لوله پلیکا یکی از قدیمی‌ترین و رایج‌ترین لوله‌های مورد استفاده در ساختمان‌های مختلف است. لوله پلیکا دارای سایزهای بسیار متنوعی است که از جمله لوله پلیکا 8 اینچ یکی از رایج‌ترین محصولات کاربردی در ساخت‌وساز ساختمان‌های مسکونی و صنعتی است. لوله‌های پلیکا به‌ویژه لوله‌های پلیکا 8 اینچ یکی از رایج‌ترین و همچنین اولین لوله‌هایی است که در صنعت ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار گرفته‌است.

مشخصات لوله پلیکا 8 اینچ

لوله‌های پلیکا دارای سایزهای بسیار متنوعی هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به انواع لوله پلیکا از سایز ۲۰ تا ۴۰۰ میلی‌متر اشاره نمود. سایزبندی لوله‌های پلیکا براساس میلی‌متر و اینچ به‌طور هم‌زمان معرفی می‌شوند. به ‌همین معنا لوله پلیکا 8 اینچ معادل لوله پلیکا ۲۰۰ میلی‌متر نیز نام‌گذاری شده‌است.
لوله پلیکا 8 اینچ یا لوله پلیکا سایز ۲۰۰ یکی از انواع لوله‌های پلیکا است که در قسمت‌های مختلف ساختمان برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. ویژگی‌ها و همچنین مزایای بسیار این لوله‌ها سبب گردیده که گزینه اول برای هر سازنده‌ای باشد.
این لوله‌ها از جنس UPVC تحت عنوان PVC سخت شده ساخته شده است. به ‌همین دلیل از مقاومت و مزایای بسیار بالایی برخوردار هستند. دوام بالای لوله پلیکا 8 اینچ با توجه به قیمت به صرفه، آن‌ها را به یکی از گزینه‌های بسیار بی‌نظیر در بازار تبدیل نموده‌است.
لوله پلیکا 200 از جمله یکی از لوله‌های بسیار محبوب و جنس عالی لوله‌های پلیکا هستند که مورد توجه مشتریان و سازندگان ایرانی قرار می‌گیرد. سازندگان و کارخانه‌های متعددی نیز در سطح کشور انواع لوله‌های پلیکا در سایزهای مختلف از جمله لوله پلیکا 8 اینچ را تولید و عرضه می‌کنند که در ادامه با این تولیدکنندگان نیز آشنا خواهید شد.

کاربردهای لوله پلیکا 8 اینچ

یکی از رایج‌ترین کاربردهای لوله پلیکا سایز ۲۰۰ استفاده در فاضلاب‌های داخل ساختمان است. لوله پلیکا 8 اینچ دارای ۳ نوع پلیکای معمولی یا فشارضعیف، پلیکا نیمه قوی و فشار قوی است که هر کدام از آن‌ها در سایز ۲۰۰ برای مصارف مختلف ساختمان و قسمت‌های متفاوتی استفاده می‌شوند.
انتقال فاضلاب ساختمانی از طریق این لوله‌ها و حتی استفاده از آن‌ها برای مواردی همچون هواکش و انتقال آب در قسمت‌های مختلف ساختمان یکی از رایج‌ترین کاربردهای این دسته از لوله‌ها هستند.
برای مثال در لوله پلیکاهای فشار ضعیف برای هواکشی ساختمان و قسمت‌های تهویه، از پلیکا نیمه قوی برای سیستم انتقال فاضلاب و همچنین فشار قوی نیز در سیستم فاضلاب و مصارف دیگر استفاده می‌کنند.
مهم‌ترین کاربردهای دیگر لوله پلیکا 200 عبارت است از:

