معیار اصلی برای خرید و فروش آهن آلات وزن آن‌ها است؛ که خرید میلگرد هم از این قاعده مستثنی نیست. میلگرد بر اساس وزن و تعداد شاخه معامله می‌شود. به همین خاطر کارخانه‌ جهان فولاد سیرجان جدول وزن میلگرد جهان فولاد را تدوین کرده است تا مشتریان بتوانند مقاطع مورد نظرشان را راحت‌تر خریداری کنند.

کارخانه جهان فولاد سیرجان به عنوان یکی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان برتر محصولات فولادی در کشور شناخته می‌شود. این کارخانه انواع میلگردهای مصرفی را باکیفیت بالا و قیمتی مقرون به صرفه به بازار عرضه کرده است.
همچنین شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت آهن آلات مانند میلگرد به سایت آهن اسپات مراجعه کنید. به علاوه قیمت‌های درج شده بر روی سایت بر اساس آخرین تغییرات بازار به‌روز رسانی می‌شود.

درباره کارخانه جهان فولاد سیرجان

کارخانه جهان فولاد سیرجان در سال 1388 با هدف تولید مقاطع فولادی در شهر سیرجان آغاز به کار کرده است. این مجموعه در تکمیل فعالیت‌های شرکت گل گهر با هدف احیای مستقیم سنگ آهن احداث شد.
از مهمترین ویژگی‌های کارخانه چند منظوره جهان فولاد سیرجان کاهش هزینه‌های حمل و نقل است. چرا که تمامی خطوط تولید به صورت زنجیره در این مجموعه کنار هم قرار گرفته است.

7 کارخانه فعال در جهان فولاد سیرجان شامل دو کارخانه احیا، دو کارخانه ریخته‌گری و سه کارخانه یا خط تولید نورد است. این شرکت با دریافت اجازه استخراج و بهره‌برداری از معادن سنگ ‌آهن امکان تولید گندله سنگ آهن، کنسانتره سنگ آهن، آهن اسفنجی و شمش‌های فولاد را هم به دست آورده است.

محصولات تولید شده در کارخانه جهان فولاد

محصولات تولید شده در کارخانه جهان فولاد شامل موارد زیر است:

در حال حاضر این کارخانه با در اختیار داشتن خط استخراج، ذوب و نورد می‌تواند بخش عمده‌ای از نیاز بازار آهن آلات کشور را تامین کند. به طور میانگین جهان فولاد در حدود 650 هزار تن میلگرد، 2 میلیون تن آهن اسفنجی و 2 میلیون تن شمش فولادی در سال تولید می‌کند. همچنین جهان فولاد سیرجان با نام تجاری SJSCO توانسته است صادرات به کشورهای همسایه را هم در برنامه‌های خود قرار دهد.

خط تولید میلگرد جهان فولاد سیرجان

روش تولید میلگرد در جهان فولاد سیرجان مشابه همان روش متداول شکل‌دهی به وسیله فرایند نورد چند غلتکی است. در این کارخانه با استفاده از نورد گرم، شمش‌ گداخته را به سازه‌ای با سطح مقطع دایره‌ای در قطرهای تعیین شده طی سه پاس شکل‌ می‌دهند.

انواع میلگردهایی که در حال حاضر به بازار عرضه کرده است در دو گروه ساده و آج‌دار جای می‌گیرند. میلگرد آج‌دار همانند میلگرد ساده تولید می‌شود ولی پیش از مرحله آج‌زنی یک مرحله خنک کاری باید انجام شود.

در آخر عملیات حرارتی Quench-temper برای افزایش سختی و بهبود خواص مکانیکی از جمله استحکام میلگرد فولادی انجام می‌شود. در طی این عملیات یک مرحله کوئنچینگ در آب و روغن سختی فولاد را افزایش می‌دهد.
سپس برای کاهش تردی و از بین بردن فاز شکننده‌ای که در طی کوئنچ به وجود آمده آن را دوباره گرم می‌کنند. برای مدتی در دمایی تعیین شده نگهداری می‌شود تا ریزساختار آن تغییر کند. در نهایت به آهستگی تا دمای اتاق سرد خواهد شد.

