گریتینگ گالوانیزه برای زه‌کشی، پشتیبانی، فیلتراسیون، پارتیشن و تشکیل محفظه در ساختمان‌ها استفاده می‌شوند، این محصولات در محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. مواد متداولی که از طریق گالوانیزه پیش تصفیه می‌شوند عبارتند از آهن، فولاد و آلومینیوم. اگرچه این گریت‌ها ممکن است بدون گالوانیزه مورد استفاده قرار گیرند، اما این فرآیند حفاظتی، طول عمر را در صنایعی مانند گرمایش و سرمایش، تبرید، معماری، تولید برق، خودروسازی، ساخت راهرو، روبنای دریایی، فرآوری پتروشیمی، تصفیه فاضلاب و مدیریت زباله بهبود می‌بخشد.

قیمت این محصول، متناسب به نوع آن و متریالی که در آن استفاده شده است، متفاوت بوده، اما از نظر قیمت مقرون‌ به‌ صرفه است. اگر قصد خرید و یا فروش این محصول را دارید، بدون وجود هیچ واسطه‌ای به آهن اسپات مراجعه کنید.

گریتینگ گالوانیزه چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

لازم است بدانید که گریتینگ‌ها به‌صورت‌کلی از شبکه‌هایی توری شکل تشکیل شده‌اند که در متریال‌های مختلفی ساخته می‌شوند. انواع گریتینگ گالوانیزه دارای مقاومت بسیار بالایی هستند و به‎ همین ‌دلیل در قسمت‌های مختلفی از صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

گالوانیزه، یک لایه محافظتی اضافی ایجاد می‌کند. در حالی که ضخامت این لایه از 1 میلی‌ متر تا کمی بیش از 4 میلی‌ متر متغیر است و آسیب ناشی از خوردگی به طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد. لازم‌ به‌ ذکر است که مقاوم‌ترین گریتینگ‌ها، گریتینگ گالوانیزه است.

استفاده از روی یک روش نسبتاً ساده و مقرون‌به‌صرفه است که استفاده از آن را برای انواع گریتینگ فلزی مانند کوره‌ها، توری‌ها، صفحات دستگیره و رنده‌ها، پله‌ها و توری‌های فاضلاب رایج می‌کند. گالوانیزه کردن معمولاً از طریق فرآیندی به نام گریتینگ گالوانیزه گرم انجام می‌شود.

ویژگی‌های گریتینگ فلزی گالوانیزه و کاربرد آن در صنعت

  • گالوانیزه گرم با فاصله فولادی 30 میلی‌ متر طیف گسترده‌ای از کاربرد در تولید صنعتی است. در سری گریتینگ‌های فولادی گالوانیزه گرم، مقاومت بالایی در برابر ضربه‌های خارجی ایجاد می‌شود. گریتینگ گالوانیزه برای ایستگاه‌های بزرگ باربری، بنادر، صنعت معدن زغال سنگ، جاده‌ها، پل‌ها و غیره مناسب است و می‌تواند مقاومت بالایی داشته باشد.
  • گالوانیزه گرم با فاصله فولادی مسطح 40 میلی‌ متر از نوع مقرون ‌به‌ صرفه و سبک وزن است. این یک انتخاب ایده‌آل در مکان‌هایی با دهانه کوچک است. مناسب برای انواع مکان‌ها، به ویژه راه‌رو، سکوی خدمات گشت و گذار و …….
  • گالوانیزه گرم با فاصله فولادی تخت 60 میلی‌ متر و نوار متقاطع 50 میلی‌متر برای صنعت معدن مناسب است. مشکل پاشیدن مواد معدنی روی سطح را حل می‌کند و اغلب در کارخانه تولید صنعت معدن استفاده می‌شود.

طراحی ظاهری گریتینگ فلزی گالوانیزه زیبا، محکم و بادوام است. سطح گالوانیزه گرم باعث می‌شود که گریتینگ توانایی ضدخوردگی بسیار خوبی داشته باشد و درخشش ظاهری زیبا و سخاوتمندانه‌ای ایجاد نماید. عملکردهای تهویه داخلی، روشنایی، حذف گرما و ضدلغزش برای جلوگیری از تجمع زباله مناسب است. این محصول به طور گسترده‌ای در تجهیزات پتروشیمی، نیروگاه‌های حرارتی، آب، ایستگاه‌های تصفیه فاضلاب، پروژه‌های جاده‌های شهری، پروژه‌های بهداشت محیطی و سایر سکوهای خدماتی، راهروها، پایه‌ها، پوشش‌های خندق، پوشش‌های منهول، نردبان‌های شاه ماهی، نرده‌ها، نرده‌های محافظ و مکا‌ن‌های دیگر استفاده می‌شود.