 • استفاده از لوله پلیکا سایز ۲۰۰ علاوه‌بر استفاده در سیستم انتقال آب مصرفی از جمله در قسمت‌های حمام، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و …
 • استفاده در سیستم انتقال فاضلاب ساختمان‌های مسکونی و صنعتی
 • می‌توان از آن جهت انتقال و عبور دادن سیم‌های برق و مخابرات نیز استفاده کرد. ازآنجاکه کابل‌های برق و همچنین مخابراتی دارای ساختاری بسیار آسیب‌پذیر هستند؛ سیستم انتقال آن‌ها باید از مقاومت بالایی برخوردار باشد. استفاده از لوله‌های پلیکا ۸ اینچ یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای انتقال سیم‌های مختلف است. این لوله‌ها با برخورداری از ویژگی‌های منحصربه‌فرد همچون مقاومت و عایق بودن می‌توانند به یکی از گزینه‌های مناسب جهت انتقال این دسته از سیم‌های مختلف باشند.
 • استفاده در هواکش‌های داخل حمام و توالت جهت عبور هوا
 • جمع‌آوری آب‌های باران به ‌عنوان ناودانی در پشت‌بام‌ها
 • شبکه فاضلابی داخلی ساختمان و همچنین
 • استفاده برای شبکه فاضلابی خانگی متصل به شهری

مزایای استفاده از لوله پلیکا 8 اینچ

استفاده از لوله‌های پلیکا 8 اینچ یا لوله پلیکا 200 می‌تواند مزایای بسیاری را برای ساختمان شما به ‌همراه داشته باشد. این لوله‌ها دارای ویژگی‌های منحصربه‌فرد و ویژه هستند. از جمله مهم‌ترین مزایا و ویژگی‌های خاص لوله پلیکا ۸ اینچ عبارت‌اند از:

 • مناسب برای آبرسانی

این لوله‌ها به ‌عنوان استفاده برای عابر شبکه آب‌رسانی دارای عمر مفید، استحکام در مقابل ساییدگی، نصبی آسان و مهم‌تر از همه از بو گرفتن آب در حین انتقال جلوگیری خواهد کرد.

 • مناسب برای شبکه فاضلابی

لوله پلیکا 8 اینچ دارای مقاومت درمقابل خوردگی است. از آن برای انتقال شبکه‌های آب و همچنین فاضلاب در زیر زمین استفاده می‌گردد. همچنین این لوله‌ها در مقابل مواد شیمیایی اسیدها و نمک‌ها بسیار مقاوم است. به ‌همین دلیل به‌ راحتی درون خاک و زیر زمین نیز برای انتقال کابل‌ها یا حتی سیستم فاضلاب استفاده می‌شود.

 • دارای وزنی سبک

لوله‌های پلیکا به ‌نسبت وزن سبک از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. این لوله‌ها در عین سبک بودن بسیار ایمن هستند. سبک بودن آن‌ها نیز سبب می‌گردد تا کارگران و استادکاران حین استفاده از آن به‌ راحتی آن‌ها را جابه‌جا و نصب نمایند. در مقابل وزن سبک آن‌ها سبب می‌گردد تا روند نصب و اجرای کار نیز سرعت بیشتری داشته باشد.

 • برخورداری از ساختاری مقاوم

یکی دیگر از مزایای لوله پلیکا 8 اینچ در مصارف مختلف ساختمان‌سازی مقاومت آن‌ها درمقابل ضربات است. این لوله‌ها بسیار محکم و از  PVC خشک ساخته شده‌اند.

 • ضریب اصطکاک

لوله‌های پلیکا 8 اینچ دارای دیواره‌های بسیار صاف با ضریب اصطکاک پایین هستند. به‌ همین دلیل جهت انتقال مایعات بسیار مناسب‌اند. لوله‌های پلیکا دارای ساختاری کاملاً بهداشتی هستند و هیچ تأثیری در کیفیت آب نخواهند گذاشت.

این لوله‌ها با برخورداری از خاصیت رسانایی حرارتی مناسب گزینه مناسب برای انتقال سیم‌ها و کابل‌های حساس هستند. چراکه در مقابل حرارت، انتقال آن به داخل و بالعکس بسیار مقاوم هستند.

