میلگرد راد
قیمت میلگرد رادهمدان
قیمت میلگرد راد امروز
قیمت میلگردراد
میلگرد راد همدان
قیمت میلگرد راد همدان
قیمت میلگرد راد
قیمت و وزن میلگرد راد همدان
قیمت روز میلگرد رادهمدان
میلگردرادهمدان
قیمت میلگرد همدان
میلگرد همدان
میلگردهمدان
قیمتمیلگردهمدان
قیمت میلگردهمدان امروز
قیمت میلگرد ۱۶همدان

میلگرد راد همدان نیز مثل سایر میلگردهای مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز، نقش استحکام بخشی به سازه را ایفا نموده و یکی از تولیدات داخلی کشورمان می‌باشد.

صنعت ساختمان مدت‌هاست که از مزایای فراوان میلگرد فولادی و اهمیت آن در راه‌اندازی سازه‌های بتنی آگاه است.
این عنصر ساده و در عین حال انعطاف‌پذیر که به عنوان میله‌های فولادی تقویت‌کننده نیز شناخته می‌شوند، در ساختمان‌ها برای پشتیبانی از ستون‌ها، پایه‌ها، دیوارها، پانل‌ها و موارد مشابه نصب می‌شوند.

یکی از مجموعه‌های تولیدکننده میلگرد، مجموعه راد همدان است که میلگردهایی از سایز 8 الی 32 با گرید A3  و A4 تولید می‌کند. در ادامه درباره مزایا و قیمت میلگرد راد همدان بیشتر صحبت  خواهیم کرد، اما پیش از آن بهتر است با کارخانه تولیدی میلگرد راد همدان بیشتر بدانید.

کارخانه تولیدی میلگرد راد همدان

کارخانه فولاد راد همدان با نام تجاری Steel Rad Hamadan SRH در سال 1390 در استان همدان، شهرک صنعتی ویان فولاد راد در زمینی به مساحت 50 هزار متر مربع با کل امکانات زیر بنایی تاسیس گردید و در سال 1396 به بهره‌برداری رسید. ظرفیت تولیدی آن سالیانه ۵۰۰ هزار تن اقلام فولادی می‌باشد. در این کارخانه تقریبا ۲۳۰۰ نفر به طور حضوری و غیرحضوری مشغول به کار می‌باشند.

این مجموعه میلگردهایی از سایز 8 الی 32 با گرید A3  و A4 تولید می‌کند. قیمت روز میلگرد راد همدان با توجه به گرید، سایز و نرخ فولاد روز تعیین می‌شود.

کیفیت محصولات میلگرد راد با تایید به تمام آزمایشگاه‌های کشور می‌باشد و همراه با برگه تایید به آزمایشگاه‌ها ارسال می‌گردد. از سایر مزایای میلگرد راد همدان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • این مجموعه فاقد میلگرد نرمال بوده و به صورت شاخه 12 متر تولید می‌گردد.
  • مقاومت بالا در برابر رطوبت دارد
  • دارای وزن استاندارد (سبک وزن)
  • حک لگوی شرکت RAD برای میلگردهای تولید
  • 25 درصد آج بیشتر

قیمت میلگرد راد امروز را می‌توانید به صورت آنلاین و از طریق جداول فروش سایت آهن اسپات مشاهده کنید.

مزایای استفاده از میلگرد راد همدان

اگرچه میلگردهای راد نسبتاً رایج است، اما دارای چندین مزیت است که آن را به یکی از قابل ‌اعتمادترین محصولات در ساخت و ساز تبدیل کرده است.

این میلگرد با طراحی غیرقابل توجه لوله مانند با چندین الگوی آجدار روی آن، در ایجاد ساختارهای مقاوم در برابر ضربه برای بسیاری از ساختمان‌های مدرن تا به امروز بسیار مهم بوده است.

تولیدات کارخانه میلگرد همدان

همان طور که گفتیم، کارخانه میلگرد راد همدان، تنها میلگردهایی در گرید A2 و A3 تولید می‌کند. در واقع هدف از تاسیس این مجتمع فولادی تولید انواع میلگرد آجدار است.

میلگرد راد همدان بسته به نیاز بازار و در سایزهای ۸ تا ۳۲ بر طبق استانداردهای A3 و A4 تولید می‌شود. این کارخانه انواع ماشین‌آلات و وسایل موردنیاز خود را از بهترین کمپانی‌های آلمانی و ایتالیایی خریداری کرده است.

میلگرد A2 : 

این نوع میلگرد آجدار بوده و مقاومت تسلیم آن 3,000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع و مقاومت کششی آن 5,000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است.
تغییر شکل نسبی پلاستیکی این میلگرد 18 درصد است و برای ساختمان‌سازی مناسب است. آج میلگرد A2 به شکل مارپیچ بوده و در شاخه‌های 12 متری تولید می‌شود.

میلگرد A2 برای سازه‌هایی که تغییر شکل دارند، مناسب نیست و عملیات جوشکاری روی آن ممنوع است.

