میلگرد بافق یزد از جمله معروف‌ترین برندهای میلگرد در دهه‌های محسوب می‌شود که کاربرد گسترده‌ای در ساختمان سازی و مسلح کردن بتن دارد. در حال حاضر در کشور ما بیش از 50 برند در حوزه تولید میلگرد فعالیت می‌کنند.

میلگرد بافق که شباهت زیادی با میلگرد تولید شده در کارخانه ذوب آهن اصفهان نیز دارد، توانسته است با ارائه کیفیت بالا و تمرکز بر نقاط قوت انواع میگلرد تولیدی خود، برند مستقلی عرضه کرده و از نقطه نظرات مختلف جزء برترین میلگردهای مورد استفاده در ساختمان سازی و صنایع محسوب شود. میلگرد بافق یزد توسط کارخانه نورد میلگرد فولاد بافق تولید می‌گردد.

ویژگی‌های میلگرد بافق یزد

همان‌گونه که گفته شد میلگرد بافق یزد در میان صنعتگران و صاحبان پروژه‌های ساختمانی محبوبیت فراوانی پیدا نموده است. این محصول با کیفیت بالایی تولید و به بازار داخلی عرضه می‌شود. تمامی ‌میلگردها، سازه‌های فولادی و فلزی و محصولات کارخانه‌ها، باید شامل اطلاعات و مشخصه‌های کیفیتی باشند تا از این طریق بتوان اطلاعاتی در مورد مواد اولیه و مشخصات به کار رفته در محصولات به دست آورد.

متقاضیان جهت اطمینان از کیفیت انواع میلگرد آجدار بافق یزد باید بدانند که تولید کنندگان و سازندگان آن بالغ بر ۵۰ سال است که کار تولید میلگرد را به صورت مداوم دنبال می‌کنند. نیروی مقاومتی و تسلیمی‌میلگرد آجدار بافق یزد بین ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ می‌باشد. به این نوع میلگرد‌ها، میلگرد خشک و ترد می‌گویند که برای فعالیت‌های ساختمانی مناسب هستند و آن‌ها را به شکل آج دار طراحی و تولید می‌کنند.

میلگرد آجدار بافق یزد از نوع A3 بوده و دارای آج S400 و آج S420 می‌باشد. در صنایع فولادی تمرکز بر یک نوع محصول در سایزهای مختلف از جهتی می‌تواند یک حسن بزرگ محسوب شود. با توجه به گسترده بودن دامنه محصولات فولادی، امکان تولید محصولات مختلف در صورتی مهیا خواهد بود که مجموعه سخت افزار و نرم افزار لازم برای تولید همواره از ظرفیت‌های یک مجتمع بیشتر بوده و با برنامه ریزی اهداف تولید را محقق نمود.

در صورت محدود بودن منابع تولید محصول بهتر است که یک مجتمع بر روی محصولی تمرکز یافته و در آن به اصطلاح برند شود. این موضوع توسط مجتمع فولاد بافق یزد در خصوص میلگرد آجدارA3 انجام شده است و شواهد نیز نشان دهنده موفقیت این کارخانه در این هدف می‌باشد.

تنوع تولید میلگرد بافق یزد

اصولا محصولات تولیدی کارخانه میلگرد بافق یزد کلیه سایزها از 8 تا 32 را دربرمی‌گیرد و همواره می‌توان محصولی با اندازه مورد نیاز را از این کارخانه تهیه کرد. یکی از محاسنی که یک کارخانه تولیدی می‌تواند داشته باشد، تامین بودن اندازه‌های متنوع یک محصول و امکان ارائه آن در هر زمان به مشتری می‌باشد. همین نقطه قوت است که کارخانه تولیدی فولاد بافق یزد را از نظر تولید میلگرد از سایر تولیدکنندگان نمونه کشوری متمایز کرده است.

وزن میلگرد بافق یزد

از میان میلگردهایی که در داخل ایران تولید می‌گردند، میلگرد ذوب آهن اصفهان که به میلگرد ذوبی نیز معروف است دارای خصوصیاتی کاملا منطبق بر استاندارد می‌باشد. از این رو دیگر برندهای میلگرد را با اصطلاحا سنگ محک میلگرد ذوب آهن سنجیده و آن را سبک یا سنگین می‌نامند.