مزیت‌های گریتینگ گالوانیزه

توری گالوانیزه عملکرد ضدلغزش خوبی دارد. در زندگی روزمره، اغلب به عنوان آج پله‌ها و پوشش‌های فاضلاب خیابان‌ها، نرده‌های زه‌کشی و … استفاده می‌شود. از جمله مزایای آن نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • وزن سبک و ساختار قوی:

ایمنی بالا، عمر طولانی

  • زه‌کشی سریع:

زه‌کشی بزرگ

  • ظاهر زیبا:

آرایش هندسی شبکه‌ای ساده برای محیط‌های مختلف مناسب است و چشم انداز بهتری را ایجاد می‌کند

  • مطابقت با منافع اقتصادی و زیست محیطی:

سطوح گالوانیزه گرم هستند و از طریق آلیاژ در برابر زنگ‌زدگی محافظت می‌شوند. آن‌ها نیازی به نگه‌داری رنگ ندارند و با مزایای اقتصادی و زیست محیطی مطابقت دارند و خرید گریتینگ گالوانیزه مقرون به صرفه است.

  • جابه‌جایی و ساخت آسان:

سبک وزن است و می‌توان آن را به راحتی و به سادگی با مدت زمان کوتاه‌تر ساخت.

  • مشخصات کامل و تنوع فراوان:

مناسب‌ترین فرم‌ها و مشخصات را می‌توان برای مکان‌های مختلف انتخاب کرد.

هر آنچه لازم است در مورد گریتینگ گالوانیزه بدانید

گریتینگ گالوانیزه دارای ساختار پایدار و مقاومت بالا در برابر ضربه است. اغلب در زندگی روزمره استفاده از آن به عنوان پوشش منهول زه‌کشی، ستون تخلیه فاضلاب و غیره دیده می‌شود. در صورت باران شدید مداوم یا تخلیه هم‌زمان مقدار زیادی فاضلاب، این محصول می‌تواند تحت تاثیر ضربه ثابت بماند. تخلیه موثر آب برای کاهش خطر پنهان سیل شهری یکی دیگر مزایای این محصول نیز به حساب می‌آید.

وقتی کارگران در زیر زمین کار می‌کنند، متوجه می‌شوند که هوای زیرزمینی تفاوت چندانی با هوای زمینی ندارد. زیرا تعداد زیادی دریچه در زیر زمین تعبیه شده است و تعداد زیادی دستگاه تهویه دائماً در حال کار هستند تا هوای تازه دائمی را تأمین کنند. ورق گریتینگ گالوانیزه نصب شده در دریچه، اثر گردش هوا را افزایش می‌دهد، به‌طوری که می‌توان از هوا به طور متناوب استفاده کرد.

اگر اتاق زیر شیروانی دارید یا در طبقه بالای ساختمانی زندگی می‌کنید، یک لایه توری گالوانیزه در سقف خانه خود خواهید دید. دلیلش هم ساده است. زندگی در یک مکان در طبقه بالا، درجه حرارت بسیار بالایی دارد، تقریبا هیچ تفاوت دمایی بین داخل و خارج از خانه وجود ندارد. ماندن در خانه در تابستان مانند سونا است. توری فولادی گالوانیزه دارای عملکرد عایق حرارتی بسیار قوی است. یک لایه توری فولادی گالوانیزه بر روی لایه بالایی نصب شده می‌شود تا به طور موثر دمای داخلی را کاهش دهد. در نتیجه می‌توان گفت که قیمت گریتینگ گالوانیزه گرم در مقایسه با کاربردش مناسب است.

قیمت گریتینگ گالوانیزه

لازم است بدانید که گریتینگ‌ها نیز مشابه با سایر سازه‌های صنعتی دارای انواع مختلفی است. انواع گریتینگ گالوانیزه متناسب با ابعاد، شکل ظاهری و نوع اتصال می‌تواند متفاوت باشد. همچنین قیمت این محصول نیز متناسب با نوع و ابعاد متفاوت است.  برای فروش گریتینگ گالوانیزه در مرحله اول بایستی کاربردی که کاربران قصد استفاده از آن را دارند، مشخص شود، سپس ویژگی‌های دیگر در این باره مورد بررسی قرار بگیرد.

سخن پایانی

توری‌های گالوانیزه از شبکه‌هایی توری شکل تشکیل شده‌اند که در متریال‌های مختلفی ساخته می‌شوند. انواع گریتینگ گالوانیزه دارای مقاومت بسیار بالایی هستند و به همین‌ دلیل در قسمت‌های مختلفی از صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرند. طراحی ظاهری گریتینگ فلزی گالوانیزه زیبا، محکم و بادوام است. گریتینگ‌ها نیز مشابه با سایر سازه‌های صنعتی دارای انواع مختلفی است.

گریتینگ گالوانیزه دارای ساختار پایدار و مقاومت بالا در برابر ضربه است. برای خرید این محصول و کسب اطلاعات بیشتر از  قیمت گریتینگ گالوانیزه با آهن اسپات همراه باشید. آهن اسپات، مرجعی است معتبر برای آگاهی از هزینه گریتینگ گالوانیزه و می‌توانید بدون واسطه خرید و فروش خود را انجام دهید.