میلگرد جهان فولاد سیرجان که به آن میلگرد بردسیر هم گفته می‌شود، در کارخانه‌ای به همین نام در سه گرید 240 میلگردهای ساده ، آج 340 یا آج مارپیچ و میلگرد آجدار جناغی یا آج 400 تولید و وارد بازار می‌شود. میلگرد جهان فولاد سیرجان به صورت آجدار از سایز 8 تا 32 با ظرفیت تولید سالانه 650 هزار تن به روش حرارتی وارد بازار می‌شود.

میلگرد ساخته‌شده در کارخانه نورد سیرجان بر اساس استانداردهای بین المللی و استاندارد ملی  ISIRI به صورت آجدار مارپیچ و جناغی با مواد اولیه خود کارخانه تولید می‌شوند و به همین علت از هزینه‌های حمل و نقل و تهیه مواد اولیه برای تولید تا حد زیادی کم می‌شود.

کارخانه جهان فولاد سیرجان

این کارخانه که به نام کارخانه نورد بردسیر هم شناخته می‌شود، در سال 1369 در سیرجان استان کرمان تاسیس گردید. هدف اصلی مجتمع جهان فولاد سیرجان تولید 6 میلیون تن محصولات فولادی بوده است. برای رسیدن به این هدف و توسعه تولید، تا به حال دو کارخانه فعال در زمینه تولید آهن اسفنجی، دو کارخانه فعال در زمینه تولید شمش و سه کارخانه فعال در زمینه تولید محصولات نورد در این مجتمع راه‌اندازی شده‌اند.

این مجموعه کارخانه یکی از بروزترین خطوط تولید میلگرد فولادی در ایران را دارا است. با توجه به قرار گرفتن معدن سنگ آهن گل گهر در استان کرمان، در نزدیکی این کارخانه، جهان فولاد سیرجان یکی از مجموعه‌های مهمی است که در تکمیل زنجیره تولید فولاد در کشور فعالیت دارد.

مجتمع فولاد سیرجان به عنوان یکی از تولیدکنندگان مطرح در حوزه فولادی در ایران می‌باشد. در این مجموعه عظیم محصولات فولادی متنوعی مانند آهن اسفنجی، شمش، بریکت و میلگرد تولید می‌شوند.

انواع میلگرد جهان فولاد

میلگردهای ساخته‌شده در کارخانه جهان فولاد بر اساس سایز به گروه‌های زیر تقسیم می‌شوند:

سایز 8، سایز 10، سایز 12، سایز 14، سایز 16، سایز 18، سایز 20، سایز 22، سایز 25، سایز 28، سایز 32

همچنین اگر بخواهیم این میلگردها را بر اساس استاندارد دسته‌بندی کنیم به سه گروه اصلیA1،  A2 و A3 تقسیم می‌شوند.

میلگرد ساده یا A1 که به نام س 240 هم معروف است در سایزهای مختلف تولید می‌گردد. در مقایسه با میلگرد آجدارف قیمت این نوع میلگرد کمتر است و کاربرد آن به جز مسلح کردن بتن است.

دیگر محصول تولید شده در این کارخانه میلگرد آجدار با استاندارد A2 آج 340 است که با هندسه آج مارپیچ تولید می‌شود. میلگرد A2 برای مسلح کردن بتن کاربرد دارد و قیمت این نوع  میلگرد در این استاندارد بیشتر از نوع قبلی است. مدل آج مارپیچی از روش‌های تشخیص این میلگرد محسوب می‌شود.

میلگرد با استاندارد A3 هم در مجتمع جهان فولاد سیرجان تولید شده که بر اساس استاندارد ایرانی با نام آج 400 هم شناخته می‌شود. هندسه آج این کالا به صورت جناغی است و می‌توان این محصول را از روی نوع آج آن شناسایی کرد. قیمت میلگرد فولاد سیرجان در این استاندارد بیشتر از سایر انواع آن است.

اعداد 240، 340 و 400 که در نام گذاری انواع این میلگردها مورد استفاده قرار می‌گیرند، نشان‌دهنده حداقل تنش تسلیم این نوع میلگردها است و این افزایش استحکام به دلیل افزایش کربن در آنالیز شیمیایی آن‌ها رخ می‌دهد.

روش تولید میلگرد جهان فولاد

میلگرد های تولیدی در این کارخانه به سه روش ساده، مارپیچی و جناغی تولید می‌شوند. سیر تولید میلگرد در این کارخانه به شکل زیر است.

