میلگرد کویر کاشان یکی از میلگردهای تولید داخل و باکیفیت است که طرفداران زیادی در بازار آهن دارد. در ادامه این مطلب شما رو با این میلگرد بیشتر آشنا می‌کنیم.

اگر بخواهیم برای توصیف میلگرد یک جمله به کار ببریم، باید بگوییم “خم شو اما نشکن.!
میلگرد به طور کلی با بتن سازه‌ای جفت می‌شود تا میزان تنش و وزنی که بتن می‌تواند تحمل کند را تقویت کند.

کارخانه‌ها و شرکت‌های متعددی در ایران مشغول به تولید میلگرد هستند که یکی از معروف‌ترین آن‌ها، مجموعه کویر کاشان می‌باشد که در ادامه این مطلب بیشتر درباره قیمت و انواع محصولات آن صحبت خواهیم کرد.

کارخانه تولید میلگرد کویر کاشان

مجموعه کویر کاشان در سال 1379 در منطقه آران و بیدگل شهرستان کاشان با هدف اشتغال‌زایی،  تولید و رونق اقتصادی و اجتماعی منطقه تاسیس شد.

مجتمع فولاد کویر یکی از قطب های بزرگ تولیدکننده میلگرد در کشور می‌باشد که قیمت میلگرد کویر کاشان را در شهر کاشان به شکل قابل‌توجهی کاهش می‌دهد. زیرا بر هزینه میلگردهای تولیدی این مجموعه چیزی با عنوان هزینه حمل‌ونقل حساب نمی‌شود.

این مجتمع در سال 1381 اعلامیه رسمی تاسیس در زمینه احداث یک واحد نورد میلگرد فولادی از سازمان صنایع استان اصفهان دریافت گردید و سرانجام طی مراحلی تولید رسمی خود را در سا ل 1386 آغاز کرد.
مجتمع فولاد کویر با همت مهندسان و کارشناسان مجرب خود پس از راه‌اندازی خط دوم تولید موفق به تولید میلگرد سایز 8 به صورت شاخه 12 متری طبق استاندارد ISIRI 3132 گردید.

محصولات کارخانه کویر کاشان

تولیدات کارخانه کویر کاشان را می‌توان در دسته‌های زیر طبقه‌بندی کرد:

میلگردهای کربن فولادی

این میلگرد مقرون به‌صرفه بودن و قابلیت اطمینان در تمامی پروژه‌ها را دارد. همین دلیل است که میلگرد فولاد کربنی رایج‌ترین نوع میلگرد مورداستفاده است.

تطبیق‌پذیری آن را برای اکثر مشاغل عالی می‌کند، بااین‌حال، در برابر رطوبت به‌خوبی مقاومت نمی‌کند. نسبت به انواع دیگر راحت‌تر خورده می‌شود و در مناطقی که مکرراً در معرض آب و رطوبت زیاد هستند، خطرساز می‌شود.

انواع میلگردهای تولیدی کربن فولاد به شرح زیر است:

  • میلگرد آجدار کویر کاشان A1 (آج 240) از سایز 12 تا 50 میلی‌متر
  • میلگرد آجدار کویر کاشان A2 (آج 340) از سایز 8 تا 40 میلی‌متر
  • میلگرد آجدار کویر کاشان A3 (آج 420) از سایز 8 تا 40 میلی‌متر
  • میلگرد آجدار کویر کاشان A4 (آج 500) از سایز 8 تا 40 میلی‌متر
  • کلاف ساده کویر A1 در سایز 5 الی 16
  • کلاف آجدار کویر در سایز 8 تا 16

میلگردهای با پوشش اپوکسی

برخلاف میلگردهای فولاد کربنی، میلگردهای با روکش اپوکسی گران هستند، اما برای مناطق با رطوبت بالا عالی هستند.

این تنوع در مناطقی که در تماس با آب شور هستند و یا در جایی که خوردگی یک مسئله در آینده خواهد بود استفاده می‌شود.
خود پوشش می‌تواند ظریف باشد، بنابراین از نقطه خرید تا حمل‌ونقل تا نصب، باید با احتیاط کار کرد تا بتوان کاری را که برای آن ساخته شده است انجام داد.