قیمت لوله پلیکا ۸ اینچ

همان‌طور که در بالا اشاره شد لوله پلیکا 8 اینچ دارای انواع مختلفی است. از طرفی این لوله‌ها به ‌صورت شاخه‌های 6 تا 12 متری با ضخامت‌های گوناگون ساخته و عرضه می‌شوند. تمامی موارد ذکرشده می‌تواند در تعیین قیمت لوله پلیکا ۲۰۰ تاثیرگذار باشد.
به این عنوان تولیدکنندگان و کارخانه‌های تولید لوله پلیکا 8 اینچ با بررسی تمامی موارد ذکرشده، ویژگی‌های ساختاری و همچنین استفاده از نوع متریال به‌کاررفته در ساخت آن‌ها قیمت نهایی را مشخص خواهند کرد. قیمت لوله پلیکا 8 اینچ با توجه به نوسانات موجود در بازار دارایمیزان ثابتی نیست. به ‌همین دلیل گرفتن قیمتی به‌روز و جدید می‌تواند برای افراد بسیار دشوار باشد.
از طرفی به ‌راحتی نمی‌توان قیمت تمامی تولیدکنندگان و لوله‌های مختلف را مشخص و مقایسه نمود.

تولید کنندگان لوله پلیکا 8 اینچ

کارخانه‌ها و تولیدکنندگان بسیاری در داخل کشور درحال تولید انواع لوله پلیکا به ‌ویژه لوله پلیکا ۲۰۰ و عرضه آن به بازار هستند. گروه‌های تولیدی مختلفی در ایران وجود دارند که با توجه به مؤلفه‌های استاندارد و همچنین استفاده از ماشین‌آلات پیشرفته این لوله‌ها را تولید و عرضه می‌نمایند.
از بین این تولیدکنندگان از جمله مهم‌ترین تولیدکننده‌ها و برندهای لوله پلیکا 8اینچ عبارت‌اند از:

 • لوله پلیکا یزد بسپار
 • لوله پلیکا نیک بسپار
 • لوله پلیکا پلیمر گلپایگان
 • لوله پلیکا رینو پلاستیک
 • لوله پلیکا هراز
 • لوله پلیکا پارس پلاست
 • لوله پلیکا لوله‌گستر گلپایگان

خرید لوله پلیکا به روشی آسان

وجود تنوع در تولید و عرضه این لوله پلیکا می‌تواند خرید و انتخاب محصولی با کیفیت را برای افراد دشوار کند. استفاده از لوله پلیکا 200 یکی از انواع پرمصرف‌ترین لوله‌ها در مصارف ساختمانی دارای ضخامت‌های مختلفی است که وزن‌های متفاوتی دارد. به ‌همین دلیل سبب گردیده تا قیمت‌های متفاوتی از یکدیگر داشته باشند.

این لوله‌ها با توجه به نوسانات موجود ارزی و همچنین تهیه مواد اولیه برای ساخت آن‌ها می‌تواند قیمتی متفاوت در هر روز داشته باشند. از طرفی وجود تولیدکنندگان محتلف با رقابت ناسالم در بازار می‌تواند قیمت‌های نامناسبی را در بازار عرضه کند. درنهایت شما جهت خریدی مطمئن و متفاوت جهت خرید لوله پلیکا ۸ اینچ و اطلاع از قیمت لوله پلیکا ۲۰۰ به آهن اسپات مراجعه نمایید.

سخن پایانی

تمامی لوله‌های پلیکا 8 اینچ و قیمت لوله پلیکا ۲۰۰ در آهن اسپات به ‌صورت روزانه آپدیت گردیده و قطعی هستند. شما می‌توانید جهت اطلاع از آخرین قیمت‌های به ‌روز و همچنین خرید مستقیم از تولیدکنندگان این دسته از لوله‌های پلیکا خریدی بسیار به ‌صرفه را با آهن اسپات تجربه نمایید.