لوله پلیکا 4 چیست؟

یکی از پر کاربردترین و شناخته‌شده‌ترین محصول پلیمری در صنایع، لوله‌های pvc یا Polyvinylchloride هستند. این لوله‌ها در بازار داخلی به نام لوله پلیکا بیشتر شناخته می‌شوند. لوله‌های پلیکا به تناسب کاربردی که برای آن‌ها در نظر گرفته شدند، در ضخامت و قطرهای مختلفی به بازار عرضه می‌شوند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت آهن اسپات از مشخصات فنی و قیمت به‌روز انواع لوله پلیکا مانند لوله پلیکا ۴ اینچ اطلاع کسب کنید.

لوله پلیکا مقطعی به شکل استوانه‌های تو خالی سبک هستند که از قالب گیری گرانول‌های پلیمری ساخته می‌شوند. این محصولات در قطرهای کوچک تا بزرگ و ضخامت جداره متنوع قابلیت تولید دارند. عددی که پس از نام لوله می‌آید نشان دهنده قطر دهانه لوله می‌باشد. به طور مثال لوله پلیکا 110 یعنی سایز دهانه برابر 4 اینچ است. این اعداد به طریقی تعیین کننده نوع کاربرد لوله‌ها هم هستند.

یکی از پر فروشترین محصولات در دسته لوله‌های pvc ، لوله پلیکا ۴ اینچ است. علل پر فروش بودن را هم می‌توان در قابلیت‌هایی مانند چگالی و وزن پایین، مقاومت در برابر مواد خورنده، مقاوم در برابر پرتو فرا بنفش، امکان تولید ارزان قیمت، قابل بازیافت بودن و امکان ایجاد تغییرات خاص مطابق سفارش مشتری خلاصه کرد.

در میان تمامی مواردی که به آن‌ها اشاره شده است، قابلیت ساخت آسان و شکل‌دهی راحت لوله‌های pvc مهمترین دلیلی به شمار می‌رود که استفاده از آن‌ها را گسترش داده است. فرایند تولید لوله پلیکا در سایزهای مختلف شامل چند مرحله است. پس از فرایند پلیمریزاسیون گرانول‌های اولیه، آن‌ها را با یکدیگر باید ترکیب کرد. پس از آن مواد را در قالب اکستروژن ریخته و اکسترود می‌کنند.

معمولا رنگ این لوله‌ها تیره است و در طیف طوسی و مشکی قرار می‌گیرد. در برخی موارد به خواست مشتری و نوع مصرف آن از ترکیب‌های رنگی نیز برای تغییر رنگ آن هم استفاده می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به سایت آهن اسپات از قیمت دقیق انواع آهن آلات و قیمت لوله پلیکا 4 اینچ و دیگر سایزهای آن اطلاع کسب کنید.

آشنایی با انواع لوله پلیکا ۴ اینچ

همان طور که پیشتر اشاره شد، لوله‌های pvc از قابلیت شکل‌دهی خوبی برخوردار هستند. یعنی این که می‌توان آن‌ها را در قطر و ضخامت‌های مختلفی وابسته به نوع کاربردهای مورد نظر تولید کرد. به طور مثال قطر 4 اینچ آن در ضخامت‌ها و کاربردهای صنعتی پیشنهاد می‌شود. این در حالی است که قیمت لوله پلیکا 4 اینچ مقرون به صرفه هم هست. البته این لوله با نام لوله پلیکا 110 هم به فروش می‌رسد.

علت اصلی تفاوت میان انواع این لوله‌ها در ضخامت است تا قطر. به طور کلی از نظر توان قابل تحمل توسط لوله پلیکا می‌توان سه کلاس دسته بندی را در نظر گرفت. جالب است که بدانید لوله پلیکا در سایز ۴ اینچ را می‌توان برای هر سه کاربرد تحت فشار قوی، فشار نیمه قوی و فشار معمولی تولید کرد.

لوله پلیکا ۴ اینچ معمولی

کمترین ضخامت در میان انواع لوله‌های پلیکا را این رده دارد. همین کاهش ضخامت سبب کاهش خواص مکانیکی از جمله توانایی تحمل فشار، ضربه و مقاومت شکست هم خواهد شد. به همین خاطر بهتر است از لوله پلیکا معمولی در مکان‌هایی که امکان دسترسی و تعویض وجود دارد استفاده شود. به طور مثال می‌توان آن‌ها را در سیستم انتقال زباله و هواکش‌ها داخل حمام و سرویس‌های بهداشتی به کار گرفت. برای مشاهده قیمت لوله پلیکا 4 اینچ می‌توانید به سایت آهن اسپات مراجعه کنید.

لوله پلیکا ۴ اینچ فشار نیمه قوی

به طبع افزایش آستانه تحمل فشار به معنای افزایش ضخامت و در نتیجه وزن لوله‌ها است. از این گروه می‌توان در زیر ساخت‌های انتقال کابل‌های برق، سیستم فاضلاب داخلی ساختمان و… استفاده کرد.

لوله پلیکا ۴ اینچ با فشار قوی

بیشترین ضخامت در میان انواع این لوله‌ها را گروه فشار قوی دارد. بیشترین استحکام در میان انواع لوله پلیکا ۴ اینچی را این گروه دارا هستند. از این سایز به عنوان  غلاف کابل‌های خطوط انتقال برق استفاده می‌شود.

