برای آشنایی اولیه با گریتینگ با یک مثال شروع می‌کنیم. برای زهکشی‌ برخی از خیابان‌ها از شکلی از گریتینگ میله‌ای استفاده می‌شود، این گریتینگ منبسط شده یا به گیره نیاز دارد. صرف نظر از کاربرد فردی آن، گریتینگ فلزی به طور کلی امکان زهکشی، تهویه و اقدامات ایمنی مناسب را در صنایع مختلف فراهم می‌کند.

در این مقاله از وبلاگ آهن اسپات، اطلاعات دقیق‌تری درباره انواع مختلف گریتینگ فلزی، نحوه تولید، ویژگی‌ها و کاربردهای آن ارائه خواهیم شد و در انتها با نحوه استعلام قیمت گریتینگ و خرید آن از آهن اسپات آشنا می‌شوید.

گریتینگ فلزی چیست؟

در صنعت فلزات، “گریتینگ” می‌تواند به چندین نوع مختلف از محصولات فلزی اشاره کند؛ که هر نوع دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌های منحصر به ‌فرد خود است و با توجه به کاربرد فردی، آن را کم‌ و بیش ایده آل می‌کند. گریتینگ‌ فلزی یک محصول فلزی است که از سوراخ کردن ورقه‌های فلزی یا اتصال میله‌های فلزی برای تشکیل شبکه تولید می‌شود.
محصول فلزی هستند که به طور گسترده در صنایع مختلف به عنوان پله، سکو، داربست و پوشش‌های محافظ استفاده می‌شود. فرآیندهای مختلف مورد استفاده برای تولید گریتینگ‌ فلزی شامل انبساط، سوراخ کردن، قالب گیری و جوشکاری است.

تقریباً از هر فلزی می‌توان برای ساخت گریتینگ‌ فلزی استفاده کرد. رایج‌ترین انواع آن عبارتند از آهن، فولاد کربن، آلومینیوم و فولاد ضد زنگ. گریتینگ‌های فلزی معمولاً به عنوان یک سطح ایمن ضد لغزش برای کاربردهایی که نیاز به یک پلت فرم کار ایمن دارند استفاده می‌شود.

محیط و نوع ساختمان تعیین کننده نوع گریتینگ‌ مورد استفاده است. مهندسان و طراحان برای توسعه راه حل های ساخت گریتینگ‌ فلزی کار می‌کنند که دقیقاً با پارامترهای یک سازه مطابقت داشته باشد. بخشی از ملاحظات آن‌ها شامل ضخامت، ابعاد میله فلزی و پیکربندی یا الگوی شکاف‌ها یا دهانه‌ها است که شامل اشکال بیضی، مربع و الماس است.

برخی از عواملی که هنگام ساخت گریتینگ‌ فلزی مورد بررسی قرار می‌گیرند عبارت اند از: میزان نور، هوا و صدای مجاز؛ که باید از آن عبور کند و ارزش زیبایی‌شناختی آن بستگی به میزان قابل مشاهده بودن گریتینگ‌ دارد. گریتینگ‌های فوق العاده سنگین از فولاد جوش داده شده یا میله‌های قفل شده تحت فشار ساخته می‌شوند.

انواع گریتینگ فلزی

گریتینگ فلزی از نظر جنس و عملکرد بسیار متفاوت است. بسته به کاربرد، انواع مختلف فلزات و روش‌های تولید برای اطمینان از شرایط عملیاتی موفق و ایمن استفاده می‌شود. این عوامل به پارامترهایی مانند قدرت، اندازه، مکان و کاربرد بستگی دارد.

1. گریتینگ فلزی منبسط شده

گریتینگ فلزی منبسط شده نام خود را از فرآیندی که برای تولید آن استفاده می‌شود گرفته است که شامل سوراخ کردن شکاف‌ها در یک ورق فلزی است. پس از بریدن شکاف‌ها، ورق‌های فلزی کشیده و کشیده می‌شوند تا منبسط شوند. اثر حاصل یک الگوی الماس شکل است. ورق‌های تکمیل شده را می‌توان متناسب با نیازهای هر برنامه‌ای برش داد. همه انواع مختلف فلزات برای ایجاد گریتینگ‌های فلزی منبسط شده استفاده می‌شوند.