میلگرد A3: 

این میلگرد در دسته میلگردهای آجدار قرار دارد. مقاومت میلگرد A3 برابر با 4,000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع و مقاومت کششی آن 6,000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است.

تغییر شکل نسبی پلاستیکی این میلگرد 14 درصد است و برای ساختمان‌سازی مناسب است. آج این میلگرد به شکل جناغی بوده و طول هر شاخه آن نیز 12 متر است.

کارخانه فولاد راد همدان با داشتن تجهیزات مدرن و پیشرفته، محصولات خود را طبق آخرین استاندارد جهانی DIN تولید می‌کند. این شرکت با داشتن استاندارد ملی ایران با نشان SNSO 3132 و استاندارد اروپایی BS 4449 خود را به عنوان یک شرکت تولیدکننده بی رقیب در زمینه ساخت انواع میلگرد با بهترین کیفیت معرفی کرده است.

استاندارد DIN مربوط به یک شرکت آلمانی می‌باشد و استانداردهای این شرکت امروزه در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد و بیش از ۳۰۰۰۰ عنوان استاندارد در لیست خود دارد، که این تعداد عنوان استاندارد، جوابگوی تمامی جوانب در صنعت می‌باشد.

این کارخانه برگه آزمایشات خود را به همراه میلگردها برای مشتری ارسال می‌کند. این یعنی اینکه این کارخانه همه تلاش خود را برای بهتر شدن و رضایت مشتری انجام می‌دهد. تمامی میلگردهای تولید شرکت راد همدان برند RAD را به صورت حکاکی شده روی میلگردها دارند.

مهمترین مزایای میلگرد همدان

از مزایای میلگرد راد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پشتیبانی از سازه‌ها 

بارزترین مزیت میلگرد فولادی این است که پشتیبانی استثنایی از انواع مختلف سازه‌ها را فراهم می‌کند. همان‌طور که قبلا ذکر شد، می‌توان آن را در فونداسیون‌ها، پایه‌ها، ستون‌ها و پوشش دیوارها یافت.

اغلب اوقات، یک میلگرد فولادی منفرد با چندین میلگرد متصل می‌شود تا چارچوبی ایجاد کند که به آن پایداری می‌دهد.

طراحی منحصربه‌فرد میلگرد فولادی آن چیزی است که آن را برای ایجاد استحکام تقویت‌کننده به کیفیت بتن مناسب می‌کند. پوشش طرح دار و بافت میلگردهمدان طوری طراحی‌شده است که به‌شدت به ترکیب بتن بچسبد.
هنگامی‌که مواد به پایان رسید، شبکه میلگرد داخلی به سازه اجازه می‌دهد تا محکم بایستد و در برابر هرگونه تنش خارجی که ممکن است بر کل سیستم ساختمان تأثیر بگذارد، مقاومت کند.

شکل‌پذیری بالا

شکل‌پذیری به‌سادگی اصطلاحی است که اغلب به مصالح ساختاری مرتبط است. این به عنوان توانایی یک ماده برای مقاومت در برابر شکست حتی پس از تغییر شکل ظاهری آن تعریف می‌شود. بتن لخت به‌تنهایی برای حمایت از یک سازه کافی نخواهد بود، زیرا شکل‌پذیری کمی دارد.

بتن به دلیل شکنندگی مواد، مستعد ترک‌خوردگی و آسیب است، به‌خصوص زمانی که در معرض سایر شرایط محیطی قرار می‌گیرد.
برای مثال، وجود رطوبت از قبل می‌تواند شکاف‌ها را در سنگ‌دانه‌های بتن افزایش دهد که می‌تواند باعث شکست فیزیکی آن شود.

به این ترتیب، میلگرد فولادی به یک منظره رایج در فعالیت‌های ساخت ‌و ساز مبتنی بر بتن تبدیل‌شده است. بر خلاف بتن، فولاد بسیار انعطاف‌پذیر است.
یک جزء کربن اضافی به راحتی می‌تواند شکل ‌پذیری آن را افزایش دهد و به آن اجازه دهد در برابر خمیدگی‌ها و نیروهای فشاری که قرار است مواد را بشکنند، مقاومت کند.

مقاوم در برابر ضربه

مهم است که یک ساختمان بتواند از خود در برابر هرگونه آسیب ضربه‌ای که نه تنها بر ظاهر، بلکه بر عملکرد آن تأثیر می‌گذارد، محافظت کند. در ترکیب با سایر مصالح ساختمانی بادوام، میلگرد فولادی برای ایجاد مقاومت در برابر ضربه بسیار مهم است.

یک ساختمان باید بتواند چندین دستورالعمل انطباق را که مناسب بودن آن را برای استفاده تعریف می‌کند، رعایت کند.
به همین دلیل است که به ندرت ساختمان بتنی را می‌بینید که حتی پس از تجربه سطح قابل‌توجهی از ضربه بلافاصله آسیب دیده باشد.

