میلگرد‌های تولید شده در کارخانه نورد کوثر اهواز که اصطلاحا به آن‌ها میلگرد کوثر اهواز نیز گفته می‌شود، از نوع ساده وآجدار و در سه استاندارد A1، A2 و A3 هستند. میلگرد‌های ساده در سایز‌های ۱۰ الی ۵۰ میلی‌متر و میلگرد‌های آجدار در سایز‌های ۱۰ الی ۴۰ میلی‌متر تولید می‌گردند.

آرم اختصاری میلگرد اهواز GCT است که این محصول را در میان دیگر محصولات موجود در بازار متمایز می‌کند. از جمله دلایل محبوبیت میلگرد کارخانه نورد کوثر اهواز می‌توان به نزدیکی به بازار خلیج فارس و دسترسی به بازار بین المللی، تنوع محصولات و حجم تولیدی بالا اشاره کرد که موجب جلب رضایت مشتریان شده است.

معرفی میلگرد کوثر اهواز

کارخانه نورد فولاد اهواز در زمینه تولید انواع میلگرد در پهنه جنوب غربی ایران فعالیت می‌کند. این کارخانه توانسته است روزانه برای تعداد زیادی از افراد به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد اشتغال کند. تولیدات این کارخانه به دلیل نیروهای کاری و متخصص آن از بازدهی بسیار بالایی برخوردار است. عمده تولید آن این واحد تولیدی، میلگرد است.

میلگرد کوثر اهواز که در این کارخانه تولید شده است، در دسته‌های مختلفی قرار می‌گیرند. هر کدام از انواع میلگرد در سایز مشخصی با توجه به استانداردی که در جهان مشخص شده تولید می‌شوند. این تولیدات هر کدام در سازه‌های به خصوصی از جمله اسکلت بندی ساختمانی، فضای کف ساختمان و کف مسیرهای خیابان به کار می‌روند.

سازه‌های بتنی باید در برابر کشش و فشارهایی که از جهات مختلف بر اسکلت بندی ساختمان وارد می‌شود، مقاوم باشند. در این مورد باید از میلگرد فولادی با سایز مشخص در این بحث استفاده شود. به دلیل اینکه سازه‌ها باید در مقابل کشش و هر گونه فشار مقاومت کنند باید از میلگردهای تقویت شده فولادی استفاده نمود تا در برابر عوامل طبیعی مقاومت کنند. میلگردهایی که برای اسکلت بندی بتن استفاده می‌شود از نوع آجدار می‌باشد تا درگیری بهتری با بتن داشته باشد. این کار باعث می‌شود تا بتوانید مقاوت بالایی در بتن بوجود آورید.
فاکتورهای زیادی هستند که بر قیمت میلگرد تاثیر گذارند که از جمله مهمترین فاکتورها می‌بایست به ضخامت میلگرد، پوشش و عناصر سازنده اولیه اشاره کرد. برای اینکه بخواهید از قیمت میلگرد کوثر اهواز اطلاع پیدا کنید میتوانید به سایت آهن اسپات مراجعه فرمایید.

تمامی محصولاتی که در کارخانه نورد کوثر اهواز تولید می‌شود در تمام نمایندگی‌ها با قیمت یکسان فروخته می‌شود.

هنگام تولید میلگرد کوثر اهواز، ماده‌ای به نام آپوکسی وجود دارد که به عنوان پوشش برای محصولات تولید شده استفاده می‌شود. این ماده یک نوع محافظ است که در برابر خوردگی میتواند مقاومت کند. نکته مهمیکه باید در هنگام استفاده از میلگردهای با پوشش آپوکسی بدانید، شکاف و ناپیوستگی است که نباید در سطح میلگرد وجود داشته باشد چون منجر به خوردگی میلگرد فولادی می‌شود.

محصولات نورد کوثر اهواز

گروه ملی صنعتی فولاد ایران تولید کننده انواع محصولات متنوع شامل میلگرد اهواز، تیرآهن اهواز، لوله بدون درز، محصولات مختلف مفتولی و قطعه سازی و… می‌باشد. این شرکت به دلیل بالا بودن کیفیت محصولات، همراه با صادرکنندگان فولاد جهان فعالیت می‌نماید.

