برای این که بتوانیم ساختمانی ایمن و مقاوم در برابر آسیب‌های مختلف داشته باشیم، تیرآهن 30 می‌تواند یک گزینه مورد نیاز برای استفاده باشد. همانطور که می‌دانید، تیرآهن یکی از محصولات مورد نیاز برای فرایند ساختمان سازی است. حفظ استحکام سازه و تحمل بار از ویژگی‌های اساسی یک تیرآهن مرغوب است. میزان مقاومت هر تیرآهن را می‌توان بر اساس استانداردهای درنظر گرفته شده برای ساخت و همچنین طراحی به دست آورد.

بهتر است برای خرید تیرآهن مورد نیاز خود حتما با افراد متخصص و حرفه‌ای در این زمینه تماس بگیرید و از این طریق به یک انتخاب مناسب دست پیدا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت تیرآهن ۳۰ با آهن اسپات در ارتباط باشید.

اطلاعات کلی درباره تیرآهن 30

تیرآهن 30 یا به طور تیرآهن را می‌توان نوعی پروفیل پرکاربرد در زمینه آهن آلات دانست که برای تولید و طراحی آن باید از ترکیبات و آلیاژهای گوناگونی استفاده کرد. این ترکیبات و آلیاژها معمولا از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند و همین عامل نیز باعث می‌شود تا تیرآهن در برابر فشار و یا بار وارد شده بتواند به بهترین شکل ممکن مقاومت کند و از این طریق به سلامت ساختمان کمک شود.

تیرآهن ۳۰ نیز به دلیل اهمیتی که در ساختمان دارد، از بهترین ترکیبات و همچنین استانداردهای موجود در طراحی و ساخت آن استفاده می‌شود. تیرآهن 30 دارای استاندارد IPE است. این استاندارد را می‌توان یکی از برترین و رایج‌ترین استانداردهای موجود در زمینه مصالح فلزی دانست.

از مشخصات ساختاری و ظاهری تیرآهن ۳۰ می‌توان به ارتفاع 300 میلی متری و عرض 150 میلی متری آن اشاره کنیم. همچنین ضخامت جان و بال این تیرآهن به بهترین شکل ممکن طراحی و ساخته شده است. ضخامت جان این مدل از تیرآهن‌ها 7.1 میلی متر و ضخامت بال نیز 10.7 میلی متر است. نحوه قیمت تیرآهن ۳۰ به صورت شاخه‌ای بوده و بر اساس هر شاخه قیمت گذاری صورت می‌گیرد. معمولا طول هر شاخه تیرآهن 30 بر اساس استانداردهای در نظر گرفته شده، 12 متر است.

در زمینه وزن یک متر از این نمونه تیرآهن، می‌توان گفت یک نسبیت بسیار نزدیک در بین هر کارخانه تولید کننده وجود دارد. به طور کل وزن هر متر از این مدل تیرآهن بین 42 و 43 کیلوگرم است. اگر قصد دریافت قیمت تیرآهن 30 اصفهان و همچنین خرید محصول از این شرکت را دارید، وزن دقیق هر متر از این محصول 42.2 کیلوگرم است.

همچنین اگر می‌خواهید وزن هر تیرآهن در اندازه 30 را بدانید، 507 کیلوگرم عددی است که باید برای این مدل تیرآهن به آن اشاره کرد. پس از دریافت قیمت تیرآهن ۳۰ این امکان برای شما وجود دارد تا به صورت بسته‌ای نیز این محصول را خریداری کنید. در هر بسته تعداد 10 شاخه وجود دارد.

معمولا معماران و کارفرمایان برج و یا آپارتمان‌ها از این بسته‌ها برای خرید استفاده می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تعداد و نحوه ارسال این محصول می‌توانید با سایت آهن اسپات در ارتباط باشید.

خصوصیات تیرآهن 30

این محصول به دلیل این که از آلیاژ و ترکیبات بسیار مرغوب و باکیفیتی تولید شده است، دوام و استحکام بسیار بالایی در برابر سایر محصولات دارد. به همین دلیل ساختمان می‌تواند از مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل محیطی و شیمیایی مانند تغییرات آب و هوایی، تغییر دما، زنگ زدگی، پوسیدگی و مواردی از این قبیل برخوردار باشد. جدا از بحث آلیاژ و ترکیبات بسیار مرغوب این تیرآهن، فرایند تولید این محصول است. فرایند تولید این تیرآهن به شکل نورد گرم است.

