نبشی از مهم‌ترین مقاطع فولادی است که در ساخت و ساز استفاده می‌شود. کاربرد آن در مواردی مانند ساختن کرمیت و خرپا، وصل کردن قسمت‌های فلزی به هم و ساختن ستون است. نبشی ناب تبریز یکی از انواع محصولاتی است که در کارخانه فولاد ناب تبریز تولید می‌گردد.

کارخانه فولاد ناب تبریز

کارخانه فولاد ناب تبریز در سال 1382 در شهر تبریز، شروع به کار کرد. هدف از راه‌اندازی این کارخانه افزایش تولیدات صنعتی کشور بوده‌است. ظرفیت تولیدی این کارخانه 360 هزار تن می‌باشد.

چشم انداز این مجتمع، تولید محصولات با کیفیت بالا است که تا حد زیادی به آن رسیده‌است. مهم‌ترین محصول تولید شده در این کارخانه، نبشی ناب تبریز است که هم در صنعت و هم در ساختمان سازی، کاربرد زیادی دارد. تولیدات دیگر این کارخانه شامل تیرآهن و ناودانی است.

شرکت فولاد ناب تبریز با استفاده از نیروی حرفه‌ای و مجرب انسانی و تجهیزات مناسب، تولید انواع محصولات فولادی را در سایزهای مختلف و به روش نورد گرم، بر اساس استانداردهای جهانی را بر عهده دارد.

تولیدات کارخانه فولاد ناب تبریز

محصول تولید شده در کارخانه نبشی ناب تبریز شامل نبشی 3 ، نبشی 4 ، نبشی 5 ، نبشی 6 ، نبشی 7 ، نبشی 8 ، نبشی 10  است. نبشی ناب تولید شده در کارخانه ناب تبریز به صورت بال مساوی سبک در سایزهای 25*25 الی 100*100 است و تولیدات آن با حداقل تلرانس و استاندارد ملی و بین المللی مختلفی نظیر 13968-1 و استاندارد اروپایی 10056-1 و استاندارد روسی 8510 هستند.

کاربرد نبشی ناب تبریز

نبشی‌های ساخته شده در کارخانه ناب تبریز، دارای کاربردهای زیادی در ساختمان هستند. از نکات مثبت این محصول سهولت در انجام کارهایی مانند برشکاری، سوراخکاری و خمکاری روی آن‌ها است.

  • نبشی کاربردهای متنوعی دارد از جمله این کاربردها ساخت قفسه‌های آهنی با استفاده از نبشی سوراخ‌کاری شده، برای قرار دادن کالا است.
  • نبشی که به صورت لقمه یا خرد شده، برشکاری شده ‌باشد در آسانسورسازی کاربرد دارد.
  • نبشی در اتصال پل‌ها به ستون‌ها، تیرآهن‌ها به بیم‌های باربر، وصل کردن ستون‌ها به صفحه‌های ستون در فنداسیون در ساختمان سازی و در صنعت کاربرد دارد.
  • نبشی در ساخت خرپاها و ستون نیز به کاربرده می‌شود.
  • در بعضی از موارد در هنگام ساخت سقف‌های کرومیت در قسمت بال بالایی از تیرچه‌های نبشی استفاده می‌کنند. همچنین در برخی اتصالات ساده مانند اتصال نبشی جان، اتصال با نبشی نشیمن، اتصال نبشی گیردار، اتصال نبشی نیم‌گیردار  نیز از نبشی‌ها استفاده می شود.

روش محاسبه وزن نبشی

وزن نبشی بر حسب کیلوگرم بوده و برای محاسبه آن از فرمول زیر استفاده می‌شود:

ضخامت نبشی (متر) × طول (متر) × اندازه بال‌ها (متر) × ۷۸۵۰ × ۲ = وزن نبشی (کیلوگرم)

قیمت نبشی ناب تبریز

از قسمت‌های مهم، هنگام برآورد بودجه مورد نیاز برای هر ساختمان، قیمت نبشی مورد نیاز است. دلیل این کار، استفاده زیاد از آن در ساختمان، به خصوص در پروژه‌های بزرگ است. کوچکترین نوسان قیمت در محصولی مانند نبشی، می‌تواند اثر بزرگی بر روی قیمت تمام شده ساختمان داشته‌باشد. نبشی ساخته شده در کارخانه ناب تبریز، با دارا بودن کیفیت بالا دارای قیمت مناسبی نیز هست.

قیمت روز نبشی، مانند هر محصول دیگری در بازار آهن و فولاد دارای نوسان‌های قابل پیش‌بینی و غیرقابل پیش‌بینی است و عوامل مختلفی بر روی قیمت آن اثر دارند. به‌طورکلی، امکان پیش‌بینی دقیق قیمت وجود ندارد، زیرا در برخی موارد، نوسان‌ها بدون هیچ دلیلی اتفاق می‌افتند و فقط به علت رکود یا تورم سایر محصولات ایجاد می‌شوند.

برای اطلاع داشتن از قیمت روز نبشی ناب تبریز، پیشنهاد ما استفاده از سایت آهن اسپات است. با استفاده از این سایت می‌توانید قیمت، سایز، نوع، کارخانه سازنده و حتی محل بارگیری محصول را بررسی کرده و بودجه مورد نیاز برای خرید نبشی را برآورد کنید.

این سایت راهنمای کاملی در مورد محصولات موجود در بازار آهن و فولاد ایران است. در آهن اسپات، قیمت انواع نبشی با سایزهای مختلف، ساخت کارخانه‌های مختلف از جمله فولاد ناب تبریز، قابل دسترسی است.

خرید نبشی ناب تبریز

برای خرید نبشی از کارخانه فولاد ناب تبریز، اولین قدم محاسبه میزان نبشی مورد نیاز برای ساختمان است. اگر از تعداد، سایز و یا نوع نبشی لازم اطلاعات کافی داشته باشید، خرید آسان‌تر می‌گردد.

سپس برای خرید محصول با استفاده از سایت آهن اسپات، می‌توانید کلمه نبشی را در قسمت جستجو وارد کرده و اطلاعات کاملی در مورد همه جزئیات لازم در مورد نبشی به دست آورده و از طریق همین سایت  نسبت به خرید اقدام نمایید.