گریتینگ استاندارد منبسط شده فلزی در مواردی که نیاز به سطح مقاوم در برابر لغزش است استفاده می‌شود. گریتینگ فلزی منبسط شده با استفاده از فرآیند استاندارد منبسط شده ساخته می‌شود، اما برای صاف کردن سطح به یک سطح صاف، نورد سرد می‌شود.
بسیاری از انواع مختلف فلزات مانند فولاد ضد زنگ، فولاد کربنی، آلومینیوم و غیره را می‌توان منبسط کرد. فرآیند انبساط بسیار مقرون به صرفه است زیرا هیچ ضایعاتی ایجاد نمی‌کند و از آنجایی که هیچ سوراخی روی مواد ایجاد نمی‌شود، ورق استحکام ساختاری خود را حفظ می‌کند. کاربردهای معمولی برای رنده‌های فلزی منبسط شده شامل پله‌ها، کفپوش ها، نرده‌ها و کاربردهای امنیتی است.

2. میله گریتینگ

گریتینگ میله‌ای از میله‌های موازی تشکیل شده است که با میله‌های عمود بر هم به هم متصل شده‌اند. میله‌ها معمولاً از طریق جوشکاری به هم متصل می‌شوند، با این حال، راه های دیگری برای اتصال میله‌ها به یکدیگر وجود دارد. گزینه‌های جایگزین عبارتند از پرچ کردن، مش بندی بسته، قفل پرس و موارد دیگر. مقرون به صرفه‌ترین روش اتصال با توجه به مواد مورد استفاده و ضخامت میله‌ها تعیین می‌شود.

گریتینگ میله‌ای را می‌توان از انواع مختلفی از مواد مختلف ساخته اما معمولاً از فولاد یا آلومینیوم ساخته می‌شود؛ که نسبت استحکام به وزن بسیار بالا و فضای باز زیادی دارد که آن را به گزینه‌ای پرکاربرد برای کفپوش های صنعتی تبدیل می‌کند. با این حال، برای مواردی مانند فرار از آتش، زهکشی خیابان‌ها و پل‌ها نیز استفاده می‌شود.

گریتینگ‌ فلزی میله‌ای رایج‌ترین و یکی از مواردی است که مردم هنگام بحث از گریتینگ‌ فلزی تصور می‌کنند. از میلگردهای موازی متصل به میلگردهای عمود بر هم تشکیل شده است که با استفاده از روش‌های مختلفی متصل می‌شوند که یکی از رایج‌ترین آن‌ها جوشکاری است. انواع دیگر اتصال عبارتند از:

 • پرچین
 • مش بندی بسته
 • قفل پرس

نوع فرآیند اتصال توسط فلزاتی که قرار است به یکدیگر متصل شوند تعیین می‌شود. گریتینگ‌ فلزی میله‌ای از آلومینیوم یا فولاد ساخته شده است، نسبت مقاومت به وزن بالایی دارد و برای کفپوش های صنعتی استفاده می‌شود. به دلیل استحکام و دوام گریتینگ‌ فلزی میله‌ای، برای فرار از حریق، زه کشی خیابان‌ها و پل‌ها نیز استفاده می‌شود.

3. گریتینگ ایمنی (گریپ استرات)

هدف از ساخت گریتینگ ایمنی ایجاد سطحی سفت، محکم و مقاوم در برابر لغزش است. برای افزایش کشش و جلوگیری از زمین خوردن و افتادن طراحی شده است. گریتینگ‌ فلزی ایمنی با برجستگی‌های الماسی برای چسبندگی و کشش بیشتر ساخته شده است.
برای افزایش ایمنی و جلوگیری از تجمع مایعات، گریتینگ‌ فلزی ایمنی دارای دهانه‌های بزرگ برای زهکشی و جریان هوا می‌باشد. افزایش چسبندگی گریتینگ‌ فلزی ایمنی با دندانه زدن لبه‌های دهانه الماسی ایجاد می‌شود که توسط مهر زنی سرد ایجاد می‌شود.