میلگردهای آج‌دار خود دارای دسته بندی دیگری هستند. نوع اول میلگرد آج‎‌دار جناغی است که انعطاف پذیری بیشتری دارد. دومین میلگرد آج‌دار، مارپیچی نام دارد. نکته مهم درباره میلگرد آج‌دار مارپیچی این است که تا جایی که امکان دارد جوشکاری نشود. آخرین نوع میلگرد آج‌دار، مرکب است که برای مصارف ساختمانی پیشنهاد می‌شود.

انواع میلگردهای تولیدی در کارخانه جهان فولاد سیرجان عبارت‌اند از:

  • ساده (س 240)
  • آج‌دار مارپیچ (آج 340)
  • آج‌دار جناغی (آج 400)
  • میلگرد آج‌دار طول کوتاه 400 و 340 از فولاد کربنی

توجه داشته باشید که اعداد کنار نام میلگرد یعنی 240، 340 و 400 نمایانگر حداقل تنش تسلیم فولاد می‌باشند. کارخانه جهان فولاد سیرجان با در اختیار داشتن به‌روزترین خط تولید نورد امکان تولید میلگرد آلیاژی طبق استاندارد ملی 3132 را دارد. تمامی میلگردهای تولید شده در کارخانه جهان فولاد سیرجان برحسب استانداردهای جدول اشتال کیفیت سنجی شدند.

جدول وزن میلگرد جهان فولاد 

در صنایع آهن و فولاد مقاطع متنوعی تولید می‌شوند که هر یک از این مقاطع در قطر، ابعاد و کیفیت‌های مختلفی قابلیت تولید دارند. به جهت سامان‌دهی محصولات تولید شده جداولی تدوین شده است که بر اساس پارامترهای مذکور وزن هر محصول را به صورت مجزا در اختیار مهندسان قرار می‌دهد.

جدول وزنی میلگرد هم بر اساس سایز و قطر وزن به ازای شاخه و وزن به ازای هر متر تدوین شده است. برای مطالعه راهنمای کامل نحوه استفاده از جدول وزن میلگرد، به وبلاگ آهن اسپات مراجعه کنید.

پیش نیاز استفاده از این جداول انتخاب ابعاد میلگرد فولادی برحسب محاسبات دقیق ریاضیاتی از روی جدول اشتال مرتبط به آن است. در جدول اشتال اطلاعاتی از جمله مقاومت، شعاع ژیراسیون و وزن مخصوص مقاطع گردآوری شده که به نوعی مرجع رسمی برای مهندسان راه و ساختمان به شمار می‌رود.
از جمله اطلاعاتی که درباره میلگرد (به تفکیک آج‌دار و ساده بودن آن) در جدول اشتال نوشته شده است شامل:

  • قطر میلگرد
  • حجم یک شاخه میلگرد
  • مساحت سطح مقطع
  • وزن هر متر میلگرد
  • ممان اینرسی
  • وزن مخصوص

جدول وزنی میلگرد برای دو نوع ساده و آج‌دار در آلیاژهای مختلف به صورت مجزا تعریف شده است. مطالعه این جدول از هر گونه ضرر و زیان مالی جلوگیری خواهد. چراکه به آن‌ها در انتخاب و خرید محصول درست بر اساس محاسبات انجام شده کمک خواهد کرد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت آهن اسپات از به‌روزترین قیمت میلگرد جهان فولاد سیرجان اطلاع پیدا کنید.

روش محاسبه وزن میلگرد جهان فولاد سیرجان

برای انجام محاسبات یک پروژه عمرانی باید اطلاعاتی از جمله سایز میلگرد و وزن آن‌ را در اختیار داشته باشید. برای به دست آوردن وزن دقیق میلگرد و تطابق دادن آن با جدول وزنی کافی است از یک رابطه ساده ریاضی استفاده کنید.
این رابطه یکی از دقیقترین روش‌های محاسبه وزن است، چرا که وزن برحسب چگالی و ابعاد محاسبه می‌شود. در نهایت عدد حاصل از آن به ازای هر متر از طول شاخه میلگرد خواهد بود.