از جمله محصولات این کارخانه علاوه بر میلگرد کوثر اهواز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • میلگرد آجدار اهواز از سایز‌های 10 الی 40 میلیمتر
  • میلگرد ساده اهواز از سایزهای 10 الی 50 میلیمتر
  • مفتول ساده و آجدار کوثر اهواز 5.5 الی 12 میلیمتر
  • نبشی بال مساوی و با نامساوی اهواز
  • ناودانی کوثر اهواز
  • انواع تسمه‌های فولادی

وزن میلگرد کوثر اهواز

وزن میلگرد همواره از جمله پارامترهایی است که در زمان خرید می‌بایست به آن توجه کافی داشت. وزن هر میلگرد استاندارد در یک محدوده ی مشخص قرار دارد. میلگرد کوثر اهواز بر اساس استاندارد ملی ایران به شماره ۳۱۳۲ تولید می‌شود و به همین دلیل از الزامات این استاندارد پیروی می‌کند.

کاربرد میلگرد کوثر اهواز

از جمله مهمترین ویژگی‌های فولاد، مقاومت کششی بالای آن در مقایسه با سایر مواد است. همین مساله سبب شده است تا از این ویژگی فولاد برای جبران مقاومت کششی بتن استفاده شود. بتن هر چند مقاومت فشاری بالایی دارد اما بر خلاف فولاد از مقاومت کششی کمیبرخوردار است. به همین دلیل شاخه‌های میلگرد درون بتن کار گذاشته می‌شوند تا از این طریق مقاومت کششی بتن نیز اصلاح شود.

به بتنی که به این شکل ساخته می‌شود، در اصلاح  “بتن مسلح یا بتن آرمه” می‌گویند.  میلگرد‌ها برخلاف باور عمومیفقط در ستون‌ها استفاده نمی‌شوند و از پایین‌ترین نقطه ساختمان در فونداسیون تا بالاترین نقطه در ستون‌ها برای شکل دادن ساختمان مشارکت دارد.

میلگرد کلافی در صنعت ساختمان سازی نیز کاربرد فراوان دارد. این نوع میلگرد علاوه بر ساخت خرپا و تیرچه در ساختمان در ساخت سیم خاردار، سیم بکسل، توری، میخ و پیچ استفاده گسترده می‌شود.

قیمت میلگرد اهواز

موارد بسیاری در قیمت میلگرد اهواز تاثیرگذار می‌باشند.‌ از جمله این موارد می‌توان به خرید به صورت شاخه‌ای یا عمده، سایز و نوع میلگرد خریداری شده، نوسانات ارزی کشور و همچنین قیمت مواد اولیه اشاره کرد. با توجه به اینکه مواد اولیه استفاده شده برای تولید میلگرد اهواز توسط خود مجموعه تولید و هزینه‌های مربوط به بارگیری و حمل و نقل مواد اولیه از این مجموعه حذف شده‌ است، میلگرد اهواز دارای قیمت مناسب‌تری نسبت به کارخانه‌ی نورد کوثر، توانسته میلگرد را در گرید‌های A1، A2، A3 و در سایز‌های 10 الی 32 تولید کند.

میلگرد کوثر اهواز سایز 14 که از گریدA3  و آجدار است، جزء پر‌فروش‌ترین میلگرد‌های کشور است که به دلیل وجود آج روی بدنه‌ی آن، در ساختمان سازی کاربرد‌های زیاد و متنوعی دارد. وجود آج روی بدنه‌ی میلگرد باعث استحکام بتن و بنای ساخته شده می‌شود؛ از این رو بسیاری از مجریان عمرانی به دنبال این مدل هستند.سایر محصولات بازار می‌باشد و طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده‌است.

  قیمت روز میلگرد کوثر اهواز در بازار

اولین و مهم‌ترین فاکتوری که بر روی قیمت میلگرد کوثر اهواز تأثیرگذار است، وزن و اندازه‌ میلگرد انتخابی می‌باشد. عامل مهم دیگر، نوسانات بازار دلار و ارز، قیمت گذاری بورس کالا و قیمت مواد مصرفی است. آهن اسپات با توجه با عوامل بالا تلاش می‌کند تا قیمت روز میلگرد کوثر اهواز را مطابق با آخرین تغییرات بازار در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

سخن پایانی

توصیه‌ی ما به شما این است که پیش از خرید میلگرد کوثر اهواز، حتما با کارشناسان متخصص در این زمینه مشورت کنید تا آن‌ها شما را متناسب با نیاز و بودجه‌ای که دارید، در کمترین زمان ممکن راهنمایی کنند. علاوه بر این در هر زمان و مکان، وب سایت آهن اسپات در اختیار شما قرار دارد.