میلگردهای گالوانیزه

مطمئناً، پوشش اپوکسی ممکن است توسط برخی از پیمانکاران ترجیح داده شود، اما هیچ جایگزینی برای میلگردهای گالوانیزه گرم (HDG) آزمایش شده و واقعی وجود ندارد.

آنها 40 برابر بیشتر از میلگردهای فولاد کربنی در برابر خوردگی مقاوم هستند زیرا در پوشش روی فرو می روند که از زنگ‌زدگی جلوگیری می‌کند.
بااین‌حال، تفاوت اصلی بین میلگرد HDG و میلگرد با روکش اپوکسی این است که HDG پوشش ظریف کمتری را ارائه می‌دهد که می‌تواند سایش و پارگی بیشتری در حمل‌ونقل و نصب داشته باشد.

میلگردهای مشبک فلزی یا سیمی منبسط‌شده

شما میلگرد گرد خود را دارید و سپس میلگرد مشبک فلزی یا سیمی منبسط‌شده را دارید. این سبک از آرماتورها به همآندازه بتن را تحسین می‌کند، اما برای کارهای سبک‌تر ایدئال است. فلز منبسط‌شده معمولاً در مواردی که به ضخامت قابل‌توجهی از گچ نیاز است یا برای تقویت سازه‌های بتن سبک استفاده می‌شود. اگر کار بتنی وجود دارد، میلگرد برای آن وجود دارد.

میلگردهای فولادی ضدزنگ

در حالی که به اندازه فولاد کربنی ارزان نیست، میلگرد فولادی ضدزنگ یک جایگزین عالی است. معمولاً از درزهای انبساط در پروژه‌هایی مانند پل‌ها، جاده‌ها، اسکله‌ها و سازه‌های دیگر استفاده می‌شود که بارهای قابل‌توجهی از وزن را با قرار گرفتن در معرض جرم در معرض هوا متحمل می‌شوند.

از این میلگرد معمولا بیشتر در پروژه‌هایی استفاده می‌شود که هدفشان مقاومت در برابر خوردگی است.

میلگرد 8 کاشان

در هر کشوری میلگردها در سایزهای گوناگونی تولید می‌شوند که هر یک کاربردهایی دارد. برای مثال یکی از جداول معروفی که سایز انواع میلگرد را نشان می‌دهد و در کشورهای گوناگون مورداستفاده قرار می‌گیرد، کتاب جدول اشتال است.

کتاب جدول اشتال، نخستین‌بار در سال 1938 میلادی توسط مارتا اشنایدر بورگر، نخستین مهندس ساختمانی زن آلمان تدوین شد.
در کتاب اشتال، جداول اوزان، ضخامت و مساحت سطح مقطع انواع پروفیل‌های فولادی ساختمانی گردآوری شده است.

در ایران به لحاظ تنوع قطر، میلگردها را تا قطر 40 میلی‌متر می‌سازند که با سیستم روسی مطابقت دارد. با این‌حال میلگردهای آجدار در دنیا به طور کلی از 6 میلی‌متر تا 50 میلی‌متر ساخته می‌شوند.
قطرهای متعارف میلگرد آجدار تولید شده در ایران را می‌توانید در جدول زیر ببینید. یکی از محصولات پرطرفداران میلگرد کاشان، میلگرد 8 است.

قیمت میلگرد 8 کاشان

با سایر سایزهای آن متفاوت است. همان طور که میدانید؛ میلگرد، یکی از کلیدی‌ترین مصالح هر سازه‌ی بتنی است. این مقطع فولادی در کشورهای مختلف با استانداردهای متفاوتی تولید می‌شود.
به‌طورمعمول، جنس میلگرد از فولاد است؛ اما باید بدانید که تنوع تولید این محصول، بسیار زیاد بوده و در صنعت، انواع میلگرد، تولید و استفاده می‌شود.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت میلگرد کاشان

دو فاکتور سایز و گرید میلگرد، در قیمت نهایی میلگرد بیشترین تاثیر را دارند که در ادامه به اختصار درباره آن‌ها توضیح خواهیم داد.

