لوله پلی اتیلن 1 اینچ

می‌توان گفت لوله‌های پلی اتیلن در هرجایی کاربرد دارند، از سیستم‌های تخلیه فاضلاب گرفته تا آبیاری و کشاورزی، از طیف گسترده این لوله‌ها استفاده می‌شود. لوله یک اینچ پلی اتیلن نیز یکی از این لوله‌ها است که به عنوان لوله‌ای بادوام و مقرون به صرفه در پروژه‌ها و صنایع مختلف به کار می‌رود. ویژگی‌های منحصر به فرد این لوله‌ها باعث شده است تا مهندسان و متخصصان اجرایی به طور عمده از آن‌ها در پروژه‌های مختلف استفاده کنند. در ادامه با آهن اسپات همراه باشید تا به بررسی ویژگی‌ها، نحوه خرید و قیمت لوله پلی اتیلن ۳۲ بپردازیم.

لوله پلی اتیلن 1 اینچ

لوله یک اینچ پلی اتیلن درواقع نوعی لوله با ساختار رزین پلاستیکی است که از ترکیب اتیلن و نسبت کمی از هیدروکربن‌ها، ساخته شده است. این لوله‌ها نمونه‌ای از لوله‌های سازگار با محیط زیست هستند و در طول سالیان زیاد، دچار تغییر در ساختار نخواهند شد. لوله پلی اتیلن 32 از بهترین مواد اولیه تهیه شده است و در مدت‌زمان طولانی می‌تواند کاربرد دقیق و مطمئنی ارائه دهد. قیمت لوله پلی اتیلن ۳۲ نسبت به سایر نمونه‌ها مناسب‌تر بوده و می‌توان آن‌ها را به عنوان لوله‌هایی باکیفیت و مقرون به صرفه خریداری و در مدت زمان نسبتاً کوتاه، نصب و استفاده نمود.

مشخصات و ویژگی های لوله پلی اتیلن 32

لوله پلی اتیلن 1 اینچ دارای قطر خارجی 32 میلی‌متری بوده و به طور عمده در آبیاری قطره‌ای و فرآیندهایی که در آن‌ها جریان نسبتاً کم‌حجم وجود دارد، استفاده می‌شود. این لوله‌ها دارای ظرفیت فشاری بین 6 تا 16 بار هستند و در این محدوده بهترین عملکرد خود را ارائه می‌دهند.

از لوله یک اینچ پلی اتیلن می‌توانید تا سالیان طولانی در پروژه‌های مختلف استفاده کنید، زیرا این لوله‌ها از دوام بالایی برخوردارند و در برابر عوامل فیزیکی و شیمایی مقاومت مطلوبی از خود نشان می‌دهند. سطح داخلی این لوله‌ها از مواد شیمیایی ویژه‌ای ساخته شده‌اند. این مواد به آن‌ها ساختاری منحصر به فرد می‌بخشد و باعث ایجاد لغزندگی و جلوگیری از انجام واکنش‌های شیمایی مانند خوردگی و زنگ‌زدگی در لوله خواهد شد.

لوله پلی اتیلن 1 اینچ دارای ساختاری سبک است؛ این ویژگی ضمن آسان‌سازی فرآیند بارگیری و حمل و نقل محصول، امکان نصب سریع و آسان آن را نیز فراهم می‌کند. این ویژگی در نهایت می‌تواند در کاهش هزینه‌های کلی پروژه و افزایش سرعت پیشرفت کار، نقش مؤثری داشته باشد. عامل دیگری که باعث کاهش هزینه در استفاده از لوله‌های پلی اتیلن 32 وجود دارد، ناچیز بودن ضایعات این لوله‌ها، هنگام نصب یا تعویض است. درواقع لوله‌های پلی اتیلن 32 دارای ساختاری انعطاف‌پذیر و مقاوم هستند، ازاین‌رو به راحتی توسط دستگاه برش مخصوص، به طور دقیق بریده می‌شوند و مانند سایر نمونه‌ها، حین این فرآیند دچار ترک و شکستگی نخواهد بود.