گریتینگ ایمنی شکل رایج رنده فلزی است که برای سطوح پیاده‌روی استفاده می‌شود. معمولاً با برجستگی‌های کوچک الماسی ساخته می‌شود که امکان کشش بیشتر را فراهم می‌کند. همچنین دارای سطح باز زیادی است که زهکشی و جریان هوای زیادی را فراهم می‌کند.

انواع مختلفی از فلزات از جمله فولاد و آلومینیوم برای ایجاد پایه گیر استفاده می‌شود. پس از مهر و موم و دندانه زدن ورق فلزی، سپس با ماده ای پوشانده می‌شود که لغزش را به حداقل می‌رساند. به دلیل کشش بالایی که دارد، برای مواردی مانند راهروها، پله‌ها و سایر سکوهای پیاده‌روی استفاده می‌شود.

4. گریتینگ سیمی (مش سیم)

گریتینگ سیمی که می‌توان آن را پارچه یا پارچه سیمی نیز نامید، شکلی از گریتینگ فلزی است که از ردیف‌های موازی و ستون‌های متقاطع سیم تشکیل شده است.
نصب آسان، بسیار بادوام است و در طیف وسیعی از صنایع مختلف استفاده می‌شود. از آنجایی که می‌توان آن را از انواع مواد و فلزات مختلف ساخت و می‌توان آن را با تعداد تقریباً نامحدودی از مشخصات تولید کرد، بسیار متنوع است و می‌تواند برای بسیاری از کاربردهای مختلف استفاده شود. مش سیم معمولاً برای کاربردهای صنعتی و تجاری استفاده می‌شود. چندین کاربرد آن عبارتند از:

 • جداسازی و فیلتراسیون
 • تهویه
 • تقویت مواد
 • غربالگری و حصارکشی
 • امنیت

نام‌های دیگر برای گریتینگ‌ فلزی مش سیم شامل پارچه سیمی و پارچه سیمی است. شکلی از گریتینگ‌ است که دارای ردیف‌ها و ستون‌هایی از سیم‌های متقاطع است. نصب آن بسیار آسان است، بسیار بادوام است و در بسیاری از صنایع کاربرد دارد. انعطاف‌پذیری، تطبیق پذیری و تنوع گریتینگ‌ فلزی مش سیم آن را بسیار محبوب کرده است.

ساخت گریتینگ‌ فلزی مش سیم بسته به سازنده می‌تواند جوش یا بافته شود. گریتینگ‌ فلزی سیم جوشی در جایی که ستون‌ها و ردیف‌ها تلاقی می‌کنند جوش داده می‌شود. گریتینگ‌ فلزی مفتولی مانند پارچه با ستون‌ها و ردیف‌هایی که در نقاط اتصال آن‌ها بالا و پایین می‌روند بافته می‌شود.

5. فلز سوراخ دار

ساخت گریتینگ‌ فلزی سوراخ‌دار با کوبیدن، پانچ کردن یا تغییر شکل ورق‌های فلزی با قرار دادن سوراخ‌هایی با اندازه، الگو و شکل خاص در آن‌ها تولید می‌شود.
ورق‌های فلزی از فلزات فوق العاده محکم از جمله فولاد ضد زنگ، فولاد کربن و آلومینیوم ساخته شده‌اند. سوراخ‌ها با سنجاق چرخشی، دای پانچ و برش لیزری در فلزات قرار می‌گیرند. فلزات سوراخ دار در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند و کاربردهای متعددی دارند از جمله:

 • کاهش سر و صدا
 • فیلتراسیون و سانتریفیوژ
 • تهویه
 • تصفیه شیمیایی
 • غربالگری
 • توسعه مصالح ساختمانی

در طی فرآیند سوراخ کردن، فلزات حذف شده بازیافت می‌شوند و باعث افزایش پایداری و کاهش مصرف کلی فلز می‌شوند. این کاهش در مواد اغلب به کاهش وزن و کاهش هزینه‌های حمل‌ونقل ترجمه می‌شود.

6. گریتینگ‌ فلزی مرکب

گریتینگ‌ فلزی مرکب از دو شکل گریتینگ ترکیب می‌شود و شامل گریتینگ میله‌ای و گریتینگ‌ صفحه فولادی می‌باشد. این از یک صفحه شطرنجی تشکیل شده است که به سطح یک گریتینگ‌ فلزی میله فولادی مهر و موم شده است، با صفحات فولادی ضخامت های 3 میلی متر تا 6 میلی متر یا 0.12 اینچ تا 0.24 اینچ.