کاربردهای لوله پلیکا ۴ اینچ

لوله‌های pvc هم مانند یکی از مهمترین انواع محصولات صنعتی هستند که در بخش‌های مختلفی از زندگی بشر به کار گرفته می‌شوند. این لوله‌ها مزیت‌های فراوانی از جمله قابلیت شکل‌دهی آسان دارند. به همین خاطر قیمت تمام شده کمی در هنگام عرضه به بازار را خواند داشت. از طرفی ارزان بودن انواع آن ماند لوله پلیکا ۴ اینچ دلیل بر کیفیت پایین و بازدهی کم نخواهد بود.

لوله‌هایی که از پلاستیک فشرده ساخته می‌شوند، سبک هستند ولی تراکم بافت خوبی دارند. در نتیجه برای جلوگیری از ارتعاشات صدا ناشی از جریان یافتن سیالات انتخاب خوبی به شمار می‌روند. همین سبب شده است که از لوله پلیکا ۴ اینچ بتوان در بخش‌های زیر ساخت‌های ساختمانی و خطوط انتقال آب و فاضلاب شهری استفاده کرد. در حال حاضر در بیشتر ساختمان‌ها از لوله‌های pvc برای کاهش سر و صدای ناشی از انتقال آب به ویژه در حمام‌ و سرویس‌های بهداشتی و لوله‌های جمع آوری آب باران استفاده می‌کنند.

با توجه به دو مورد قیمت لوله پلیکا 4 اینچ و کلاس بندی آن در انواع فشار قوی و فشار نیمه قوی، می‌توان کاربردهای دیگری را هم به تناسب ضخامت لوله در نظر گرفت. میل پایین این لوله‌ها در برابر واکنش با عوامل خورنده، رطوبت و ذرات آلاینده‌ای مانند خاک از کلاس فشار قوی آن برای ساخت و تجهیز خطوط انتقال برق و سیم‌های مخابرات کمک گرفت.

مهمترین نکته در هنگام انتخاب لوله پلیکا به خصوص کلاس فشار قوی در این است که از استاندارهای ملی تبعیت کند. چرا که سطح کیفیت این لوله‌ها خود تعیین کننده نوع کاربرد و دوام آن‌ها خواهد بود. تنها لوله‌هایی که دارای نشان استاندارد باشند را می‌توان به راحتی قیمت گذاری کرد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت آهن اسپات قیمت لوله پلیکا 110 و مقاطع مختلف فلزی و فولادی را مشاهده کنید.

روش تعیین قیمت لوله پلیکا ۴ اینچ

لوله‌های پلیمری به علت خواص مطلوب فیزیکی و شیمیایی که دارند قابل جانشین مناسبی برای لوله‌های فولادی هستند. علت این تغییر در انتخاب تنها در این که رفتار مکانیکی، استحکام و مقاومت به خوردگی عالی دارند خلاصه نمی‌شود. صنعت عرصه‌ای پیش‌رونده است. به همین خاطر ایجاد تعادل در هزینه‌های تعمیر و نگهداری سبب خواهد شد که مهندسان در انتخاب قطعات و تجهیزات به پارامترهای متعددی توجه کنند.

مواردی که بر قیمت لوله پلیکا 110 تاثیر می‌گذارد شامل قیمت مواد اولیه تهیه شده توسط تولیدکنندگان داخلی و وارداتی می‌شود. با توجه به وارداتی بودن بخشی مواد تولید، هزینه‌های از جمله هزینه‌های مرتبط با گمرک، بندر و مالیات نیز به آن افزوده خواهد شد.

در تعیین قیمت لوله پلیکا 4 اینچ به مواردی چون هزینه‌های جانبی تولید مانند حامل‌های انرژی، حقوق و دستمزد کارگران، حمل و نقل و انبارداری هم باید توجه داشت. شما می‌توانید برای مشاهده قیمت خرید و فروش انواع لوله‌های pvc، آهن آلات مختلف و دیگر مقاطع فلزی به سایت آهن اسپات مراجعه کنید.

از جمله مشخصه‌های تعیین کننده در  قیمت لوله پلیکا 4 اینچ را می‌توان کلاس آن دانست. از آن جایی که لوله‌های کلاش فشار قوی ضخامت بیشتری دارند، وزنشان هم بیشتر خواهد شد. در نتیجه فرایند تولید، حمل و نقل و کاربرد هم دچار اختلاف قیمت با کلاس معمولی می‌شوند. در نتیجه گرانتر خواهند بود.

جمع‌بندی

یکی از محصولات اصلی که در زیر ساخت‌های عمرانی در بخش‌های مختلف صنعتی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد، لوله‌های تولید شده از پلاستیک فشرده هستند. لوله‌های پلیکا در بازار داخلی در سایزها و کلاس‌های مختلفی خرید و فروش می‌‌شوند. به طور مثال لوله پلیکا 4 اینچ برای کاربرد در شبکه‌های فاضلاب و یا خطوط انتقال کابل‌های برق قابل استفاده هستند.

مجموعه آهن اسپات این امکان را فراهم کرده است که شما بتوانید انواع محصول به‌روزترین قیمت لوله پلیکا ۴ اینچ تولید شده توسط کارخانه‌های مختلف را مشاهده کنید. همچنین شما می‌توانید قیمت مقاطع فولادی مانند تیر آهن را هم از روی سایت آهن اسپات مشاهده فرمایید. تمامی اطلاعات درج شده بر روی سایت آهن اسپات از جمله قیمت‌ها بر اساس آخرین تغییرات به‌روز رسانی می‌شوند.