میلگرد فولاد نطنز یکی از شناخته شده‌ترین و پرکاربردترین محصولات در امر ساخت و ساز است. شرکت فولاد نطنز در سال 1378 و در قالب طرح توسعه و با هدف تولید انواع میلگرد صنعتی و ساختمانی و تامین مواد اولیه واحدهای صنایع مفتولی خود با نیت ارائه خدمت در بخش صنعت و جلوگیری از واردات محصولات فولادی به کشور و ایجاد حداقل ده هزارفرصت شغلی بنا گردید.
این شرکت تولیدی با نزدیک به نیم قرن تجربه مدیران خود در صنعت فولاد قادر است انواع محصولات فولادی از جمله میلگرد فولاد نطنز را در اختیار مشتریان و تولیدکنندگان محصولات صنعتی و ساختمانی کشور قرار دهد.

تولید میلگرد فولاد نطنز

شرکت صنایع فولاد نطنز دارای دو خط عمده تولید است:

 • خط نورد میلگرد شاخه
 • خط نورد میلگرد کلاف

خط نورد ميلگرد شاخه شرکت فولاد نطنز:

در این کارخانه با بهره‌گیری از تکنولوژی روز دنیا میلگردهای ساده و آجدار مختلف A2،A3  و A4 از سایز 8 تا 32 میلی‌متر به‌صورت شاخه تولید می‌شوند. تجهیزات این واحد تولیدی که از شرکت دانیلی ایتالیا خریداری‌ شده است، پس از نصب در بهمن‌ماه سال 1382 به بهره‌برداری رسید.

شرکت فولاد نطنز پس از سال‌ها تجربه در نورد میلگرد ساختمانی، با راه‌اندازی واحدهای فولادسازی خود در جهت ارتقا سطح کیفی و توسعه محصولات ساختمانی، هم تولید میلگردهای با قطر بالا را در دستور کار قرارداد وهم با توجه به نیاز صنعت ساختمان کشور به میلگرد استحکام بالای A4آج 500 در جهت صرفه‌جویی 25 درصدی در مصرف میلگرد شروع به تولید این محصول کرد.

قدم گذاشتن در این راه با توجه به اینکه تهیه شمش در بازار ایران معمولا محدود به فولاد ساده کربنی بدون عناصر آلیاژی است با مانع جدی روبرو بود که در این مجتمع با راه‌اندازی واحدهای فولادسازی تولید شمش فولادی با عناصر آلیاژی میسر گشت و امکان تولید میلگرد آجدار که هم استحکام کششی مناسب و هم داکتیلیته کافی داشته باشد، خصوصاً در میلگردهای با قطر بالا فراهم شد.

در میلگرد تولیدی این شرکت با پایین نگه‌داشتن میزان کربن و استفاده از عناصر آلیاژی و همچنین کنترل و بهینه ‌سازی و تثبیت پارامترهای نوردی مثل سرعت، طراحی کالیبرها و دمای شمش مزایای زیر در میلگرد تولیدی این شرکت تضمین می‌شود.

خط نورد میلگرد کلافشرکت فولاد نطنز:

در خط نورد میلگرد کلاف میلگرد آجدار A2 و A3 ، ساده، مفتول صنعتی و کششی به صورت كلاف در سبدهای متنوع از سایز 16-5.5 میلی متر تولید می‌گردد.

کاربرد میلگرد فولاد نطنز

محصولات این واحد تولیدی عمدتا قابلیت کاربرد در صنایع زیر را دارد:

 • خرپا و تیرچه
 • سیم بکسل
 • ساختمانی
 • سیم خادار
 • زنجیر فلزی
 • میخ و پیچ و پرچ
 • بیدوایر وسیم مصرفی صنایع لاستیک
 • صنایع الکترود سازی و جوشکاری
 • توری حصاری و فنس و گابیون
 • صنایع فنر سازی
 • سایر فولاد زیردستی و فولاد تبدیلی

تمام ماشین آلات خطوط نورد محصول كشور ایتالیا و آلمان بوده و منطبق با استانداردهای مطرح خط نورد گرم در دنیا می‌باشد؛ هم‌چنین از نظر فن آوری بسیار پیشرفته و از جدیدترین تكنولوژی روز دنیا در ساخت آن‌ها استفاده شده است.

