محافظت از سیم‌های برق و تلفن وظیفه اصلی لوله پلی اتیلن کابلی به شمار می‌آید. این نوع لوله‌ها دارای کیفیت بالا و همچنین استحکام قابل توجهی هستند. لوله پلی اتیلن از نوع کابلی با فشار کاری 6 و 4 اتمسفر در شکل‌های شاخه‌ای و حلقه‌ای وجود دارد. به صورت کلی فشار کاری بالاتر از 6 برای این موضوع کاربردی ندارد زیرا هیچ‌گونه سیالی از درون لوله پلی اتیلن کابلی عبور نمی‌کند. از مهم‌ترین مزایای آن می‌توان به انعطاف‌پذیری بالای آن نیز اشاره کرد. اگر قصد خرید این محصول را دارید پس از مطالعه ویژگی‌های آن اقدام به ثبت سفارش و خرید در سایت آهن اسپات نمایید.

لوله پلی اتیلن کابلی چیست؟

از این محصول برای پوشش و همچنین عبور دادن کابل‌های برق، کابل‌های فیبر نوری، کابل‌های مخابراتی، کابل‌های دوربین CCTV و همچنین چراغ‌های راهنمایی و رانندگی استفاده می‌گردد. جنس لوله پلی اتیلن کابلی از پلاستیک است. همچنین می‌توان گفت که لوله‌های پلی اتیلن دارای استحکام و طول عمر بالایی هستند و از این لوله در کاربردهای مختلفی استفاده می‌شود. قابل ذکر است که این لوله به دو صورت کلافی و شاخه‌ای تولید و روانه بازار می‌شوند. لوله‌های پلی اتیلن کابلی جهت استفاده در انتقال آب یا هرگونه سیال دیگری تولید نمی‌شوند به همین دلیل فشار زیادی را تحمل نمی‌کنند.

کاربرد لوله پلی اتیلن کابلی

لوله‌های پلی اتیلن کابلی، لوله‌هایی هستند که کاربردهای بسیاری دارند و هر کاربری از آن متناسب با شرایط و نیاز خود استفاده می‌کند. پرکاربردترین مصرفی که از این نوع لوله‌های پلی اتیلن می‌شود استفاده در سیستم‌های آبیاری بارانی و قطره‌ای است که در آن کشاورزان جهت بهینه نمودن منابع آبی موجود و همچنین انتقال آن‌ها به زمین‌های کشاورزی استفاده می‌کنند. از این لوله‌ها به صورت شبکه‌بندی در قسمت‌های مختلف زمین‌ کشاورزی جهت آبیاری تحت فشار و بارانی استفاده می‌کنند.

لازم به ذکر است که کاربرد لوله‌های پلی اتیلن کابلی فقط به همین موضوع بسنده نمی‌شود بلکه از این نوع لوله پلی اتیلن جهت انتقال انواع مختلف کابل‌های برق مخصوصا کابل‌های فشار قوی نیز استفاده می‌گردد. این نوع از لوله‌ها قادر خواهند بود در نقش پوشش و کاور طول عمر کابل‌های برق را در شرایط متفاوت آب و هوایی افزایش بدهد و همچنین قادر خواهند بود خطرهای ناشی از آسیب‌دیدگی کابل‌های برق فشار قوی را بکاهند.

به جز مواردی که به آن‌ها اشاره شد از این نوع لوله‌های پلی اتیلن جهت حفاظت از کابل‌های مخابرات، کابل‌های دوربین cctv، کابل‌های فیبر نوری و همچنین برای کابل‌های انتقال برق به چراغ‌های راهنمایی و رانندگی نیز استفاده می‌شود. این لوله‌های کابلی به دلیل استحکام بالا، مقاومت و طول عمر بالا؛ محافظی بسیار مناسب برای انواع کابل‌های برق فشار قوی به شمار می‌آیند زیرا قادر خواهند بود به سادگی در برابر فشار و همچنین ضربه‌های ناگهانی مقاومت نمایند و مانع از برق گرفتگی گردند.

