راه اندازی سیستم جوش سربه‌سر در خطوط تولید خود، امکان پیوند زدن شمش در خارج از کوره را فراهم کند که با استفاده از این روش میزان ضایعات مواد اولیه به حداقل خواهد رسید.

استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در کارخانه میلگرد روهینا دزفول موجب شده است تا با به کارگیری شمش‌های 150*150 تولیدات سالانه این کارخانه تا 500 هزار تن در سال افزایش پیدا کند.

میلگردهای تولیدی کارخانه روهینا دزفول در دو مد میلگرد ساده و میلگرد آجدار هستند که با استانداردهای جهانی A1 تا A4 تولید می‌شوند.

میلگرد A1

به طور کلی میلگرد A1 به عنوان میلگرد ساده در بازار شناخته می‌‌شود که میزان تغییر شکلی نسبی آن 25% است.
این مدل میلگرد مناسب استفاده در آهنگری و جوشکاری است که به سادگی تغییر شکل می‌یابد. تنش جاری در میلگرد گرید A1 برابر است با 2300 کیلومتر و میزان مقاومت کششی آن به 3800 کیلومتر بر سانتی متر مربع می‌رسد.

میلگرد A2

میلگردهای گرید A2 اصطلاحا به عنوان میلگرد نرم و آجدار شناخته می‌شوند که جنس بدنه آنها ترد است و دارای تغییر شکل نسبی 19% هستند. این محصول به هیچ عنوان مناسب جوشکاری نیست زیرا تنش جاری آن 3000 کیلومتر بر سانتی متر مربع و مقاومت کششی آن 5000 کیلوکتر بر مترمربع است.

میلگرد A3

میلگردهای گرید A3 که عنوان میلگرد خشک شناخته می‌شوند به شکل آجدار و یا آج جناقی تولید می‌شود. این مدل با داشتن میزان تنش 400 و میزان تغییر شکل نسبی 14% به عنوان متریال اولیه در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

میلگرد A4

میلگرد گرید A4 با عنوان میلگرد آجدار مرکب شناخته می‌شود که از باقی گریدها مقاوم‌تر بوده و با آج 500 و 520 تولید می‌شود.

میلگردهای روهینا دزفول تحت استاندارد ملی ایران 3132 ، استاندارد ایالات متحده آمریکا ASTM A615 و استاندارد BS 4449 انگلستان تولید و عرضه می‌گردد.

برای شناسایی میلگرد روهینا دزفول لازم است بدانید که این میلگردها با علامت اختصاری ROUHINA ST  و ROUHINA CT که بر روی آنها هک می شود شناسایی می‌کنند.

همچنین لازم به ذکر است که استانداردهای کیفی موجود در میلگرد روهینا باعث شده است تا این کارخانه در امر صادرات نیز موفقیت زیادی کسب کند و بتواند محصولات خود را در سطح جهانی عرضه کند.

برای اطلاع از قیمت میلگرد صادراتی روهینا می‌توانید با مراجعه به وبسایت آهن اسپات، تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت نمایید.

نوسانات قیمت روز میلگرد روهینا دزفول

شرایط کنونی بازار به گونه‌ایی است که شاهد تغییرات روزانه در قیمت بازار آهن هستیم. همانطور که بازار ارز و طلا نوسانات زیادی را تجربه می‌کنند، در بازار آهن نیز قیمت محصولات فولادی نظیر میلگرد روهینا نیز با توجه به شرایط نوسانات زیادی را تجربه می‌کند.

در طی سالهای اخیر با وجود تحریم‌های خارجی وارده بر صنعت فولاد کشور، تا حد زیادی دسترسی کارخانه‌ها به متریال‌های اولیه نظیر شمش فولاد به سختی انجام می‌شود و از سوی دیگر با افزایش تقاضا و کم شدن عرضه نوسانات قیمت افزایش پیدا کرده است.

با توجه به اینکه کشور ایران یکی از بزرگترین تولید کنندگان آهن در سراسر جهان بوده و صنعت فولاد یکی از قطب‌های اصلی تعیین کننده اقتصاد کشور است، طبیعتا تغییرات بازار موجب تغییر قیمت روز میلگرد روهینا دزفول خواهد شد.
از سوی دیگر اکثر تولیدات فولاد کشور از طریق بخش دولتی و خصوصی به بازار عرضه می‌گردد که این خود دلیلی است برای تاثیر تغییرات بازار بر قیمت روز میلگرد روهینا است.

خریدی به صرفه با آهن اسپات

حال که با ویژگی‌های میلگرد روهینا آشنا شدید و با توجه به اینکه میلگرد یکی از مهمترین مواد اولیه‌های ساخت و ساز به حساب می‌آید، بهتر است به مرجعی مطمئن برای رصد قیمت میلگرد دزفول مراجعه فرمایید. توجه داشته باشید که انتخاب درجه مناسب، اندازه و… با بهترین کیفیت برای اطمینان از کیفیت سازه بسیار حائز اهمیت است.

می‌توانید از طریق وبسایت آهن اسپات برای خرید میلگرد اقدام کنید. در این صورت می‌توانید به صورت مستقیم به خرید میلگرد بپردازید. مزیت اصلی خرید مستقیم این است که شما می‌توانید میلگرد را با قیمت پایین‌تری نسبت به سایر مراکز تهیه کنید.

آهن اسپات برای تسهیل معاملات و مبادلات آهن ایران و به عنوان مرجعی برای اطلاع رسانی در این صنعت راه اندازی شده است. تیم مجرب آهن اسپات (ahanspot) همواره در تلاش است تا بهترین و بروزترین اطلاعات بازار آهن را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تغییرات قیمت میلگرد روهینا جنوب با توجه به نوسانات بازار و انتخاب بهترین زمان خرید، می‌توانید با مراجعه به وب سایت آهن اسپات از قیمت روز میلگرد روهینا مطلع شوید.