این مجموعه با هدف تکمیل زنجیره تولید مجتمع سنگ آهن گل گهر راه‌اندازی شده است. بنابراین در کارخانه جهان فولاد سیرجان به عنوان ماده اولیه از گندله آهن استفاده می‌گردد. گندله در مرحله اول به کمک روش احیای مستقیم به آهن اسفنجی تبدیل می‌شود، سپس در کوره احیای مستقیم از گازهای احیا کننده هیدروژن و کربن مونوکسید استفاده می‌گردد.

آهن اسفنجی به منظور شارژ به کوره‌های قوس الکتریکی کارخانه به بریکت سرد تبدیل شده و سپس به همراه مقداری چسب مخصوص به قطعاتی با ابعاد 3 در 3 در 5 سانتیمتر تبدیل می‌گردد.

پس از ذوب به کمک ریخته‌گری پیوسته، شمش‌های فولادی در نوع بیلت و در ابعاد 130*130 ، 150*150 و 180*180 در شاخه‌های 6 و 12 متری تولید شده که این محصول در واقع ورودی خطوط نورد برای تولید میلگرد جهان فولاد سیرجان است. به این ترتیب ماده اولیه برای تولید میلگرد در خود کارخانه تولید می‌شود. این کار به دلیل حذف و کاهش مقدار زیادی از هزینه حمل و نقل، باعث کاهش قیمت تمام شده محصول می‌شود.

قیمت میلگرد جهان فولاد سیرجان

مانند بقیه محصولات خانواده آهن و فولاد، قیمت میلگرد جهان فولاد سیرجان هم  به پارامترهای مختلفی مانند میزان عرضه و تقاضا، قیمت مواد اولیه، نوسانات ارز و دلار، شرایط اقتصادی و اتفاقات اجتماعی و روزهای مختلف سال، شرایط و اوضاع صنعت ساختمان و عواملی مانند این بستگی دارد.

هزینه‌های مصرفی خطوط نورد گرم میلگرد مانند میزان مصرف گاز، برق و آب یکی از عوامل تعیین‌کننده قیمت میلگرد فولاد سیرجان است. همچنین امکان انجام عملیات حرارتی کوئنچ تمپر هم در این کارخانه فراهم شده‌است. چنین عملیات حرارتی‌ منجر به افزایش استحکام میلگرد می‌شود. همین استحکام و کیفیت میلگرد تولیدی در قیمت محصول اثرگذار است.

برای اطلاع دقیق از قیمت به روز محصولات آهن و فولاد مانند میلگرد، می‌توانید به سایت آهن اسپات مراجعه کنید. در این سایت قیمت انواع میلگرد با توجه به کارخانه سازنده، سایز، نوع، محل تحویل محصول مشخص شده است.

خرید میلگرد جهان فولاد سیرجان

میلگردهای جهان فولاد سیرجان در سه گرید A1، A2  و A3  تولید می‌شوند. میلگردهای ساده جهان فولاد سیرجان از انعطاف و قابلیت جوش پذیری بالایی برخوردار هستند و معمولا برای خاموت‌زنی استفاده می‌شوند. این در حالی است که میلگردهای آجدار این کارخانه معمولا کاربرد ساختمان‌سازی دارند. خرید میلگرد سیرجان می‌تواند برای بسیاری از پروژه‌های ساختمانی و صنعتی، مقرون‌به‌صرفه باشد.

در سایت آهن اسپات اطلاع کاملی در مورد سایزو نوع میلگرد مورد نیاز بررای مصارف مختلف ارائه شده‌است. پس از به دست آوردن اطلاعات کامل درمورد این محصول، می‌توانید از همین سایت اقدام به خرید هم نمایید. در ضمن در صورت وجود مشکل، کارشناسان سایت برای ارائه راهنمایی در دسترس هستند.

نکته پایانی

اطلاع از قیمت به روز و لحظه‌ای میلگرد جهان فولاد سیرجان می‌تواند به خریداران کمک کند تا بتوانند در بهترین زمان ممکن خرید خود را انجام دهند. برای خرید میلگرد جهان فولاد سیرجان لازم است به نوع و ویژگی‌های این محصول توجه داشته باشید و متناسب با کاربرد خود، بهترین نوع آن را خریداری کنید. وب سایت آهن اسپات راهنمای خوبی برای اطلاع از قیمت و اقدام به خرید محصولات آهنی و فولادی است.