کاربرد لوله پلی اتیلن ۳۲

لوله یک اینچ پلی اتیلن دارای عملکرد و کیفیتی با سطوح بالا است، ازاین‌رو یکی از پرکاربردترین و مورداطمینان‌ترین لوله‌ها در پروژه‌های مختلف، شناخته می‌شود. در ادامه به بیان برخی از کاربردهای لوله پلی اتیلن 32 خواهیم پرداخت:

 • انتقال آب آشامیدنی

لوله‌های پلی اتیلن 32 از رشد باکتری و رسوب مواد معدنی در دیواره خود جلوگیری می‌کنند و بدین ترتیب مانع آلودگی جریان آب خواهند شد. بدین ترتیب می‌توان گفت که یکی از مطمئن‌ترین لوله‌ها برای استفاده در سیستم انتقال آب آشامیدنی هستند.

 • سیستم‌های آبیاری

از لوله پلی اتیلن 1 اینچ می‌توان برای آبیاری سیستم کشاورزی، گلخانه‌ای، مزارع و… استفاده کرد و از آن برای انتقال آب در شبکه‌های وسیع کانال‌ها، سیستم‌های آب زیرزمینی، آب مخازن و باران و…، به محصولات استفاده کرد.

 • سیستم‌های لوله کشی مخفی

همچنین این لوله‌ها به دلیل ترکیباتی که در ساختار خود دارند، یکی از کاربردی‌ترین نمونه‌ها برای پروژه‌هایی هستند که در آن شبکه لوله به صورت دفنی و مخفی، مورد استفاده قرار می‌گیرد. بدین ترتیب لوله پلی اتیلن 1 اینچ را در خاک دفن کرده و یا لایه زیرین دیوار قرار می‌دهند. در این شرایط لوله به خوبی می‌تواند فشار وارده در زیر زمین را تحمل کند و دچار آسیب نشود.

مزایای استفاده از لوله پلی اتیلن 1 اینچ

لوله‌های پلی اتیلن 1 اینچ را می‌توان به عنوان لوله‌هایی با ایمنی بالا و ساختار ویژه در نظر گرفت که مزایا زیادی را در سیستم‌های مختلف ایجاد می‌کنند. برای آشنایی بیشتر با مزایای این لوله ها، در ادامه با ما همراه باشید:

 • حفظ محیط زیست و منابع

مواد به‌کاررفته در لوله یک اینچ پلی اتیلن، با هدف کلی کاهش سیستم زمین‌گرمایی و حفظ محیط زیست انتخاب شده‌اند؛ ازاین‌رو با انتخاب این محصول می‌توانید حفظ منابع طبیعی و افزایش عمر زمین، نقش داشته باشید…

 • مقاومت فیزیکی

لوله پلی اتیلن 32 دارای ساختاری مقاوم در برابر واکنش‌های محیطی و شیمیایی است، ازاین‌رو هیچ نگرانی بابت خوردگی، واکنش دهی و…، در آن وجود ندارد. همچنین ساختار ویژه این لوله‌ها، هیچ زنگ‌زدگی ایجاد نمی‌کند و گزینه بهتری برای استفاده در محیط‌های واکنش‌پذیر، نسبتاً به نمونه‌های فلزی است.

 • مقاومت شیمیایی

علاوه بر مقاومت شیمیایی، مقاومت فیزیکی لوله پلی اتیلن 1 اینچ نیز در سطح بالایی قرار دارد و با انعطاف‌پذیری بالایی که دارد، مانند سایر لوله‌ها در اثر ضربه و فشار، به راحتی دچار آسیب نخواهد شد.

 • نارسانایی

خاصیت نارسانایی در لوله پلی اتیلن 1 اینچ باعث می‌شود که در برابر دما و جریان برق مقاومت مطلوبی داشته باشد و بتوان آن را در پروژه‌هایی که با انتقال گرما و برق در ارتباط است، بدون نگرانی از ایجاد اختلال جریان، به کار برد.

تمام این مزایا باعث شده است لوله پلی اتیلن یک اینچ به نمونه‌ای پرکاربرد و ایمن تبدیل شود که می‌توان آن را در طیف گسترده از صنایع و پروژه‌ها به کار برد و از خصوصیات آن برای پیشرفت کار و بهره‌مندی از نتایج بهتر، استفاده نمود.

