تیرآهن 10 یکی از تیرآهن‌های پرمصرف در ساختمان‌سازی است. همچنین به دلیل دارا بودن استاندارد ایران و اروپا آن را تیرآهن IPE 10 نام‌گذاری کرده‌اند.
استاندارد IPE یکی از پر کاربرد‌ترین نوع تیرآهن، معروف به تیرآهن معمولی است که بیشتر تولیدکنندگان داخلی از این استاندارد استفاده می‌کنند.

شکل ظاهری و سطح مقطع تیرآهن معمولی شبیه به حرف انگلیسی I که بر اساس استاندارد اروپایی تولید می‌شود. ضخامت بال‌ها در تمامی مناطق یکسان و با هم برابرند. این تیرآهن در سایز 8 تا 60 سانتی‌متر تولید می‌شوند.

کاربرد تیرآهن 10

بیش‌ترین کاربرد تیرآهن 10 در ساختمان‌های اسکلت فلزی می‌باشد که به عنوان ستون قرار می‌گیرد، همین‌طور در خرپاها، در پوشش سقف ها و… نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تیرآهن‌ها توسط روش نورد گرم تولید می‌شوند، البته نحوه تولید همه محصولات فلزی کم و بیش یکسان می‌باشد. در این روش نورد کاری، فلز در دمای بالا قرار می‌گیرد و از بین غلتک‌های متفاوت رد می‌شود که همین امر موجب شده تا بر اثر فشار، تیرآهن‌ها شکل بگیرند.

هم‌چنین این محصول به دو روش کوپال و برنول برش داده می‌شود. در روش کوپال از یک دستگاه به نام قطع کن سنگین استفاده می‌شود. این دستگاه به برش مخصوص نیز مجهز است. تیرآهن 10 را به صورت سرد و در امتداد خط قطع می‌کند ولی در روش دوم که برنول نام دارد، یک کارگر ماهر با شعله قوی حاصل از ترکیب استیلن و اکسیژن به همراه لوله برنول، اقدام به برش می‌کند.

مزایا و معایب تیرآهن 10

از با کیفیت‌ترین مقاطع فولادی موجود در بازار، می‌توان به تیرآهن 10 اشاره کرد. هنگامی که بحث ساخت و ساز به میان بیاید تیرآهن اولین چیزی است که به ذهن آدمی خطور می‌کند زیرا اسکلت یک ساختمان تنها با کمک تیرآهن شکل می‌گیرد.

زمانی که قصد خرید محصولی داشته باشیم مسلماً سعی بر این داریم که از تمامی ویژگی‌های آن محصول حال، چه مثبت چه منفی آگاه شویم. همان‌طور که می‌دانید همه مواد و مصالح مصرفی، معایب و مزایای مخصوص به خود را دارند و تیرآهن 10 نیز از این قاعده مستثنی نیست. ما نیز در ادامه این مطلب سعی می‌کنیم به نکات مثبت و منفی این محصول اشاره کنیم

مزایای استفاده از تیرآهن 10

  • اجرا و نصب این محصول با سرعتی بالا انجام می‌گیرد
  • امکان اتصال چند قطعه به یک‌دیگر وجود دارد
  • امکان عرضه آن به صورت پیش ساخته است
  • نسبت به بتن فضای کم‌تری اشغال می کند

معایب استفاده از تیرآهن 10

  • ضعف در دمای زیاد
  • جوش نامناسب
  • تمایل قطعات فشاری به کمانش
  • خوردگی و فساد فلز در مقابل عوامل خارجی

قیمت تیرآهن 10

در دسترس بودن یک منبع معتبر و به‌روز در زمینه آهن آلات، می تواند یکی از نیاز‌های ضروری در دنیا صنعت به شمار آید.

همان‌طور که می‌دانید قیمت تیرآهن ۱۰ نیز همواره مانند دیگر محصولات فولادی در حال تغییر است. از این رو با کمک منابع معتبری مانند وب سایت آهن اسپات که دارای سابقه فعالیت چندین ساله در حوزه آهن می‌باشد، به راحتی می‌توان از قیمت‌های روزانه انواع آهن آلات مطلع شد.

کاملاً طبیعی است برای افرادی که به صورت اولین بار وارد دنیای ساخت و ساز می‌شوند، مسائل نا معینی وجود دارد. مخصوصاً آن دسته از افراد مانند دانشجویان عمران و معماری که نیازمند دستیابی به اطلاعاتی در رابطه با انواع محصولات فولادی و هم‌چنین چگونگی تولید هر یک از آن‌ها می‌باشد.

سایت آهن اسپات برای کسب اطلاعات مفید هم‌چون تغییر قیمت روزانه و سایر اطلاعات حوزه آهن و فولاد بهترین گزینه است.

یکی از عواملی که می‌تواند بر روی قیمت تیرآهن ۱۰ اثرگذار باشد، کیفیت کارخانه تولید کننده است.

در صورتی که کیفیت یک محصول پایین‌تر از محصولات یک کارخانه دیگر باشد، با توجه به بازار رقابتی آهن آلات، مشتریان محصولات این کارخانه را خریداری نخواهند کرد.
این امر موجب می‌شود تا تولید کننده تیرآهن قیمت محصولات خود را کاهش دهد تا موفق به فروش محصول خود شود.

بهترین کارخانه تولید تیرآهن 10

به دلیل استفاده گسترده از تیرآهن، کارخانه‌های متفاوتی در این زمینه مشغول به کار هستند. به طور کلی، تولید این محصول در سال‌های اخیر با پیشرفت‌های مناسبی همراه بوده است.

بومی سازی تجهیزات مورد نیاز و هم‌چنین منابع انسانی و وجود ذخایر غنی آهن، نقش پررنگی در خصوص حجم بالا این محصولات را ایفا می کنند. از مهم‌ترین کارخانه های تولید تیرآهن 10 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اگر شما نیز این سؤال را دارید که بهترین نوع تیرآهن 10 مربوط به کدام کارخانه است می‌توان به کارخانه ذوب آهن اصفهان اشاره کرد این کارخانه برای افرادی که به دنبال کیفیت بالا هستند بهترین گزینه می‌باشد. کارخانه‌ی ذوب آهن اصفهان از شناخته‌ترین تولید‌کنندگان این مقطع فولادی است.

بسیاری از افرادی که در حوزه‌‌های صنعتی یا ساختمانی فعالیت دارند، کیفیت محصولات این شرکت را تأیید می‌کنند. تولید با کیفیت و بر اساس جدول استاندارد اشتال، این شرکت را به عنوان بهترین عرضه‌کنندة محصولات فولادی اعم از تیرآهن تبدیل کرده است.

برای آگاهی از قیمت تیرآهن ۱۰ اصفهان می توانید در بخش قیمت روز آهن آلات وب سایت آهن اسپات، قیمت این محصول را مشاهده کنید.

خرید تیرآهن 10 از آهن اسپات

تیرآهن نمره 10 به عنوان یکی از مقاطع فولادی پرکاربرد در صنعت ساختمان سازی تولید و به بازار عرضه شده است. این محصول بیشتر برای ساخت سازه‌های فلزی و تحمل تنش‌های به وجود آمده از نیروی برشی و لنگر خمشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر سؤالی در خصوص تیرآهن 10 دارید که در این مطلب به آن پاسخی داده نشده‌است، می‌توانید با خیال راحت از کارشناسان فروش آهن اسپات جویا شوید.

با خرید تیرآهن از آهن اسپات، با خیالی آسوده سفارش‌ خود را درب کارخانه تحویل بگیرید و تجربه‌ای منحصر به فرد را برای خود رقم بزنید.