گریتینگ‌ فلزی مرکب در طیف گسترده‌ای از اندازه‌ها و انواع مواد موجود است، در برخی از اشکال از گریتینگ‌ فلزی مش سیم استفاده می‌شود در حالی که برخی دیگر دارای چندین لایه هستند. گریتینگ‌ فلزی میله‌ای و گریتینگ‌ فلزی سوراخ دار. برای جلوگیری از تغییر شکل در هنگام پوشش روی، از فولاد گیج سنگین برای ساخت گریتینگ فولادی مرکب استفاده می‌شود.

7. گریتینگ فلزی قفل شده

گریتینگ‌ فلزی پرس قفل شده شکلی از گریتینگ میله‌ای است که با روشی که برای اتصال میله‌های عمود بر و موازی استفاده می‌شود متمایز می‌شود. میلگردهای متقاطع و بلبرینگ بریدگی و فشرده شدن به هم دارند که نتیجه آن یک سطح صاف و یکنواخت در سراسر میلگردهای متصل شده است.

این نوع اتصال گریتینگ‌ فلزی میله‌ای ظاهری جذاب از نظر زیبایی شناختی ایجاد می‌کند که در طرح های معماری قرار می‌گیرد. گریتینگ‌ میله فلزی پرس قفل شده در فولاد و آلومینیوم و همچنین در اندازه‌های مختلف و دهانه میله موجود است.

نحوه ساخت گریتینگ‌ فلزی

هر شکل و نوع گریتینگ بسته به مواد مورد استفاده و روش تولید با استفاده از فرآیند متفاوتی تولید می‌شود. برخی از روش‌های ساخت گریتینگ رایج عبارتند از: جوشکاری، دم کبوتری، کشش و تاب دادن که جوشکاری رایج‌ترین آن‌هاست. فرآیند انتخابی به ضخامت و وزن مواد و همچنین نحوه استفاده از آن بستگی دارد.

صرف نظر از اینکه کدام یک از روش‌های ساخت انتخاب شده است، اولین مرحله انتخاب فلز است که با توجه به شرایط محیطی و میزان محکم و استحکام گریتینگ‌ فلزی تعیین می‌شود.

 • فرآیند گریتینگ‌ فلزی منبسط شده

ساخت گریتینگ‌ فلزی منبسط شده با ورقه‌های فلزی شروع می‌شود که به شکل الماس در آن‌ها بریده شده است. فرآیند گریتینگ‌ فلزی منبسط شده در یک عملیات تکمیل می‌شود که در آن شکاف‌های الماسی شکل در سطح فلز به عنوان ورق‌ها کشیده می‌شوند.

سوراخ کردن و کشش گریتینگ‌ فلزی منبسط شده منجر به ایجاد یک سطح برجسته با پیوندها و رشته‌ها با زاویه یکنواخت نسبت به صفحه ورق فلزی می‌شود. نتیجه یک رنده فلزی با استحکام و استحکام استثنایی است. برای کاربردهایی که نیاز به سطح صاف دارند، ورق‌های فلزی کشیده شده بین دو غلتک صاف می‌شوند.

 • فرآیند نوسان گیری

Swaging یک فرآیند سرد کاری فلز است که در آن فلز برای یک قسمت تغییر شکل می‌دهد تا به زور در قسمت فلزی دیگر قرار گیرد. فرآیند چرخاندن گریتینگ‌ های فلزی با میله‌های فلزی باربر شروع می‌شود که از نظر استحکام و طراحی به طور مساوی فاصله دارند.
در مرحله بعد، میله‌های لوله ای در سراسر لو قرار می‌گیرند. میله‌های بلبرینگ آگهی در فاصله مساوی از یکدیگر و الکترود جوش داده شده است. عمق میله‌ها و فاصله بین آن‌ها می‌تواند بسته به نحوه استفاده از گریتینگ‌ متفاوت باشد.