میلگردهای فولاد نطنز

در کارخانه فولاد نطنز میلگردهای ساده و آجدار, A2 , A3  و strong> A4</strong از سایز ۸ تا ۳۲ میلی متر به صورت شاخه‌ای تولید می‌شوند. این کارخانه پس از سال‌ها فعالیت، با راه‌اندازی واحدهای فولادسازی، تولید میلگردهای با قطر و استحکام بالا با گرید A4 را در دستور کار خود قرار داد. برای تولید این میلگردها به دلیل کم بودن شمش‌های با عناصر آلیاژی میسرو، با راه اندازی واحدهای فولادسازی توانست میلگردهای با استحکام کششی مناسب و داکتیلیته کافی تولید نماید.

صنایع فولاد نطنز با توان تولید کلاف و میلگرد از سایز ۵/۶ تا ۳۲ یکی از بزرگترین و متنوع ترین سبدهای تولید را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. از جمله مزیت‌های مهم این کارخانه امکان تولید شمش،کلاف و میلگرد آلیاژی با توجه به سفارش مشتری می‌باشد. کلاف‌های تولید شده در این کارخانه دارای گواهینامه از نظر کیفی می‌باشد. در آزمایشگاه‌های این کارخانه انواع مواد اولیه وارد شده به مجموعه نظارت دقیق می‌شود.

خرید میلگرد فولاد نطنز

شرکت میلگرد فولاد نطنز یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید کننده انواع میلگرد در شرق استان اصفهان می‌باشد که در منطقه کویری احداث شده است. پس از تحقیقات علمی‌که توسط فتح اله توکلی انجام گردید سر انجام تصمیم گرفته شد این شرکت با مدیریت جناب آقای عاملی در سال 1373 تاسیس شود، و در زمینی به مساحت 1200 هکتار در حاشیه اتوبان تهران و اصفهان در شهرک صنعتی نطنز احداث شود.

کارخانه فولاد نطنز با به کار گیری دستگاه‌های پیشرفته و ماشین آلات صنعتی توانست خط تولید نورد گرم خود را راه‌اندازی کند که به کمک این خط توانایی تولید انواع میلگرد ساده و آجدار را پیدا کرد. محصولاتی که در این کارخانه تولید می‌شوند در دسته بندی A2،A3  و A4 قرار دارمد و توانایی تولید انواع میله در سایزهایی 8 تا 32 میلی متر را دارا می‌باشد.

این شرکت دارای نیم قرن فعالیت و تجربه است و آقای فتح اله توکلی با سخت کوشی و تلاش پی در پی توانست کارخانه نطنز را سرپا نگه دارد و به عنوان کارآفرین نمونه انتخاب شود. با طرح و برنامه ریزی‌های بلند مدت این کارخانه قصد دارد تا در بازارهای داخلی و خارجی وارد شود و سهم خود را با صادرات محصولات به مقدار قابل توجهی برساند.

هدف از تاسیس کارخانه تولید ذوب آهن نطنز راه‌اندازی خط تولید شمش‌های فولادی بود که بتوانند از طریق آن نیاز بازار را تامین کنند. پس از راه اندازی فاز اول این کارخانه ابتدا خط تولید شمش‌های فولادی آغاز شد و پس از پیشرفت صنعت فولاد در ایران با افزایش ظرفیت کوره‌های قوس توانستند فاز دوم شرکت را راه‌اندازی کنند و تولید شمش فولادی در این شرکت افزایش یافت.

قیمت میلگر فولاد نطنز

میلگرد فولاد نطنز یک محصول تولید داخلی است و طبیعی است که قیمت آن نسبت به نمونه‌های خارجی پایین‌تر باید. با این حال عواملی از جمله مسائل سیاسی، اقتصادی، ارزی و سایر مواردی از این قبیل بر قیمت آن تاثیر مستقیم دارند.

این شرکت با توجه به فعالیت‌هایی که دارد توانسته است به طور مستقیم برای 750 نفر اشتغال ایجاد کند و نیروی کار خود را از مناطق بومی‌نشین نطنز استخدام کند. از فرصت‌های بسیار ارزشمند این کارخانه اتصال به خطوط گاز شهری، خطوط ریلی و جاده ای می‌باشد که بدون شک بر روی قیمت میلگرد فولاد نطنز تاثیر گذار خواهد بود.

سخن پایانی

وب سایت آهن اسپات در اقدامی‌جهت تسهیل فرآیند مبادلات آهن، روزانه فهرست بهای این محصولات را از کارخانجات معتبر کشور استعلام گرفته و در سایت خود منتشر می‌کند؛ آهن اسپات یک مرجع معتبر در حوزه خرید و فروش آهن آلات می‌باشد.