لوله پلی اتیلن 1 اینچ از کجا بخریم؟

لوله‌های پلی اتیلن یک اینچ به صورت شاخه‌ای و کلاف عرضه می‌شوند که به متراژ و حجم لوله موردنیاز بستگی دارد. در هنگام خرید لوله پلی اتیلن 1 اینچ، مهم‌ترین موضوع کیفیت مواد اولیه به‌کاررفته در فرآیند ساخت این لوله‌هاست. در ادامه به معرفی برخی از بهترین تولیدکنندگان لوله یک اینچ پلی اتیلن می‌پردازیم؛ محصولات تولیدی این شرکت‌ها در آهن اسپات قابل دسترسی است:

 • شرکت آبساران
 • شرکت توسن صنعت آپادانا
 • شرکت وزین پایپ
 • شرکت انرژی سازان
 • شرکت پلی اتیلن کرمان

و…

بهترین کیفیت و قیمت لوله پلی اتیلن ۱ اینچ را می‌توانید در آهن اسپات بیابید؛ نمونه‌های معرفی‌شده در آهن اسپات از باکیفیت‌ترین مواد اولیه و مطابق با جدیدترین فناوری‌های روز، توسط کارخانه‌ها و شرکت‌های برتر، تولید شده‌اند.

قیمت لوله پلی اتیلن 1 اینچ

قیمت لوله پلی اتیلن یک اینچ تحت تأثیر عوامل مختلفی تعیین می‌شود که در ادامه می‌توانید برخی از آن‌ها را مشاهده کنید:

 • نوع و کیفیت مواد اولیه به‌کاررفته در فرآیند ساخت
 • متراژ لوله
 • واحد فشار،
 • شرکت ارائه‌دهنده
 • هزینه حمل و نقل

و…،

همه این موارد باعث می‌شود که نتوان مبلغ دقیقی برای قیمت لوله یک اینچ پلی اتیلن در نظر گرفت. لذا برای اطلاع دقیق از قیمت لوله ۳۲ پلی اتیلن، می‌توانید به بخش فروش در آهن اسپات مراجعه کرده و یا با مشاوران ما در ارتباط باشید. آهن اسپات به عنوان نمونه‌ای از معتبرترین مراجع فارسی زبان در زمینه سهولت انجام معاملات و اعلام دقیق قیمت بروز انواع آهن‌آلات و لوله، فعالیت می‌کند و خدمات خود را با بالاترین قیمت و رضایت به کاربران ارائه می‌دهد.

توجه داشته باشید که با توجه به مزایای اقتصادی زیادی که استفاده از این لوله‌ها به دنبال دارد، می‌توان گفت که قیمت لوله پلی اتیلن 1 اینچ، ارزش سرمایه‌گذاری دارد. به عنوان مثال: با استفاده از لوله پلی اتیلن 1 اینچ تا سالیان زیادی نیاز به تعویض لوله‌ها ندارید، زیرا همانطور که پیش از این بیان شد، از ماندگاری بالایی برخوردارند. همچنین همان‌طور که پیش‌ازاین گفتیم هزینه حمل و نقل و نصب این لوله‌ها نسبتاً پایین است و دارای ضایعات بسیار کمتری هستند.

جمع بندی

ویژگی‌ها، کاربرد، مزایا، نحوه خرید و قیمت لوله پلی اتیلن 32 از مواردی بود که در این مطلب مورد بررسی قرار دادیم. به طور کلی می‌توان گفت که استفاده از لوله 1 اینچ پلی اتیلن با ساختار ویژه و ماندگاری بالایی که دارد می‌تواند مزایای بسیاری را ضمن بالا افزایش بهره‌وری در پروژه‌های مختلف ارائه دهد. انواع نمونه‌های لوله پلی اتیلن 1 اینچ با مناسب‌ترین قیمت و بالاترین سطح کیفیت را می‌توانید از طریق آهن اسپات خریداری کنید. در نهایت در صورت وجود هرگونه ابهام سؤالات خود را در قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید و یا با مشاوران آهن اسپات در ارتباط باشید.