 • تولید گرتینگ دم کبوتر

دم کبوتر کردن یک روش ساخت باستانی است که قرن ها برای اتصال دو نوع ماده مورد استفاده قرار گرفته است. در گریتینگ‌ فلزی، فرآیند با شکاف دقیق باربر و میله‌های متقاطع آغاز می‌شود.
شکاف‌ها دقیقاً طوری بریده شده‌اند که میله‌های متقاطع به خوبی و محکم در میله‌های باربر قرار می‌گیرند. در مرحله بعد، یک پرس هیدرولیک، قطعات فلزی با تحمل نزدیک را به هم متصل می‌کند.

فشار وارد شده بر روی میله‌های فلزی یک قفل دائمی بین آن‌ها ایجاد می‌کند. نتیجه یک سطح صاف و یکنواخت محکم قفل شده و سفت است.

 • تولید درجه بندی فلزات جوشی

گریتینگ‌ فلزی جوش داده شده با استفاده از فرآیند آهنگری الکترونی تولید می‌شود که در آن میله‌های باربر مستطیلی به میله‌های متقاطع جوش داده می‌شوند. با جوشکاری میلگردهای فلزی، یک اتصال ذوبی مثبت بین میلگردها ایجاد می‌شود که سال ها دوام می‌آورد.
میله‌های بلبرینگ برای گریتینگ‌ فلزی جوش داده شده دارای ضخامت 0.125 اینچ تا 0.5 اینچ یا 0.3175 سانتی متر تا 1.27 سانتی متر هستند.

ساخت گریتینگ‌ فلزی جوش داده شده رایج‌ترین شکل گریتینگ‌ فلزی است و برای کاربردهای بسیار متنوعی استفاده می‌شود.

 • گریتینگ‌ فلزی پرچین شده

ساخت گریتینگ‌ فلزی پرچ شده با استفاده از فولاد کربنی، آلومینیوم سری 6000 و فولاد ضد زنگ سری 300 تولید می‌شود. فرآیند پرچ کردن گریتینگ‌ فلزی شامل پرچ کردن میله‌های مسطح چین دار در یک الگوی شبکه‌ای برای بارگیری میله‌های بلبرینگ است.

نتایج فرآیند گریتینگ‌‌های فلزی با مقاومت برتر در برابر ضربه، خستگی و بارهای سنگین است. میلگردهای متقاطع مشبک استحکام و دوام بسیار خوبی را در مواقعی که برای تحمل استرس و فشار لازم است، ارائه می‌دهند.

استانداردهای گریتینگ‌ فلزی

مانند تمام انواع محصولات صنعتی، استانداردهایی وجود دارد که برای راهنمایی تولیدکنندگان در تولید محصولاتشان ایجاد شده است. اگرچه مجموعه گسترده‌ای از استانداردهای گریتینگ‌ فلزی وجود دارد، دو استاندارد که معمولاً دنبال می‌شوند استانداردهای مؤسسه استانداردهای ملی آمریکا (ANSI) و Deutsches Institut für Normung (DIN) یا مؤسسه استانداردسازی آلمان هستند.

DIN طبقه‌بندی‌های خود را با حروف A تا F تقسیم می‌کند، در حالی که طبقه‌بندی‌های ANSI توصیف کننده نوع کاری هستند که گریتینگ فلزی انجام می‌شود.

1. موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI)

استانداردهای ANSI به پنج گروه سبک، متوسط، سنگین، فوق سنگین و وظایف ویژه تقسیم می‌شوند. تعیین برای هر گروه بر اساس وزن تعیین می‌شود.

 • گریتینگ سبک

رنده‌هایی که می‌توانند بار زیر 2000 پوند را تحمل کنند. یا 900 کیلوگرم این سطح رنده فقط برای تردد عابران پیاده است.

 • گریتینگ‌ متوسط

گریتینگ‌ فلزی که می‌تواند بارهای بین 2000 پوند را تحمل کند. و 5000 پوند یا 900 کیلوگرم و 2250 کیلوگرم. این یک گریتینگ‌ فلزی است که برای ترافیک سبک پنوماتیک، پیاده روها و پارکینگ‌های مسکونی در دسترس است.

