خرید و فروش ضایعات ریل قطار، برای چرخه تولید صنایع فلزی نقش مهمی دارد. این مدل ضایعات جزء ضایعات آهن دسته اول محسوب می‌شوند که ارزش بازیافت بالایی دارند.
خرید ضایعات راه‌آهن نیاز به داشتن تجربه مناسب و کافی در مورد شناسایی ضایعات مرغوب و تعیین کردن قیمتی مناسب و منصفانه توسط کارشناس مجرب دارد. در آهن اسپات خریدار می‌تواند با خیالی آسوده در مورد کیفیت و قیمت ضایعات به کارشناسان اعتماد کند و بهترین انتخاب را داشته باشد.

بازیافت آهن‌آلات قراضه به خصوص ضایعات ریل قطار علاوه بر داشتن سود مالی، به چرخه تولید در کشور کمک زیادی می‌کند. خریدار ضایعات راه‌آهن، با انتخاب فروشنده‌ای معتبر مانند آهن اسپات، که قیمت مناسبی برای محصول خود ارائه می‌دهد، سود خود را در این داد و ستد تضمین می‌‌کند.

انواع ضایعات ریل قطار

ضایعات ریل آهن انواع مختلفی از ضایعات را شامل می‌شود مانند ریل راه آهن، ریل قطار، ریل معدنی، ریل جرثقیلی، ریل کوره، ریل سنگ شکن، ریل خطی، ریل‌های سبک و سنگین.
این ریل‌ها از هر نوعی و با هر نوع قطاری هم که باشند به دلیل جنس آهنی خود از دسته ضایعات آهن محسوب می‌شوند. ضایعات آهن به 9 دسته مختف تقسیم می‌شوند:

1. ضایعات ریل قطار سوپر ویژه 

آهن آلات ساختمانی از قبيل تیرآهن، خورده میلگرد، گوشه ورق ضخیم، نبشی، ناودانی و لوله‌های ضخیم کمتر از یک متر، شاسی خودروهای سنگین برش داده شده و ورق‌های روغنی زنگ زده. اما سوالی که شاید برای شما پیش بیاید این است که از کجا ضایعات میلگرد بخریم؟

2. ضایعات ریل قطار ویژه 

ورق روغنی سیاه و بدون زنگ زدگی، تکه نبشی، سر تیر آهن، انواع میل گرد و چهار پهلو کوتاه قد، تکه ناودانی، لوله سیاه ضخیم، کناره ورقه‌های ضخیم، انواع تسمه‌های آهنی ضخیم، قالب‌های بتنی با کسر وزن، پرسی میلگرد، رینگ اتومبیل

برای مطالعه راهنمای کامل خرید ضایعات چهار پهلو با قیمت مناسب، می‌توانید به وبلاگ آهن اسپات مراجعه نمایید.

3. ضایعات آهن درجه یک 

لوله سیاه صنعتی، قوطی و پروفیل بدون زنگ زدگی، انواع لوازم موتوری سبک و سنگین، شاسی اتومبیل سنگین، سر و ته آبگرمکن بدون رسوب، انواع ورق روغنی و ورق سیاه رنگ دار، ریل قطار، آهن آلات شرکت برق با مجوز سر و ته شوفاژ بدون رسوب با کسر وزن، انواع چرخ دنده

4. ضایعات آهن درجه دو 

درب و پنجره، تنه دوچرخه و موتورسیکلت، آبگرمکن بدون رسوب برش خورده، لوله گالوانیزه، لوله بار سبک، انواع توری، سیم جوش با کسر سی درصد، تسمه‌های کلاف شده، میلگرد کلاف شده، ورقه‌های گالوانیزه، اتصالات گالوانیزه، بسته بندی بدون زنگ زدگی و فنرهای بانداژ

5. ضایعات آهن درجه سه

ورق گالوانیزه مستعمل و رنگ خورده، حلب بهداشتی فله، منبع اگزوز، شلنگ‌های فشار قوی سوخته.

6. ضایعات آهن درجه چهار

انواع پلیسه زنگ نزده با حداقل دو درصد کسر.

7. ضایعات آهن روغنی

ورقه‌هایی که به روش کار سرد تولید می‌شوند و در صنایع تولید قطعات خودرو و ماشین سازی و… کاربرد دارند.

8.ضایعات آهن گالوانیزه

آهن‌آلاتی که پوشش گالوانیزه دارند، مانند کانال‌های کولر، لوله آب

9. ضایعات آهن آلیاژی

آهن آلاتی که شامل عناصری چون کروم، نیکل، منگنز و… هستند.

با توجه به دسته‌بندی‌های بالا، ضایعات ریل در دسته ضایعات آهن درجه یک قرار دارد. پس خریدار آن با توجه به نوع و کیفیت ریل و قیمت لحظه‌ای آهن و فولاد، قیمت دقیق ضایعات آهن درجه یک آن را محاسبه کرده و خریداری می‌کند.
البته قیمت ضایعات ریل وابستگی زیادی به تعییرات قیمت دلار و اتقافات روزانه در بازار آهن و فولاد و همچنین سایر خریداران ضایعات مختلف دارد.

