میلگرد قائم رازی آجدار به میله‌ای فولادی اطلاق می‌گردد که برای جبران مقاومت کششی بتن کمک ویژه‌ای می‌کند. قائم رازی عمده تولیدات میلگردی که دارد متعلق به میلگرد آجدار است و جهت بهبود چسبندگی بین فولاد تقویتی و بتن مورد استفاده قرار می‌گیرد. آج‌های روی بدنه میلگرد رازی را برای ایجاد چسبندگی بتن و فولاد با سطح اصطکاک کافی ایجاد می‌کنند.

معرفی میلگرد قائم رازی

میلگرد‌ قائم رازی جز یکی از معروف‌ترین میلگردهای موجود در بازار ایران است. این محصول در کارخانه فولاد میلگرد رازی که یکی از شرکت‌های وابسته و زیر مجموعه شرکت جهان پروفیل پارس به شمار می‌رود، تولید می‌شود. تولید این میلگرد با تاسیس این کارخانه در سال 1378 در شهرک صنعتی رازی شهرضا واقع در استان اصفهان شروع گردید. میلگردهای تولیدی این مجتمع فولاد در 3 گرید A2، A3 و A4 و در سایزهای متنوع ۸ تا ۴۰ میلی‌متر تولید و روانه بازار می‌شود. خرید این نوع میلگرد به دلیل قیمت مناسب و مقرون‌ به صرفه در بازار ایران منطقی به شمار آمده و محبوبیت بسیاری را از آن خود کرده است.

اهداف کارخانه فولاد قائم رازی از تولید میلگرد

کارخانه تولید کننده میلگرد رازی با تولید و عرضه میلگرد‌های باکیفیت و متنوع توانسته سهم بزرگی از بازار میلگرد را از آن خود نماید. تولید و عرضه میلگرد‌های باکیفیت و متنوع از اهداف بسیار مهم این شرکت به شمار آمده و به واسطه آن توانسته کسب رضایت‌مندی مشتریان را با تولیدات وسیع میلگرد جلب کند. پایبندی به مدیریت صحیح تولید و بهره‌وری میلگرد از دیگر اهداف این مجموعه از تولید میلگرد است؛ اما از همه مهم‌تر می‌توان به حضور گسترده میلگردها در بازارهای جهانی اشاره کرد. میلگردهای فولاد قائم رازی سلامت محیط زیست را به خطر نمی‌اندازند و با قیمتی مقرون به صرفه و اقتصادی برای استفاده کاربران عرضه شده می‌شوند.

مشخصات و ویژگی‌های میلگرد آجدار قائم

میلگرد قائم شهرضا مطابق با استاندارد بین المللی تولید شده و همان‌طور که در بالا هم به آن اشاره شد در گریدهای A2، A3 و A4 و سایزهای 8 الی 40 میلی‌متر تولید و روانه بازار می‌شوند. میلگرد قائم سهم قابل‌توجهی در تامین بازار فولاد کشور را با ظرفیت تولید روزانه 1200 تن از آن خود کرده است. محصولات میلگردی این کارخانه علاوه بر مصرف داخلی به کشورهای همسایه مثل ترکمنستان، پاکستان، تاجیکستان، افغانستان، ترکیه، عراق، لبنان و سوریه صادر می‌شود و سهم بزرگی از مصرف میلگردهای این کشورها را از آن خود کرده است. در این کارخانه میلگردهای آجدار تولید می‌شود و به دلیل دارا بودن قیمتی مناسب در مقایسه با سایر رقبا خریدی ایده‌آل و منطقی به شمار می‌رود.

روش تولید میلگرد قائم رازی

کارخانه میلگرد رازی تولیدات محصولات فولادی خود را در 2 فاز انجام می‌دهد. فاز دوم این مجموعه متعلق به تولید میلگردهای آجدار است. لازم به ذکر است که این مجموعه میلگردهای آجدار خود را توسط روش نورد گرم تولید می‌کند و سپس آن‌ها را وارد بازار می‌نماید. مهم‌ترین کاربرد این میلگرد در تقویت مقاومت کششی بتن و مسلح کردن آن است. میلگرد‌های قائم از فولاد با کربن بالا تولید می‌گردد و برای فرآیندهای جوشکاری اصلا مناسب نیستند و توصیه می‌شود برای این‌گونه کاربردها از آن استفاده نشود. درصد تغییر شکل این محصول پایین بوده و به همین دلیل بایستی از خم کردن آن در زاویه‌های تند جلوگیری نمود.