با در نظر گرفتن این موضوع، در مواقع بلایای طبیعی مانند زلزله، چهارچوب ‌های متعدد از میلگرد می‌تواند یک ساختمان را به سازه‌ای مقاوم در برابر زلزله تبدیل کند.
این امر به ویژه در ظرفیت بتن مسلح برای انتقال بارهای سنگین تنش به سایر اجزای ساختمان مشهود است.

در حالی که ممکن است برخی از قسمت‌های سازه دچار شکست یا شکستگی شوند، ظرفیت باربری و شکل‌ پذیری میلگردهای فولادی، لایه دیگری از پشتیبانی و حفاظت را به سایر اجزا اضافه می‌کند.

مونتاژ آسان

یکی دیگر از مزایای میلگرد فولادی این است که می‌توان آن را به راحتی در جای خود مونتاژ کرد، چه برای ستون‌ها، دال های پایه، سنگ فرش، زهکشی و غیره. میلگردها را می‌توان به راحتی با استفاده از مواد در دسترس در یک مکان واحد منتقل و نصب کرد.

دو تکنیک متداول که برای ایجاد چارچوب‌های میلگرد فولادی استفاده‌شده است، بستن و جوشکاری است. پیمانکاران می‌توانند تعیین کنند که آیا میلگردی که دارند برای هر یک از این دو روش مناسب است یا خیر. به‌عنوان‌مثال، میلگردی که دارای برچسب “W” است را می‌توان با میلگرد دیگری به هم جوش داد.

بااین‌حال، ایمن‌تر و محبوب ‌تر بین این دو روش، بستن است که شامل مواد نسبتاً ساده‌ای است که می‌توان در هر سایت ساختمانی یافت. این به این دلیل است که مونتاژ میلگردهای گره خورده را می‌توان در زمان بسیار کوتاه‌تری با مشکل بسیار کم انجام داد. قابلیت مونتاژ بر قیمت میلگرد راد تاثیر چندانی ندارد.

قابلیت بازیافت

انتخاب میلگردهای فولادی راد می‌تواند یک گزینه مقرون به صرفه باشد، نه تنها به دلیل وجود آن‌ها در همه جا، بلکه به این دلیل که می‌توانند چندین بار بازیافت شوند، بدون اینکه بر خواص آن‌ها تأثیر بگذارد.

به تمام ساختمان‌هایی که قبلاً تخریب‌شده‌اند فکر کنید. بسیاری از مواد مورد استفاده در ساخت آن‌ها به ویژه میلگرد، هنوز برای بازیافت مجدد مناسب هستند.

جدا از هزینه، قابلیت بازیافت میلگرد فولادی فواید زیست محیطی نیز دارد. ضایعات کمتر به این معنی است که بار روی محل‌های دفن زباله کاهش می‌یابد.

در واقع، تقریباً 100٪ میلگردها را می‌توان با خیال راحت بازیافت کرد و برای ساخت‌وساز مجددا استفاده کرد که به میزان قابل‌توجهی مقدار زباله را کاهش می‌دهد.

قیمت میلگرد همدان

قیمت میلگرد همدان با توجه به گرید محصول و آزمایش‌های کنترل کیفی که بر روی آن صورت گرفته است می‌تواند متغیر باشد، اما به صورت کلی قیمت میلگرد راد همدان به صورت شاخه‌ای پانزده هزار تومان در سال 1400 قیمت‌گذار می‌شود.

همچنین توجه داشته باشید که خرید کمتر از 12 تن میلگرد راد از کارخانه امکان‌پذیر نیست. به‌عنوان‌مثال شما بعد از بررسی قیمت میلگرد ۱۶همدان و خرید آن، حتما باید حداقل 12 تن را خریداری کنید.

خرید به صرفه و به هنگام با آهن اسپات

محصولات کارخانه فولاد راد همدان، تنها شامل میلگرد آجدار A2 و A3 می‌باشد. بنا بر ادعای فولاد راد همدان، میلگرد این کارخانه در مقایسه با سایر میلگردهای موجود در بازار، دارای 25 درصد آج بیشتر است، به همین دلیل درگیری این میلگرد با بتن بیشتر شده و سازه مستحکم‌تر ایجاد خواهد نمود.

قیمت میلگرد همدان امروز با توجه به فاکتورهای متعددی تعیین می‌شود، اما به صورت کلی قیمت تمامی محصولات این مجموعه از طریق سایت آهن اسپات که یک مرجع بزرگ و معتبر برای دستیابی به قیمت روز آهن و میلگرد می‌باشد؛ قابل دسترسی است.

می‌توانید از طریق وبسایت آهن اسپات برای خرید میلگرد اقدام کنید. مزیت اصلی خرید مستقیم از آهن اسپات این است که شما می‌توانید میلگرد را با قیمت پایین‌تری نسبت به سایر مراکز تهیه کنید.

آهن اسپات برای تسهیل معاملات و مبادلات آهن ایران و به عنوان مرجعی برای اطلاع رسانی در این صنعت راه اندازی شده است. تیم مجرب آهن اسپات (ahanspot) همواره در تلاش است تا بهترین و بروزترین اطلاعات بازار آهن را در اختیار کاربران خود قرار دهد.