ریل‌های ضایعاتی علاوه بر انواع گفته شده در بالا شامل ریل‌های زیر نیز می‌شوند:

  • ریل‌های  Rail Road در تیپ‌های S,P,R,UIC
  • ریل‌های جرثقیلی Craig Rail در تیپ‌های KP,A,QU,CR,MRS
  • ریل‌های معدنی Mineral Rail در تیپ‌های R,S,JIS
  • انواع ریل پهلوی
  • ریل‌ روسی
  • ریل اروپایی

خریدار ریل قطار ضایعاتی باید دانش کافی در مورد انواع ضایعات ریل قطار داشته‌باشد. همچنین باید به اطلاعات کاملی در مورد قیمت مصوب در بازار و قیمت اعلام‌شده توسط سایر رقبا هم دسترسی داشته باشد.
علاوه بر این باید از قیمت لحظه‌ای آهن تولید شده هم آگاه باشد. در سایت آهن اسپات خریدار می‌تواند تمامی اطلاعات مورد نیازش در موارد بالا را به دقت بررسی کند و یک‌جا همه اطلاعات را به دست آورد.

روش‌های خرید ضایعات ریل قطار

روش خرید و فروش در بخش بزرگی از مراکز ارائه ضایعات آهنی به خصوص ریل قطار، به صورت برگذاری مزایده است. این مزایده‌ها دردسرهای زیادی هم برای خریدار و هم برای فروشنده و هم برای برگذارکننده مزایده دارد.
ولی سایت آهن اسپات، بهترین قیمت‌ها به خریداران ضایعات پیشنهاد می‌کند تا آن‌ها بدون صرف وقت زیاد برای انجام مزایده و یا گرفتن قیمت از فروشندگان متفاوت، بتوانند خرید مناسبی را داشته باشند. در ضمن این امکان برای خریداران هم موجود است که با قیمتی منصفانه و مناسب، ضایعات خود را برای فروش در این سایت عرضه کنند.

خریداران ضایعات ریل قطار 

کاربرد اصلی ضایعات ریل قطار استفاده در کوره‌های ذوب آهن و برگشت دوباره به چرخه تولید است. بنا بر همین کاربرد، خریدار اصلی این مدل ضایعات، کارخانجات ذوب و تولید آهن هستند. در ریل راه آهن از نوع ضخیم آهن استفاده شده است تا مقاومت لازم را در هنگام عبور قطار داشته باشد، اما پس از مدتی استفاده این ریل‌ها به مرور زمان فرسوده و از دست رفته می‌شوند و نیاز به بازسازی دارند.
به همین علت ریل‌های قدیمی به خریدارن ضایعات فروخته شده تا در کارخانه دوباره به چرخه تولید بازگردند و به این ترتیب علاوه بر سود ناشی از استفاده مجدد آهن، به وسیله بازیافت، به محیط زیست هم کمک شده‌است.

خرید ضایعات آهن با ارزان ترین قیمت

محاسبه قیمت ضایعات ریل قطار

ضایعات ریل قطار با قیمت‌های متفاوتی ارائه می‌شود. ولی برای خریداران این نکته مهمی است که بتوانند خریدی با قیمتی مناسب و به صرفه داشته باشند. در آهن اسپات به دلیل اینکه قیمت‌هایی به روز و در لحظه برای کلیه محصولات آهن و فولاد کشور ارائه می‌شوند، قیمت ضایعات هم منصفانه و دقیق است و همین نکته، یکی از مزایای خرید از این سایت است. به طوری که خریدار می‌تواند با مقایسه قیمت‌ها در بازار، به راحتی انتخاب کند. رضایت‌مندی مشتری و منصفانه بودن قیمت، از مزایای دیگر خرید ضایعات ریل راه آهن از آهن اسپات است .

معمولاً هنگامی که در مورد ضایعات آهن صحبت می‌شود، تصور کلی افراد تلی از زباله است، ولی اینچنین نیست. امروزه هرگونه ضایعاتی چه آهنی و یا غیر آهنی قابلیت بازیافت را دارند و دوباره می‌توانند به چرخه مصرف بازگردند. ضایعات انواع مختلفی دارند مانند ضایعات استیل، آهن، پلاستیک، شیشه، چوب، کاغذ و مانند این‌ها باشند.

امروزه در کشورهای بزرگ دنیا به این موضوع اهمیت فراوانی داده شده و بازیافت ضایعات در الویت قرار گرفته است. خرید و فروش ضایعات آهنی مانند ریل قطار، امروزه در دنیای صنعت تبدیل به نوعی تجارت شده است و تعداد زیادی از افراد مشغول به آن هستند.

خرید ضایعات ریل آهن از آهن اسپات

قیمت ضایعات آهنی و ریل قطار در بازار با توجه به نوع آن‌ها حساب شده و به صورت قیمت اولیه در اختیار همه قرار می‌گیرد ولی در نهایت کارشناسان باید میزان خلوص بار و کیفیت آن را در هنگام تحویل مورد سنجش قرار داده و قیمت نهایی را به خریدار اعلام می‌کنند. قیمت نهایی همیشه هنگام تحویل بار تصویب می‌شود و این به صورت یک قانون همیشگی است.
وبسایت آهن اسپات مرجعی است معتبر و به روز برای خرید و فروش انواع آهن آلات که برای تسهیل معاملات و مبادلات آهن ایران و به عنوان مرجعی برای اطلاع رسانی در این صنعت راه اندازی شده است.
قیمت آنلاین آهن و همچنین تحلیل و بررسی اخبار آهن و فولاد کشور به صورت روزانه و فروش آهن آلات ساختمانی و صنعتی با تضمین قیمت و کیفیت، از جمله فعالیت‌های مجموعه آهن اسپات است.