انواع لوله‌های پلی اتیلن کابلی

لوله‌های پلی اتیلن کابلی دارای تنوع بسیار بالایی هستند و در قطرهای مختلف تولید و روانه بازار می‌شوند. همچنین می‌توان گفت که‌ این نوع لوله‌ها به صورت کلافی و شاخه‌ای تولید می‌شوند. این محصول به دلیل تنوع بالا از نظر توان در کلاس‌های باری متفاوتی که از 2 تا 40 بار قابل تعریف است تولید می‌گردند. این محصول از نظر قطر هم دارای تنوع بالایی هستند و از قطر 16 میلی‌متر تولید می‌شوند. تولید لوله پلی اتیلن کابلی به صورت کلافی این مزایا را دارد که در متراژهای بزرگ تولید می‌گردد و همین موضوع سبب کم شدن هزینه‌های تمام شده می‌شود و همچنین موجب کاهش  قیمت لوله پلی اتیلن کابلی می‌گردد.

مزیت‌های لوله پلی اتیلن کابلی

این محصول دارای مزایای بسیاری است، عبارتند از:

  • عایق بودن
  • انعطاف‌پذیری بالا
  • مقاومت بالا در برابر شکستن و سایش
  • نصب راحت و آسان
  • وزن سبک
  • قیمت مقرون به صرفه و اقتصادی

مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره شد از مهم‌ترین مزایای این نوع لوله کابلی به شمار می‌روند البته مزیت‌های دیگری هم دارد ولی کاربردی‌ترین آن‌ها مواردی است که در بالا گفته شد.

خرید لوله پلی اتیلن کابلی

برای خرید این محصول کافی است به وب سایت آهن اسپات مراجعه کنید و پس از مطالعه ویژگی‌های محصول و بررسی قیمت آن اقدام به خرید به مقدار مورد نظر نمایید. در آهن اسپات این شرایط مهیا شده است که به راحتی لوله پلی اتیلن کابلی خود را به صورت آنلاین خریداری و در کمترین زمان ممکن آن را تحویل بگیرید. در آهن اسپات بستری امن و قابل اعتماد جهت انجام معاملات شما در نظر گرفته شده و قادر خواهید بود با خیالی آسوده خرید خود را انجام دهید و تجربه‌ای شیرین را برای خود رقم بزنید.

قیمت لوله پلی اتیلن کابلی

اگر قصد خرید این محصول را دارید، می‌توان گفت در آهن اسپات قیمت روز محصولات به صورت آنلاین و لحظه‌ای درج شده و شما می‌توانید به راحتی و در کمترین زمان ممکن از قیمت محصول مورد نظر مطلع شوید. لازم به ذکر است که عوامل مختلفی مانند نوسانات بازار، مقدار، نوع، کیفیت و غیره می‌توانند تاثیر مستقیمی بر روی قیمت این لوله داشته باشند به همین دلیل نمی‌توان قیمت واحد و مشخصی را برای آن در نظر گرفت. قیمت لوله پلی اتیلن کابلی نیز به صورت روزانه تغییر می‌کند و شما با آهن اسپات می‌توانید با کمترین و مناسب‌ترین قیمت باکیفیت‌ترین لوله پلی اتیلن کابلی را تهیه کنید.

نتیجه‌گیری

لوله‌های پلی اتیلن کابلی یک نوع لوله پلاستیکی به شمار می‌روند که از مواد پلیمری فشرده تولید می‌گردند. از این محصول بیشتر به عنوان پوشش‌دهنده کابل‌های برق و مخابرات استفاده می‌گردد. علاوه بر این موضوع این لوله کاربردهای دیگری نیز دارد که در بالا به آن‌ها اشاره شد. از مهم‌ترین مزایای آن عایق بودن این لوله است. با بررسی و تحلیل‌های روزانه، هفتگی و ماهانه بازار آهن و فولاد در آهن اسپات با کمترین ریسک ممکن خرید یا سرمایه گذاری کنید.