به وسیله این فرایند تمامی آلیاژها و ترکیبات فلزی در دماهای بسیار بالا ذوب می‌شوند. در بسیاری از شرایط دما در حدود 1200 درجه سانتی گراد افزایش پیدا می‌کند.

به لطف این روش، نوع شکل پذیری، مقاومت، کیفیت و دوام را به میزان قابل توجهی زیاد می‌شود.

به وسیله این روش، هرگونه عملیات حرارتی، تنش‌های ایجاد شده و یا هرگونه مواردی که باعث کاهش کیفیت محصول شود، کاهش پیدا می‌کند. روش نورد گرم میزان کیفیت محصول را بسیار بالا می‌برد به همین دلیل حتی از تیرآهن 30 برای حوزه‌های متنوعی مانند ریل قطار، ساختمان سازی و یا حتی جوشکاری نیز استفاده می‌شود.

شرکت‌های تولید کننده تیرآهن 30

همانطور که در این مطلب نیز به آن اشاره شد، تیرآهن ۳۰ جزو آن دسته از محصولاتی است که در صنعت آهن آلات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین دلیل بسیاری از شرکت‌های بزرگ در زمینه تولید آهن آلات و یا تجهیرات وابسته، این محصول را در رده تولیدی خود دارند.

شاید بتوان یکی از مهم‌ترین شرکت‌های بزرگ در زمینه تولید تیرآهن در اندازه 30 را شرکت ذوب آهن اصفهان دانست. برای کسب قیمت تیرآهن 30 اصفهان می‌توانید به سایت آهن اسپات نیز مراجعه کنید.

جدا از شرکت ذوب آهن اصفهان، چندین شرکت دیگر نیز در این زمینه مشغول فعالیت هستند. چند نمونه از این کارخانه‌‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  • فولاد ترک کره
  • شرکت اصفهان آهن
  • کارخانه فایکو
  • کارخانه شاهین بناب
  • کارخانه فولاد خوزستان
  • کارخانه جهان فولاد غرب

این کارخانه‌ها در مدت زمان بسیار زیادی است که در زمینه تولید و اعلام قیمت تیرآهن ۳۰ به یکی از برترین‌ها در بازار تبدیل شده‌اند. سایت آهن اسپات می‌تواند به شما در اعلام قیمت تیرآهن 30 و سایر محصولات مشابه کمک کنند.

قیمت تیرآهن ۳۰ 

برای این که بتوانید قیمت تیرآهن و یا سایر محصولات مربوط به صنایع آهن را به دست آوریم، باید به چند سری موارد توجه کنید. اولین و اصلی‌ترین موضوع که باید به آن توجه کنید، وابستگی این صنعت به دلار است. با توجه به این که قیمت دلار در ایران به طور مداوم در حال نوسان است، صنایع بسیار زیادی از جمله آهن آلات را نیز درگیر خود کرده است. به همین دلیل برای کسب قیمت تیرآهن ۳۰ نمی‌توان به یک قیمت ثابت رسید.

برای این که بتوانید به قیمت تیرآهن 300 میلی متر یا همان قیمت تیرآهن 30 دست پیدا کنید، بهترین راه مراجعه به سایت آهن اسپات است. سایت آهن اسپات یکی از برترین سایت‌های موجود در بازار آهن آلات است که بهترین قیمت تمام شده محصولات را به شما پیشنهاد می‌دهد.

جمع بندی

قیمت تیرآهن ۳۰ و اطلاعات مربوط به این تیرآهن از مواردی است که باید حتما قبل از اقدام به خرید به آن توجه کنید. این مدل از تیرآهن‌ها به دلیل استفاده حساس و زیادی که دارند حتما نیاز است تا قبل از خرید با مشاوره اقدام کنید. سایت آهن اسپات یک مرجع بسیار مناسب برای اعلام قیمت تیرآهن ۳۰ و سایر مبادلات آهن ایران است. اگر قصد دارید فرایند خرید و کسب قیمت تیرآهن 300 یا همان 30 را دارید، سایت آهن اسپات می‌تواند یک گزینه بسیار مناسب باشد. در این زمینه می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.