 • گریتینگ سنگین

بار برای شبکه های فلزی سنگین بین 5000 پوند است. و 7500 پوند یا 2250 کیلوگرم و 3375 کیلوگرم. این نوع گریتینگ‌ فلزی قابلیت پشتیبانی از ترافیک تجاری و تریلرهای تراکتور را دارد.

 • Extra Heavy Duty

گریتینگ‌ فلزی بسیار سنگین را می‌توان برای جاده‌ها، بزرگراه‌ها و پل‌ها استفاده کرد و دارای بار H-20 است که می‌تواند 10000 پوند (یا 4500 کیلوگرم بار)را تحمل کند.

 • وظیفه ویژه

گریتینگ‌ های فلزی ویژه برای مدیریت ترافیک فرودگاه و تحمل بارهای 10000 پوندی (یا 4500 کیلوگرم یا بیشتر) طراحی‌شده‌اند.

2. موسسه استانداردسازی آلمان (DIN)

 • کلاس بار A

کلاس بار A برای تردد عابران پیاده است و می‌تواند بارهای 3370 پوندی را جابجا کند.

 • بار کلاس B

کلاس B برای پارکینگ‌ها، پیاده روها و ترافیک سبک وسایل نقلیه با بار 28000 پوند (یا 125 کیلونیوتون) است.

 • بار کلاس C

کلاس بار C برای کاربردهای تجاری با قابلیت حمل بارهای 56000 پوندی (یا 250 کیلونیوتون) است.

 • بار کلاس D

گریتینگ‌ فلزی کلاس D برای بارهای سنگین فوق العاده بزرگ است و دارای رتبه بار H-20 است. توانایی حمل بارهای 90000 پوندی( 400 کیلونیوتون) را دارد. گریتینگ‌ فلزی کلاس D می‌تواند از لیفتراک ها، جاده‌ها، پل‌ها و بزرگراه‌ها پشتیبانی کند.

 • بار کلاس E

کلاس بار E می‌تواند انواع مختلفی از شرایط تولید و حمل‌ونقل را تحمل کند که شامل پایه‌های فولادی با ضربه بالا و چرخه‌ای فلزی می‌شود. وزن آن 134000 پوند (یا 600 کیلونیوتون) است.

 • کلاس بارگذاری F

کلاس بار F برای ترافیک فرودگاهی با درجه تحمل بار بیش از 200000 پوند (یا 900 کیلونیوتون) طراحی شده است.

فلزات مورد استفاده در ساخت گریتینگ فلزی

اصطلاح گریتینگ به هر نوع پوشش یا قاب مورد استفاده برای پوشاندن سوراخ‌ها، ارائه پشتیبانی، خدمت به عنوان یک پلت فرم یا ارائه محافظ اشاره دارد. تعداد بی‌شماری موادی وجود دارد که برای ساخت گریتینگ‌ استفاده می‌شوند، از انواع پلاستیک‌های محکم گرفته تا فولادهای سنگین و فولاد ضد زنگ.
هنگام انتخاب یک متریال گریتینگ، نگرانی اصلی این است که در کجا مورد استفاده قرار گیرد، چقدر باید قوی باشد و اینکه آیا لازم است به فضای یک سازه اضافه شود یا خیر.

گریتینگ‌ های فلزی در شرایط و محیط‌های مختلف به عنوان یک اقدام احتیاطی یا وسیله‌ای برای حفاظت استفاده می‌شوند. گریتینگ‌ های فلزی تخصصی در فرودگاه‌ها، عملیات صنعتی و تاسیسات تولیدی استفاده می‌شود و بسیار محکم و بادوام هستند. برای آشنایی بیشتر با انواع گریتینگ و مشخصات فنی آنها به وبلاگ آهن اسپات مراجعه نمایید.

 • گریتینگ‌ فلزی آلومینیومی

گریتینگ‌ های فلزی آلومینیومی چکش خوار، مقاوم در برابر خوردگی، انعطاف‌پذیر و دارای هدایت حرارتی و الکتریکی هستند. سبک وزن، غیر سمی، غیر مغناطیسی است و در برابر انتشار باکتری مقاوم است.
گریتینگ‌ فلزی آلومینیومی می‌تواند در برابر سرمای شدید بدون شکننده شدن مقاومت کند. استفاده گسترده از گریتینگ‌ فلزی آلومینیوم عمدتاً به دلیل ظاهر دلپذیر آن است که آن را برای کاربردهای صنعتی و تزئینی نیز مفید می‌کند.