وزن میلگرد = ۱۰۰۰ / 2 (شعاع) * (3.14) * (چگالی)

برای آن که وزن به دست آمده از رابطه بالا صحیح باشد، باید چگالی را برحسب سانتیمتر مکعب نوشت. مقدار چگالی برای فولاد به صورت آلیاژی برابر 7.85 است.
همچنین شعاع و طول میلگرد را هم باید برحسب میلی متر وارد کرد. با توجه به گرد شدن اعداد در فرمول بالا، احتمال خطای محاسباتی بیشتر می‌شود. برای حل این مشکل رابطه ساده‌تری پیشنهاد شد:

وزن میلگرد برحسب کیلوگرم = 162 /  2 (سایز میلگرد)

برای محاسبه وزن میلگرد جهان فولاد از رابطه دوم به ازای هر شاخه، باید طول شاخه (6 یا 12 متر) را در آن ضرب کرد.

پس از محاسبه وزن میلگرد جهان فولاد می‌توان آن را با جدول وزنی میلگرد و جدول اشتال انطباق داد. اگر این اعداد با یکدیگر هماهنگ باشند، می‌توان با اطمینان خرید را انجام داد.
در غیر این صورت میلگرد تولید شده کیفیت خوبی ندارد. چرا که این اختلاف نشانه خواص مکانیکی نامطلوب خواهد بود و میلگرد توان تحمل تنش‌های حین بار گذاری را نخواهد داشت.

روش استفاده از جدول وزن میلگرد جهان فولاد سیرجان

کارخانه جهان فولاد سیرجان از تولیدکنندگان فولاد در جنوب شرق کشور است. از جمله مقاطع فولادی که توسط جهان فولاد سیرجان به بازار آهن و فولاد عرضه شده است، میلگرد می‌باشد.
این کارخانه انواع میلگرد آج‌دار و ساده را در سایزهای مختلف و باکیفیت بالا می‌تواند تولید کند. سایز میلگردهایی که این شرکت تولید کرده بین از سایز 8 تا سایز 32 در سه گرید را شامل می‌شود.

یک جدول وزنی دقیق برای انواع میلگردهای تولیدی در سایزهای مختلف از نوع ساده (گرید A1) و آج‌دار (گریدهای A2 و A3) تدوین شده است. توجه داشته باشید که گریدهای آج‌دار خود در دو مدل آج‌دار جناغی و آج‌دار مارپیچی به بازار عرضه شده‌اند.

ردیف سایز میلگرد وزن برحسب کیلوگرم (اندازه گیری در فولاد جهان سیرجان) استاندارد مرجع (جدول اشتال)
1 8 5 5
2 10 8 7.5
3 12 11 10.7
4 14 15 14.6
5 16 19 18.9
6 18 24 24
7 20 30 29.7
8 22 36 35.6
9 25 47 46.2
10 28 58 58
11 32 76 75.8

اطلاع از قیمت میلگرد جهان فولاد سیرجان در آهن اسپات

فعالیت‌های جهان فولاد سیرجان در صنایع آهن و فولاد شامل ساخت آهن اسفنجی، تولید میلگرد و… می‌باشد. این کارخانه انواع میلگرد ساده و  میلگرد آج‌دار را باکیفیتی مشابه استانداردهای صنایع فولادی کشور به بازار عرضه کرده است. شما می‌توانید برای کسب اطلاع از قیمت میلگرد جهان فولاد سیرجان به سایت آهن اسپات مراجعه کنید.

مجموعه آهن اسپات با هدف ایجاد ارتباط بهتر مشتریان با بازار آهن و فولاد و اطلاع راحت‌تر از قیمت‌های روز این وب‌سایت را راه‌اندازی کرد.
با مراجعه به سایت آهن اسپات می‌توانید از جدیدترین اطلاعات درباره انواع مقاطع آهنی از جمله جدول وزن میلگرد جهان فولاد و قیمت آن‌ها آگاه شوید.
مهمترین ویژگی این سایت این است که به طور روزانه تمامی این داده‌ها مانند قیمت‌های درج شده روی سایت به‌روز رسانی می‌گردند.