یک از سیم‌جوش‌های کاربردی که جهت جوش دادن از آن استفاده می‌شود، سیم‌جوش نقره نام دارد. این محصول دارای کاربردهای بسیار زیادی در صنعت است. از سیم جوش نقره به منظور متصل کردن قطعه‌های از جنس نقره استفاده می‌گردد. لازم‌ به‌ ذکر است که از این محصول برای قطعات مسی نیز استفاده می‌شود.

در نتیجه می‌توان گفت که این محصول در صنعت بسیار پرکاربد بوده و همان‌طور که به آن اشاره شد برای جوش دادن 2 قطعه از نقره یا مس استفاده می‌شود. خوب است بدانید که درصد استفاده نقره در این نوع سیم‌جوش‌ها بین صفر تا نیم درصد متغیر است. به هر میزانی که درصد نقره موجود بیشتر باشد، مقاومت جوش بالاتری خواهید داشت و اتصالات در برابر ارتعاشات و همچنین ضربه‌های مختلف مقاومت بالاتری نیز از خود نشان می‌دهد.

برای خرید سیم جوش نقره، آهن اسپات مرجعی معتبر برای شما خواهد بود و قادر خواهید بود تجربه‌ای شیرین را از خرید خود به ارمغان آورید.

کاربرد سیم جوش نقره

این سیم جوش دارای کاربردهایی است که عبارتند از:

  • استفاده در جوشکاری گازی ازجمله مهم‌ترین کاربردهای این محصول به شمار می‌رود. در بیشتر زمان‌‌ها در فرآیند جوشکاری برای پر نمودن منفذهای میان دو فلز از سیم جوش‌های نقره استفاده می‌کنند.
  • از کاربردهای دیگر این سیم‌جوش با خلوص 15 درصد به منظور صنایع مختلفی مانند صنعت یخچال‌سازی و همچنین صنعت لوستر‌سازی استفاده می‌گردد.

سیم جوش‌های نقره به دلیل ایجاد دود کم و همچنین روان شدن در صنعت جوشکار، به یک فرد جوشکار حسی خوب و لذت‌بخش ایجاد می‌کند. لازم‌ به‌ ذکر است که جوشکاری با جوش نقره بسیار مقاومت بالایی داشته و جوشکاران بسیار راغب به استفاده از این محصول در صنعت جوشکاری نیز هستند.

انواع سیم جوش نقره

سیم جوش‌های نقره دارای انواع متفاوتی از لحاظ روکش هستند، که عبارتند از :

  • سیم جوش نقره با روکش کادمیوم

به صورت کلی کادمیوم در دسته آلیاژهای سخت لحیم‌کاری دسته‌بندی می‌شود. از ویژگی‌ خاص این روکش می‌توان به نقطه ذوب بسیار پایین، مدت زمان کوتاه جهت ذوب شدن، مقاومت بسیار بالا در مقابل با خوردگی و ….. نیز اشاره کرد. شایان ذکر است، که در هنگام استفاده سیم جوش نقره کادمیوم حتما باید نکته‌های ایمنی مانند استفاده از ماسک‌های خاص، حتما رعایت گردد، تا آسیب‌دیدگی ناشی از جوشکاری به‌وجود نیاید.

برای استفاده از این محصول لازم است، تا مهارت بالایی برای استفاده داشته باشید؛ هم‌چنین می‌توان گفت که این محصول به صورت فیزیکی و الکترودی نیز عرضه می‌شود.

  • سیم جوش نقره با روکش بدون کادمیوم ( قلع)

به دلیل این‌که سیم‌جوش‌های نقره کادمیومی سمی هستند و دلیل آن استفاده از آلیاژ کادمیوم است. استفاده از این نوع سیم‌جوش به جز مزایایی که دارد، امکان رخ دادن عوارضی در هنگام جوش دادن نیز دارد. علاوه بر این امکان آزاد شدن گازهای سمی بعد از جوش دادن نیز وجود دارد. به همین دلیل از قلع به جای کادمیوم استفاده می‌کنند. اگر بخواهیم قلع را با کادمیوم مقایسه کنیم، می‌توانیم به نقطه ذوب بیشتر و همچنین صرف انرژی برای تولید حرارت بیشتر آن نیز اشاره نماییم.

استفاده از این نوع سیم‌جوش دارای هزینه بالایی بوده و امنیت بسیار زیادی دارد. از این نوع سیم جوش به دلیل اینکه گازهای سمی ندارد و جریان الکتریکی بالایی دارد، در صنعت‌هایی نظیر صنایع غذایی و صنعت الکتریکی مورد استفاده نیز قرار می‌گیرد.

  • سیم جوش نقره با روکش فسفر

و حال نوبت به آن فرا رسیده که در مورد یکی از پرکاربردترین روکش‌های مورد استفاده در صنعت جوشکاری که روکش فسفر است، صحبت کنیم. از فسفرها جهت روان‌کنندگی و همچنین تسهیل‌کنندگی استفاده می‌شود. فسفر به صورت کلی نقش اکسیدزدایی از فلز پایه جوشکاری را نیز برعهده دارد. از این نوع سیم‌جوش‌های نقره به منظور متصل نمودن پایه‌های آهنی نیز استفاده نمی‌گردد. کاربرد این محصول در صنایع گرمایشی بوده و به صورت تسمه‌ای و کلاف در بازار ایران پیدا می‌شود.

مزایای سیم جوش نقره

این نوع سیم جوش دارای مزیت‌هایی است که استفاده از آن را در صنعت جوشکاری پر رنگ‌تر می‌کند. این مزیت‌ها عبارتند از:

  • جوشکاری روان
  • تولید دود کم
  • قدرت اتصال بالا
  • مقاومت بسیار زیاد

اگر قصد خرید و یا فروش سیم جوش نقره از هر نوع را دارید، آهن اسپات می‌تواند مرجعی بسیار مناسب برای شما باشد. خرید و فروش بدون واسطه انواع آهن آلات و محصولات فولادی ساختمانی و صنعتی را با آهن اسپات تجربه کنید.

قیمت سیم جوش نقره

برای خرید سیم جوش نقره کافی است، به وب سایت آهن اسپات مراجعه کنید و از قیمت سیم جوش نقره به صورت لحظه‌ای آگاه شوید. به دلیل نوسانات ارزی که وجود دارد، نمی‌توان قیمت دقیقی برای این محصول در نظر گرفت، زیرا قیمت‌ها نوسانات بسیاری دارند. قیمت این محصول به عوامل متعددی مانند مقدار، کیفیت، قیمت روز و ….. بستگی دارد.

نتیجه‌گیری

از سیم جوش نقره به منظور متصل کردن قطعه‌های از جنس نقره و مس استفاده می‌گردد. سیم‌جوش‌های نقره دارای سه نوع با روکش‌های (کادمیوم، قلع و فسفر) هستند. مزایای این محصول جوشکاری روان، تولید دود کم، مقاومت بالا، قدرت اتصال بالا و ….. است. اگر قصد خرید و یا فروش سیم جوش را دارید، می‌توانید با رصد قیمت‌های لحظه‌ای در سایت آهن اسپات خریدی مطمئن را از این وب سایت معتبر داشته باشید.