میلگرد بافق یزد در دسته میلگرد‌های سنگین به حساب می‌آید. از آنجا که در میان فعالان بخش فولاد ارزش ویژه ای برای میلگرد سنگین در نظر گرفته شده است این خصوصیت به عنوان یکی دیگر از مزایای شگفت انگیز میلگرد بافق یزد محسوب می‌گردد.

ارزیابی کیفی میلگرد بافق یزد

در کارخانه تولیدی میلگرد بافق، واحدی تحت عنوان آزمایشگاه و کنترل کیفیت مجهز به دستگاه‌های پیشرفته به‌منظور انجام كليه ارزیابی‌ها و تست‌های تطابق محصول با استانداردهای مربوطه در نظر گرفته شده است. این کارخانه مجهز به دستگاه تست کشش یونیورسال، سنسور اکستنسومتر کورس کوتاه جهت محاسبه ازدیاد طول با دقت بسیار بالا، دستگاه فشار با ظرفیت 100 تن و دستگاه خم و باز خم با ظرفیت 20 تن با امکان خمش و بازخمش میلگرد است.

به دلیل استفاده از شمش مرغوب با درصد عناصر آلياژي بالا ازجمله منگنز در کنار نظارت هرچه بیشتر بر فرآيند تولید، اغلب نتایج آزمایش‌ها نشانگر تولید محصولی باکیفیت و قابل‌رقابت با تولیدکنندگان خارجی است. به این جهت میلگرد تولیدی کارخانه بافق یزد در حال حاضر از باکیفیت‌ترین و استانداردترین محصولات در میان تولیدکنندگان میلگرد در ایران محسوب می‌شود.

شرکت‌ها و کارخانه‌هایی که در بافق شهر یزد دایر شده‌اند انواع آهن‌آلات را برای مصارف ساختمان‌ها و صنایع تامین می‌کنند. کارشناسان و تولیدکنندگان این کارخانه در مورد کیفیت، قطر و اندازه، سایز و قیمت میلگردها به متقاضیان و مشتریان مشاوره ارائه می‌دهند. محصولات و کالاهای تولید شده با قیمت مناسب در مدت زمان کوتاهی به تمام نقاط مختلف کشور ارسال شده و در کمال صحت و کیفیت به دست متقاضی می‌رسد. این کارخانه‌ها همچنین صادر کننده میلگرد نیز هستند.

هنگام خرید این محصول حتما به کلمه “فولاد بافق” یا “BMISCO” حک‌شده روی میلگرد دقت داشته باشید زیرا نشان‌دهنده اصالت آن است.

قیمت میلگرد بافق یزد

قیمت میلگرد 14 و 16 بافق‌یزد است که اغلب با یک بالابود نسبت به دیگر میلگردهای این کارخانه اعلام می‌شود.  میلگرد بافق یزد با توجه به کیفیت مناسب، وزن بالا، جوری جنس، تحویل به‌روز، دارا بودن استانداردهای روز و موقعیت جغرافیایی گزینه خوبی برای پروژه‌های ساختمانی محسوب می‌شود.

این ویژگی‌های فوق‌ العاده همگی سبب شده‌اند تا میزان تقاضای آن در بازار داخلی و خارجی افزایش پیدا کند. همان طور که می‌دانید با بالا رفتن میزان تقاضا برای خرید یک محصول و ظرفیت ثابت یک واحد تولیدی در تامین آن، آیتم مورد نظر دچار افزایش قیمت می‌شود.

یکی دیگر از مواردی که همواره نه تنها بر قیمت میلگرد بافق‌یزد، بلکه بر قیمت تمام مقاطع فولادی تاثیر مستقیمی‌دارد، نرخ ارز خارجی است. متاسفانه در سال‌های گذشته قیمت ارز نوسان زیادی داشته است و به این خاطر تعرفه آهن نیز دستخوش تغییرات روزانه می‌شود.

سخن پایانی

اگر قصد خرید این محصول را دارید پیگیری قیمت این میلگرد را در چند روز متوالی را فراموش نکنید. به این منظور می‌توانید از وب سایت آهن اسپات کمک بگیرید. تلاش ما در آهن اسپات این است که با استعلام قیمت مقاطع فولادی از مهمترین کارخانه‌های تولیدی کشور، سهمی‌در تسهیل مبادلات آن داشته باشیم.