ویژگی‌های تیرآهن 27

در فرایند تولید تیرآهن 27 مواد مرغوبی مانند فولاد یا آلیاژ را به کار می‌گیرند. شرایط محیطی مختلف نظیر نوسانات دما، خوردگی و واکش های شیمیایی نمی‌توانند به‌راحتی آلیاژهای فولادی را دچار آسیب کنند.

تیرآهن کاربردهای گسترده‌ای دارد و از طرفی مطابق با استانداردهای بسیار معتبر نیز تولید می‌شود. شرکت‌های مختلف این تیرآهن را مطابق با استاندارد اروپایی IPE می‌سازند.

کشورهایی مانند لهستان، اسپانیا و آلمان نیز این تیرآهن را تولید می‌کنند. ارتفاع این ابزار برابر با 27 سانتی‌متر است. به همین دلیل به آن تیرآهن 27 می‌گویند. البته لازم به ذکر است که کارخانه‌های داخلی نیز این محصول را بر اساس استانداردهای اروپایی می‌سازند. غالب استفاده این محصول در سقف ساختمان‌ها و ستون‌هاست.

میزان مقاومت تیرآهن 27

در تولید تیرآهن 27 از میزان مشخصی آلیاژ فولاد و کربن استفاده می‌شود. به‌کاربردن چنین متریالی است که مقاومت این مدل تیرآهن را در برابر مقاومت خمشی و تحمل فشار، بالا می‌برد. این محصول به‌خوبی می‌تواند، ارتعاشی را که از جانب عوامل خارجی به وجود می‌آید را جذب کند.

میزان ضخامتی که در قسمت بالا و جان تیرآهن اعمال می‌شود، تحمل و مقاومت آن را در برابر فشار تعیین می‌کند. بنابراین تحمل بار ابزارهای فولادی تحت‌تأثیر فرایند ساخت آن‌ها، رعایت کردن استانداردهای لازم و ضخامت آن‌ها تعیین می‌شود. کاربران می‌توانند از طریق سایت آهن اسپات از قیمت تیرآهن ۲۷ اصفهان باخبر شوند.

نحوه تولید تیرآهن

نورد گرم فرایندی است که معمولاً در ساخت تیرآهن آن را انجام می‌دهند. در آغاز کار، شمش‌ها را که طول و مقطع مشخصی دارند، درون کوره‌ها قرار می‌دهند. پس از اینکه حرارت به‌اندازه دلخواه رسید، آن‌ها را از کوره خارج می‌کنند.

حال با استفاده از غلتک‌ها مقطع شمش‌های آب شده را کاهش و طول آن‌ها را افزایش می‌دهند. سپس آن‌ها را بین قفسه‌های نورد میانی و پایانی قرار می‌دهند تا به شکل تیرآهن درآید. حال تیرآهن‌ها را به‌اندازه‌های گوناگونی برش می‌زنند.

کارخانه‌های تولیدکننده تیرآهن

از آن جا که تیرآهن یک محصول پرکاربرد است، توسط کارخانه‌های متعددی تولید می‌شود. برخی از کارخانه‌هایی که در تولید انواع تیرآهن و تیرآهن 27 فعال هستند عبارتند از:

  • کارخانه ذوب‌آهن اصفهان

این کارخانه از تولیدکنندگان قدیمی مقاطع فولادی به شمار می‌رود. محصولات کارخانه ذوب‌آهن بر اساس استانداردهای روز دنیا ساخته می‌شوند و کیفیت بالایی دارند. این کارخانه در زمینه تولید تیرآهن بسیار فعال است. ذوب‌آهن تیرآهن‌ها را از سایز 12 تا 30 می‌سازد. قیمت آهن 27 اصفهان به دلیل کیفیت بسیار بالایی که دارد مقرون‌به‌صرفه است.

  • مجتمع جهان فولاد غرب

این کارخانه تیرآهن‌های نیم پهن IPE و تیرآهن عریض IPB را به بازار عرضه می‌کند. این نوع تیرآهن را به طور معمول در کارهای عمرانی به کار می‌برند.

  • کارخانه ظفر بناب

تیرآهن‌هایی که توسط این کارخانه روانه بازار می‌شوند، کیفیت بالایی دارند. این کارخانه تیرآهن 27 را به‌صورت IPE تولید می‌کند. خط تولید این کارخانه، تیرآهن‌ها را از سایز 12 تا 27 می‌سازد. تیرآهن‌های این شرکت به‌صورت INP نیز تولید می‌شوند.

  • کارخانه فولاد البرز ایرانیان (فایکو)

این کارخانه که در سال 93 آغاز به کارکرده است و به‌صورت کاملاً اختصاصی، تیرآهن‌های IPN را تولید می‌کند. تیرآهن‌های IPE این کارخانه نیز در سایزهای 14، 16 و 20 در بازار عرضه می‌شوند. در قیمت تیرآهن 27 فایکو عوامل مختلفی تعیین‌کننده هستند، اما باید اشاره کنم که در بخش‌های گوناگون این کارخانه واحدهای کنترل کیفیت وجود دارد.

این واحدها بلافاصله محصول را از نظر مکانیکی و شیمیایی کنترل می‌کنند. چنین استانداردهایی که در این کارخانه وجود دارد، سبب می‌شود قیمت محصولات کمی افزایش یابد.

قیمت تیرآهن 27

فاکتورهای مختلفی قیمت این ابزار را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند. کارخانه سازنده، اندازه تیرآهن، روش تولید و … همگی از عواملی هستند که قیمت تیرآهن را بالا و پایین می‌کنند. البته نرخ ارز نیز در این قضیه نقش مهمی دارد. نوسان زیاد این بازار اجازه نمی‌دهد که قیمت معینی را برای تیرآهن 27 تعیین کنیم.

تیرآهن‌ها عمر طولانی دارند، بنابراین قرار نیست شما دائماً برای خرید آن هزینه کنید. از طرفی، این مصالح در میزان مقاومت و استحکام سازه شما اثر دارند، بنابراین قیمت آن باتوجه‌به کیفیت و کارایی آن منصفانه خواهد بود.

نحوه خرید تیرآهن 27

شما می‌توانید این محصول را از مراکز گوناگونی تهیه نمایید. اگر قصد خرید تیرآهن را دارید، باید کیفیت آن را خوب بسنجید. سعی کنید فروشندگان معتبر را شناسایی کرده و تنها از آن‌ها خرید کنید.

از آن جایی که این وسیله در سازه‌های شما نقش پررنگی دارد، باید نسبت به درجه کیفیت آن، برندهای تولیدکننده و استانداردها اطلاعات زیادی داشته باشید.

جمع‌بندی

مصالحی که در ساختمان به کار می‌روند تنوع بسیار زیادی در ابعاد و ضخامت دارند. تیرآهن 27 کاربرد گسترده‌ای در ساختمان‌سازی دارد. تنوع بالایی در تیرآهن‌ها وجود دارد، اما مهم این است که هرکدام را در محل مناسبی استفاده نمایید.

آهن اسپات قیمت محصولات فولادی و آهن‌آلات را به‌صورت لحظه‌ای در سایت منتشر می‌کند. شما می‌توانید، از طریق آهن اسپات قیمت آهن 27 اصفهان و سایر محصولات را مشاهده نمایید..