وزن میلگرد قائم رازی

میلگرد‌های قائم رازی در وزن‌های مختلفی تولید می‌شوند و متناسب با گریدها و اندازه‌های مختلف، متفاوت است. وزن این محصولات را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

سایز  حالت  آنالیز وزن هر شاخه  واحد
میلگرد 12 قائم رازی  شاخه آجدار A3 9.5  کیلوگرم
میلگرد 14 قائم رازی  شاخه آجدار A3 13.5  کیلوگرم
میلگرد 16 قائم رازی  شاخه آجدار A3 17.5  کیلوگرم
میلگرد 18 قائم رازی  شاخه آجدار A3 21.5  کیلوگرم
میلگرد 20 قائم رازی  شاخه آجدار A3 27.5  کیلوگرم
میلگرد 22 قائم رازی  شاخه آجدار A3 34  کیلوگرم
میلگرد 25 قائم رازی  شاخه آجدار A3 45  کیلوگرم
میلگرد 28 قائم رازی  شاخه آجدار A3 57  کیلوگرم
میلگرد 32 قائم رازی  شاخه آجدار A3 75  کیلوگرم

اصالت میلگرد قائم

یکی از موارد بسیار مهمی که در خرید میلگرد بایستی به آن توجه کرد اصالت آن است زیرا یک میلگرد نامعتبر و قلابی می‌تواند خطرات جبران ناپذیری را به وجود آورد. اصالت میلگردقائم رازی را می‌توان با علامت اختصاری میلگرد که بر روی بدنه میلگرد حک شده بررسی کرد و از آن اطمینان حاصل کرد. حتما در خرید میلگرد از اصالت آن اطمینان کامل به دست آورید.

قیمت میلگرد قائمرازی

قیمت میلگرد با توجه به عوامل مختلفی مانند نوسانات بازار، نوع، مقدار، تغییر قیمت کارخانه و … مدام در حال تغییر است. برای اینکه بتوانید میلگرد قائم رازی را با قیمتی مناسب خریداری کنید آهن اسپات می‌توان برای شما گزینه مناسبی باشد زیرا در وب سایت قیمت‌های لحظه‌ای فولاد درج شده و کاربران می‌توانند با خیالی آسوده و در بستری امن مبادلات فولادی خود را اعمم از خرید و فروش میلگرد قائم انجام دهند.

خرید میلگرد قائم رازی

اگر قصد خرید میلگرد قائم را دارید، با مراجعه به وب سایت آهن اسپات و بررسی قیمت روز کالا می‌توانید به سادگی وارد صفحه محصول مورد نظر شوید و پس از بررسی نوع، سایز، وزن و ضخامت میلگرد اقدام به ثبت سفارش نمایید. خرید و فروش بدون واسطه انواع آهن آلات و محصولات فولادی ساختمانی و صنعتی از مهم‌ترین وظایف این مجموعه به شمار می‌رود.

سخن پایانی

میلگردهای قائم رازی یک از محصولات بسیار پرکاربرد کارخانه قائم شهرضا به شمار می‌روند. حضور گسترده میلگردهای این شرکت در بازارهای جهانی دلیل متمایز شدن آن با سایر رقبا شده است. اگر قصد خرید میلگردی با کیفیت و استاندارهای جهانی را دارید، میلگردهای آجدار کارخانه قائم دارای کیفیت بالایی بوده و این موضوع سبب شده تا در بازار سهم بزرگی را از آن خود کرده باشد. علاوه بر کیفیت مناسب، قیمت اقتصادی این محصول بسیار قابل توجه است. برای خرید میلگرد آجدار قائم می‌توانید از وب سایت آهن اسپات اقدام کنید.