قیمت تیرآهن تبریز به علت نوسانات زیاد بازار به صورت لحظه‌ای نیز تغییر می‌کند. خرید به صرفه‌ترین نوع تیرآهن با توجه به شرایط سازه مورد‌نظر شما می‌تواند تأثیر مهمی در هزینه تمام شده پروژه‌های ساختمانی داشته باشد.

تیرآهن های کارخانه فولاد ناب تبریز

مشخصات کاربری تیرآهن فولاد ناب تبریز

طول هر شاخه تیرآهن بناب تبریز، 12 متر بوده که برای پوشش دهانه‌های بلند مناسب است و به دلیل زیاد بودن طول این تیر، امکان برش آن‌ در اندازه‌های دلخواه وجود داشته و به همین جهت دور ریز کمتری نیز دارد.

به همین جهت تیرآهن فولاد ناب تبریز را معمولا برای استفاده در تیر ساختمان‌ها به کار می‌برند؛ در برخی از مواقع با توجه به طرح ساختمان، ممکن است از این تیرآهن به صورت دوبل در ستون نیز استفاده شود.

گریدهای مختلف تیرآهن تبریز

  • فولاد 37
  • فولاد 44
  • فولاد 52

وزن تیرآهن‌های فولاد ناب تبریز

  • وزن هر متر تیرآهن سبک 18،16،14 به ترتیب 11.4، 14.4، 17.6 کیلوگرم است.
  • وزن هر متر تیرآهن سنگین اروپایی برای تیرآهن 18،16،14 به ترتیب 12.9، 15.8، 18.8 کیلوگرم است.

انواع سایز تیرآهن ناب تبریز

مجتمع فولاد ناب تبریز، انواع تیرآهن سبک و سنگین اروپایی را در سایزهای 14، 16 و 18 سانتی‌متر، با طول 12 متر و بر اساس استانداردهای ISIRI 16348 ،ISIRI 1791 ،DIN EN 15556-1:1998 و GOST 8510:1986 تولید و به بازار مصرف عرضه می‌کند.

1. تیرآهن 14 تبریز:

تیرآهن ۱۴ از پرمتقاضی‌ترین تیرآهن‌های موجود در بازار است. این نوع تیر به دلیل، سبک‌ وزن بودن، باعث کاهش هزینه‌های عملیاتی ساختمان می‌شود. تیرآهن ۱۴ در محدوده وزنی ۱۲/۹ تا ۳۳/۷ کیلوگرم طبق استانداردهای مختلف، تولید می‌شود.

2. تیرآهن 16 تبریز:

تیرآهن 16 ناب تبریز دارای دو اندازه کوتاه و بلند بوده و کیلویی به فروش می‌رسد. طول آن در وضعیت کوتاه 6 متر و در وضعیت بلند 12 متر است.

تیر آهن ۱۶ برای استفاده در اسکلت و ساختار سازه، به‌صورت وسیع و گسترده مورد استفاده واقع می‌شود. به‌طور معمول، این مدل تیر آهن برای اجرا و پیاده‌سازی سقف‌ها و ستون‌ها بسیار کاربرد دارد.

3. تیرآهن 18 تبریز:

در بازار آهن منظور از تیرآهن ۱۸ همان تیرآهن IPE شماره 18 است. نحوه نام‌گذاری تیرآهن‌های IPE براساس ارتفاع جان است؛ بنابراین تیرآهن 18 یعنی تیرآهنی که جان آن 18 سانتی‌متر ارتفاع دارد.

کاربرد تیرآهن تبریز

از تیرآهن فولاد ناب تبریز جهت ساخت ستون، خرپا، نعل، تیر، پوشش سقف، پل‌های لانه زنبوری و… استفاده می‌شود. این محصول دارای استاندارد IPE است و به دلیل مقاومت و استحکام زیاد در برابر تنش‌ها و فشارهای وارده بر آن، در ساخت انواع سازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت و خرید تیرآهن ناب تبریز

مجتمع صنعتی فولاد ناب تبریز، جزو برترین صادر کنندگان محصولات فولادی در استان آذربایجان شرقی است. این شرکت انواع تیرآهن در سایزهای مختلف را با کیفیت مطلوب و با تلورانس‌های بسیار دقیق و براساس استانداردهای ملی و بین المللی تولید می‌کند.

عوامل مختلفی مانند قیمت ماده اولیه، نوسانات طلا و ارز، میزان عرضه و تقاضا، برند، کیفیت، سایز، استاندارد، وزن و… بر قیمت تیرآهن تبریز تاثیر می‌گذارد.

با توجه به نوسانات بسیار زیاد در بازار آهن، برای اطمینان از انتخاب بهترین نوع تیرآهن و دریافت اطلاعات دقیق‌تر در مورد قیمت آهن آلات، می‌توانید با کارشناسان فروش آهن اسپات تماس بگیرید.