شمش بیلت 3sp در صنایعی که به فولاد و قطعات انعطاف پذیر نیاز دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد و بر همین اساس دارای کاربرد بالایی در صنایع مختلف می‌باشد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شمش فولاد 3sp این است که بر اساس خواص فیزیکی آن (مثل پیچش، خمش و کشش) انعطاف پذیر است.

این شمش ها در ابعاد استاندارد 125×125، 130×130 و 150×150 تولید می‌شوند.

شمش های بیلت از پر مصرف‌ترین نوع در بازار محصولات فولادی می‌باشند و با سطح مقطعی به شکل ذوزنقه تولید می‌شوند. از شمش فولاد 3sp برای تولید محصولاتی مثل میلگرد و تسمه استفاده شده و طی چندین مرحله فراوری می‌شود. داشتن ویژگی‌های خاص این محصول باعث شده تا کاربرد بالایی داشته باشد.

دلیل انعطاف پذیری شمش فولادی 3sp در مقایسه با سایر گریدها، کم بودن عناصر آلیاژی در ساختار آن است. این موضوع باعث شده تا دارای خاصیت‌هایی باشد که موجب گستردگی استفاده از آن در صنایع مختلف شده است.

ویژگی‌های شمش فولاد 3sp

مهم‌ترین ویژگی‌های شمش بیلت 3sp در صنایع مختلف شامل موارد زیر می‌شوند:

1- اولین و مهم‌ترین ویژگی‌های شمش به انعطاف‌پذیری آن مربوط می‌شود. به این صورت که دارای خواص فیزیکی خاصی می‌باشد و با توجه به این موضوع کاربرد گسترده‌ای در صنایع مختلف دارد.

2- در ابعاد مختلفی تولید می‌شود که می‌توانید با توجه به کاربرد نوع مناسبی را انتخاب کنید.

3- دارای خلوص بالایی برای استفاده در صنایع مختلف می‌باشد. به کارگیری فولاد با خلوص بالا اهمیت زیادی دارد و می‌تواند در کیفیت ساخت محصول تاثیرگذار باشد.

4- می‌تواند در مقاطع طویل ساخته شود.

5- در صنایعی که به انعطاف پذیری فولاد نیازمند هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد و به دلیل ثبات بالا می‌تواند از تغییر شکل محصول ساخته شده جلوگیری کند.

شمش‌های فولاد 3sp دارای خواص و ویژگی‌های کاملا منحصربه‌فردی هستند، مواردی که گفته شد تنها تعداد محدودی از این ویژگی ها می‌باشند.

موارد استفاده از شمش بیلت 3sp

همان طور که اشاره شد استفاده از شمش بیلت 3sp کاربرد بالایی در صنایع مختلف دارد. این موضوع به دلیل داشتن خواص فیزیکی متفاوت با سایر شمش‌های فولادی می‌باشد.

اما شمش های فولادی 3sp کاربرد بالاتری در برخی موارد مثل ساخت میلگرد، تسمه و مفتول دارند. سطح کیفی بالا و خلوص فولاد برای ساخت محصولاتی که گفته شد اهمیت زیادی دارد، با توجه به این موضوع برای ساخت شمش بیلت 3sp باید از مواد اولیه با خلوص بالا استفاده شود.

هر چقدر سطح کیفی مواد اولیه و شمش بیلت بالاتر باشد، محصول تولید شده دوام و کیفیت بالاتری خواهد داشت. بنابراین در هنگام خرید باید به این موضوع حتما توجه کنید.

انواع شمش های بیلت چه تفاوت‌هایی دارند؟

شمش‌های بیلت بر اساس گرید در دو نوع شمش‌های بیلت 3sp و 5sp ساخته می‌شوند. ویژگی‌های این شمش‌ها کاملا متفاوت است و با توجه به این موضوع در موارد مختلفی به کار می‌روند.

در واقع داشتن ویژگی‌های متفاوت باعث شده تا موارد استفاده از آن‌ها متمایز باشد. نحوه ساخت شمش بیلت 3sp به صورتی است که دارای انعطاف‌پذیری بالاتری هستند و برای ساخت آن‌ها از عناصر آلیاژی کمتری استفاده می‌شود.

با این حال شمش‌های بیلت 5sp استحکام بالاتری دارند و در مواردی که به مقاومت بالای محصول نیاز است مورد استفاده قرار می‌گیرند. تفاوت‌های ساختار و ویژگی‌های مختلف انواع شمش‌ها باعث شده تا قیمت‌های متفاوتی هم داشته باشند. انتخاب شمش مناسب برای استفاده در ساخت محصول، به موارد استفاده از آن بستگی دارد.

خرید شمش فولاد 3sp

در صورت تمایل برای خرید شمش‌های فولادی توجه به چند نکته و پارامتر تا حد زیادی حائز اهمیت می‌باشد. در اولین قدم باید با توجه به کاربرد مورد نظر و بررسی ویژگی‌های انواع شمش‌ها، بهترین نوع آن را انتخاب کنید. شمش‌های فولادی می‌توانند با توجه به نوع و ویژگی‌ها در موارد مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند.

در ادامه باید ابعاد شمش و تناژ مورد نیاز را انتخاب کنید. در این مرحله بهتر است از افراد متخصص و کارشناسان مشاوره بگیرید تا هیچ مشکلی بروز نکند. بعد از انتخاب تناژ، می‌توانید قیمت شمش را در وب سایت‌های مختلف و البته معتبر بررسی کنید. مهم‌ترین عواملی که برای اطلاع از قیمت شمش‌های فولادی باید بدانید در ادامه بررسی می‌شود.

قیمت شمش فولادی 3sp

یکی از مهم‌ترین اطلاعاتی که برای خرید شمش بیلت 3sp به آن نیاز دارید قیمت است. این موضوع باعث شده تا بررسی وب سایت‌های مختلف برای اطلاع از قیمت شمش فولادی 3sp اهمیت زیادی داشته باشد.

قیمت این شمش به دلیل تغییر قیمت مواد اولیه مشخص شده نیست و بر همین اساس باید به صورت روزانه بررسی شود. مهم‌ترین عواملی که در قیمت شمش‌های فولادی بیلت تاثیر گذار هستند را در ادامه بررسی می‌کنیم:

1- خلوص و سطح کیفی:

خلوص مواد اولیه استفاده شده برای ساخت شمش فولادی در قیمت آن تاثیرگذار است. هر چقدر خلوص مواد اولیه بالاتر باشد، سطح کیفی بهتری داشته و به مراتب قیمت آن افزایش پیدا می‌کند.

2- ابعاد:

همان طور که در ابتدای مطلب گفته شد، شمش فولادی 3sp می‌تواند در ابعاد مختلفی ساخته شود که این موضوع در قیمت اثر گذار است.

***توجه داشته باشید که هرگز نباید قیمت شمش را به عنوان پارامتر برای خرید در نظر بگیرید. مهم‌ترین عاملی که توجه به آن برای خرید شمش فولادی حائز اهمیت می‌باشد، ویژگی‌های محصول و انتخاب آن بر اساس کاربرد مورد نظر می‌باشد.

«وب سایت آهن اسپات تمام اطلاعات و نکات لازم را در رابطه با انواع محصولات فولادی در اختیار شما قرار می‌دهد. در کنار این قیمت تمامی محصولات فولادی را می‌توانید به صورت روزانه و آنلاین در وب سایت آهن اسپات مشاهده کنید.

در صورت تمایل برای خرید شمش‌های فولادی مراجعه به آدرس ahanspot.com برای اطلاع از ویژگی‌های محصول و دریافت قیمت توصیه می‌شود.»