ساده یا آجدار بودن میلگرد

به میلگردی که روی سطح آن، آج یا برجستگی وجود نداشته باشد، میلگرد ساده می‌گویند. نوع دیگری از میلگردها، میلگردهای آجدار هستند که در ساختمان‌سازی به وفور استفاده می‌شوند. میلگرد ساده و میلگرد آجدار، هرکدام کاربرد و ویژگی‌های متفاوتی دارند.

از میلگردهای آجدار کویر کاشان، معمولاً در ساختمان‌سازی استفاده می‌شود؛ در حالیکه میلگردهای ساده برای صنایع مختلف، قابل‌استفاده هستند.
اتصالات ساختمانی، مهم‌ترین کاربرد میلگردهای ساده است و برج‎سازی، ساخت پل‌ها و ساخت ایستگاه‌های اتوبوس از مهم‌ترین کاربردهای میلگردهای آجدار هستند.

گرید میلگرد

به‌طورکلی، میلگردها در سه گرید A3 – A2 و A4 اغلب در صنعت ساختمان‌سازی مورداستفاده قرار می‌گیرد. نوع دیگری از این محصول، خاصیت انعطاف‌پذیری بالایی دارد و دارای سطحی صاف و صیقلی است که مفتول نامیده می‌شود.

اگر بخواهیم میگلردها را از نظر آج تقسیم بندی کنیم؛ باید به سه دسته A2 ، a3 و a4 اشاره کنیم. البته یک نوع دیگری نیز تحت عنوان میلگرد ساده وجود داشته که فاقد آج می‌باشد.

این محصول سطح صیقلی داشته و دارای مصارف مختلفی نیز می‌باشد. این محصول از لحاظ استحکام، شکل ظاهری و کاربرد با میلگردهای آجدار تفاوت دارد.  آرماتور ساده در حدود 2400 کیلوگرم بر سانتی متر مربع تنش تسلیم دارد.

گرید a4 از سال 2003 مورد مصرف زیادی در صنعت قرار گرفته است. این محصول دارای آج مرکب 500 یا 520 می‌باشد. میلگردهای آجدار براساس مواد استفاده شده و عملیات حرارتی مورداستفاده در آن‌ها به این سه دسته تقسیم می‌شوند.

گرید a2 در ایران نیز بیشتر با این نام شناخته می‌شود. تنش تسلیم این محصول 3400 کیلوگرم بر سانتی مربع می‌باشد و مصارف مختلفی دارد.
در مکان‌هایی که سازه نیاز به استحکام زیادی نداشته باشد یا ساخت ساختمان و سازه‌های کوتاه و نا مرتفع از این محصول استفاده می‌شود.

گرید a3 بیشترین مصرف را دارد زیرا تنش تسلیم آن  4000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع می‌باشد و می‌تواند وزن بیشتری را تحمل کند. همچنین جالب است بدانید که این گرید بیشترین میزان خرید و فروش در دنیا را دارد.

پروسه تولید این نوع محصول به این صورت است که پس از آخرین مرحله نورد تحت تاثیر عملیات حرارتی کوئنچینگ با آب قرار می‌گیرد و این پروسه سبب افزایش استحکام محصول نهایی می‌شود.

بااین‌حال، یک میلگرد برای همه پروژه‌ها مناسب نیست. میلگردهای مختلفی وجود دارد که هر کدام بسته به دیدگاه معمار یا مهندس هدف خاصی را انجام می‌دهند.
از موادی که میلگرد از آن ساخته شده تا چیزی که میلگرد با آن پوشش داده‌شده است تا به عنوان محافظ در برابر خوردگی عمل کند،

خرید میلگرد کویر کاشان از آهن اسپات

میلگرد یک میلگرد فولادی است که در ساخت‌وساز بتن استفاده می‌شود و به‌جرئت می‌توان ادعا کرد که مهم‌ترین بخش ساختمان محسوب می‌شود. برای تهیه میلگرد، یکی از ضروری‌ترین فرایندها دانستن قیمت محصول است.

سایت آهن اسپات به منظور اطلاع رسانی در صنعت آهن راه‌اندازی شده است که قیمت و اخبار حوزه آهن و فولاد کشور را به صورت روزانه و با تضمین کیفیت و قیمت به شما ارائه می‌کند. شما می‌توانید قیمت میلگردکاشان را در این سایت به صورت لحظه‌ای مشاهده کنید.