 • گریتینگ فلزی سبک استیل

ساخت گریتینگ‌ فلزی سبک فولادی برای تردد عابران پیاده و برخی از انواع ترافیک نورد مانند گاری ها و کامیون های دستی استفاده می‌شود. این به عنوان گریتینگ‌ فلزی میله‌ای تولید می‌شود که می‌توان آن را با پیچ، پرچ، دم کبوتر یا جوشکاری کرد.
در بیشتر موارد، گریت فلزی سبک دارای میله‌های باربر با میلگردهای متقاطع عمود بر هم است و از فولاد کربنی با ساختار شبکه باز ساخته می‌شود. به دلیل کارایی هزینه و نگهداری کم، به طور گسترده برای سکوهای بزرگراه، موانع ایمنی و کف ماشین آلات استفاده می‌شود.

 • گریتینگ‌‌های فولادی ضد زنگ

چندین گرید از فولاد ضد زنگ برای تولید گریتینگ فلزی استفاده می‌شود که شامل گریدهای 304، 304L، 316 و 316L می‌باشد. گریتینگ‌ فلزی از جنس استنلس استیل فوق‌العاده قوی، ماندگار است و می‌تواند در برابر شرایط خورنده، مرطوب و رطوبت بالا مقاومت کند. این با استفاده از طیف گسترده‌ای از اندازه‌های میله با استفاده از روش‌های جوشکاری یا جوشکاری تولید می‌شود.

ویژگی‌های خاص فولاد ضد زنگ آن را به یک گریتینگ‌ ایده آل برای تصفیه خانه های آب، کارخانه‌های فرآوری شیمیایی و تولید نفت و گاز تبدیل می‌کند. بسیار انعطاف‌پذیر است و قادر به تحمل آب و هوای سخت و تغییرات شدید دما است.

 • گریتینگ فولادی گالوانیزه

فولاد گالوانیزه فولاد کربنی است که دارای پوشش روی برای محافظت در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی است. مانند فولاد ضد زنگ، این یک راه حل ایده آل برای گریتینگ‌ است که در فضای باز یا در محیط‌های بسیار مرطوب و مرطوب نصب می‌شود.

محافظ روی به آرامی پیر می‌شود که طول عمر گریتینگ‌ فلزی فولاد گالوانیزه را افزایش می‌دهد. اکثر گریتینگ‌ های فلزی فولاد گالوانیزه دارای کلاس بار b هستند که می‌توانند 28000 پوند را نگه دارند.

 • فولاد کربنی سنگین

برای ساخت گریتینگ‌ های فلزی فولاد کربنی سنگین از میله‌های فولادی عمیق‌تر و ضخیم‌تر استفاده می‌کنند که در دماهای بالا به هم متصل می‌شوند تا یک اتصال دائمی، ایمن و محکم را تشکیل دهند. این نوع گریتینگ‌ فلزی برای حمل بارهای سنگین طراحی شده است و عملکرد مطلوبی را برای چندین سال ارائه می‌دهد.

خرید گریتینگ فلزی از آهن اسپات

در این مطلب به صورت کامل به بررسی انواع گریتینگ‌ها و فرایندهای تولید آن پرداختیم. اگر شما نیز برای پروژه های ساختمانی خود نیاز به گریتینگ دارید، توصیه می‌کنیم از سایت آهن اسپات دیدن کنید.
نمودار قیمت گریتینگ؛ دنباله‌ای از قیمت‌ها است که در یک بازه زمانی مشخص ترسیم می‌شود. از نظر آماری، نمودارها به عنوان نمودارهای سری زمانی شناخته می‌شوند. شما می‌توانید از نمودارهاي قيمت گریتینگ آهن اسپات برای تخمین کلی هزینه پروژه و خرید تصمیم‌گیری کنید.

مجموعه آهن اسپات به شما امکان می‌دهد تولیدات و قیمت محصولات فولادی از تمامی کارخانه‌های تولیدکننده آهن و فولاد کشور  را مشاهده و با توجه به پروژه خود، خرید خود را ثبت کنید.